علم الهدی: نماینده مجلس مقلد رهبری است
۷۸۳۵۸۶
۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
۸۶۶۰ 
امام جمعه مشهد امروز در جمع نمازگزاران با اشاره به تصویب لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس گفت: این نیست که یک عده بچه‌هایشان را از دست بدهند، شما برای دشمن جاده‌سازی کنید و راه را باز کنید به سمت براندازی ما. خدا از یک قطره خون شهید نمی‌گذرد.

ایلنا نوشت: امام جمعه مشهد امروز در جمع نمازگزاران با اشاره به تصویب لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس گفت: این نیست که یک عده بچه‌هایشان را از دست بدهند، شما برای دشمن جاده‌سازی کنید و راه را باز کنید به سمت براندازی ما. خدا از یک قطره خون شهید نمی‌گذرد.

حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در خطبه نماز جمعه امروز-جمعه ۲۰ مهر- به تصویب لایحه CFT (مبارزه با تامین مالی تروریسم) در مجلس شورای اسلامی که اول هفته انجام شد، اعتراض کرد.

وی گفت: روز یکشنبه لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس تصویب شد، در حالی که الان آمریکا در لیست تروریسم خود انصار الله یمن، حزب الله لبنان، حماس فلسطین و سپاه قدس ایران را دارد. اگر این لیست سیاه آمریکا با دسیسه‌های استکبار جهانی، به تصویب شورای امنیت برسد، ما با این مصوبه خودتحریمی کردیم.

امام جمعه مشهد گفت: شورای امنیت نان‌خور آمریکاست و سازمان ملل در اختیار آمریکا و استکبار جهانی است. اگر این لایحه به تصویب شورای امنیت برسد، یعنی سپاه قدسی که روح دفاع این کشور است، باید از ارتباطات بانکی و مالی ما حذف شود.

علم الهدی افزود: حضرت زینب(س) به ما یاد داد با دشمن بجنگیم؛ ما به عنوان ملت حسینی و زینبی چطور راه را برای دشمن با تصویب یک لایحه‌ای که در حقیقت دشمن را بر ما مسلط می‌کند، باز کردیم؟

وی با اشاره به استفساریه رییس مجلس از رهبری در مورد تصویب لوایح چهارگانه گروه اقدام ویژه مالی گفت: آنچه مقام معظم رهبری اجازه فرمود، مساله بررسی لایحه در مجلس بود. ایشان طی نامه‌ای که دفتر رهبری به رئیس مجلس نوشته فرمودند؛ رئیس محترم مجلس با سلام و تهیت، در پی استفساریه تلفنی شما نسبت به مخالفت و عدم مخالفت رهبری با بررسی لوایح چهارگانه و کنوانسیون‌ها، به دنبال فرمایشات در دیدار نمایندگان رهبری، آنچه در دیدار نمایندگان راجع به لوایح چهارگانه و کنوانسیون‌ها گفتم مربوط به اصل کنوانسیون‌ها بود نه کنوانسیون خاص. لذا با بررسی لوایح مشکلی ندارم.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: رهبری اجازه داد لوایح بررسی شود و ما هم قبول داریم و به حق است؛ اما سوال من از عزیزانی که در مجلس بررسی کردند و قانون منع مالی تروریسم را تصویب کردند، این است که آیا تصویب آنها با توجه به مبنای رهبری بود یا بی توجه به مبنای رهبری؟ شما عزیزان نماینده مردم هستید و این مردم روز و شب داد می‌زنند «مرگ بر ضد ولایت فقیه».

وی با بیان اینکه شما باید این لوایح را با توجه به مبنای مقام رهبری بررسی می‌کردید، پرسید: مبنای رهبری در کنوانسیون‌ها چیست؟

علم الهدی در پاسخ با اشاره به محتوای نشست نمایندگان مجلس با مقام رهبری که ماه گذشته انجام شده بود گفت: در دیدار با نمایندگان مجلس، رهبری فرمود در مورد این کنوانسیون‌ها، این معاهدات ابتدائا در اتاق‌های فکر قدرت‌های بزرگ برای تامین منافع آنها پخت و پز می‌شود و سپس با پیوستن دولت‌های مرعوب شکل بین‌المللی می‌گیرد؛ به گونه‌ای که اگر کشور مستقلی مانند ایران آن را قبول نکند مورد هجوم قرار می‌دهند.

وی افزود: همان‌گونه که رهبری در مورد برخی کنوانسیون‌های اخیر فرمودند، مجلس شورای اسلامی رشید و بالغ است و باید مستقلا در موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم و پولشویی قانون‌گذاری کند اما ضرورتی ندارد با استناد به این فرموده‌ها به کنوانسیون‌هایی بپیوندیم که از عمق اهداف آنها نگاه نیستیم یا می‌دانیم مشکلاتی دارند.

علم‌الهدی گفت: مبنای ایشان این است که نپیوندیم. ایشان تنها اجازه دادند (این لوایح) در مجلس مطرح شود؛ ولی نماینده مجلس مقلد رهبری است و باید به این مبنا توجه می‌کرد. شما بررسی کردید و به این نتیجه رسیدید که برای حفظ موقعیت الان کشور باید این لایحه را تصویب کنیم. چطور به این نتیجه رسیدید؟ کارشناس‌ترین شما و متخصص‌ترین شما خود وزیر خارجه بود. وزیر خارجه رسما اعلام کرد تصویب این قضیه مشکلات شما را حل نمی‌کند. او گفت نه من تضمین می‌کنم، نه رئیس‌جمهور که مشکلات اقتصادی حل شود؛ فقط بهانه را از آمریکا می‌گیرد.

وی افزود: واقعا وظیفه ما این است که بهانه را از آمریکا بگیریم؟ مگر آمریکا تا امروز در همه جنایات خود بهانه داشته است؟ جایی که بهانه نداشته از دروغ بهانه تراشیده؛ آنجایی که چنین قدرتی هم نداشته، بی بهانه جنایت کرده است. مگر ایرباس مسافری را با بهانه روی هوا زدند؟ ما در مجلس برای بهانه آمریکا قانون تصویب کنیم؟ در حالی که مراجع تقلید این کنوانسیون را تحریم کردند؟ ما بگوییم این را بررسی کردیم؟

نماینده رهبری در مشهد با بیان اینکه پیغمبر فرمود عالم وظیفه دارد بدعت که ظاهر شد به مردم بگوید، گفت: مراجع تحریم کردند؛ مقام رهبری مبنای خود را گفتند؛ من هم به عنوان طلبه وظیفه دارم، بگویم. این حرکت در مسیر خودتحریمی در برابر نیروهای مدافعی بود که در سپاه دارند جان می‌دهند و از ما دفاع می‌کنند.

وی افزود: خدا از یک قطره خون شهید نمی‌گذرد تصمیمات و رفتار شما اگر با یک قطره خون شهید منافات داشته باشد؛ خدا نمی‌گذرد. این نیست که یک عده بچه ‌هایشان را از دست بدهند، شما برای دشمن جاده‌سازی کنید و راه را باز کنید به سمت براندازی ما. خدا از یک قطره خون شهید نمی‌گذرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
19:24 - 1397/07/20
احسنت حاجی ای گل گفتی امیدمان به شورای نگهبان است
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1397/07/20
هرکس مرجع تقلید خود را خودش تعیین میکنه نه ایشون
Germany
19:45 - 1397/07/20
پس بااین حساب انتخاب نماینده مجلس قانون گزاری همه چرت و پرت وبیخوده
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1397/07/20
احسنت به شرفت چقدر منطقی و مستدل مطالب را بیان کردید اگه گوش شنوایی در مجلس باشد .
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1397/07/21
نماینده مجلس به هر حال باید نظر مردم را هم داشته باشد
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1397/07/21
فکرنکنم.اخه اگه مقلدحضرت اقا هستن پس چرااینه وضع مملکت.که درست برعکس تفکرات معظم له کارمیکنن.خدا حضرت امام خامنه ای رو برامون نگه داره ایشالا
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1397/07/21
اقای علم الهدی ایا از مشکلات و تورمی که داره قشر ضعیف جامعه که اکثر شهدایی که میفرمایی از فرزندان همین خانواده ها هستن اطلاع داری . اول منافع ملی و مردم در اولویت هستن بعدش بقیه
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1397/07/21
برای گذر از بحران کنونی که دشمنان داخلی و خارجی بوجود اورده اند نیاز به تعامل با دنیا داریم . فقط خداوند مهربان است که بی نیاز است و تمام بندگان خدا نیازمند
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1397/07/21
اتحاد اتحاد و بازهم اتحاد نیاز امروز کشور برای حل مشکلات فراوان جامعه است و شما با تریبونی که در اختیار داری ، تفرقه افکنی میکنی . ایا نمایندگانی که در مجلس رای موافق داده اند بیگانه هستن . این عزیزان از تمامی فیلترها گذر کرده و سپس مردم انها را انتخاب کرده اند
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1397/07/21
با اینگونه انتقاد از نمایندگان مجلس ، اکثریت جامعه را نسبت به یکی از ارکان نظام بدبین کرده و با اینکار برای دوره بعد مردم از رفتن پای صندوقهای رای امتناع کرده و نتیجه اش خواست دشمنان قسم خورده کشور است . رسانه های بیگانه هنگام انتخابات برای دلسرد کردن مردم هزار ترفند بکار میبرن اما موفق نمیشن اما شما با اینجوز رفتار خواسته دشمن را براورده میکنی
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1397/07/21
ایا سخنرانی رهبر معظم انقلاب را گوش نکردی و فرمودن که همه با هم متحد شویم مگر شما پیرو رهبر عزیز نیستی شما بزرگترین ضربه را به رهبری و نظام میزنی . خواهشا به فرامین ولی امر مسلمین جهان توجه کن و دستورات ایشان را عملی کن
United States
01:46 - 1397/07/21
این قانون را اکثر دنیا امضا کردند و راه قاچاق و فساد را میبندد اینکه شما با ان مخالفت میکنید تعجب اور است .لطفا به رای نمایندگان ملت احترام بگذاریدو بیش از این مشکل درست نکنید
Iran, Islamic Republic of
02:41 - 1397/07/21
آقای علم الهدی ، یکطرفه به قاضی رفته ای !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج