۴۷۷۸۶۴
۶۹۷۶
۶۹۷۶

رپورتاژ آگهی

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

نه گفتن به خرید فرش های ارزان قیمت قدم اول است. در ادامه باید چیزهایی درباره تفاوت مهم فرش های ماشینی و دستباف یاد بگیرید.

نه گفتن به خرید فرش‌های ارزان قیمت قدم اول است. در ادامه باید چیز‌هایی درباره تفاوت مهم فرش‌های ماشینی و دستباف یاد بگیرید. هچنین راز‌هایی درباره جنس فرش‌ها وجود دارد. قیمت بالای فرض دستباف مردم را به سمت خرید فرض‌های ماشینی برده است و در این بازار همه چیز تحت کنترل چینی هاست. بعضی فروشنده‌ها رندی می‌کنند و فرش‌های چینی یا فرش‌های بی کیفیت ساخت ترکیه را با اسم‌های دهن پرکن می‌فروشند. نباید فریب زبان بازی فروشنده‌ها را بخورید.

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

سه دلیل برای نه گفتن به خرید فرش‌های رنگی ارزان

۱- فر‌های گل برجسته به دلیل تنوع طرح و رنگ و قیمت مناسب شان طرفداران زیادی دارند. با این حال انتخاب آن‌ها خیلی به صرفه نیست. بیشترشان بافت ترکیه هستند و ظاهر بسیار فریبنده‌ای دارند، اما تنها کاربرد مناسب شان برای دفتر کار است. طرح برجسته روی این فرش‌ها تا اولین شست و شو دوام دارد. تمیز کردن این فرش‌ها کار ساده‌ای نیست. مخصوصا اگر برای اتاق کودک خریداری شوند. راه رفتن و نشستن کودکان روی این فرش‌ها باعث آزار آن‌ها می‌شود.

بهتر است با همان هزینه فرش‌هایی بخرید که طرح‌های ساده تری دارند و تمیز کردن آن‌ها هم آسان است. فرش‌های برجسته بعد از مدتی که به اصطلاح پا می‌خورند فورا هم سطح می‌شود و، چون سطح‌های توخالی آن‌ها بیشتر از برجستگی‌ها است بسیار نازک شده و فرم اولیه خود را از دست می‌دهند.

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

۲- فرش‌های تزیینی کاملا دکوری هستند و استفاده از آن‌ها به جز دردسر چیز دیگری ندارد. این فرش‌ها را به نام مدل‌های گره‌ای در بازار می‌شناسند. تار و پود این فرش‌ها از جنس نخ‌های ضخیم و باریکی است که وقتی رویشان راه بروید به راحتی کنده می‌شوند. باقی مانده‌های غذا و خرده نان‌ها خیلی زود لا به لای این نخ‌ها جا خوش می‌کنند و جاروکردن شان هم اصلا ساده نیست.

۳- فرش‌های رنگی طرح دار که معمولا برای اتاق خواب طراحی شده اند نمونه دیگری است که خرید آن‌ها ممکن است مشکلات جدی برایتان به وجود بیاورد. این فرش‌ها معمولا از ترکیبات نامرغوبی تهیه می‌شوند. وزن بسیار سنگین این فرش‌ها دلیل دیگری برای نه گفتن به خرید آنهاست. استفاده از این قبیل فرش‌ها ممکن است برای کودکان، آلرژی زا باشد مخصوصا اگر در اتاق خواب از آن‌ها استفاده کنید.

تفاوت فرش‌های ماشینی و دستباف؛ چیز‌هایی به جز قیمت

اختلاف قیمت بین فرش ماشینی و دستباف مهمترین وجه تمایز آنهاست، اما توجه داشته باشید که به هر حال نوع نخ و الیاف استفاده شده در بافت فرش گاهی باعث به وجود آمدن مشکلاتی می‌شود. اگر در منزل، کودک خردسال یا فرد سالخورده‌ای دارید، بهتر است قبل از خرید فرش چند نکته را در نظر بگیرید.

معمولا جنس نخ فرش دستباف، ابریشم و پشم و جنس نخ فرش‌های ماشینی ، پولی پروپیلن و نایلون است؛ بنابراین فرش‌های ماشینی به راحتی روی سنگ و سرامیک سر می‌خورند، اما فرش‌های دستباف به علت نوع نخ و سنگینی، این مشکل را ندارند. اگر در خانه تان، سالمند یا کودک دارید، بهتر است در خرید فرش ماشینی بیشتر دقت کنید. در غیر این صورت امکان سُرخوردن این گروه افراد روی فرش و شکستگی احتمالی دست و پایشان وجود دارد.

در بافت فرش ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود. این موضوع ممکن است برای شما یا سایر اعضای خانواده تان حساسیت ایجاد کند برای جلوگیری از این مشکل بهتر است به سراغ فرش‌های دستباف بروید. فرش‌های تزیینی و فانتزی با پرز بسیار بلند به سادگی گرد و غبار را در خود جمع کنند. اگر سابقه آسم و آلرژی دارید بهتر است این فرش‌ها را نخرید یا حداقل آن‌ها را در اتاق خواب تان پهن نکنید.

فرش‌های ماشینی به خصوص آن‌هایی که درصد نایلون بالایی دارند، به راحتی مو، آلودگی و خرده ریز‌های دیگر را در خود جمع می‌کنند. اما فرش‌های دستباف مو و آشغال به خود نمی‌گیرند و باعث آلودگی خانه نمی‌شوند. اگر بودجه کافی برای خرید فرش دستباف ندارید، بهتر است برای جلوگیری از سرخوردن فرش ماشینی روی سنگ و سرامیک، از ترمز فرش استفاده کنید. از میان فرش‌های ماشینی آن‌هایی را انتخاب کنید که تراکم بیشتری دارند. تراکم بالا مساوی تعداد گره‌های بیشتر و استحکام بیشتر فرش است. گرد و خاک و آلودگی در چنین فرش‌هایی کمتر جمع می‌شود.

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

مسئله مهم ماندگاری؛ راز‌هایی درباره جنس فرش

آن دسته فرش‌هایی که در بافت شان نایلون به کار رفته است با دوام‌تر از نمونه‌های دیگر هستند. این نوعفرش‌ها در برابر تغییر شکل بسیار مقاوم هستند، ولی نسبت به دیگر فرش‌ها قیمت ارزان تری دارند.

ایرادی که به این فرش‌ها می‌گیرند این است که گرد و خاک را به سادگی در خود جمع می‌کنند و با کمترین تحرک آن‌ها را در فضا پخش می‌کنند. می‌توانید به سراغ آن‌هایی بروید که در بافت شان از اولفین استفاده شده است، چون در برابر رطوبت مقاوم هستند و به سادگی تمیز می‌شوند. نقطه ضعف شان هم این است که به مرور زمان حالت اصلی فرش از دست می‌رود و به اصطلاح کش می‌آید.

انتخاب فرش براساس رنگ و مد

نه تنها طرح که رنگ‌ها هم در رقم خوردن فرش مد روز دخالت دارند. تا چند وقت پیش، رنگ‌های روشن روی بورس بود، اما حالا مدتی است که دیگر مردم آن‌ها را دوست ندارند و به سراغ رنگ‌های جدیدتری می‌روند. فرش‌هایی با ترکیب دو رنگ خریداران زیادی دارند.

بیشتر از همه رنگ دودی خریدار دارد. فروشنده‌ها می‌گویند فرش‌هایی با رنگ گردویی یا قهوه‌ای سوخته شانس بیشتری برای فروش دارند. رنگ سورمه‌ای هم محبوب است به خصوص مدل‌هایی که دورشان را با نخ ابریشم دوخته اند. فرش‌های این رنگی طبیعتا قیمت بیشتری هم دارند.

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

درباره آقای فرش

آقای فرش، یکی از بزرگترین فروشندگان فرش‌های دستباف و ماشینی، در چند سال اخیر توانسته رضایت مشتریان خود را به طور کامل جلب نماید. تمام شعب این فروشگاه در بهترین نقاط تهران و به دور از طرح‌های ترافیک، در دسترس عموم مردم می‌باشد. پارکینگ رایگان با ظرفیت بسیار بالا از بزرگترین مزایای فروشگاه‌های آقای فرش به حساب می‌آید. البته مزایای آقای فرش محدود به همین دو مورد نیست و این فروشگاه بزرگ، مزایای بسیار زیاد دیگری نیز دارد.

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

در آقای فرش تمام محصولات با ضمانت‌نامه طلایی به فروش می‌رسند. ضمانت‌نامه طلایی کیفیت و قیمت محصولات را تضمین می‌کند. ضمانت‌نامه کیفیت بدان معناست که تا ۲ سال پس از خرید محصول، در صورتی که مشکلی برای فرش به وجود آید، می‌توانید با خیال راحت با کارشناسان خدمات پس از فروش آقای فرش تماس بگیرید و از خدمات گارانتی استفاده کنید. ضمانت‌نامه قیمت نیز به شما این اطمینان را می‌دهد که اگر پس از خرید از آقای فرش متوجه شدید که فروشگاه دیگری، محصولی با مشخصات یکسان را با قیمتی پایین‌تر از آقای فرش به فروش می‌رساند، می‌توانید با ارائه فاکتور از آقای فرش خسارت بگیرید.

یکی دیگر از اصلی‌ترین مزایای آقای فرش داشتن ضمانت عودت بی قید و شرط محصولات است. یعنی اگر تا ۷۲ ساعت پس از خرید فرش تصمیم به کنسل کردن خرید یا مرجوع فرش داشتید، کافیست با کارشناسان خدمات پس از فروش آقای فرش تماس بگیرید تا فرش شما برگردانده شده و هزینه کامل به شما عودت داده شود.

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۷۵۳۷۵

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید.

@iranmrcarpet

رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس وب مراجعه نمایید.

www.iranmrcarpet.com

چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج