یک آندو برابر است با ...؟!
۱۰۹۸۸۴
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۸
۲۵۶۵۲ 
ساق های دو میلیارد و سیصد میلیون تومانی
در این مطلب به سراغ قراردادهای بازیکنان فوتبال رفتیم و از بین مبالغ منتشر شده رقم قرارداد آندرانیک تیموریان که دو میلیارد و سیصد پنجاه میلیون بود را انتخاب کردیم تا مقایسه ای درآمدی با سایر طیف های جامعه داشته باشیم و قصد از این کار به هیچ وجه تخریب افراد نیست.

مجله اینترنتی برترین ها

مجله تماشاگر:
ثروتمندترین مرد دنیا روی مک لروی گلف باز ایرلندی است که از طریق قراردادهای نجومی توانسته در لیست ثروتمندترین های دنیا قرار بگیرد در همه جای دنیا ستاره ها و شومن ها جزو پردرآمدترین افراد جامعه مرسوم می شوند و این مسئله امری پذیرفته شده در تمام دنیا تبدیل شده است به طوری که رقم قرارداد لیونل مسی 100 میلیون یورو در سال اعلام شده است.

یک ورزشکار برای اینکه تبدیل به ستاره شود راه طولانی را باید طی کند چرا که وقتی ورزش را شروع می کند هزاران اتفاق ممکن برای او رخ دهد و او را در این مسیر ناکام بگذارد. شما در نظر بگیرید نوجوانی را که در سنین پایه تمرینات طاقت فرسایی را انجام می دهد و رویای ستاره شدن را در سر می پروراند و به امید بهترین شدن تمام تمرکز زندگی خود را در راه ورزش و فوتبال می گذارد، به طوری که از سایر راه های پیشرفت که می تواند تحصیلات عالیه، کسب مهارت شغلی و کسب درآمد باشد بازمی ماند و به طریقی ریسک می کند تا به امید روزی که ستاره شود و جایگاه مالی و اجتماعی خوبی به دست بیاورد.

این در حالی است که هزار اتفاق ممکن است رخ دهد تا آرزوهای آن نوجوان به کابوس تبدیل شود. اگر رباط پا پاره کند، میکس پاره کند یا هزاران آسیب دیدگی های مرسوم دیگر که می تواند سبب خداحافظی فوتبالیست ها از فوتبال شود با یک آسیب دیدگی تمام آرزوهای یک فوتبالیست نوجوان بر باد می رود.

این در حالی است که در ایران هزاران نفر به سراغ فوتبال می روند و فقط یکی می شود علی دایی، خداداد عزیزی، فرهاد مجیدی، علی کریمی، آندو تیموریان، بله؛ واقعیت ماجرا همین است که ستاره های فوتبال ما خیلی اندک هستند ولی تمام فوتبالیست ها مسیر طولانی و فرسایشی را طی کرده اند تا به لیگ برتر برسند صحبت سر جرقه هایی نیست که یک فصل یا دو فصل به طریقی سر از سطح اول فوتبال کشورمان درآورده اند. صحبت سر کسانی است که در این مسیر استمرار داشته اند و متکی بر لیاقت خود در سیستم فوتبال کشور بالا آمده اند.

یک آندو برابر است با ...؟!

در این مطلب به سراغ قراردادهای بازیکنان فوتبال رفتیم و از بین مبالغ منتشر شده رقم قرارداد آندرانیک تیموریان که دو میلیارد و سیصد پنجاه میلیون بود را انتخاب کردیم تا مقایسه ای درآمدی با سایر طیف های جامعه داشته باشیم و قصد از این کار به هیچ وجه تخریب افراد نیست. همانطور که گفته شد ستاره ها در همه جای دنیا بیشترین درآمد را دارند و این امری طبیعی محسوب می شود. دلیل انتخاب آندو هم صرفا برای این بوده که بیشترین قرارداد بسته شده و انتشار یافته با او بوده است.

کم توجهی یا بی توجهی

بودجه فدراسیون های چوگان صد و چهل میلیون تومان، هندبال ششصد میلیون تومان، اسکواش چهارصد و پنجاه میلیون تومان در سال 92 اعلام شده است. اگر میانگین بودجه این سه فدراسیون را سیصد و نود و هفت میلیون در نظر بگیریم، آندو 6 برابر این سه فدراسیون پول دریافت کرده است.

پی نوشت: دلیل انتخاب فدراسیون هندبال موفقیت آنها در مسابقات آسیایی و کسب مقام سومی، فدراسیون اسکواش به دلیل کسب دو رنکینگ جهانی و فدراسیون چوگان که به دلیل بی توجهی و کم توجهی مسئولان وقت به ثبت جهانی به نام کشور آذربایجان درآمد و این در حالی است که چوگان جزو بازی های کهن ایرانی محسوب می شود.

آپ تو دیت شو مهندس

درآمد یک مهندس کامپیوتر سالانه به طور متوسط پنجاه میلیون تومان و حداکثر صد و هفتاد میلیون تومان است. اگر میانگین این مبالغ را 110 میلیون در نظر بگیریم درآمد آندرانیک تیموریان 31 برابر یک مهندس کامپیوتر است.

حقوق کارمندی

پایه حقوق یک کارمند بدون در نظر گرفتن اضافه کاری یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان است که سالانه برابر می شود با پانزده میلیون تومان در سال. اگر 156 کارمند، حقوق خود را در کنار هم بگذارند تقریبا برابر با یک فصل قرارداد آندو می شود.

یک آندو برابر است با ...؟!

نارنجی پوش دوست داشتنی

پایه حقوق یک کارگر ماهانه ششصد هزار تومان است که در سال برابر است با هفت میلیون و دویست هزار تومان اگر حدودا 320 کارگر درآمد سالانه خود را روی هم بگذارند برابر با یک فصل درآمد تیموریان می شود.

یک آندو برابر است با ...؟!

دو پورشه ناقابل

البته اگر قیمت پورشه کایان را یک میلیارد و صد میلیون تومان در نظر بگیریم حدودا تیموریان به اندازه دو پورشه ارزش قراردادش در یک فصل است.

یک آندو برابر است با ...؟!

صدتا پراید

به دلیل نوسانات قیمت خودرو مقایسه با نرخ های تقریبی انجام شده است. اگر قیمت خودرو پراید را بیست میلیون تومان در نظر بگیریم ارزش قرارداد آندرانیک تیموریان به اندازه 115 خودرو پراید است.

یک آندو برابر است با ...؟!

بالای شهر پایین شهر

قیمت هر متر خانه در سیزده آبان یکی از محله های شهر ری دو میلیون و ششصد هزار تومان است یعنی اگر قصد داشته باشید یک خانه 100 متری بخرید قیمت آن می شود دویست و شصت میلیون تومان. پس آندو تیموریان می تواند 9 خانه 100 متری در جنوب شهر بخرد. اگر آن روی سکه را در نظر بگیریم و قیمت خانه در زعفرانیه، شمال شهر متری بیست میلیون تومان در نظر بگیریم آندو می تواند یک خانه 115 متری در بالای شهر خریداری کند.

یک آندو برابر است با ...؟!

شش تویوتا تقدیم تو باد

اگر قیمت تویوتا لندکروزر را 405 میلیون تومان در نظر بگیریم، با پول قرارداد آندو می توان تقریبا شش خودرو تویوتا خریداری کرد.

یک آندو برابر است با ...؟!

بیت آشور یک پنجم آندو

با بررسی لیگ (MLS) آمریکا مشخص می شود بیت آشور 170 هزار دلار سالانه از این لیگ کسب درآمد می کند. اگر قیمت دلار را 3 هزار تومان در نظر بگیریم پانصد و ده میلیون تومان بیت آشور از لیگ آمریکا کسب درآمد کرده است. اگر یک مقایسه بین قرارداد تیموریان و بیت آشور داشته باشیم آندو پنج برابر بیت آشور می ارزد.

یک آندو برابر است با ...؟!

گلزار فرشته مرگ نود میلیونی

میانگین درآمد بازیگران سینما و تلویزیون سالانه بین 150 تا 500 میلیون اعلام شده است. اگر میانگین قیمت را سیصد میلیون در نظر بگیریم آندو به اندازه 8 بازیگر قرارداد بسته است. البته شایان ذکر است بازیگرانی هم هستند که برای ایفای نقش در یک فیلم سینمایی درخواست یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی داشته اند! به عنوان مثال در سال 89 گلزار برای نقشی کوتاه در فیلم دموکراسی در روز روشن نود میلیون تومان دریافت کرد.

یک آندو برابر است با ...؟!
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:52 - 1393/02/29
در مقابل پولی بعضی ها بالا میکشن هیچیه.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:33 - 1393/02/30
دولت پول اونارو از بیت المال میده فوتبال فقط برای تفریحه و تاثیری تو پیشرفت کشور نداره تازه فساد و ... هم میاره. تو اروپا باشگاه ها درامد دارن و دخل و خرجشون مال خودشونه تازه سطح اونا با بازیکنای ما قابل مقایسه نیست
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:35 - 1393/02/30
آندو یه دونه باشه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:04 - 1393/02/31
من کارمند یه اداره ام با سه سال سابقه و پیمانی.حقوق بنده بدون اضافه کاری تا قبل از عید 578هزار تومن بود، تازه اضافه کاریم هم 230هزار تومنه!!!اون بالا نوشتید یه کارمند با حقوق یک و دویست!!! داریم همچین چیزی عایا؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:44 - 1393/02/31
من دنبال یارانه و سبد کالا که هرگز بدستم نرسید هستم و آنها قرارداد میلیاردی میبندند مگر بچه های ما چه گناهی کرده اند که باید محروم باشند این کار مدیونی داره مطمئنم ....
پاسخ ها
تت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۴
جناب اگر بچه های شما هم استعداد داشتند به این چیز ها می رسیدند آیا بازهم به بچه هایتان می گفتید این پولی که درمی آورید حرامه----بعضی ها برای همین فوتبال هم که باشه زحمت می کشند و این مزد آنهاست در ضمن مگر این قرارداد مال ایرانه فقط که باشه حرام ........ پس رونالدو مسی و غیره همشون نزول خور درجه یک جهان هستند
UNITED STATES
04:44 - 1393/07/30
چی بگم والا؟؟!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج