استقلال ۹نفره هم سپاهان را شکست می‌داد
۱۰۲۳۵۸۳
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
۸۷۴
مجید نامجومطلق، مربی تیم استقلال گفت: تصور می‌کنم ماجرای بیانیه فقط به خاطر این است که داوران بازی با سپاهان در جام‌حذفی را تحت فشار قرار بدهند و روی ذهن آنها تأثیر بگذارند.

خبرورزشی: ادعای مدیران باشگاه سپاهان مبنی بر اینکه اشتباهات داوری در جدال شنبه‌شب در واقع «هدیه پیروزی» برای استقلال بود، به شدت باعث ناراحتی و واکنش استقلالی‌ها شده است. در همین خصوص روز گذشته وقتی با مجید نامجومطلق، دستیار اول فرهاد مجیدی هم‌کلام شدیم، از طرح چنین مسائلی توسط رقیب بسیار ناراحت بود و تأکید داشت این حرف‌ها موجب خدشه‌دار شدن حرمت‌ها در فوتبال می‌شود. مربی استقلال همچنین معتقد بود سپاهانی‌ها از هم‌اکنون جنگ روانی را برای جدال هفته آینده مقابل آبی‌ها در چارچوب جام‌حذفی آغاز کرده‌اند. با هم چکیده حرف‌های نامجومطلق در گفت‌وگو با خبرورزشی را مرور می‌کنیم.

فینال سه‌گانه

رقابت‌های لیگ برتر و جام‌حذفی را به‌طور کامل از همدیگر جدا کرده‌ایم و برای هر کدام از این مسابقات برنامه مفصلی داریم. پنج‌شنبه در چارچوب لیگ برتر به میدان می‌رویم و به خوبی می‌دانیم علاوه بر این بازی، دو مسابقه حساس دیگر نیز تا پایان رقابت‌های لیگ پیش‌ روی ماست. در واقع سه فینال تا پایان مسابقات داریم و همه تلاش خودمان را انجام خواهیم داد تا حداکثر امتیازات را کسب کنیم. خوشبختانه وحدت و یکدلی در تیم ما به اوج خود رسیده و خودتان شاهد هستید که بچه‌ها برای موفقیت استقلال از جان مایه می‌گذارند. در همین بازی قبلی، علی کریمی برای موفقیت استقلال سر خودش را جلوی توپ گذاشت. این اتفاقات اصلاً تصادفی نیست و کاملاً نشان‌دهنده تعصب بازیکنان است. البته پس از اینکه بازی‌ها دوباره آغاز شد، ما مشکلات فراوانی داشتیم ولی خوشبختانه هم‌اکنون در حال تکمیل شدن هستیم و تعداد بیماران و مصدومان کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است. البته شهرخودرو هم حریف کاملاً قابل احترامی است ولی در کمال احترام به حریف، برای پیروزی وارد زمین خواهیم شد.

حل مشکل شجاعیان

در چنین شرایطی که دنیا با یک پدیده بی‌نظیر مواجه شده و مشکلی جهانی را شاهد هستیم، انتظار داریم فدراسیون و سازمان لیگ به ما کمک کنند تا از تمام سرمایه‌های‌مان استفاده کنیم. داریوش شجاعیان زمانی از لیست استقلال خارج شد که خبری از کرونا نبود. کسی چه می‌دانست مسابقات به دلیل این ویروس به تعویق می‌افتد و حالت فرسایشی پیدا می‌کند؟! در این وضعیت و با توجه به اینکه استقلال داخل فهرست خود جای خالی هم دارد، بازگرداندن شجاعیان حق استقلال است و امیدواریم حتی اگر برای بازی پنج‌شنبه نشد، حداقل برای جدال فوق‌‌‌العاده حساس مقابل سپاهان در جام‌حذفی بتوانیم از وجودش استفاده کنیم.

استرس گل دهم

مهدی قایدی بازیکن جوانی است که با وجود سن و سال کم، این روزها فشار بسیار زیادی را تحمل می‌کند و همین مسئله به لحاظ روحی روی او تأثیر گذاشته است. به نظرم مهدی استرس گل دهم را دارد. همان حدنصابی که قول آن را به هواداران داده است. البته قایدی اصلاً نباید بابت چنین مسئله‌ای عذاب بکشد چون اولاً موفقیت کل مجموعه مهم است و در ثانی، این مهاجم با احتساب پیکارهای جام‌حذفی همین حالا هم بیشتر از ۱۰ گل برای استقلال در این فصل به ثمر رسانده و اصلاً نباید اضطراب داشته باشد. بازیکنان جوان به مراقبت نیاز دارند و شک نداشته باشید که کادر فنی حواسش به او هست.

هدیه بازی رفت

طرح مواردی مانند اینکه استقلال به لطف اشتباه داور برنده مسابقه شد یا پیروزی در جدال شنبه‌شب، هدیه داور به استقلال بود واقعاً تأسف‌برانگیز است و متأسفم چنین حرف‌هایی را می‌شنوم. فرهاد مجیدی و من در بازی رفت استقلال مقابل سپاهان روی نیمکت این تیم نبودیم ولی آن دیدار را به‌طور کامل در خاطر داریم. دوستان در باشگاه سپاهان چرا پس از پایان مسابقه رفت که همه چیز به معنای واقعی کلمه علیه استقلال رقم خورده بود، حرفی نزدند و از عملکرد تیم داوری ابراز ناراحتی نکردند؟ آیا واقعاً اگر بخواهیم حرف‌ها و رفتار خودتان را ملاک قرار بدهیم، نمی‌توانیم بگوییم در آن بازی همه چیز به نفع شما بود؟ آیا اشتباهات بازی رفت هدیه داور به سپاهان نبود؟ آیا باشگاه استقلال در آن زمان بیانیه داد و یک امتیازی که سپاهان کسب کرده بود را به داوران نسبت داد؟ طرح چنین مسائلی در فوتبال باعث شکستن حرمت‌ها می‌شود و اصلاً قشنگ نیست. استقلال از همان ابتدای فصل و حتی در همان بازی پرحرف و حدیث مقابل سپاهان در اصفهان تأکید داشت اشتباهات داوری در فوتبال ایران کاملاً سهوی بوده و باید آن را به‌عنوان جزئی از فوتبال پذیرفت. اینکه پس از شکست سراغ بیانیه دادن و... برویم، اصلاً حرکت زیبایی نیست.

پیروزی به خاطر تلاش

استقلال اگر مقابل سپاهان به پیروزی رسید، به خاطر تلاش بازیکنان و زحمات تمام مجموعه بود. هر دو گل ما زمانی وارد دروازه حریف شد که یک بازیکن از آنها کمتر داشتیم. ما ۱۰ نفره به یک پیروزی فوق‌‌‌العاده ارزشمند دست پیدا کردیم و این برد به خاطر تلاش خودمان بود نه سایر عوامل. شما شک نداشته باشید بچه‌ها آنقدر انگیزه داشتند که حتی اگر ۹ نفره هم می‌شدیم، باز هم سپاهان را می‌بردیم.

تلاش برای جام‌حذفی

شما و اهالی فوتبال من را می‌شناسید. می‌دانید که اصلاً اهل حاشیه نیستم. در تمام این مدت هم حواسم فقط به استقلال معطوف بوده ولی تصور می‌کنم همه ماجرای بیانیه و... فقط به خاطر این است که داوران بازی با سپاهان در جام‌حذفی را تحت فشار قرار بدهند و روی ذهن آنها تأثیر بگذارند. البته حتماً تیم محترم داوری آن مسابقه و مدیران کمیته داوران این رفتار را مدنظر قرار خواهند داد.

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:27
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1399/05/15
کلا داور خریداری بشه ۱ نفره هم میشه تیم ۱۱ نفره رو ببره
فرق نمیکنه ۱۰ نفره باشی یا ۹ نفره یا ۱ نفره
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1399/05/15
آقا مجید۹نفره میشدید داور خطای وسط زمین را براتون پنالتی میگرفت جوگیری هم حدی داره
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1399/05/15
چند ساله لنگ داور رو داره لنگیا بهتر درکش میکنن این شرایت رو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
عاقلان دانند
۵۲/۰۶/۱۶
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
تا داور هست کیسه نفر کم نمیاره جای دیگه جبران میکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
بی سواد شرایط
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
واقعا گل گفتی حقیقت رو باید افرین گفت
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1399/05/15
واقعااگرکیسه کمک ورارت وفدراسیون وداورهاراتداشت الانه داشت باشاهین وپیکان سرسقوط تاتی تاتی میکرد
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1399/05/15
خدا داور براتدن نگه داره بازیکن چیه
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1399/05/15
به لطف داور وپنالتی باد آورده ،بله .
پاسخ ها
رضا مشائی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ای ول دمت گرم بخدا این نامجوهوندا بچه محل ما بود توخیابان شقاقی براپرسپولیس سرودست می‌شکست
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1399/05/15
جالبه وقتی به نفعشون میشه میگن ما توانایی هامون خیلی زیادتر از داوری بود .ولی به محض باخت زمین و زمان رو میدوزن به هم
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1399/05/15
اره دیدیم چطور سرورتون پرسپولیس ده نفره با ایمون زاید ترکوندتون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج