۴۱۲۶۰۷ ۳ نظر
۵۰۱۶

شخصیت شناسی با هندسه!

این بار می‌خواهیم از زاویه‌ای شیرین و کاربردی به هندسه نگاه کنیم و از این راه بفهمیم در درون شما چه خبر است.

مجله ایده آل: شاید جزو افرادی هستید که از ریاضی و هندسه دل‌خوشی ندارند و تا اسم این درس‌ها به میان می‌آید، بدن‌تان کهیر می‌زند! اما این بار می‌خواهیم از زاویه‌ای شیرین و کاربردی به هندسه نگاه کنیم و از این راه بفهمیم در درون شما چه خبر است. پس همین جا زمینه‌های ذهنی‌تان از کلاس‌های مدرسه را دور بریزید و به اشکال ساده هندسی خوب فکر کنید. بعد ساده‌ترین اشكال هندسی را به خاطر بیاورید؛ مربع، مستطیل، مثلث، دایره و منحنی. سپس خیلی سریع و بدون اینكه زیاد به مغزتان فشار بیاورید، شكلی را انتخاب كنید كه بیشتر از همه می‌پسندید. در حقیقت یك تست روانشناسی پیش روی شما قرار دارد كه با توجه به انتخاب‌تان به‌سرعت نشان می‌دهد شما در زندگی چه جور آدمی هستید و در چه مشاغلی احتمال موفقیت‌تان بیشتر است! حتی می‌توانید برای شناسایی ابعاد پنهان شخصیت اطرافیان‌تان این تست را به‌کار ببرید و تا حدودی آنها را بهتر بشناسید.

شخصیت شناسی با هندسه!
منحنی؛ خلاق و هنرمند
خلاقیت در این قبیل افراد موج می‌زند و اغلب اوقات كارهای جدید و متفاوتی را ارائه می‌دهند. نظم و ترتیب برای‌شان كسالت‌آور است و اگر تكلیف را برای آنها در نظر بگیرید، ایده‌های خوب و مشخصی را برای آنها ابداع می‌كنند. زمینه‌های هنری مختلفی در این افراد دیده می‌شود و می‌توانند در هنر پیشرفت خوبی داشته باشند. به همین دلیل اگر می‌بینید که به شکل‌های خط‌کشی شده هندسی علاقه‌ای ندارید و اشکال منحنی را می‌پسندید باید بدانید محدودیت خلاقیت شما را نابود می‌کند. پس سعی کنید از این ویژگی برای رشد و پیشرفت‌تان بهره ببرید و خودتان را محدود نکنید. در صورتی که می‌بینید افرادی مایل به کارهای خلاقانه نیستند با آنها همکاری نداشته باشید؛ چون احتمال دارد دلزدگی و کسالت‌بار بودن آنها به شما هم منتقل شده و انگیزه‌تان برای خلاقیت نابود شود.
مستطیل؛ عاشق نظم و ترتیب

اصولگرایی مشخصه بارز این افراد است. آنها نیز نظم و ترتیب را دوست دارند ولی آن را بیشتر از طریق سازماندهی‌های دقیق اجرا می‌كنند. به طور مثال ممکن است برای انجام کارها جدول زمان‌بندی درست کنند و بدانند در هر ساعت از روز قرار است چه کاری را دقیقا انجام دهند.

این امر سبب می‌شود كه راه‌های مناسبی را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسی كنند. اگر وظیفه‌ای را به این اشخاص محول ‌كنید، ابتدا آن را به خوبی سازماندهی می‌كنند تا اطمینان یابند كه به‌طور اصولی اجرا خواهد شد. نکته مهم اینجاست که گاهی گروهی از این افراد برای ایجاد نظم و ترتیب بیشتر از والد درون‌شان کمک می‌گیرند و مدام به دیگران دستور می‌دهند. این کار ممکن است با ناراحتی اطرافیان همراه شود و محبوبیت عاشقان نظم و ترتیب را کم کند. از این رو بهتر است با رفتاری بالغانه چنین درخواستی را از اطرافیان داشته باشید و مدام امر و نهی نکنید.

دایره؛ اجتماعی و خوش‌مشرب

چنین افرادی اجتماعی و خوش‌صحبت هستند، هیچ لحن خشنی ندارند و امور را به وسیله صحبت كردن درباره آنها تحت كنترل خود درمی‌آورند. ارتباطات اولین اولویت آنها در زندگی است. مطمئن باشید اگر وظیفه‌ای به آنها محول شود، آنقدر درباره آن صحبت می‌كنند تا هماهنگی لازم ایجاد شود. این را هم بدانید که دایره یکی از کامل‌ترین اشکال هندسی است و افرادی که این شکل را انتخاب می‌کنند میل به کمال‌طلبی هم در آنها دیده می‌شود. بیشتر دوستداران این شکل هندسی افرادی برونگرا هستند و در موقعیت‌های مختلف سعی می‌کنند خودشان را فعال و پرانرژی نشان دهند. بهتر است به آنها اجازه دهید خودشان را نشان دهند و فرصت صحبت کردن را در اختیارشان قرار دهید.

مثلث، هدف‌گرا و با برنامه

اشخاصی كه شكل مثلث را انتخاب می‌كنند، هدف‌گرا هستند. آنها از برنامه‌ریزی قبل از انجام كارها لذت می‌برند و به طرح موضوعات و برنامه‌های بزرگ و بلند‌مدت تمایل نشان می‌دهند اما ممكن است جزییات را فراموش كنند.

اگر كاری را برعهده آنها بگذارید، ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه‌ریزی كار را آغاز می‌كنند. این طرز فکر سبب می‌شود رسیدن به هدف برای دوستداران مثلث نسبت به سایرین ساده‌تر باشد. نکته دیگر این است که به مثلث‌دوستان توصیه می‌شود اهداف‌شان را به سه دسته بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت تقسیم کنند تا دستیابی به آنها ساده‌تر باشد و با شکست و ناکامی همراه نشود.
مربع؛ آرام و محافظه‌کار

افرادی كه شكل مربع را انتخاب می‌كنند كسانی هستند كه در یك محیط پایدار بیشترین احساس آرامش را دارند و مسیر كارهای‌شان كاملا واضح است. چنین اشخاصی محافظه‌كارند و دوست دارند همه چیز مرتب و منظم باشد. بی‌نظمی دشمن آسایش و راحتی این افراد است و وقتی از خط‌کشی‌های زندگی خارج می‌شوند، اعصاب شان به هم می‌ریزد.

این افراد وظیفه‌شناس هستند و اگر كاری را به آنها محول كنید، آنقدر روی آن وقت می‌گذارند تا تمام شود؛ حتی اگر كاری تكراری و طاقت‌فرسا باشد و مجبور شوند به‌تنهایی آن را انجام دهند؛ بنابراین همیشه می‌توانید روی مسئولیت‌پذیری آنها حساب کنید و کارهای حساس را روی دوش‌شان قرار دهید. نگران نباشید، از عهده انجام هر کاری برمی‌آیند.
شخصیت شناسی با هندسه!
این تست چه کاربردی دارد؟

این تست برای ارزیابی افراد نسبت به موقعیت شغلی‌شان كاربرد دارد یا به منظور پی بردن به این نكته كه اشخاص مختلف تا چه حد می‌توانند با هم كار كنند.

اگر شما به‌شدت علاقه‌مندید كه یك كار خاص و اصولی را انجام دهید یك فرد مربع‌دوست می‌تواند همكار خوبی برای‌تان باشد. همچنین اینگونه افراد برای كار در دوایر حسابرسی هم كاملا مناسبند.

اگر كارها نیاز به سازماندهی گروهی داشته باشد، مثلث‌دوستان در پیشبرد فعالیت‌ها موفق خواهند بود. این افراد می‌توانند مجری خوبی باشند چون اهداف را مشخص و اطمینان می‌یابند كه دستیابی به آنها ممكن است.

برای هر نوع ارتباطات حضوری افرادی كه دایره را انتخاب می‌كنند، بهترین هستند. آنها می‌توانند یك كارمند خوب، مسئول پذیرش یا فردی باشند كه به مشتریان خود خدمات مناسبی را ارائه می‌دهند.

بالاخره افرادی كه شكل مورد علاقه‌شان منحنی است، همیشه ایده‌های تازه دارند و به طور مثال برای كار در شركت‌های تبلیغاتی مناسبند و می‌توانند از پس کارهای هنری به خوبی بربیایند و در این زمینه به موفقیت‌های چشمگیری برسند. بدترین کار این است که چنین افرادی در یک اداره کار اداری روزمره‌ای را دنبال کنند. در این صورت امکان پرورش خلاقیت از آنها گرفته شده و رضایت‌شان از زندگی کاهش می‌یابد؛ چون هر روز کاری را انجام می‌دهند که با ویژگی‌های شخصیتی‌شان در تضاد است.

به طور كلی افرادی كه سه شكل اول یعنی مربع، مستطیل و مثلث را انتخاب می‌كنند در جهت مسیر ویژه در حركت هستند و كارها را به طور منطقی و اصولی انجام می‌دهند ولی ممكن است خلاقیت كمی داشته باشند.

اما گزینش دایره و منحنی نشان‌دهنده خلاقیت و برونگرایی است. چنین افرادی به موقعیت‌های جدید و سایر افراد دسترسی پیدا می‌كنند ولی چندان اصولگرا و قابل اعتماد نیستند.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج