دیدار موگرینی و ظریف در ژنو
۸۰۱۸۲۵
۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
۵۶۳۰ 
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و فدریکا موگرینی مسئول سیاسی خارجه اروپا صبح امروز – چهارشنبه – در حاشیه اجلاس بین المللی افغانستان در ژنو با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

خبرگزاری ایرنا: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و فدریکا موگرینی مسئول سیاسی خارجه اروپا صبح امروز – چهارشنبه – در حاشیه اجلاس بین المللی افغانستان در ژنو با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار درباره توافقنامه برجام و تایید 13 باره پایبندی ایران به تعهدات بین المللی در چارچوب برجام بحث و تبادل نظر شد.

موگرینی در این دیدار بار دیگر بر عزم اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در 22 آبان در آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران تائید کرد که هیچ اورانیوم غنی‌شده‌ای از طریق فعالیت‌های تحقیق وتوسعه انباشت نشده و غنی‌سازی، تحقیق و توسعه انجام‌شده در چارچوب محدودیت‌های تعریف‌شده در برجام بوده است.

نشست ژنو دیروز 27 نوامبر (6 آذر) آغاز و امروز نیز ادامه می یابد .این نشست توسط سازمان ملل متحد در مقر اروپایی این سازمان برگزار می‌شود. ریاست کنفرانس را افغانستان و سازمان ملل متحد به صورت مشترک برعهده دارند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج