پرسپولیس و قهرمانی آسیا؛ قله یا شروع جدید؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۶۷۵۹۶
۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
۸۸۲
شاید قهرمانی آسیا همان چیزی باشد که پرسپولیسی‌ها مدام واهمه آن را داشته‌اند؛ رسیدن به قله موفقیت که بعد از آن فرود آغاز می‌شود.

ورزش سه: شاید قهرمانی آسیا همان چیزی باشد که پرسپولیسی ها مدام واهمه آن را داشته‌اند؛ رسیدن به قله موفقیت که بعد از آن فرود آغاز می‌شود.

چهار قهرمانی لیگ برتر و چهار جام در دیگر تورنمنت را اگر در کنار دو فینال آسیا گذاشته شود، پرسپولیس را به عنوان موفق ترین تیم پنج سال اخیر فوتبال آسیا معرفی می‌کند. تیمی که در این سال ها اگرچه افت مقطعی داشته اما هرگز برای چند ماه متوالی در سراشیبی نبوده و هر طور که شده راه صعود و موفقیت را پیدا کرده.

آخرین بار شاید در هفته های نخست لیگ پانزدهم بود که پرسپولیسی ها از نتایج تیم خود ناامید بودند اما در همان دوران نیز بارقه های امید و شکوفه های موفقیت در اردوی تیم برانکو مشاهده می‌شد. در نهایت برانکو پرسپولیس را در نیم فصل به رتبه چهارم رساند و در آخر فصل در جایگاه دوم قرار داد و بعد از چیزی نبود جز صدرنشینی، صدرنشینی و صدرنشینی.

پس از کسب قهرمانی لیگ شانزدهم، رسیدن به قله و آغاز دوره افت از سوی بسیاری مطرح می‌شد. محرومیت نقل و انتقالاتی در فصل جدید سبب شد تا این تئوری طرفداران بیشتری را به خود جلب کند اما آنچه که رقم خورد با هواداران نظریه سقوط برانکو در تضاد بود و آن ها بعد از فتح هر قله، هدفی جدید را برای خود ترسیم می‌کردند. اما آخر این راه کجاست؟ چه زمانی قرار است موفقیت های پرسپولیس به سر برسند و این تیم قرار است جای خود را به تیم دیگری بدهد؟

ابتدا باید گفت که نمونه هایی چون یوونتوس و بایرن مونیخ که در ۱۰ سال اخیر بیش از ۱۰ جام کسب کرده‌اند، نشان می‌دهد که اساسا ممکن است یک تیمی با حفظ مولفه هایی که منجر به موفقیتش شده، راه خود را ادامه دهد و نتایج درخشان را تکرار کند. اما این که در سطح فوتبال ایران و آسیا، تیمی با هدایت مربی داخلی پس از قهرمانی در آسیا نیز موقعیت خود را نگه دارد، بسیار سخت و شاید حتی از دید برخی نشدنی باشد.

ولی نباید فراموش کرد که برای بسیاری از هواداران پرسپولیس، نتایج درخشان پس از جدایی برانکو هم قابل تصور نبود و غیرممکن به نظر می‌رسید. اما گابریل کالدرون و یحیی گل‌محمدی در دو نیم فصل پرسپولیس را صدرنشین لیگ کردند و به پوکر قهرمانی رساندند.

این که راه تکرار موفقیت پس از قهرمانی احتمالی در آسیا چیست را کادرفنی پرسپولیس باید بگویند. اما شاید آنچه به مدیریت مربوط باشد، حفظ ثبات ترکیب کادرفنی و بازیکنان است که بدون برخورد درست و همچنین بهبود بنیه مالی باشگاه، چندان امکان پذیر نیست.

یحیی گل‌محمدی در ذوب آهن و همین پرسپولیس نشان داد که از تشنه موفقیت است و به این زودی ها سیر نمی‌شود اما این که چنین خصیصه ای را بعد از فتح لیگ قهرمانان هم داشته باشد، مسئله ای است که زمان ثابت خواهد کرد. روی دیگر ماجرا شکست در بازی فینال است که می‌تواند تبعات جدی داشته باشد و مسیر سرخ ها را منحرف کند که در این صورت شاید نقش هواداران بیشتر از این به چشم بیاید.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر