قیمت کالا‌ها تکلیف کوپن را مشخص می‌کند

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: اگر توزیع کالاهای اساسی در کشور دچار مشکل شود یا قیمت این کالاها در بازار به صورت لجام گسیخته افزایش یابد، دولت مجبور است از کوپن برای توزیع کالاهای اساسی استفاده کند.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

احتمال افزایش ۲۵درصدی قیمت شوینده‌ها

دبیر انجمن تولیدکنندگان پودر شوینده با اعلام اینکه قیمت نهاده‌های تولید افزایش پیدا کرده است، گفت: بر همین اساس تولیدکنندگان شوینده درخواست ۲۰ تا ۲۵ درصدی تعدیل قیمتها را به سازمان‌های مربوطه ارسال کرده‌اند.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

در یک سال اخیر مردم چقدر مرغ مصرف کرده‌اند؟

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد: ۷۴.۸ درصد مردم در یک سال گذشته چند روز در هفته گوشت مرغ مصرف کرده‌اند.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تعویض روغن اتوبوس یک میلیون آب می‌خورد!

رئیس اتحادیه بنگاه‌های مسافربری با انتقاد از کیفیت و قیمت لوازم یدکی گفت: علی‌رغم رشد هزینه‌ها و صدور مجوز افزایش تعرفه‌ها، هنوز نرخ‌ها را افزایش نداده‌ایم.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

یک قطعه‌ساز بزرگ، ایران‌خودرو را گروگان گرفت!

یکی از قطعه‌سازان بزرگ با ایجاد انحصار در تامین قطعات ایران‌خودرو در مواقع خاص اقدام به توقف تامین قطعه، خواباندن خطوط تولید خودرو و باج‌خواهی از ایران‌خودرو می‌کند. نکته قابل توجه این است که مالک این شرکت بزرگ قطعه‌سازی مدیر برتر جهادی سال 1397 نیز بوده است.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قاچاق بنزین از اوپک ایران

قاچاق بنزین از روستایی که به اوپک ایران مشهور است. در خیابان‌های اصلی این روستای مرزی تمامی مغاره‌ها مانند بازار میوه و تره بار به خرید و فروش سوخت مشغول هستند به همان آسانی و راحتی.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

رویترز: چین از ایران نفت بیشتری وارد کرد

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه در گزارشی اعلام کرد: واردات نفت چین از ایران در ماه آوریل (فروردین/ اردیبهشت) نسبت به یک ماه پیش از آن "مارس" (اسفند/ فروردین) روزانه حدود 240 هزار بشکه افزایش یافت.
۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت سرسام‌آور مسکن بعد از سیل در پلدختر

دادستان پلدختر گفت: قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در پلدختر سرسام‌آور است و باید با همکاری همگانی کنترل و با آن برخورد شود.
۱۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

شمارش معکوس برای جنگ تجاری جدید

ترامپ به بهانه حق خواهی تعرفه های گمرکی تمام کشورها را افزایش می دهد.
۱۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

اگر پول نفت را به مردم بدهند، نفری چقدر می‌رسد؟

چرا مردم ایران، با وجود منابع سرشار خدادادی، نمی‌توانند مانند کشورهای کوچک حاشیه جنوبی خلیج فارس، با عایدی فروش نفت، زندگی مرفهی داشته باشند؟
۱۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

کشف ۲۵تن قند و شکر قاچاق در زنجان

مسؤولان سازمان صمت استان زنجان در حین بازدید از شهرک صنعنی موفق به کشف 25 تن قند و شکر که به صورت خارج از شبکه در حال توزیع بود، شدند.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

چرا خودرو ارزان شد؟

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تغییرات مجدد نرخ ارز را از علل عدم کاهش قیمت خودرو دانست.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

گرانی در انتظار بازار موبایل

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاههای صوتی و تصویری و تلفن همراه گفت: بعضی شرکتهای واردکننده کالاهایشان را دپو کردند تا در این چند روز که سایت رجیستری بسته است، قیمت تلفن همراه‌ را در واحدای صنفی یا شبکه‌های مجازی بالا ببرند.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

وزیر نیرو: تابستان امسال مشکل برق نداریم

اردکانیان گفت: اگر مشترکان همانند سال گذشته در مصرف برق همکاری لازم را داشته باشند تابستان امسال را بدون بروز مشکل سپری خواهیم کرد.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ورود به بازار متشکل ارزی چطور امکان‌پذیر است؟

کانون صرافان ایرانیان طی نامه‌ای شرایط و مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی را به صرافان اعلام کرد.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

«نه» خودروسازان به بازگشت مجدد شورای رقابت

دبیر انجمن خودروسازان ایران در واکنش به نامه رییس سازمان بازرسی کل کشور به معاون اول رییس‌جمهور مبنی بر بازگشت شورای رقابت به حوزه قیمت‌گذاری خودرو گفت: سازمان بازرسی کل کشور به عنوان زیرمجموعه یکی از قوا، به تنهایی نمی‌تواند خواستار نقض مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه و بازگشت شورای رقابت به عرصه قیمت‌گذاری خودرو شود.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

در یک سال گذشته ایرانی‌ها چقدر گوشت خوردند؟

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد ۴۳.۴ درصد مردم در یک سال گذشته چند روز در ماه گوشت قرمز مصرف کرده‌اند.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تعزیرات: جریمه‌ها منبع درآمد دولت شده است

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره انتقاد از جریمه‌های نقدی این سازمان که صرفا به منبع درآمد جدید دولت تبدیل شده و دردی از مردم دوا نمی‌کند گفت: ما هم قائل به بازدارنده نبودن قوانین صنفی هستیم ولی با این وضعیت، بیشتر از این نمی توان کاری کرد.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

خاک خوردن ده هزار میلیارد در پارکینگ خودروسازان

در این روز‌ها، آمار‌های بسیار متفاوتی از خودرو‌های متوقف شده در پارکینگ‌های دو خودروساز بزرگ ارائه می‌شود. فارغ از اینکه باید دقیق مشخص شود که تعداد این خودرو‌ها چند دستگاه است، پرسش این است که چرا قطعات مورد نیاز این خودرو‌ها جهت خروج از پارکینگ‌های خودروسازان، تاکنون تامین نشده است؟ محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی و آرش محبی نژاد، دبیر این انجمن در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک اقتصادی به این پرسش پاسخ داده اند.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تصاویر خاص از دادگاه جعبه سیاه بابک زنجانی

پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیبا حالت منفرد امروز یکشنبه (۵ خرداد) به ریاست قاضی صلواتی در شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

زیباحالت: زنجانی گفت ۴وزیر پشت من هستند

جعبه سیاه اقدامات مجرمانه بابک زنجانی در دادگاه اظهار کرد: بابک زنجانی با من تماس گرفت و گفت که فکر نکن که با خراب کردن من می‌توانی خودت با شرکت نفت کار کنی. ۴ وزیر و نمایندگان مجلس پشت من هستند.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

کمبود سیب زمینی به زودی برطرف می‌شود

رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه کمبود سیب زمینی در بازار به زودی برطرف می شود، گفت: قیمت میوه‌های نوبرانه مانند زردآلو از ۱۵ خرداد به بعد تثبیت می‌شود.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بیانیه وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌ دفتر زنگنه

وزارت اطلاعات، درباره ادعای استفاده از پوز کارتخوان در دفتر وزیر نفت و همچنین کشف مقادیری طلا و ارز در این دفتر توضیحاتی ارایه کرد.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

کشف ۱۳۰تن برنج نامرغوب و تقلبی در تهران

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به کشف یک انبار حاوی ۱۳۰ تن برنج نامرغوب و تقلبی در شهر آفتاب، گفت: این میزان برنج در انبار یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای جنوب شهر تهران کشف شد.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افشاگری وکیل بابک زنجانی علیه زیباحالت منفرد

پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیبا حالت منفرد به ریاست قاضی صلواتی در شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

روابط تجاری ایران و اروپا تسهیل می‌شود

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: تفاهمنامه همکاری میان صندوق و برخی کشورهای اروپایی به زودی امضا خواهد شد.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت یورو و دلار در بازار امروز

صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز یکشنبه پنجم خرداد با ۱۲۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی شنبه، ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می‌کنند.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سردار فدوی: از سوم خرداد ۶۱قدرتمندتر شدیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها هم‌اکنون در ضعیف‌ترین زمان در طول تاریخ حضور خود در غرب آسیا هستند.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو بر می‌گردد

رییس سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای به معاون اول رییس‌جمهور خواستار لغو مصوبه ستاد تنظیم بازار و بازگشت شورای رقابت به عرصه قیمت‌گذاری خودرو شد.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تکذیب مهاجرت کارگران ایرانی به افغانستان

رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان، شایعه مهاجرت کارگران ایرانی به افغانستان را تکذیب کرد و گفت: تا این لحظه ما هیچ گزارشی نسبت به اعزام نیروی کار کشورمان به افغانستان بجز نیروی کار متخصص نداشته‌ایم.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قطار تهران - آنکارا بزودی راه‌اندازی می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: راه اندازی مجدد قطار تهران - آنکارا در سفر رییس راه آهن ترکیه به ایران مورد توافق قرار گرفت که این اقدام بزودی انجام می شود.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

وکیل زنجانی: مسئولیت فروش نفت با زیباحالت بود

وکیل مدافع بابک زنجانی در دادگاه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیباحالت منفرد معروف به جعبه سیاه پرونده نفتی بابک زنجانی گفت: مسئولیت انتقال، انبار کردن و در نهایت فروش نفت با آقای زیباحالت منفرد بوده است.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تسهیلات اعطایی به رضوی، کلان محسوب می‌شود

نماینده بانک سرمایه در دادگاه رسیدگی به اتهامات مسئولان بانک سرمایه گفت: طبق تعریف مندرج در آیین ‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان، اگر مجموع خالص تسهیلات اعطایی حداقل 10 درصد سرمایه پایه موسسه اعتباری باشد، تسهیلات دریافت شده کلان محسوب می‌شود و بر این اساس تسهیلات اعطایی به هادی رضوی کلان بوده است.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

دادگاه هادی رضوی و متهمان بانک سرمایه

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد هادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه صبح امروز یکشنبه (۵ خرداد) در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد و جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام به صورت علنی برگزار شد.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

چک‌های برگشتی آب رفت

بالغ بر ٥٢٥ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ٥٨ هزار میلیارد ریال در فروردین ماه ٩٨، در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۱.۷ درصد و ۴۰.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

جزییات ثبت‌سفارش جعلی خودرو های وارداتی

مدیرکل جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

شکایت مجلس از دولت درباره ارز کالا‌های اساسی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روش مجلس برای تخصیص ۱۴میلیارد دلار جهت تأمین کالاهای اساسی گفت: از دولت به دیوان محاسبات شکایت کرده‌ایم تا وضعیت روشن و مشخص شود که ۱۴میلیارد دلار کجا هزینه شده است.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی شروع شد

طبق قانون مالیات مستقیم ارائه اظهارنامه مالیات اشخاص حقیقی از اول خرداد ماه شروع شده و تا ۳۱ خرداد ادامه دارد اما همچنان صاحبان مشاغل خرد به دلیل نهایی نشدن میزان مالیات مقطوع همچنان بلاتکلیف است.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

رکود سنگین در انتظار بازار مسکن

به دنبال کاهش ۳۷ درصدی معاملات، حالا آمار می‌گوید تسهیلات پرداخت شده در فروردین ماه ۱۳۹۸ برای خرید، ساخت و تعمیر مسکن در کل کشور نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۶ درصد کاهش یافته و در این بین، تهران در خط مقدم ورود به رکود سنگین معاملات قرار دارد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

پیشنهاد یک اقتصاددان برای عبور از بحران اقتصادی

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: تنوع تولید محصولات استراتژیک و سرمایه گذاری مردمی در بخش‌های مختلف که در معنای واقعی اقتصاد مقاومتی جای می‌گیرد، راه عبور کشور از بحران اقتصادی است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

کاریکاتور: قیمت خودرو سقوط کرد!

بازار خودرو متأثر از کاهش قیمت ارز و واگذاری تعیین قیمت خودرو به شورای رقابت قرار گرفته و هم‌چنان روند کاهشی را تجربه می‌کند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

خروج گندم از کرمان ممنوع شد

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کرمان گفت: مصوب کردیم گندم استان خارج نشود و خروج تنها با هماهنگی شرکت غله استان و جهادهای کشاورزی شمال و جنوب استان صورت می‌گیرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

قیمت سکه و طلا درحالی پس از کاهش قابل توجه در روزهای پیشین به ثبات نسبی رسیده است که شیب نزولی بازار ارز نیز پس از گرفتن زاویه‌ای تند در هفته گذشته درحال رسیدن به ثبات است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

۱۰۰هزار خودرو به بازار عرضه می‌شود

دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از نمایشگاه قطعات خودرو سایپا و ایران خودرو گفت: هفته گذشته بخشی از قطعات خودروهای انبار شده سایپا و ایران خودرو تأمین شد و به زودی علاوه برعرضه تولید روزانه بیش از ۱۰۰ هزار خودرو به بازار عرضه می‌شود.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

برق خانه تهرانی‌ها چقدر گران شد؟

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران با اشاره به اینکه مصرف برق در تهران هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد رشد داشت گفت: ۱۵ درصد مشترکان تهرانی پرمصرف هستند و تعرفه‌های جدید برق از اول خرداد در حال اعمال است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

کاهش تقاضا نرخ مرغ را نزولی کرد

حجت گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۸۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۱ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

حباب سکه دوباره تا ۴۸۰هزار تومان رشد کرد

یک مقام مسئول با بیان اینکه حباب سکه به ۴۵۰ تا ۴۸۰ هزار تومان رسیده است گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان هفته بازار آرامی داشته باشیم.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

۴خودروساز متخلف به تعزیرات معرفی شدند

رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان با تأکید بر عدم بازگشت شورای رقابت به موضوع قیمت‌گذاری خودرو، از انبار شدن ۸۰هزار خودرو ناقص در شرکت‌های خودروسازی خبر داد و ۴ خودروسازی را که به دلیل تخلف، برایشان پرونده تشکیل شده، معرفی کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

کاغذ از فردا توزیع می‌شود

سومین جلسه «کمیته توزیع کاغذ مطبوعات» با ریاست معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضا کمیته برگزار و درخواست تعداد زیادی از نشریات بررسی و سهمیه مقتضی، تخصیص داده شد که از یکشنبه (۵ خرداد ماه) در اختیار مطبوعات قرار می‌گیرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

دستورالعمل پرداخت مالیات پزشکان ابلاغ شد

سرپرست سازمان امور مالیاتی دستورالعمل پرداخت مالیات پزشکان را ابلاغ کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

کاهش ۸۰درصدی واردات کاغذ روزنامه

در فروردین‌ماه سال جاری حجم واردات کاغذ روزنامه تا ۸۰ درصدی نسبت به همین ماه در سال گذشته کاهش داشته است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

پیش‌بینی افزایش ده درصدی قیمت برنج وارداتی

دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: با توجه به افزایش قیمت جهانی برنج پیش بینی می‌شود برنج‌های وارداتی در بازار 10 درصد افزایش قیمت داشته باشند، ضمن اینکه به دلیل مشکلات تبادلات ارزی با تایلند و پاکستان بازار این محصول به انحصار هند درآمده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

نرخ تورم گروه دخانیات به ۱۱۸درصد رسید

براساس گزارش مرکز آمار گروه مسکن، آب، برق و گاز با ۳۵.۵ که بیشترین ظریب اهمیت را دارد نرخ تورم ۱۹.۶درصدی را تجربه کرده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت سکه و طلا در بازار

نرخ هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و سکه تمام با طرح جدید ۴ میلیون و ۸۲۵ هزار تومان است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

انجمن قطعه‌سازان: آدرس غلط به مردم ندهید

سخنگوی انجمن قطعه سازان گفت: من از انجمن خودروسازان و شرکت‌های خودروسازی می‌خواهم جهت شفافیت اعلام کنند که کدام قطعات را اکنون کمبود دارند و چه شرکتی به آنها قطعه نمی‌دهند و نهادهای نظارتی و امنیتی تحقیق کنند که آیا شرکت قطعه در انبار دارد و یا نقدینگی لازم را در اختیار دارد اما باز هم از دادن قطعه خودداری می‌کند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

کاهش محسوس مصرف لبنیات به خاطر گرانی

عضو هیأت علمی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور با بیان اینکه بازرسی، نمونه‌برداری و آزمون از فرآورده‌های لبنی طی سال به صورت متوالی توسط وزارت بهداشت و معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام و در صورت وجود روغن گیاهی در فرآورده‌های لبنی اعمال قانون صورت می‌گیرد، گفت: باید برای گسترش استفاده از شیر و لبنیات فرهنگ‌سازی شده و دانش تغذیه‌ای مردم را افزایش داد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

خودروسازان فعلا حق پیش‌فروش ندارند

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد که خودروسازان تا زمان تحویل تعهدات خود حق پیش فروش جدید ندارند. به گفته وی مصوبه‌ای برای انتقال مسئولیت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت ابلاغ نشده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

وزارت کشاورزی: مردم کالای گران نخرند

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد که گران‌فروشی محصولات و کالاهای مختلف در بازار وجود دارد و دستگاه‌های نظارتی باید با آن برخورد لازم را انجام دهند و مردم هم نباید محصول گران را از گران‌فروشان خریداری کنند تا آن‌ها به ادامه دادن تخلفشان تشویق نشوند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

گزارش المانیتور از اقدام تازه بانک مرکزی ایران

پایگاه خبری المانیتور در گزارشی ویژه به بررسی ابعاد اجرای عملیات بازار باز توسط بانک مرکزی ایران پرداخت و نوشت: باید از آغاز عصری جدید در رهبری بازار مالی توسط بانک مرکزی صحبت کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد‌های دنیا

طبق آخرین آمار صندوق بین‌المللی پول، نرخ بیکاری در پنج سال گذشته در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته به طور چشمگیری در حال کاهش بوده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

پنج راهکار پیشنهادی تنظیم اجاره‌بها روی میز وزیر

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پنج راهکار برای تنظیم بازار اجاره بها به وزیر راه و شهرسازی ارائه شده است، گفت: راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت برای متعادل کردن اجاره بها پیش‌بینی شده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت وام مسکن برای اقشار مختلف

مدت هاست رکود بازار مسکن بر بازار اوراق تسهیلات مسکن فرابورس نیز اثر گذاشته و تقاضا را برای این اوراق کاهش داده است. در حال حاضر هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس ایران در حدود ۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت‌ سرسام‌آور لاستیک کامیون در بازار آزاد

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور اعلام کرد که اگر یک کامیون کشنده 18 چرخ بخواهد پنج جفت لاستیک مورد نیاز خود را در طول یکسال تامین کند باید بین 30 تا 40 میلیون تومان بسته به چینی، کره‌ای یا فرانسوی بودن لاستیک پرداخت کند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

سبقت تعمیر از خرید کالا در بازار لوازم خانگی

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان افزایش قیمت ۴۰ تا ۵۰ درصدی کولر گازی در یک سال گذشته گفت: تعمیر و به‌روزرسانی کولرگازی و دیگر لوازم خانگی در شرایط فعلی جایگزین خرید کالای جدید شده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت امروز دلار و یورو در صرافی‌ها

صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم 14 هزار و 20 تومان اعلام کرده‌اند
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

کاهش قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره‌بار

براساس نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت ۲۰ نوع میوه از جمله انواع سیب، هندوانه و خیار در میادین میوه و تره بار کاهش یافت.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

واکنش پوند به استعفای نخست‌وزیر انگلیس

پس از استعفای نخست وزیر محافظه کار انگلیس، ارزش پوند در برابر سایر ازرها تقویت شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

کابل: جایگزینی برای نفت ایران نداریم

رئیس اتاق بازرگانی و صنعت افغانستان گفت: سالانه سه میلیون بشکه نفت خام در افغانستان مصرف می‌شود که یک میلیون آن از طریق ایران تامین می‌شود. در شش ماه اخیر ما شاهد افزایش واردات نفت از سمت ایران بودیم.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

توزیع نامناسب، کاغذ را گران کرد

محمود آموزگار، عضو اتحادیه ناشران و کتابفروشان در خصوص اقدامات این اتحادیه برای ناشران در شرایط کنونی که با نوسانات قیمت کاغذ روبه رو است گفت: مسلما ناشر در شرایط کنونی که با نوسانات قیمت کاغذ مواجه هستیم نمی تواند به کار خود ادامه دهد و اثر جدیدی منتشر کند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

نماینده سمیرم: از خانه‌های خالی مالیات بگیرید

نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: اخذ مالیات از مسکن‌های خالی راهکاری برای کاهش قیمت مسکن است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

کارتون؛ برنج اینجوری گرون شد!

با وجود ذخایر ۲ برابری برنج در کشور نسبت به سال گذشته و ادامه واردات این محصول با ارز دولتی، قیمت برنج طی ماه‌های گذشته شاهد افزایش ۲ برابری بود.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

تازه‌ترین قیمت خودرو‌های داخلی

روزنامه دنیای اقتصاد در جدولی قیمت برخی از خودروهای داخلی در بازار را منتشر کرد.در این جدول قیمت انواع پراید زیر 50میلیون تومان است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

تدارک ویژه برای نقل و انتقال مالی ایران و اروپا

علی اصغر نوری، مدیرعامل شرکت ایرانی اینستکس درباره آخرین وضعیت شرکت مادر و ایرانی اینستکس توضیح داد: هم‌اکنون سازوکارها و مسائل تکنیکی و فنی برای برقراری مبادلات تجاری و مالی درحال تدوین است. برای آغاز به کار این سازوکار باید استانداردها در بخش‌های تجاری و مالی در دو بخش داخلی و بین‌المللی با هم تطبیق پیدا کند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

ترکیه و هند، مشتریِ نفت ایران نماندند

18 اردیبهشت 1397، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به یکی از وعده های انتخاباتی اش وعده عمل پوشاند و طرح جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

توضیح شرکت مدلل درباره ارتباط با آیت‌الله مکارم

بزرگترین دریافت کننده ارز دولتی برای واردات هیچ ارتباطی با آیت الله مکارم شیرازی ندارد. این نکته را حمید اسماعیلی نماینده گروه مدلل در استان خوزستان گفته است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی