۱۳۲۸۹ ۱۲ نظر
۵۰۰۰

سرآغاز کشمکش های پایان ناپذیر خانوادگی این جاست

عادت های خانمان سوز مردانه!

بعضی از آقایان عادت های بدی دارند که شاید خودشان متوجه شان نباشند، عادت هایی که از نظر آنها بسیار کوچک است و زیاد هم به چشم نمی آیند اما خانم ها را حسابی کلافه کرده است. بعضی ها آقایان را با این رفتارها تنها می گذارند و برای بعضی ها ...

برترین ها به نقل از هفت صبح: بعضی از آقایان عادت های بدی دارند که شاید خودشان متوجه شان نباشند، عادت هایی که از نظر آنها بسیار کوچک است و زیاد هم به چشم نمی آیند اما خانم ها را حسابی کلافه کرده است.

«زن ها زیادی حساسیت به خرج می دهند.» این جمله معروف آقایان در مواقعی است که از رفتار آنها انتقاد می شود. در جبهه مقابل، خانم ها این رفتارها را غیرقابل تحمل می دانند و در مقابل آن واکنش های مختلفی نشان می دهند. بعضی ها آقایان را با این رفتارها تنها می گذارند وبرای بعضی ها این رفتارها هرچند عادی شده است اما سرآغاز جنجال های پایان ناپذیر خانوادگی است.

عادت های خانمان سوز مردانه!

رفتارهای دیکتاتورمابانه

تازه به خانه جدید نقل مکان کرده اید و هنوز اوضاع آن طور که باید سر و سامان پیدا نکرده است. همسرتان هم خسته است اما شما چند نفر از همکاران اداره را با اهل و عیال برای شام دعوت کرده اید بدون اینکه نظر همسرتان را بپرسید. در شرایطی مشا به برای آخر هفته برنامه مسافرت چیده اید بدون اینکه درباره مکانی که می خواهید بروید نظر بقیه را هم جویا شده با شید. مشورت نکردن در کارها و سر خود عمل کردن، از آن مواردی است که ممکن است اهل خانه را برنجاند و در نظر بقیه به عنوان فردی دیکتاتور خودخواه شناخته شوید.

تو آدم این کار نیستی!

مدتی است که جاروبرقی خانه آن طور که باید خوب کار نمی کند و همسرتان همن از این قضیه شاکی است و مدام به شما یادآوری می کند به یک تعمیرکار مراجعه کنید اما به نظرتان نیازی به تعمیرکار نیست و خودتان از پسش برمی آیید و آوردن تعمیرکار را نوعی پول توی جوب ریختن می دانید. بنابراین خودتان دست به کار می شوید و درصدد تعمیر جاروبرقی برمی آیید. حالا چند ایراد به ایرادهای سابق اضافه شده است. عشق تعمیرکردن وسایل خانه یا حتی اختراع کردن وسایلی جدید برای خانه جزو علایق خیلی از مردهاست، چیزی که برای خانم ها هنوز جا نیفتاده. اگر به فکر دلخوری همسرتان نیستید به فکر جیب خودتان باشید مطمئنا ضرر نمی کنید.

اگر کار نکنم...

«من اگر کار نکنم می میرم» این جمله معروف خیلی از آقایان در مواقعی است که از آنها خواسته می شود تا مسائل کاری را از مسائل شخصی و خانوادگی جدا کنند. بسیاری از آنها کارهای عقب افتاده را به خانه می آورند و خیلی ها در مواقعی که از آنها نتقاد می شود به درآمد پایین شان و اینکه دخل و خرج خانه با هم جور نیست اشاره می کنند. زمانی که باید به خانواده اختصاص داده شود این طور از بین می رود و باعث دلخوری خیلی ها می شود. در صورتی که با یک برنامه ریزی ساده می توان مسائل کاری را از مسائل خانوادگی جدا کرد و به جای حرف زدن مداوم از محل کار و همکاران، درباره چیزهای دیگر حرف زد.

حافظه های ضعیف

بدی بعضی از مردان این است که فراموشکارند و در مواقعی که باید حواس شان را جمع کنند، مسائل را از یاد می برند.
این فراموشکاری دایره وسیعی از مسائل مختلف را دربر می گیرد. از خریدن نان برای شام گرفته تا گفتن جمله های محبت آمیز (زمانی که نیاز است) ومناسبت های خانوادگی مثل سالگرد ازدواج و تولد فرزندان. مواردی که اگر از جانب پدر خانواده رعایت شود. موجب مسرت دیگران و درصورت فراموشکاری باعث سرزنش هایی از طرف دیگر اعضای خانواده است. می توانید دفترچه ای برای خودتان تهیه کنید و روزهای مهم را برای خودتان یادداشت کنید.

وقتی نظافت، بهترین هدیه است

اهمیت دادن به نظافت شخصی در بیشتر مواقع برای خانم ها و دیگر اعضای خانواده بهترین هدیه است و شاید شما از آن غافل باشید. با لباس محل کار در خانه می نشینید و گوش تان به هیچ تذکری بدهکار نیست یا تعداد دفعاتی که به نظافت شخصی اختصاص پیدا می کند، منوط به خواهش دیگر اعضای خانواده و درنظرگرفتن هدایایی ارزنده برای شماست. درصورتی که با هر بار نظافت شخصی، روح و قلب خودتان و دیگر اعضای خانواده آرامش پیدا می کند. در یک خانواده که همه اعضایش در کنار هم زندگی می کنند مراعات حال یکدیگر باعث بهترشدن روابط می شود.

انتقادهای کوبنده

همسرتان تمام طول روز در آشپزخانه بوده و برای آماده کردن شام کلی زحمت کشیده است اما شما بی توجه به همه اینها از خوردن شام به هر دلیلی اجتناب می کنید یا آنقدر از غذا ایراد می گیرید که دیگران هم همه زحمات مادر خانواده را از یاد می برند. ایراد گرفتن و انتقادهای بعضا کوبنده شما در مسائل مختلف، باعث سرخوردگی دیگران در انجام کارهای شان شده است. به طوری که خیلی از مسائل از چشم شما درو می ماند و فاصله تان هر روز از بقیه بیشتر می شود. نه همسرتان مثل سابقه به غذاپختن اهمیت می دهد و نه دیگران به حرف های کنایه آمیزتان اعتنایی می کنند. قدری تعادل و قدرشناسی بد فکری نیست.

فرمانروایان تلویزیون

بیشتر برنامه ها و سریال های تلویزیون در ساعاتی از شب پخش می شود که هرکدام از اعضای خانواده می خواهند برنامه مورد علاقه خودشان را ببینند اما تنها شمایید که بر کنترل فرمانروایی می کنید و چون بیشتر ساعات روز را خارج از خانه بوده اید، دیگران باید مراعات تان را کنند و همراه با شما تیم مورد علاقه تان را تشویق کنند یا بی حوصله هرکدام دنبال کار خودشان بروند. عوض کردن کانال در بیشتر مواقع مساوی با شروع جنجال هایی در خانه است درصورتی که می توانید از بقیه خواهش کنید که فقط امشب، از تلویزیون درگذرند. شما به عنوان همسر یا پدر خانواده باید الگوی بقیه افراد خانواده باشید و گاهی از خودگذشتگی نشان دهید.

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

عادت های خانمان سوز مردانه!

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • فوق العاده مطلب درست و دقیقی ست اگر مردها این مسائل رو رعایت کنند خونه گلستون می شه و اینجا ضرورت اجباری این امر برای مردان بسیار ضروریست چون من بارها دیدم که حتی اگر روانشناس در تلویزیون این مطالب رو مطرح کنه مرها کانال رو تغییر می دن که نکنه چشم گوش اهالی خونه به حق و حقوقشون باز بشه.

  • با سلام و خسته نباشید والله این دور و زمونه کاملا تعغیر کرده و خانمها با شبکه های ماهواره ای اعم از فارسی 1 و زمزمه و جم کلاسیک و............ کل وقتشون اونجاست تازه میگن شام میخوای خیلی هم احترام بزارن زنگ میزنن که پیتزا و فست فود سفارش میدن و الی آخر...............

  • من و شوهرم 5 ساله عقدیم و هنوز به خاطر یه سری مشکلات نتونستیم عروسی کنیم متاسفانه شوهرم با وجود اینکه آدم تحصیل کرده هم هست ولی همه این عادت های بد رو داره .کارای عجیب غریب زیادی میکنه .واقعا موندم چیکار کنم .کلاسای مشاوره هم رفتیم تاثیری نداشت .یه مدت تغیر کرد ولی دوباره برگشت سر جاش .خیلی تنوع طلبه. دروغ هم زیاد میگه .اگه تو این پیج کسی روانشناس هست کمکم کنه .

   پاسخ ها

   • بدون نام

    سلام هیچ آدمی رو نمیشه تغییر داد دوست عزیز اگر با این عادتهاش کنار نمیای جدا شو

  • نا امیدم کردی ،ولی اصلا باورم نمیشه که بخام جدا شم .اصلا فکرش نمیتونم بکنم که سرنوشتم بخواد اینجوری باشه، هیچی براش کم نذاشتم خیلی هم دوسش داشتم. بوی خیانت میده ولی حالا تا مطمان نشم چیزی نمیگم. اگه بخواد بهم خیانت کنه هرچه هم دوسش داشته باشم حتی اگه خودم از غصه بمیرم باهاش نمیمونم.برام دعا کنید. واقعا نمیدونم چکار کنم .

  • سما جان شما به کلاسای مشاورت حتما ادامه بده و به خدا توکل کن حتما درست میشه . افکار پوچ و نامفهوم و از خودت دور من چون باعث ازارت میشه و در ثانی برای زندگی که دوستش داری بجنگ . راه اخرو جدایی در نظر گرفت اگرم به چیزی مطمین نیستی شک نکن چون باعث فروپاشی زندگین میشه و سعی کن همیشه باهاش حرف بزنی چون با حرف خیلی مسایل و به راحتی میشه حل کرد و در اینجا هم من . هم تمام بچه های سایت برات ارزوی موفقیت میکنیم

  • اخی سما جون!من کاملا درکت میکنم چون خودمم یه ماهه پیش حال تورو داشتم!با توجه به این که با نظر رها جون موافقم!بهت پیشنهاد میکنم که یه هفته بدون همسرت بری مسافرت!تو اون یه هفته نه همدیگرو ببینین نه باهاش حرف بزن!بزار دلش واست تنگ بشه!بزار بدونین که بدون هم زندگیتون پوچه!تو این یه هفته به مشکلاتتون فکر کنین بعدش باهم صحبت کنین!البته شما خانوم ابراز علاقه یادت نره!ایشالله که اون عاشقته!هر فکری هم که میکنی جز اشتباه چیزی نیست!

  • ممنونم دوستان از راهنماییتون .

  • salam sama jon ishala k moshkelet hal mishe be nazare man say kon dge namzad namoni chon shayad hamin namzad mondaneton baeseshe say kon behesh befahmoni k dosesh dari va salahesho mikhay be ghole dostemon behtare k ye modat az ham dor bashin va be ham befekrin bade ye modat mitonin baham kenar biyan albate age bekhad taghir kone omidet be khoda bashe ishala k khosh bakht mishin va zodi baham arosi mikonin

  • salam
   be nazar bahash behtare harf bezanid
   albate aval ye donbale ye forsat khob begardid ye forsati ke hamsareton fekresh azad va hich moshkeli nadashte bashe bad bahash kamel harfatono ba metanat va aramesh begid
   agaram nemitonid beharfid barash name benevisid ye nameye boland hame harfaro tosh benevisid va ye jayee bezarid ke bdan khodesh bebine va motaleash kone
   masalan to keshosh bade in ke az hamam omad bekhone in jori behtare chon bade dosh gereftan adam fekresh baz tare
   ba arezoye khoshbakhti va movafaghiyat baraye tamame abji va baradaye khodam

  • ممنون سپیده جان و حسین ،مشکل اینجاست که یه سری عادت های بد که قبل از ازدواج هم داشته و من فکر میکردم بعداز ازدواج دیگه کنار میذاره رو هنوز داره، اقوام هستیم، پناه بر خدا، یه دروغی بهم گفته که وقتی یاد دروغش میافتم اصلا نمیتونم باهاش زندگی کنم .چه طوری باز دوباره بهش اعتماد کنم ؟ نمیتونم هرچه فکرش میکنم .باز هم ازتون سپاسگذارم بچه ها که همدردی میکنید .مرسی .

  • سما جون اگه احساس می کنی خیانت می کنه بدون اینکه متوجه بشه مطمئن شو.
   زندگیتو مفت نباز واسه خاطرش بجنگ اما از راه درستش میدونو خالی نکن وقتی باید به جدایی فکر کنی که مطمئن بشی ارزش تورو نداره.
   برات آرزوی موفقیت می کنم

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج