رشد بدهی بزرگترین بدهکار بانکی کشور
۷۸۳۵۷۰
۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
۱۹۵۰۱ 
در حالی دولت به اذعان مسئولان بزرگترین بدهکار بانکی محسوب می‌شود که این بدهی رو به رشد آن به شبکه بانکی اکنون از حدود ۲۸۰ هزار تومان هم عبور کرده است.

خبرگزاری ایسنا: در حالی دولت به اذعان مسئولان بزرگترین بدهکار بانکی محسوب می‌شود که این بدهی رو به رشد آن به شبکه بانکی اکنون از حدود ۲۸۰ هزار تومان هم عبور کرده است.

بدهی دولت به شبکه بانکی طی سال‌های گذشته همواره رو به رشد حرکت کرده است و با وجود طرح‌هایی که برای تسویه بخشی از این بدهی در حدود دو سال گذشته مصوب شد، همچنان رقم آن رو به افزایش است؛ به طوری که آخرین آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد.

بدهی بخش دولتی در مرداد ماه سال جاری تا ۲۸۷ هزار میلیارد تومان ثبت شده که از این رقم ۲۵۴ هزار میلیارد تومان مربوط به دولت و ۳۲ هزار میلیارد تومان دیگر به شرکت‌ها و موسسات دولتی اختصاص دارد. بدهی بخش دولتی به شبکه بانکی در مرداد ماه سال جاری در قیاس با همین ماه در سال گذشته تا ۲۴ درصد و نسبت به اسفند ماه ۱۱.۱ درصد رشد دارد.

بودجه ۱۳۹۵ محلی بود که دولت توانست بعد از رایزنی‌هایی با مجلس تبصره‌ای را مصوب کند که از محل آن بخشی از بدهی آن به بانک‌ها تسویه شود. طبق تبصره (۳۵) قانون بودجه قرار شد تا بخشی از بدهی دولت به بانک‌ها از محل منابع ۴۵ هزار میلیاردی ناشی از تسعیر نرخ ارز تسویه شود.

آخرین گزارشی که در این رابطه در سال گذشته اعلام شد از این حکایت داشت که حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان از این محل برای تسویه بدهی دولت به بانک‌ها و البته به طور خاص بانک‌هایی که به بانک مرکزی بدهکار بودند، صرف شد.

این در حالی است که دولت حجم بدهی که در صورت‌های مالی بانک‌ها ثبت شده را قبول ندارد و همواره تاکید کرده است که با انجام حسابرسی و مشخص شدن رقم واقعی نسبت به تسویه آن اقدام خواهد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1397/07/20
تو کشور ما جالبه که برای جلب توجه همیشه مقایسه ها بر اساس دلار به میان می آید مثلا می گوییم چرا پراید فرقونی باید ۳۰میلیون باشد در جواب با محاسبه بر نرخ دلار توجیه می کنند که تازه ارزان هم هستش یا نرخ بنزین را اینطور محاسبه می کنند بدون توجه به اینکه میزان در آمد متوسط افراد اون کشور را در نظر بگیرند!!!!حالا چرا بدهی دولت را اینگونه بزرگ می کنند ۲۸میلیارد دلار می شود قیمت یک جنگنده اف _۳۵حدود ۴۰۷هزار میلیارد دلار هستش خوب در مقایسه ما هم این عددی نیست !!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
تازمانی که دولت بدهکاربانک است اوضاع دلاردرست نمی شود
محمدرضا بختیار
France
۰۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
من تصحیح می کنم هزار را اضافه تایپ کردم ۴۰۷ میلیارد دلارهستش
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1397/07/20
این همه بدهی دولتی را بانکها جزء منابعشان حساب میکنند و همان نقدینگی است که کارشناسان دولتی علت تورم الکی میدانند و در واقع وجود خارجی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1397/07/20
دولت بدهی خود به بانک مرکزی را با مانورهای اقتصادی قادر است بپردازد اگر نمی پردازد می خواهد ریا نشود قصد قربت دارد
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1397/07/20
۲۸۰ هزار تومان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1397/07/20
یکی دوتا حرکت دیگه تو بازار سکه و ارز انجام بده هم وردم مات میشن هم بدهی دولت راحت صاف میشه نگران نباش
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1397/07/20
پس خودتون هم قبول داریدکه خصوصا خودتون قیمت سکه وطلاوارز روبردید بالا که بقول خودتون طبق قاننی که تصویب کردید چاله چوله بدهی دولت به بانکهارو پرکنید
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1397/07/20
..... لقت با این تیتر زدنت نکبت
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1397/07/21
دلار رو گرون کردید که به چند هدف برسید ، یکیش بدهیهای دولت بود دیگه ! حالا هی قسم حضرت عباس بخورید که این پول به دولت نرسیده ؟ خودتونید ! مردم رو چی فرض کردید ؟
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1397/07/21
بدهی رو به رشد آن به شبکه بانکی اکنون از حدود ۲۸۰ هزار تومان هم عبور کرده است.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بیسوادها
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1397/07/21
این بدهی رو به رشد آن به شبکه بانکی اکنون از حدود ۲۸۰ هزار تومان هم عبور کرده است..........................فقط همینقدر ؟ ؟؟!! اگر بخاطر همین میلغ کمه که دست دولت تو جیب مردمه من امروز از جیب خودم پرداخت کنم دست گدایی دولت یکدفعه قطع بشه وملت هم احساس امنیت کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج