تساوی فیروزجا در دومین گام
۱۰۸۱۴۱۶
۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
۱۰۲۵
علیرضا فیروزجا نابغه ایرانی شطرنج جهان در دومین دیدار در مسابقات تاتا استیل مقابل ماکسیم واشیه لاگرا به تساوی رضایت داد.

خبرگزاری ایسنا: علیرضا فیروزجا نابغه ایرانی شطرنج جهان در دومین دیدار در مسابقات تاتا استیل مقابل ماکسیم واشیه لاگرا به تساوی رضایت داد.

دور دوم مسابقات تاتا استیل از امروز ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران پیگیری شد که علیرضا فیروزجا نابغه جوان شطرنج جهان مقابل ماکسیم واشیه لاگرا شطرنج باز فرانسوی قرار گرفت و با مهره سیاه به تساوی رسید. 

اوایل بازی این دو شطرنج باز، رقابت را  متعادل دنبال می کردند. اواخر بازی انجین ها ماکسیم را برتر از علیرضا می دانستند اما فیروزجا توانست بازی را دوباره متعادل کند. در آخر هم فیروزجا پیشنهاد تساوی داد و حریف او پذیرفت. 

این تساوی در حالی برای فیروزجا به دست آمد که او با ریتینگ  ۲۷۴۹ در این رقابت ها حضور دارد. همچنین حریف فرانسوی او دارای ریتینگ ۲۷۸۴ بود.

فیروزجا در دور سوم این رقابت ها فردا به مصاف شطرنج باز اسپانیایی خواهد رفت. حریف او در دور سوم این مسابقات دارای ریتینگ پایین بوده و به نظر می آید علیرضا مشکلی برای پیروزی در این رقابت نخواهد داشت. 

روز گذشته نابغه شطرنج ایران در اولین بازی،  نتیجه را به مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان واگذار گرد.  فیروزجا اکنون با یک تساوی نیم امتیازی است.

در دیگر دیدار این رقابت ها گراندلیوس سوئدی موفق شد در یک بازی زیبا یان کریشتف دودا را شکست دهد. همچنین فابیو کاروانا مقابل حریف آلمانی به پیروزی رسید. 

در زمان نگارش این خبر بازی مگنوس کارلسن با حریف اسپانیایی متعادل دنبال می شود اما نفر اول شطرنج جهان از نظر زمانی حدود ۲۰ دقیقه برتری دارد.

باتوجه به شیوع کرونا بیشتر رقابت‌های حضوری شطرنج لغو و به زمان دیگری موکول شد که در این دوران شطرنج بازان برای حفظ آمادگی خود در رقابت‌های آنلاین شرکت کردند. البته در بعضی از کشور ها هم به دلیل آمار کم کرونا، رقابتهای شطرنج به صورت حضوری پیگیری شد. 

در جدیدترین مسابقات  ۱۴ شطرنج باز برتر جهان در سوپرتورنمت تاتا استیل با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این مسابقات  به صورت حضوری در شهر ویک‌آن‌زی هلند کار خود را آغاز کرده است.

در این مسابقات چهره‌های برتر شطرنج جهان دست به مهره شدند. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج حهان، فابیو کاروانا، آنیش گیری، ماکسیم واشیه لاگرا، یان کریشتف دودا، آرین طاری و علیرضا فیروزجا دو نابغه جوان ایرانی شطرنج در این رقابت‌ها حضور دارند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج