۱۲۴۴۵۷۰
۳۲
۳۲

۵ قدم اصلی برای خرید عمده از چین

چین یکی از شرکای تجاری اصلی ایران است که هر ساله حجم بالایی کالا از آن به داخل کشور وارد می‌شود. خرید عمده از چین علاوه بر تامین نیازهای داخلی، سود خوبی نیز برای وارد کنندگان و بازرگانان به همراه دارد. شرکت Irdelivery می‌تواند کلیه مراحل سفارش، بازرسی کیفی و حمل و نقل در زمینه خرید عمده از چین را برای شما انجام دهد.

 

5 قدم اصلی برای خرید عمده از چین

چین یکی از شرکای تجاری اصلی ایران است که هر ساله حجم بالایی کالا از آن به داخل کشور وارد می‌شود. خرید عمده از چین علاوه بر تامین نیازهای داخلی، سود خوبی نیز برای وارد کنندگان و بازرگانان به همراه دارد. از آنجا که هزینه کارگر و مواد اولیه در چین ارزان است، کالاها با قیمت تمام شده کمتری نسبت به دیگر کشورها در دسترس هستند.

بازرگانان ایرانی اکثرا روش‌های تجارت و خرید عمده از چین را می‌دانند. اما اگر تازه قصد ورود به صحنه تجارت و حمل بار از چین به دبی و ایران را دارید، در این مطلب 5 قدم برای تجارت با کشور چین را مرور می‌کنیم. تا انتهل با ما همراه باشید.

۱. یک تولید کننده مناسب پیدا کنید!

مهمترین موضوع که برای شروع تجارت و خرید عمده از چین باید به آن توجه کنید، پیدا کردن یک فروشنده یا تولید کننده مناسب برای کالای مورد نظرتان است. ممکن است شما یک نمونه از کالای مورد نظرتان را در یک نمایشگاه تجاری پیدا کنید که اتفاقا قیمت خوبی هم دارد. تمام است، جستجوی شما تمام شده است و همه چیز آماده است! اما همه چیز به این آسانی هم نیست!

در حالی که این روش سریع و آسان به نظر می‌رسد، اما انتخاب تولید کننده یا فروشنده مناسب چالش‌های زیادی دارد. اکثر فروشگاه‌های آنلاین (به عنوان مثال علی بابا) و نمایشگاه‌های تجاری تنها یک نقطه شروع هستند. تأمین‌کنندگان برای درج شدن نامشان در فهرست این فروشگاه‌های آنلاین یا نمایشگاه‌ها، پول می‌پردازند و به دقت غربالگری نمی‌شوند!

همیشه هر تأمین‌کننده‌ای را که قصد خرید از آن را دارید، بررسی کرده تا از آنها اطمینان حاصل کنید. با این حال، این بررسی به تنهایی کافی نیست. شما همچنین باید مستقیما به چین سفر کنید و کارخانه را ببینید و حتی یک سفارش کوچک هم بدهید! سعی کنید برخی از مشتریان آنها را شناسایی کنید و با آن‌ها تماس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که این کارخانه می‌تواند همان چیزی باشد که دنبالش می‌گردید.

اگر سفارشات شما کوچک است، خرید از تولیدکنندگان بسیار بزرگ را فراموش کنید زیرا آن‌ها احتمالا قیمت‌های بالایی را برای شما در نظر می‌گیرند و به سفارشات شما اهمیت زیادی نمی‌دهند. با این حال کارخانه‌های کوچکتر معمولا به نظارت دقیق‌تری نیاز دارند، به خصوص در اولین سفارشتان برای خرید عمده از چین.

توجه داشته باشید: نشان دادن یک کارخانه خوب و بستن یک قرارداد فرعی و سپس تولید در یک کارگاه کوچکتر در میان چینی‌ها بسیار رایج است که این خود منشا بسیاری از مشکلات کیفی است. مراقب سودجویان باشید!

5 قدم اصلی برای خرید عمده از چین

۲. هنگام خرید عمده از چین جزئیات محصول خود را دقیق شرح دهید!

برخی از خریداران نمونه پیش تولید و پیش فاکتور را تایید می‌کنند و سپس ودیعه را حواله می‌کنند. این کافی نیست. هنگام خرید عمده از چین، باید مطمئن شوید که موارد زیر را بررسی کرده‌اید:

 • آیا محصول با استاندارد‌های ایران مطابقت دارد؟
 • چگونه برچسب‌گذاری خواهد شد؟
 • آیا بسته‌بندی تعیین شده برای محافظت از کالا‌های شما در حین حمل و نقل، به اندازه کافی قوی خواهد بود؟

این‌ها فقط برخی از چیز‌هایی هستند که شما و عمده فروش باید قبل از اینکه پول جا به جا شود، بر سر آنها به توافق کتبی برسید.

نکته کلیدی این است که انتظارات محصول خود را در یک برگه بصورت دقیق بنویسید که جایی برای بهانه باقی نگذارد. تمامی استانداردهای مد نظرتان به همراه خواسته‌هایتان باید در این سند گنجانده شود. قرارداد شما باید جریمه‌های خاصی را در صورت عدم رعایت درخواست‌ها تعیین کند.

اگر در حال تولید یک محصول جدید با یک تولید‌کننده چینی هستید، فرمول ساخت، ویژگی‌های محصول و فرآیند‌های تولید حاصل را مستند کنید زیرا اگر بعدا کارخانه تولید خود را تغییر دهید، شاید نتوانید محصولتان را با کیفیت قبلی تولید کنید.

۳. در مورد شرایط پرداخت مذاکره کنید!

رایج‌ترین روش پرداخت حواله بانکی است. شرایط استاندارد این است که 30% پول قبل از خرید و 70% باقی مانده پس از ارسال بارنامه توسط تامین‌کننده پرداخت می‌شود. با این حال این توافق دوطرفه است و می‌تواند بر اساس شرایط مختلف تغییر کند.

مراقب فروشندگانی باشید که شرایط نامعقولی می‌خواهند. آن‌ها معمولا می‌خواهند شما را به دام بیندازند. برخی از فروشندگان چنان از محصول خود مطمئن هستند که همان اول درخواست واریز کل مبلغ را می‌کنند. فراموش نکنید که در این شرایط و در بهترین حالت، سفارشاتی که پول آنها کامل پرداخت شده است با تاخیر به دستتان می‌رسد. همچنین در بدترین حالت ممکن است محصول نهایی کیفیت لازم و مورد نظر شما را نیز نداشته باشد. پس به هیچ عنوان کل مبلغ را در ابتدا نپردازید.

۴. کیفیت محصول خود را در کارخانه کنترل کنید!

چگونه مطمئن می‌شوید که کالایی که قرار است تحویل بگیرید با مشخصات محصول درخواستی شما مطابقت دارد؟ با مراجعه به کارخانه یا استخدام یک شرکت بازرسی شخص ثالث برای مدیریت این فرآیند، می‌توانید این کار را انجام دهید.

رایج‌ترین نوع کنترل کیفیت، استفاده از یک شرکت بازرگانی متخصص در این امر می‌باشد. شرکت Irdelivery می‌تواند کلیه مراحل سفارش، بازرسی کیفی و حمل و نقل در زمینه خرید عمده از چین را برای شما انجام دهد. بهترین روش که شرکت Irdelivery انجام می‌دهد، بازرسی تصادفی از یک نمونه محصول تولید شده است. این نمونه به بازرسان حرفه‌ای نشان می‌دهد که کیفیت و روند تولید کلی در چه سطحی قرار دارد.

5 قدم اصلی برای خرید عمده از چین

در برخی موارد، کنترل کیفیت باید زودتر انجام شود تا قبل از تکمیل تولید، مشکلی ایجاد نشود. در این موارد، بازرسی باید یا قبل از قرارگیری اجزا در محصول نهایی یا زمانی که اولین محصولات نهایی از خط تولید خارج می‌شود، انجام شود. در صورت نیاز می‌توان در این مرحله محصول تولید شده را برای انجام تست کیفیت و بازرسی بیشتر آزمایش کرد.

برای بررسی کامل بازرسی‌ها، ابتدا باید لیست مشخصات محصول مورد نظرتان را به شرکت بازرگانی که قرار است پروسه بازرسی را برای شما انجام دهد، تحویل دهید. این برگه مشخصات چک لیست بازرس شما است. پرداخت‌های شما نیز باید به تاییدیه‌های کیفیت مرتبط باشد. پرداخت کامل شما نباید تا زمانی که محصول شما بازرسی نهایی را سپری کند، انجام شود.

۵. از افراد با تجربه کمک بگیرید

اکثر واردکنندگان از دو واقعیت آگاه نیستند. اولا، ممکن است یک واردکننده از یک تولید کننده چینی شکایت کند، اما انجام این کار فقط در چین ممکن است و عملا در ایران دست شما به هیچ جا بند نیست! دوم اینکه حتی اگر امکان شکایت در چین را داشته باشید، باز هم آنها از تولید کننده دفاع خواهند کرد!

برای به حداقل رساندن خطرات، لازم است که با یک شرکت معتبر بازرگانی همکاری کنید. قطعا خرید عمده از چین می‌تواند علاوه بر سودده بودن، باعث ضرر زیادی برای شما شود. شرکت‌ بازرگانی Irdelivery با داشتن سابقه طولانی در امر تجارت بین ایران و چین و حمل بار از چین به دبی، بهترین و امن‌ترین تولیدکنندگان را به شما معرفی خواهد کرد. همچنین در کلیه مراحل ثبت سفارش، انبارداری، حمل و نقل و ترخیص گمرک در کنار شما هستند.

فراموش نکنید که خرید عمده از چین بدون سفر به این کشور نیز ممکن است. با استفاده از خدمات شرکت Irdelivery می‌توانید از داخل ایران سفارش خود را ثبت کنید و آن را در داخل کشور تحویل بگیرید.

آدرس وب سایت: https://irdelivery.com

 

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج