صورت‌های مالی استقلال و پرسپولیس شفاف نیست
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۷۷۰۴۹
۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳
۵۷۰
بازیکن اسبق سرخابی‌های پایتخت گفت: امیدوارم بحث واگذاری فقط جنبه سیاسی و تبلیغاتی نداشته باشد و بیشتر با هدف کمک و جلب رضایت هواداران انجام شود.

خبرگزاری فارس: بازیکن اسبق سرخابی‌های پایتخت گفت: امیدوارم بحث واگذاری فقط جنبه سیاسی و تبلیغاتی نداشته باشد و بیشتر با هدف کمک و جلب رضایت هواداران انجام شود.

محمود کلهر درباره چرایی مطرح شدن بحث واگذاری پرسپولیس و استقلال در سال پایانی دولت دوازدهم اظهار داشت: امیدوارم این بحث فقط جنبه سیاسی نداشته باشد و بیشتر با هدف کمک به خود باشگاه‌ها و جلب رضایت هواداران آنها انجام شود. واگذاری سرخابی‌ها حتی به فوتبال ملی کمک می‌کند. اطمینان داشته باشید هر دو تیم با خصوصی شدن به یک باشگاه حرفه‌ای تبدیل می‌شوند.

وی افزود: سرمایه‌گذاران هم به دلیل اینکه از جیب خودشان هزینه می‌کنند، بیشتر دلشان می‌سوزد و تنها هدف آنها هم بازگرداندن پرسپولیس و استقلال به جایگاه واقعی است. با این وجود نباید انگیزه سیاسی دخیل باشد تا با خصوصی سازی سرخابی‌ها فوتبال ایران به جایگاه خوبی در سطح قاره آسیا برسد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: سال‌ها است از واگذاری این دو باشگاه صحبت می‌شود اما متاسفانه روند آن حالت تبلیغاتی داشته و در حد حرف پیش می‌رود. تاکنون ندیده‌ام اقدامی جدی صورت بگیرد اما در صورت تحقق واگذاری واقعی استقلال و پرسپولیس، فوتبال کشورمان جایگاه بهتری به دست می آورد و استعدادهایش هم بیشتر شکوفا می‌شوند.

کلهر درباره اینکه با توجه به بدهی های کلان پرسپولیس و استقلال، آیا صورت‌های مالی دو باشگاه برای فرآیند واگذاری آنها از طریق بورس و فرابورس شفاف است، توضیح داد: صورت‌های مالی سرخابی‌ها اصلا شفاف نیست و دست کم خودم از سال 85 تاکنون مبلغ قراردادم از پرسپولیس را دریافت نکرده‌ام. حدود 14 سال می‌گذرد و هنوز نمی دانم قرارداد من کجای این باشگاه است. این مشت نمونه خرواری از عدم شفافیت مالی در استقلال و پرسپولیس است.

وی تصریح کرد: امیدوارم جعفر سمیعی مسیر مدیران قبلی پرسپولیس را نرود که هیچگونه شفافیتی در کارشان وجود نداشت. یکی از شروط واگذاری هم صاف بودن صورت‌حساب های مالی است که قطعا در شرایط فعلی هر دو باشگاه چنین حالتی ندارند. هرچه دارم از پرسپولیس است و خودم را طلبکار نمی‌دانم اما باید قبول کرد شفافیتی در کار نیست. با این وضعیت خصوصی سازی خیلی سخت است.

بازیکن اسبق پرسپولیس درباره شائبه سازماندهی بورسی جهت خرید دو باشگاه توسط دولتی ها و رانت خواری عنوان کرد: متاسفانه یکی از آفت‌های فوتبال ایران در سال‌های اخیر دور بودن افراد متخصص از بدنه مدیریت آن است. هیچگاه رزومه و تخصص افراد در نظر گرفته نمی‌شود و حتی معدود مدیران فوتبالی فعال در کشورمان هم انتخاب‌های درستی ندارند. به کار نگرفتن دوره‌دیده‌ها و متخصصان به جایگاه فوتبال ایران آسیب زده است.

کلهر ادامه داد: اگر قرار باشد در واگذاری استقلال و پرسپولیس هم رفیق بازی و زد و بند جای تخصص، برنامه محوری و منابع مالی متقاضیان خرید سهام این دو باشگاه را بگیرد، واویلا می شود. متاسفانه در این فوتبال بدون در اختیار داشتن زیرساخت‌ها مناسب، تنها دنبال نتیجه گیری هستیم. به همین دلیل به جای رانت بازی باید افراد و شرکت‌هایی وارد بازار در اختیار گرفتن سهام دو باشگاه شوند که بتوانند آنها را به جایگاه واقعی‌شان برسانند. اگر قرار باشد برخی افراد و شرکت‌ها حالت طبل تو خالی را داشته و فقط برای تبلیغ خودشان سهام خریداری کنند، هیچ گره ای از سرخابی‌ها باز نمی‌شود.

وی درباره اینکه آیا اصولا واگذاری این دو باشگاه از طریق بورس با توجه به شرایط فعلی بازار بورس به صلاح است، توضیح داد: امیدوارم پرسپولیس وارد بورس شود زیرا با توجه به هواداران و حامیان خود با وجود شرایط آشفته و افت چشم‌گیر این بازار می تواند به موفقیت برسد. البته برای این امر باید ساز و کار درستی فراهم شود.

هافبک اسبق سرخابی‌های پایتخت درباره اینکه آیا بحث واگذاری دو باشگاه به جهت پاک کردن صورت مسئله ناکارآمدی دولت در اداره فوتبال مطرح شده است، اظهار داشت: امیدوارم وزارت ورزش برخلاف گذشته از این به بعد برای این باشگاه‌های مردمی قدم های مثبتی بردارد. خواهش می‌کنم دوستان برای پاک کردن صورت مساله ناکارآمدی مدیران منصوب خود، این بحث را پیش نکشند تا با ورود آدم‌های قوی به ساختار مدیریتی پرسپولیس و استقلال و اقدام‌های موثر، هواداران دو تیم همیشه سربلند باشند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
اورانوس_فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر