۳۷۹۱۲۶ ۲۵ نظر
۵۰۰۰

گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید

تولیدکنندگان اتومبیل هر چقدر هم تلاش کنند، بالاخره قادر به تحویل کالای مرغوب نیستند. حتی اگر اتومبیل شیک و تمیز هم به نظر برسد، همیشه به معنای خوش ساخت و قوی بودن آن نیست.

برترین ها: تولیدکنندگان اتومبیل هر چقدر هم تلاش کنند، بالاخره قادر به تحویل کالای مرغوب نیستند. حتی اگر اتومبیل شیک و تمیز هم به نظر برسد، همیشه به معنای خوش ساخت و قوی بودن آن نیست. این اواخر انبوهی از اطلاعات بدست آمده از گزارش‌های مشتریان، این تصور رایج اشتباه را که تمامی ماشین های مدرن خوب هستند را از بین برد. گرچه وسایل و امکانات خودروهای امروزی در مقایسه با وسایلی که رانندگان مجبور بودند در سال ۱۹۸۰ و حتی ۱۹۹۰ بخرند بسیار بهتر هستند، اما همچنان خودروهای نامرغوبی در بازار وجود دارد.
با بی توجهی تولیدکنندگان به جمع آوری و بازگردانده شدن اتومبیل ها، فقدان استانداردهای لازم آنها در بخش ایمنی، یا بی کیفیت ساخته شدن آنها، اتومبیل های ارزان مانند مین زمینی خنثی نشده ای می مانند که مشتریان هنگام یورش بردن به نمایندگی‌های فروش برای خرید اتومبیل‌ باید مراقب آن باشند.
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید
طی این سال ها، نمونه‌های متعددی از اتومبیل‌های زیر حد استاندارد ساخته شده که وارد بزرگراه‌ها شده‌اند و گرچه تودوزی و تزیینات داخلی آن‌ها گاهی اوقات تا حدی بهتر از دیگر وسایل کار می کند، اما هنگامیکه ماشینی "کم ارزش و نامرغوب" خطاب می‌شود، معمولا چنین امکاناتی ارزش و اعتبار خود را از دست می دهند. در ادامه، لیستی خلاصه از چند اتومبیل آمده است که به طور دلفریبی شیک هستند اما کیفیت لازم را برای تبلیغات جنجالی ندارند. بعضی از این اتومبیل‌ها به احتمال شما را به شگفتی می‌آورد، در حالیکه بعضی دیگر شما را متعجب نمی‌کند. پس، خودتان را برای خواندن لیستی از "خودروهای نامرغوب" آماده کنید.

۱) دوج دارت / Dodge Dart

از تمامی ماشین‌هایی که "دوج" ممکن بوده است دستور جمع آوری شان را بدهد، ماشین "دارت" انتخاب شده است ولی چرا این ماشین؟ قطعاً، پرتگاه اصلی این ماشین نقلی، به این خاطر نبوده که به عنوان بدترین ماشین از این برند تولید شده است (آیا شخصی ماشین دیگر" آسپن" را به یاد دارد؟) و اما اینکه هیچ گونه ضمانتی وجود ندارد که این ماشین ها دوباره احیا شوند. به خاطر شکایات موجود از تمامی این ماشین که برگرفته از مشکلات ناشی اجزای داخلی ضعیف ساخته شده تا سیستم دنده معمولی و ویژگی‌های کنترل پذیری ضعیف ماشین است، تعجبی ندارد که این ماشین در این لیست قرار گرفته و تا کنون برای فرستادنش به گورستان ماشین‌ها برنامه ریزی شده است.
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید

2)مرسدس بنز سی ال ای / Mercedes Benz CLA

هنگامی که نام مرسدس بنز را می‌شنوید، سریع این موضوع به ذهن می رسید که نه تنها این ماشین ارزان نیست، بلکه گران نیز هست. با این همه، بنز برندی بسیار مجلل و معتبر است.

با وجود رانندگی سخت و نامیزان، طراحی داخلی شرم آور، صفحه نمایش برنامه تفریحی-آموزشی تلویزیون بسیار بد جاسازی شده و با کیفیت ضعیف پیکسل و نیز گواهی تولید از مجارستان، نمی‌توان واقعاً آن ماشین را در رده مرسدس بنز جا داد. مطمئناً می‌توان بسیاری امکانات دیگری به این ماشین اضافه کرد و آن را زیبا جلوه داد، اما آیا می‌توان بر وسوسه خرید مرسدس با قیمت معمولی و با تمام ویژگی هایش فائق آمد؟
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید

3)شورلت ترکس / Chevrolet Trax

این ماشین می‌تواند نظرات مثبتی از منتقدانش بگیرد، ولی یک دلیل وجود دارد که چرا شرکت شورلت تنها ۱۳ ماه پس از اولین تست رانندگی، خط تولید "ترکس" را به منظور تعمیرات اساسی متوقف کرد. گرچه این ماشین به عنوان یک "نیم شاسی" جمع و جور و کوچک، خوب عمل کرده، اما اطلاع چندانی وجود ندارد که اجزای داخلی اش تا چه حد نامرغوب و ترمزها، قدرت، کنترل پذیری و ظاهرش تا چه حد معمولی است و حتی کمترین تعجبی هم نکردیم هنگامی که شنیدیم این ماشین نسل اول به این سرعت از دور خارج می‌شود.
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید
4)کریسلر 200 / Chrysler 200

به نظر می‌آید که مدل آخر کریسلر ۲۰۰ متعلق به باشگاه قایق تفریحی است، و اگر آرم این ماشین را برداریم و به مردم بگوییم که این ماشین "آئودی" است، به احتمال قوی عده زیادی باور می کنند. این ماشین، در مقایسه با برادر بزرگترش کریسلر ۳۰۰، از جهات زیادی ناموفق از آب در آمده، به طوری که ارزیابی‌های ضعیف مشتریان از آن و شکایات به خاطر کیفیت بدش همچنان ادامه دارد و یک سری دستور جدید برای بازگشت این ماشین به خاطر کیسه‌های هوا و صندلی هایش به اجرا در می‌آید. کریسلر ۲۰۰ در کنار "دوج دارت" از رقابت خارج می شوند.
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید
5)میتسوبیشی اوولوشن / Mitsubishi Evolution

واقعاً ممکن است طرفداران فیلم "سریع و خشن" از ماشین‌هایی که می‌خواهند بخرند بدشان آید، اما میتسوبیشی اوولوشن دو دیفرانسیل به دلایلی در این لیست قرار گرفته است. مردم باید درک کنند که چون میتسوبیشی بسیار کوچک است (و به خاطر سقوط آزاد اوضاع مالی آن)، باید میان قدرت، کنترل پذیری و هماهنگی کار مهندسی بر روی ماشین "اوو"، که البته لیاقتش را دارد، و یا نادیده گرفتن طراحی اجزای داخلی در سطح کیفی "اوت لندر" یکی را انتخاب کند.
بنابراین، از بعضی لحاظ، بله، ماشین "اوو" هنوز کاملاً فوق العاده است. اما اگر که می‌خواهید سوار یکی از آن‌ها شوید ابتدا مطمئن باشید که چطور همۀ اجزای ماشین سرهم بندی شده اند، و کیفیت مواد استفاده شده چطور است، زیرا احتمالش وجود دارد اولین کلمه ای که به ذهن بیاید "به دردنخور" باشد.
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید

6) مزدا سی ایکس 9 / Mazda CX-9

خدا را شکر، مزدا CX-۹ جدید فوق العاده به نظر می‌رسد. اما متاًسفانه برای شما اینطور نیست. مدل عامه پسند CX-۹ در اینجا قطعاً نکات مثبت خود را دارد، اما حتی ویژگی ذاتی این ماشین که ریشه اش برگرفته از ماشین "فرد مزدا" قدیمی است، باعث موفقیت آن نبوده. این ماشینی است که حتی اگر در رده ماشین‌های ارزان قیمت قرار بگیرد، نامرغوب محسوب نمی‌شود و مقایسه کردن این مدل قدیمی با مدل ۲۰۱۷ این حقیقت را تایید می کند، زیرا چیزهایی مانند اجزای داخلی زیباتر و فناوری توربین این ماشین از کیفیت بالایی برخوردار است و به ارزش ماشین می‌افزایند.
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید

۷) تویوتا یاریس / Toyota Yaris

آدم‌ها همیشه می‌گویند "هرچه قدر پول بدهی، آش می خوری" و تا حد زیادی این حرف درست است. اما دنیای اتومبیل سازی تا حدی استثنا است، زیرا خودروسازان همیشه تلاش می‌کنند که از یکدیگر پیشی گیرند و اغلب به طور مکرر قیمت بالاتری را برای چیزی کمتر از آن قیمت ارائه می‌دهند. اما متاًسفانه در خصوص تویوتا و "یاریس" با صندلی مانند صندلی سفت استادیوم، ماشینی که در اینجا می‌بینید قرار است توسط ماشین‌های "سیون آی ای و آی ام" (هر دو مورد به زودی قرار هستند که به عنوان تویوتا برند سازی شوند) از رقابت حذف شود. این ماشین کوچک مقرون به صرفه تقریباً از هر لحاظ رو به سقوط آزاد است.
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید

8) جیپ کامپس / Jeep Compass

برای انتخاب بین "پتریت" و "جیپ کامپس"، شانس هر یک پنجاه پنجاه بوده و در نهایت براساس تجربیات پیشین از این ماشین ها، جیپ کامپس انتخاب شد. در حال حاضر هر دو خودرو شاسی بلند (SUV) منتظر کنار رفتن از رقابت هستند و با توجه به ارزیابی‌های ناشی از گزارش‌های مشتریان در خصوص پایین بودن سطح آن‌ها از لحاظ کیفیت و رضایت مشتریان، دلیل آن مشخص می‌شود. گر چه "کامپس" بسیار شبیه به برادر بزرگتر قوی اش "گراند چروکی" است، ولی هیچ چیز تاًثیرگذاری در مورد آن وجود ندارد. به نقل از یکی از همکاران پیشین که هر روز با "کامپس" رانندگی می‌کرد، "هر دفعه که این ماشین را می‌رانم واقعاً احساس می‌کنم قطعاتش دارد از هم جدا می‌شود".
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید

۹)فیات ۵۰۰ ال / Fiat ۵۰۰L

جمع بندی گزارش مشتریان نتوانسته است تنها یک مدل از برند "فیات" را برای داشتن عنوان بدترین خودرو سال از لحاظ اعتمادپذیری مشخص کند، با این حال ماشین ۵۰۰L به عنوان یکی از بدترین ماشین‌ها در آمریکا در صدر جدول قرار دارد. در حالیکه در مقایسه با ۵۰۰L، فیات ۵۰۰X بسیار بهتر عمل کرده، اما امتیاز آزمون جاده این فیات تنها ۵۲ امتیاز بوده که ۳۸ امتیاز از خودرو رده بعد پایین تر است و این برند فیات را در پایین لیست قرار داده.
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید

۱۰) فرد اسکیپ / Ford Escape

گرچه این ماشین در مقایسه با همتایان قبلی اش فوق العاده به نظر می‌رسد، اما یک ناکامی مفتضحانه از لحاظ کنترل کیفی برای خودروسازان "دترویت" بوده است، مثلا مدل 2013 این ماشین مورد فراخوان بسیار زیادی برای جمع آوری قرار گرفته است و مدل 2014-2015 آن تنها نه امتیاز به دست آورده است. مشکلات اسکیپ از مشکلات کیسه هوا و اتصالات الکتریکی گرفته تا داغ شدن بیش از حد موتور و درهای بازشونده روبه بالا اما بی هشدار، "اسکیپ" را مانند کودک مسئله داری برای خودروساز کرده است که در فهرست به عنوان آخرین مورد در "لیست ماشین ها نامرغوب" امروز قرار داده ایم.
گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج