کره‌ای‌ها به فکر آینده خود در ایران باشند
۱۰۱۵۹۳۶
۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱
۵۴۴۵ 
دیاکو حسینی:
مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با تاکید بر این که اقدام کره جنوبی در عدم پرداخت بدهی های خود به ایران ناشی از فشارهای آمریکا است، گفت: کره‌ای‌ها به فکر آینده خود در ایران باشند.

ایسنا: مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با تاکید بر این که اقدام کره جنوبی در عدم پرداخت بدهی های خود به ایران ناشی از فشارهای آمریکا است، گفت: کره‌ای‌ها به فکر آینده خود در ایران باشند.

دیاکو حسینی درباره خودداری کره جنوبی از پرداخت بدهی خود به ایران، گفت: کره ای ها به دلایلی که مشخص بوده و متاثر از فشارهای آمریکا است با این استدلال که پول ها به دلار است و به دلیل تحریم ها نمی توانند در اختیار ایران قرار دهند از پرداخت بدهی خود، خودداری می کنند.

کره‌ای‌ها به فکر آینده خود در ایران باشند

وی تصریح کرد: حتی طرف ایرانی اعلام کرده که کالاهای کره ای خریداری می کند که به این در خواست هم پاسخ نداده اند در واقع به نظر می رسد قصد همکاری ندارند.

این کارشناس ارشد مسایل استراتژیک همچنین بیان کرد: یکی از اقداماتی که می توان انجام داد پی گیری حقوقی است که این مساله از سوی وزارت امور خارجه و بانک مرکزی در حال انجام است.

حسینی تصریح کرد: مهم تر از این مساله، موجی است که در جامعه نسبت به تحریم کالاهای کره ای انجام می شود و می تواند در آینده به عمق روابط دو کشور آسیب بزند که بازسازی آن دشوار خواهد بود. کره ای ها به لحاظ قدرت نرم جایگاه خوبی دارند که با این اقدام مخدوش می شود. البته تصور می کنم این واکنش ها طبیعی است و در شرایط کرونا که جامعه را در گیر کرده این اقدام کره جنوبی به نوعی مشارکت در آسیب رساندن به مردم ایران است.

مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری افزود: اکنون کره ای ها باید تصمیم بگیرند که به فشارهای آمریکا تن دهند یا مستقل عمل کنند. در واقع کره ای ها هستند که باید به فکر آینده خود در اقتصاد ایران باشند.

وی همچنین اظهار کرد: صرف نظر از بحث های رسانه ای که در ایران تاثیر کمتری دارد، ابعاد بین المللی می تواند موثر باشد زیرا کره ای ها هیچ استدلالی ندارند و به نظر می رسد زمینه خوبی است که از طریق NGO ها و سازمان های مرتبط این مساله پی گیری شود.

این کارشناس ارشد مسائل استراتژیک تاکید کرد: مهم تر از این ها، این کره ای ها هستند که باید تصمیم بگیرند زیرا اقدامات آن ها می تواند در آینده روابط دو کشور به ویژه در زمینه اقتصادی، موثر باشد چه بسا تجار و مصرف کنندگان کالاهای آن ها نسبت به عملکردشان بدبین می شوند و آن ها از بازار ایران به لحاظ اقتصادی حذف می شوند دلایل سیاسی هم که جای خود دارد بنابراین همه این ها بستگی به اقدامات کره ای ها دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:17
Iran, Islamic Republic of
03:29 - 1399/04/25
حتما احتیاجی ندارن که رفتن
Czech Republic
03:43 - 1399/04/25
کره رو بیخیال
فعلا پشتتون به چین گرم باشه
Germany
06:20 - 1399/04/25
ایران نباید ازهول حلیم تو دیگ می افتاد و ثروت مردم ایران را تقدیم کره می کرد هر کشوری فکر منافع مردمشه بجز ایران هیچکشوری قابل اعتماد نیست سیاستمدار نداریم
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1399/04/25
لعنت بر شما اقتصاد ایران را نابود کردید نشانه اقتصاد قوی ارزش پول ملی آن کشور. است
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1399/04/25
خود ایرانیها آینده ای برای ایران نمیبینند خارجیها که اصلا
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1399/04/25
هنرمند هرجا رود قدر بیند و بر صدر نشیند
آینده چی آینده هم میروید والتماسشون را میکنید
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1399/04/25
واقعا فکر کردی ایران چه سهمی در اقتصاد کره داره که با حذف از بازار ایران ضرر کنند؟ برعکس این ایرانه که به تکنولوژی کره نیاز داره
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1399/04/25
چینی ها هم به فکر نفرت مردم ایران درسالهای آینده باشن!
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1399/04/25
چقدر دولت مردان به آینده امیدوارن
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1399/04/25
خخخ ما خودمون آینده ای نداریم تو ایران ، چی برسه به اون کره ای و خارجی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج