سلیمی نمین: موقعیت روحانی قوی‌تر شده است
۷۸۳۱۷۵
۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
۹۰۸۷ 
حسن روحانی سال سختی را تجربه کرد. از همان روزهای اول بعد از تعطیلات نوروز با شوک های اقتصادی پشت سر هم مواجه شد. اگر دولت او در حوزه اقتصاد مفتخر به کنترل تورم بود، همه این افتخار با التهاب بازار ارز ظرف چند ماه بی اثر شد.

نامه نیوز: حسن روحانی سال سختی را تجربه کرد. از همان روزهای اول بعد از تعطیلات نوروز با شوک های اقتصادی پشت سر هم مواجه شد. اگر دولت او در حوزه اقتصاد مفتخر به کنترل تورم بود، همه این افتخار با التهاب بازار ارز ظرف چند ماه بی اثر شد.

خیلی از مخالفان دولت به استناد همین موضوع معتقد بودند که دولت روحانی پشتوانه 23 میلیون رأیی خود را از دست داد و اصلاح طلبان نیز دیگر حاضر نیستند از اعتبار خود برای ماندگاری این دولت خرج کنند بنابراین تحفظ را کنار گذاشتند و صراحتا از استیضاح و استعفای روحانی سخن گفتند.

برخی معتقدند دیدار روحانی با اصلاح طلبان پیام روشنی به حاکمیت بود که همچنان پایگاه مردمی و سیاسی دولت پابرجاست ولی عباس سلیمی نمین دیدگاه دیگری دارد.

عباس سلیمی نمین گفت: این تفسیر خیلی مورد پذیرش نیست چون آقای روحانی می داند اصلاح طلبان خیلی بر نظرشان پایدار نیستند و اگر حاضر شدند به این جلسه بیایند دلیلش ناکامی بود و هر زمانی احساس کنند، موقعیت شان بهتر می شود باز دوباره عبور از روحانی را کلید خواهند زد.

وی افزود: دلیل برگشت اصلاح طلبان به روحانی حمایتی است که نظام از آقای روحانی به عمل آورد. آیا آقای روحانی می تواند این بازگشت را خطاب به نظام خرج کند؟ خیر؛ اگر نبود سیاست نظام در دفاع چشم گیر از آقای روحانی، طبیعتا موقعیتش تقویت نمی شد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره توانمندی اصلاح طلبان برای امتیازگیری از روحانی تأکید کرد: اصلاح طلبان در موقعیتی نیستند که از روحانی امتیاز بگیرند. آنها بعد از اتخاذ یکسری موضعگیری های تندی علیه آقای روحانی، به ملاقات با او آمدند چون موقعیت آقای روحانی نسبت به اصلاح طلبان قوی تر است.

وی افزود: امروز چون موقعیت آقای روحانی تحکیم شده اصلاح طلبان به سوی او برگشتند. آیا آنها چه چیزی را می توانند به آقای روحانی بفروشند؟ آیا ریسک پذیری کردند؟ خود را برای تقویت دولت خرج کردند؟ خیر. اصلاح طلبان ریسک پذیری نداشتند و خود را برای آقای روحانی خرج نکردند.

سلیمی نمین گفت: اگر اصلاح طلبان از آقای روحانی عبور می کردند ضربه پذیر می شدند و اتفاقات بعد از عبور از آقای خاتمی برای آنها تکرار می شد، برای همین برگشتند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1397/07/19
من موندم این اعتماد به نفس رو شما از کجا میارید؟
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1397/07/19
23 میلیون که هیچ بلکه روحانی رییس جمهور 80 میلیون است ولی این روزها من کسی را نمی بینم که از روحانی حمایت کند وهمه براو و عملکرد او ایراد می گیرند واینکه آقای سلیمی اینجور صحبت میکند بعید می دانم بتواند در یک گفتگوی دوطرفه بتواند کسی را متقاعد کند.
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1397/07/19
بنازم به تحلیل‌های آبکی
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1397/07/19
کدوم موقعیت ؟ با این همه تورم ؟
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1397/07/20
آقای سلیمی نمین،راستی اون ماجرای پسر شما و دانشگاه آزاد چی شد؟ بعد شما خودتون هم گویا به آقای روحانی برگشتید و وضعیت مشابه اصلاح طلبان دارید،احتمالا برای همین خوب حالشون درک میکنید و خوب از احوالاتشون میگویید.یه سوال دیگه هم داشتم،جناب عالی جز اینکه احتمالا مثل بقیه کارشناس امور سیاسی و مدرس یک دانشگاهی هستید دقیقا چه کاره هستید؟چون اون کارشناس و مدرس دانشگاه بودن که شغل همه کسانی که می خوان نظر بدن.بازم بگم...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج