مظاهری: برای مخالفان FATF استدلال می‌کردم
۷۷۱۶۰۵
۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
۴۶۲۳ 
رئیس کل اسبق بانک مرکزی با اشاره به خطر نقض حاکمیت دولت ها از طریق FATF و به بهانه شفافیت گفت: اگر قرار است با FATF همکاری کنیم، باید با حفظ قدرت حاکمیت دولت ایران باشد و بندهایی که اختیار تصمیم گیری را برای دولت نقض می کند، اصلاح کرد.

تسنیم نوشت: رئیس کل اسبق بانک مرکزی با اشاره به خطر نقض حاکمیت دولت ها از طریق FATF و به بهانه شفافیت گفت: اگر قرار است با FATF همکاری کنیم، باید با حفظ قدرت حاکمیت دولت ایران باشد و بندهایی که اختیار تصمیم گیری را برای دولت نقض می کند، اصلاح کرد.

طهماسب مظاهری با بیان اینکه لایحه FATF در زمانی که بنده وزیر اقتصاد دولت آقای خاتمی بودم، به مجلس داده شد، متذکر شد: در همان زمان نیز برخی از دولتی ها می گفتند این لایحه را ارائه ندهیم.

رئیس کل اسبق بانک مرکزی افزود: بنده و برخی از موافقان با این طرح از جمله آقای فرهاد رهبر، استدلال هایی را برای مخالفان آوردیم و گفتیم کسی که پول غیرقانونی را در یک معامله تجاری به کار می برد با 60 الی 70 درصد اصل پول راضی است تا پول تمیز شود ولی کسی که پول حلال خودش را در یک کار اقتصادی به کار می گیرد، انتظار دارد اصل پولش را به اضافه یک سود متعارف، به دست بیاورد. در این رقابت آن کسی که پول سالم دارد، شکست می خورد و کسی که می خواهد پولشویی کند، حاکم می شود و کسی که می خواهد پولشویی کند به دنبال کسب و کار تجاری نیست و کارکرد تجاری سالم فدا می شود.

وی در رابطه با تصویب قانون مبارزه با پولشویی اظهار داشت: با این استدلال و استدلال های دیگر، مجلس شورای اسلامی لایحه پولشویی را با رفع ایراداتی که شورای نگهبان گرفته بود، تصویب کرد و در نهایت در دولت آقای احمدی نژاد تصویب شد که دولت ایران، فعالیت های پولشویی را متوقف کند و با آن مبارزه کند.

مظاهری در خصوص فواید اجرای این قانون گفت: کشورهایی که این کار را انجام می دهند در دنیا به عنوان کشورهایی که گردش پول در آنجا سالم است، شهرت پیدا می کنند و برای انجام معاملات دیگر کشورها، قابل اطمینان هستند.

وی در ادامه به تشکیل سازمان FATF اشاره کرد و بیان داشت: سازمان FATF شرایطی را برای کشورهایی که می خواهند عضو این سازمان شوند، گذاشته و به بهانه شفاف کردن همه فعالیت ها، یکسری ضوابطی را مقرر کرده است.

این کارشناس مسائل اقتصادی در عین حال گفت: بعضی از این ضوابط از جمله مبارزه با پولشویی صحیح است و به دنبال این هستند که به راحتی این کار انجام نشود ولی بعضی از نکاتی که در FATF نوشته شده به بهانه تعریف این بحث و به بهانه شفافیت در حاکمیت کشورها، دخالت می کند.

وی متذکر شد: اگر قرار است این همکاری را انجام دهیم باید با حفظ اصول علمی و قدرت حاکمیت دولت ایران باشد و دولت ایران و هر کشور دیگری بندهایی که اختیار تصمیم گیری را برای آن دولت نقض می کند، اصلاح کند.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1397/06/23
در حالی که همه کشورهای بزرگ با ما رابطه ندارن بخاطر تحریمها دلیل پافشاریه بعضی از وطن فروشای خائن برای تصویب این لایحه رو نمیفهمم! وقتی کشوری با ما داد و ستد نمیکنه وقتی هیچ بانک خارجی با کشور ما کار نمیکنه چه دلیلی داره ما این لایحه تحمیلی رو امضاء کنیم؟ کشورهای تنظیم کننده این لایحه هیچ شفافیتی خودشون ندارن و هیچ نظارتی بر خودشون نمیکنن و راحت دور میزنن اونوقت یه سری کشورهای عقب افتاده و جهان سومی باید زیر نظر این سندا باشن! مسخرس:)
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
دنیا مارو تحریم میکنه چون شبیه افکار شما کشور ما رو اداره میکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
دیوونگی به شاخ و دم نیست.FATF یه سند استعماریِ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
۱۴:۳۳ نظرتان عالی وبا واقعیت تطابق دارد اگر آن را اجرا کنیم وضعیت از این که هست هم بدتر و بدتر خواهد شد‌.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
کاربر 15 30؟ اتفاقا اگه مملکت دست امثال شماها بود خیلی سال پیش کشور رو دو دستی تقدیم غربیا کرده بودین غیر اینه؟ این دنیا دنیا که میکنین همشون از ترس آمریکا نمیتونن هیچ غلطی بکنن و به نوعی مستعمره آمریکا هستن. اگه امثال تو راس کار بودن ایران هم یه کشوری بود مثه سوریه و عراق و افغانستان
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
دقیقا ، تصویب این سند خیانته، هرچند سندای بالا دستی این قبلا امضا شده
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1397/06/23
اینا اصل رو ول کردن چسبیدن به فرع!!!! آقا وقتی ما تحریم هستیم و کشوری با ما معامله ای نداره هیچ بانک خارجی هم با ما کار نمیکه این لایحه چی میگه این وسط؟ شفافیت مالی؟؟؟؟ یکی نیست بهشون بگه شماهایی که ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
یک نفر با دو کامنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
سانسوری؟ نوشته منو چرا نصفه گذاشتی؟؟ از کی خط میگیری یارو؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
آره کاربر اون کامنتم ماله منه چطور مگه مشکلی داری؟ نشده شما توی یه خبر چندتا نظر بدی؟ تو به ... حسن رای دادی درسته؟ خوب دارین به سازش میرقصین خوووب
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
در ضمن کاربر 15 31؟ شما هم دوتا کامنت گذاشتی درسته! یکم مطالعه کن راجب این fatf ببین کیا این سندو تنظیم کردن! برو مستند جاسوسی دری اصفهانی رو ببین ببین چه نقشی تو fatf داشت.برو صحبتهای حسن عباسی رو راجب این سند و اقتصاد غربیا رو ببین و گوش بده کاربر محترم.یکم مطالعه کن داداش.من نه جیره خور کسی هستم نه کارمند دولتم نه کارمند نهادی هستم.در ضمن به ملا حسن شماهم رای ندادم
France
17:17 - 1397/06/23
قبول‌نکردن‌این . . . و رعایت‌نکردن‌بعضی‌از‌قوانین‌بین‌المللی. . . و قطع‌رابطه‌سیاسی و اقتصادی‌با‌‌‌کشور‌ابر‌قدرتی‌مثل‌آمریکا . . . وعدم‌شفافیت‌پولی‌‌و‌سیاسی‌در‌داخل‌کشور. . . . وهمین‌مسائل‌ ما‌را‌تبدیل‌به‌این‌حال‌و‌روز‌کرده!!!!!!!!!
پاسخ ها
نادم
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
درودبرتوو
یکی ازاون بالا بگه مشکل ازکجاست چراتودنیای به این بزرگی دوسه تاکسورمثل مافقط مشکل دارن هیچکی اسمی ازدهه ها کشوردوربرمون که راحت وبدون درسرزندگی میکنن وبیشترشون نفت وگازهم ندارن نمیبره ماقراره چکاره بشیم بعدچهل سال همش درگیری همش حرف اخه تاکی مردیم بسه دیگه مردم دارن جوب بیلیاقتی مسولین رومیخورن اخرس هم میگن خودمون خواستیم ماغلط کردیم کجا بگیم کجابنویسیم کجا کجا
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1397/06/23
تا در مورد شفافیت و پیش گیری از شستن پولهای کثیف می شود داد و فریاد عده ای گوش فلک را کر می کند ،...
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1397/06/23
هنوز این آقا بعد از ابن همه خدمت در دولت نفهمبده که این FATF یک سند استعماری و بردگی است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج