تویین پیکز؛ تیپ و استایل‌های یک شهر وحشتناکِ رازآلود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۸۳۲۶۹
۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
۶۱۷۲
مجموعه تلویزیونی Twin Peaks در ژانر درام - معمایی - وحشت، یکی از سریال‌های تماشایی محسوب می‌شود. به سبک مقاله‌های این‌چنین باهم طراحی لباسِ برخی از شخصیت‌های این اثر تماشایی را مرور می‌کنیم.

برترین‌ها - آرمان رمضانی: مجموعه تلویزیونی Twin Peaks در ژانر درام – معمایی - وحشت، برای اولین بار در ۸ آپریل ۱۹۹۰ در شبکه ABC به نمایش درآمد. این ساخته مشترک دیوید لینچ و مارک فراست پس از وقفه‌ای طولانی (ساخت ادامه این سریال در سال ۱۹۹۱ متوقف شد) مجددا در سال ۲۰۱۷، این بار با شبکه Showtime به میان طرفدارانش بازگشت.

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ

بسیاری تویین پیکز را همچون دیگر آثار لینچ، اثری کالت به حساب می‌آورند (در یک تعریف ساده اثری کالت محسوب می‌شود که طرفدارانی با تعداد کم، اما با علاقه‌ای بسیار زیاد و دیوانه‌وار داشته باشد). تعداد طرفداران این سریال تماشایی، اما به‌هیچ‌وجه کم نیست. تویین پیکز با امتیاز IMDB ۸.۸، تقریبا در تمامی فهرست‌های بهترین سریال‌های تاریخ قرار می‌گیرد و بسیاری این سریال را نقطه عطفی در تاریخ درام‌های تلویزیونی می‌دانند.

سریال تحقیقات مامور ویژه دیل کوپر (با بازی کایل مک‌لاکلن) را روایت می‌کند که از طرف اف‌بی‌آی برای بررسی یک قتل به شهر تخیلی تویین پیکز در واشنگتن فرستاده شده است. کوپر و کلانترِ شهر هری ترومن (با بازی مایکل آنتکین) البته روحشان هم خبردار نیست که چه اتفاقاتی انتظارشان را می‌کشد. هرچند که نوع روایت داستان ذهنتان را به سمت سریال‌های کارآگاهی می‌برد، اما هنگامی که اتفاقاتِ رازآلود و عناصر ماوراءالطبیعه نظرتان را جلب کرد دیگر می‌دانید سریالی متفاوت از چیزی که تصورش را داشتید می‌بینید.

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ

تویین پیکز هم مانند بیشتر آثار دیوید لینچ با حس طنزی متفاوت، فیلم‌برداری فوق‌العاده و البته راه رفتن روی مرز واقعیت و سورئالیسم؛ لحظاتی را برایتان خلق خواهد کرد که هیچ جای دیگری شبیهش را نخواهید یافت. ناعادلانه است اگر به تجربه متفاوت تماشای تویین پیکز اشاره کنیم و نامی از آهنگساز آن آنجلو بادالامنتی به میان نیاوریم. این آهنگساز خبره که سابقه همکاری‌های زیادی با لینچ دارد (Blue Velvet و Mulholland Drive) در این سریال همچون آخرین قطعه‌ی پازل، کار لینچ را کامل می‌کند.

این سریالِ تماشایی در کنار جوایز متعدد و تعریف‌هایی که بابت داستان قدرتمند، فیلم برداری و موسیقی متن نصیبش شده است از یک جهت دیگر هم موردتوجه قرار گرفته و آن انتخاب لباس و استایلِ فشن می‌باشد. به سبک مقاله‌های اینچنین باهم طراحی لباسِ برخی از شخصیت‌های این اثر تماشایی را مرور می‌کنیم.

اودری هورن

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ

اودری هورن احتمالا ماندگارترین شخصیت این سریال از منظر فشن است. این دختر ۱۸ ساله که برای دل خودش لباس می‌پوشد انگار مخلوطی است از دختر محبوب و خوش قلب فیلم‌های دهه ۵۰ و زن شرور فیلم‌های درجه دو. اودری در طول سریال همواره درحال سیر و سلوک میان استایل‌های متفاوت است.

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ

البته اودری چه وقتی ژاکتی چین‌دار و بافتنی به تن دارد چه هنگامی که در صحنه‌ی رقص فریبنده‌اش لباسی مشکی و کوتاه با یقه‌ای از شانه افتاده پوشیده‌است همواره نظر بیننده را به خود جلب می‌کند. خصوصیتی که در فصل سوم هنگامی که ۳۰ سال گذشته و اودری دیگر ۱۸ ساله نیست هنوز هم نقشی پررنگ در ساختن شخصیت او بازی می‌کند. نکته دیگر نقشی است که زنانگی و جنسیت در انتخاب پوشش اودری هورن بازی می‌کند و کفش‌های پاشنه بلند (مثلا قرمز) یا بلوز‌هایی تنگ‌تر از معمول بخشی از انتخاب‌های محبوب او است.

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ


جیمز هارلی

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ

جیمز هارلی از اسمش گرفته (هارلی نام برند موتورسیکلت است) تا کاپشن چرم موتور سواری‌اش گویی همواره کلیشه‌ها را فریاد می‌زند. جیمز هارلی شخصیتی نیست که خالقان سریال با او قصد شگفت زده کردنتان را داشته باشند. در واقع نیت لینچ و فراست از خلق این شخصیت کاملا برعکس است. انگار جیمز هارلی سمبلی است از یک جوان آمریکایی که تنها در هالیوود یافت می‌شود (همچون شخصیت جیمز دین در فیلم Rebel Without a Cause و بسیاری دیگر).

او گیتار می‌نوازد، موتورسیکلت می‌راند، دختر‌های زیادی عاشق‌اش هستند و کمتر بدون پسر‌های جوان زیادی که تحسین‌اش می‌کنند دیده می‌شود. بنابر همین دلایل جیمز هارلی لباس‌هایی می‌پوشد که دور از انتظار نیست. این شخصیت را معمولا با شلوار جین و کاپشن چرم معروفش می‌بینیم هرچند که در فصل سوم به دلیلی واضح هارلی میانسال را بدون کاپشن‌اش می‌بینیم.


مامور کوپر

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ

دیل کوپر نقشی بسیار پررنگ‌تر از یک مامور ساده در این سریال دارد. او قهرمانی است که داستان را پیش می‌برد و به همین دلیل است که لباس‌های این شخصیت حرفه‌ای بودن را به ذهنتان تداعی می‌کند. این مامور اف‌بی‌آی را معمولا در همان لباس‌هایی می‌بینیم که انتظارش را داریم. دیل کوپر در بسیاری از لحظات فیلم با تیپی یونیفرم‌گونه تشکیل شده از کت‌وشلوار اتو کشیده و نیمز، کفشی واکس خورده و البته یک بارانی بلند دیده می‌شود.

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ


دیان

نقش این منشی میانسال و زبر و زرنگ را لورا درن بازی می‌کند. او که سابقه همکاری با لینچ را در مخمل آبی دارد تنها در فصل سوم تویین پیکز ظاهر می‌شود. درباره لباس‌های درن منتقدی این‌گونه می‌نویسد: "اگر در طول دو فصل اول تویین پیکز شخصیت‌هایی هستند که گاه با لباس‌هایشان نظر بیننده را جلب می‌کنند، دیان در فصل سوم همواره مشغول انجام این کار است".

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ

تیم طراحی لباس این سریال درباره این شخصیت به هیچ وجه اسیر کلیشه‌های معمول برای یک زن مسن نشده اند و به همین دلیل است که تماشای دیان احساس طراوت را به شما القا می‌کند. دیان با مدل موی مخصوصش که گاه نقره‌ای رنگ است و گاه به سرخی آتش، با ناخن‌های رنگارنگ و لباس‌هایی مانند پالتوی پلنگی همراه با پیژامه‌ای سبز آمده تا نگاه رایج به یک زنِ هم سن و سالش را تغییر دهد. موفقیت تیم طراحی لباس آنجاست که بیشتر مخاطبان، دیان را شخصیتی خوش لباس و هیجان انگیز توصیف می‌کنند.


نادین هارلی

بررسی فشن سریال تویین پیکز از دیوید لینچ

نادین ۳۵ ساله با یونیفرم چیرلیدری دبیرستان و آن چشم‌بند عجیب، احساسات متفاوتی در شما برخواهد انگیخت. برخی نادین هارلی را نمونه‌ای از تغییر دادن معنای یک نماد توسط لینچ می‌دانند. لباس‌فرم گروهِ شادکننده‌ی تماشاگران در دبیرستان‌ها معمولا در فیلم‌ها برای نشان دادن جوانی و طراوت و سرزندگی استفاده می‌شود؛ لینچ، اما فکر دیگری در سر دارد. شما هم اگر کمی عمیقتر به شخصیت نادین نگاه کنید شاید ربط اقدام به خودکشی‌اش در نوجوانی و بحران روانی در آن دوره را متوجه شوید. به هر روی از آنجا که بسیاری از لباس‌های این شخصیت به منبع الهامی برای کاستوم‌های هالووین تبدیل شده است، شاید بهتر باشد در پیِ شیک‌پوشیِ این کاراکتر نباشید.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
17:36 - 1399/11/04
راورکه به مافحاشی توهین میکنه کی به دادمون میرسه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان