توبیخ متخلفان اوپک‌پلاس جدی است؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۳۸۰۸۸
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
۵۸۳
چشم‌ها در انتظار بود که تصمیم‌گیری کمیته وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه اوپک‌پلاس در روز پنجشنبه چه تصمیمی برای آینده بازار می‌گیرد.

روزنامه شرق: چشم‌ها در انتظار بود که تصمیم‌گیری کمیته وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه اوپک‌پلاس در روز پنجشنبه چه تصمیمی برای آینده بازار می‌گیرد.

یکی از انتظارات نیز برخورد با اعضایی بود که از توافق پیشین تخلف کردند و موجب افزایش ظرفیت مازاد در بازار و در نتیجه کاهش قیمت نفت شدند. این اتفاق که می‌توانست آینده بازار نفت را متأثر کند، به‌خوبی از سوی اعضا رصد شد و سرانجام شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی که ریاست این جلسه را برعهده داشت، بر نزدیک‌ترین متحد خود در منطقه بدون آنکه نامی از او ببرد، تازید و از این کشور خواست به تعهدات پایبند بماند.

توبیخ لفظی متخلفان اوپک‌پلاس توسط وزیر سعودی در این کمیته که با هدف بازگرداندن ثبات و توازن کامل به بازار نفت برگزار شده بود، عربستان سعودی با توبیخ لفظی نزدیک‌ترین متحد خود در منطقه، عزم خود را برای متوقف‌کردن تخلف اعضای اوپک‌پلاس در اجرای سهمیه کاهش تولیدشان نشان داد.

شاهزاده عبدالعزیز بن‌سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی رفتار اعضای اوپک که تلاش می‌کنند نفت بیشتری تولید کنند را قویا محکوم کرد. وی از کشوری نام نبرد اما حضور وزیر انرژی امارات متحده عربی در کنار وی به‌خوبی گویای منظورش بود. به گزارش ایسنا، سهیل‌المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی در یک اتفاق کم‌سابقه به‌جای ابوظبی، در ریاض و در کنار همتای سعودی خود در کنفرانس مجازی کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک‌پلاس حضور پیدا کرد و در سکوت به اظهارات عبدالعزیز بن سلمان گوش کرد.

امارات متحده عربی در ماه‌های اخیر یکی از بدترین موارد نقض توافق کاهش تولید نفت را در میان اعضای اوپک و متحدانشان داشته است. طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، این کشور در آگوست تنها به ۱۰ درصد از سهمیه کاهش تولیدش عمل کرد. شاهزاده عبدالعزیز در این نشست مجازی هشدار داد: استفاده از تاکتیک‌ها برای تولید بیش از حد و مخفی‌کردن عدم پایبندی در گذشته بارها امتحان شده و همیشه شکست خورده است.

توبیخ متخلفان اوپک‌پلاس

تولیدکنندگان متخلف هیچ دستاوردی نداشته و به شهرت و اعتبار گروه خدشه وارد کرده‌اند. وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: تلاش‌ها برای زرنگی‌کردن در بازار موفق نخواهد شد و تأثیر منفی می‌گذارند، زیرا چشم‌ها و فناوری جهان به ما دوخته شده است.

پیش‌بینی نواک از بهبود کامل تقاضا در سال آینده

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه که ریاست کمیته نظارتی را به‌طور مشترک همراه با شاهزاده عبدالعزیز برعهده دارد، در ابتدای جلسه گفت: ما شاهد دشواری روند احیای تقاضا برای نفت به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا هستیم و دورنمای تولید ناخالص داخلی جهانی و تقاضا برای نفت مورد بازنگری منفی قرار گرفته‌اند. اینها ترندهایی هستند که باید امروز مورد بحث قرار گرفته و در اقدامات آینده به حساب آورده شوند.

نواک پیش‌بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به‌طور کامل احیا شود. وی از تولیدکنندگان مشارکت‌کننده در پیمان کاهش تولید خواست به‌طور کامل به کاهش تولیدی که متعهد شده‌اند، عمل کنند. یک نماینده اوپک که مایل نبود نامش فاش شود، اظهار کرد: این کشورها که اکنون امارات هم شامل آنها می‌شود، تا پایان نوامبر فرصت دارند تا روند جبران مازاد تولیدشان را کامل کنند.

طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، امارات متحده عربی در آگوست حدود ۵۲۰ هزار بشکه در روز بالاتر از سهمیه خود نفت تولید کرده است. نقض توافق کاهش تولید از سوی این کشور با شرایط دشوار بازار نفت هم‌زمان شده که سیگنال‌های جدیدی از آسیب‌دیدن تقاضا تحت تأثیر موج دوم ابتلا به ویروس کرونا را دریافت کرده است. نفت برنت پس از ماه‌ها ثبات، هفته گذشته برای نخستین بار از ژوئن به پایین ۴۰ دلار در هر بشکه سقوط کرد.

افزایش قیمت نفت در پی تغییر برآورد یک بانک آمریکایی

قیمت نفت به علت پیش‌بینی مواجه‌شدن بازارهای نفتی با کسری و وقوع یک توفان دیگر در آمریکا افزایش یافت و در مسیر ثبت افزایش هفتگی 10درصدی قرار گرفت. به گزارش رویترز، پس از انتشار برآورد بانک گلدمن‌ساکس که بازار نفت با کسری مواجه است و همچنین وقوع یک توفان جدید در خلیج مکزیک، قیمت نفت در معاملات دیروز برای چهارمین روز متوالی افزایش یافت و در مسیر ثبت افزایش هفتگی 10درصدی قرار گرفت.

هر بشکه نفت برنت با 29 سنت افزایش 43.59 دلار افزایش یافت و هر بشکه نفت خام آمریکا با 27 سنت افزایش 41.24 دلار فروخته شد. هر دو شاخص نفتی در این هفته پس از وقوع توفان «سالی» که تولید نفت آمریکا را کاهش داد، به‌شدت افزایش یافت.

بانک گلدمن‌ساکس در گزارش جدید خود اعلام کرد: ذخیره‌سازی اخیر در نفت‌کش‌ها برای تحویل‌های آتی «به علت مشکلات تخصیص موقتی ذخایر بوده است» نه افزایش ذخایر جهانی نفت. «برآورد ما این است که بازار نفت همچنان با کسری مواجه است». این بانک پیش‌بینی کرد که بازار با کسری سه‌میلیون بشکه در روز تا سه‌ماهه چهارم مواجه خواهد بود و نفت برنت تا پایان سال به 49 دلار و در سه‌ماهه سوم سال آینده به 65 دلار در هر بشکه برسد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر