قطر خواستار گفتگوی ایران و اعراب شد
۱۰۷۲۶۸۶
۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
۱۶۰۶
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که در مسکو میزبان وزیر خارجه قطر است بعد از این دیدار تاکید کرد که در این ملاقات درباره شکل گیری امنیت جمعی در خلیج فارس بحث شده است.

خبرگزاری فارس: سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که در مسکو میزبان وزیر خارجه قطر است بعد از این دیدار تاکید کرد که در این ملاقات درباره شکل گیری امنیت جمعی در خلیج فارس بحث شده است.

وی افزود: در این دیدار درباره مفهوم امنیت جمعی و وضعیت خلیج فارس و امنیت آن به نفع کشورهای منطقه تبادل و رایزنی شد.

وزیر خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که درباره مسائل مربوط به سوریه و لیبی نیز با همتای قطری خود رایزنی کرده است.

وی درباره بحران لیبی بر لزوم دستیابی به یک توافق سیاسی و همچنین لزوم اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به روابط اعراب و اسرائیل نیز گفت: توافقهای عادی سازی میان اسرائیل با کشورهای عربی نباید جایگزین روند حل و فصل عادلانه مساله فلسطین شود.

سرگئی لاوروف با اشاره به تحریمهای غیرقانونی آمریکا علیه روسیه تاکید کرد که واشنگتن قوانین بین‌المللی را نقض کند. وی همچنین گفت که مسکو اقدامات واشنگتن در زمینه تحریمها را تلافی خواهد کرد و اقدامات متقابل را اتخاذ می‌کند.

براساس گزارش شبکه الجزیره، وزیر خارجه قطر نیز گفت که با همتای روسی خود درباره پرونده‌های مختلف منطقه از جمله مساله هسته‌ای ایران و تحولات حاکم بر خلیج فارس تبادل نظر و رایزنی کرده است.

«محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» تاکید کرد که دوحه خواستار گفت‌وگو و مذاکره بین کشورهای حاشیه خلیج فارس با ایران است و از هرگونه ابتکار عمل که منجر به ثبات در منطقه شود استقبال می‌کنیم.

وی همچنین بر لزوم تقویت روابط اقتصادی میان مسکو و دوحه تاکید کرد.

وزیر خارجه قطر درباره لیبی نیز تاکید کرد که همه طرفها باید به قطعنامه‌های شورای امنیت درباره بحران لیبی پایبند باشند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج