علی اعطاء: پایتخت باید ۲هفته تعطیل شود
۱۱۰۶۰۸۰
۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۰
۱۲۹۵
سخنگوی هیات رییسه شورای شهر تهران مسئولان متولی موضوع کرونا را مقصر اصلی اوج گیری مجدد کووید ۱۹ می‌داند و اعتقاد بر این دارد که در شرایط کنونی بهتر است تهران به مدت ۲ هفته تعطیل شود چراکه متاسفانه آمار مرگ و میر روزانه کرونایی در تهران از مرز ۶۰ نفر گذشته است و همچنان این آمار در حال افزایش است.

انتخاب: سخنگوی هیات رییسه شورای شهر تهران مسئولان متولی موضوع کرونا را مقصر اصلی اوج گیری مجدد کووید19 می‌داند و اعتقاد بر این دارد که در شرایط کنونی بهتر است تهران به مدت 2 هفته تعطیل شود چراکه متاسفانه آمار مرگ و میر روزانه کرونایی در تهران از مرز 60 نفر گذشته است و همچنان این آمار در حال افزایش است.

علی اعطا سخنگوی هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره طرح موضوع تعطیلی 2 هفته‌ای تهران، گفت: اول از هرچیز باید به این نکته اشاره کنم که شورای شهر نمی‌تواند تصمیمی برای تعطیلی شهر تهران اتخاذ کند ولی با این حال اعضای شورا از طریق کمیسیون سلامت ، موضع خودشان را اعلام کردند.

علی اعطاء: پایتخت باید ۲هفته تعطیل شود

این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره به خیزش موج چهارم کرونا در کشور، تصریح کرد: اکنون وضعیت کرونا در کشور نگران کننده است. متاسفانه آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در یک بازه زمانی نسبتا کوتاه شدت گرفت. نظر من و سایر اعضای شورای شهر این است که تهران به مدت 2 هفته به صورت کامل تعطیل شود یا حداقل مشاغل غیرضروری به مدت 2 هفته تعطیل شوند.

اعطا با بیان اینکه آمار فوتی‌های کرونایی در تهران بیش از 3 برابر افزایش داشته است، گفت: در اواسط هفته جاری آمار فوتی‌ها تهران از مرز 60 نفر گذشت. این در حالی است که تهران زمانی به رکورد فوت روزانه 200 کرونایی رسیده بود ولی بعدا این آمار مهار شد و حتی به کمتر از 20 نفر تقلیل یافت و حالا شاهد آن هستیم که این روند با یک شیب تند از مرز 60 نفر گذشته و همچنان هم در حال افزایش است.

این عضو شورای شهر ادامه داد: امروز قریب به اتفاق بیمارستان‌های تهران با موضوع کرونا درگیر هستند و تقریبا همه آنان در حال رسیدگی به بیماران کرونایی هستند.

وی با اشاره به نحوه اجرای واکسیناسیون در کشور، تصریح کرد: متاسفانه شرایط و وضعیت واکسیناسیون در کشور چه به لحاظ سرعت و چگونگی انجام، اصلا خوب نیست و تصور ما این است که بهتر است یک سری تغییرات و تجدیدنظر در خصوص موضوع واکسیناسیون انجام شود.

اعطا در پاسخ به این پرسش که شورای شهر تهران چقدر در جریان نحوه اجرای واکسیناسیون شهروندان تهرانی قرار دارد و امروز چند درصد از شهروندان تهرانی واکسینه شدند، تصریح کرد: متاسفانه در این خصوص اطلاعاتی به شورای شهر تهران ارائه نشده است. ما به صورت جدی خواستار این هستیم که اطلاعات مربوط به واکسیناسیون با شفافیت کامل در اختیار همگان قرار بگیرد. چراکه این اطلاعات شفاف و اساسا انجام واکسیناسیون به صورت روشن اولا باعث می‌شود که سرعت و نظم و چگونگی انجام این فرآیند بهتر شود و ثانیا نگرانی‌ها و بی‌اعتمادی‌ها و شایعات حول این موضوع را برطرف خواهد کرد.

سخنگوی هیات رییسه شورای شهر تهران ادامه داد: شورا طبق نص قانون باید ناظر بر وضعیت بهداشت شهروندان باشد ولی متاسفانه علیرغم تمام پیگیری‌های انجام شده هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص واکسیناسیون شهروندان تهرانی به شورای شهر اعلام نشده است و ما از طرق مختلف این مطالبه را اعلام کردیم.

این عضو شورای شهر تهران همچنین در پاسخ به این پرسش که پاسخ و واکنش دستگاه‌های متولی در بحث کرونا نسبت به مطالبات و تذکرات و پیشنهادات شورا تاکنون چگونه بوده است، تصریح کرد: آقای روحانی اخیرا اعلام کردند که باید یک شفاف‌سازی در خصوص این مسائل انجام شود که ما نیز از این مساله استقبال می‌کنیم. البته من اعتقاد دارم که این اظهارات آقای روحانی به دلیل آن بوده که پیگیری‌ها در شورای شهر و همین طور از جانب افکار عمومی جدی بوده است. ما امیدوار هستیم که شفاف سازی صورت بگیرد. چراکه اطلاع رسانی یک حق عمومی برای شهروندان است و آنان باید بدانند که اولویت‌ها در بحث واکسیناسیون دقیقا چه هستند و چه کسانی تاکنون واکسینه شدند و اساسا واکسیناسیون چطور انجام می‌شود و قرار است این روند چگونه ادامه پیدا کند.

اعطا همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا علیرغم پیشنهادات و درخواست‌هایی که برای تعطیلی 2 هفته‌ای تهران مطرح شده، هنوز این اتفاق رخ نداده است، گفت: من تصور می‌کنم که یک اختلاف نظر در ستاد ملی کرونا وجود دارد که این تعطیلی چگونه انجام شود و اساسا این تعطیلی مشمول همه شهروندان باشد یا صرفا برخی مشاغل تعطیل شوند. بنابراین وجود این اختلاف نظرات باعث شده که هنوز موضوع تعطیلی 2 هفته‌ای اجرایی نشود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا به یکباره در کشور مجددا اوج گرفت، تصریح کرد: من اطلاعات دقیق علمی و پزشکی در این خصوص ندارم. البته در اخبار شنیدم در برخی شهرها در خارج از کشور کرونا حتی بعد از واکسیناسیون دوباره شدت گرفته و برخی از صاحب نظران در این خصوص اعتقاد داشتند که در آن شهرها و مناطق کرونا جهش داشته است.

سخنگوی هیات رییسه شورای شهر تهران ادامه داد: ولی بی‌تردید اتفاقاتی که در ایام نوروز رخ داد، نقش مهمی در اوج گیری مجدد کرونا داشت. عدم کنترل یا اعمال محدودیت‌ها و قرنطینه‌ها باعث شد که مردم نیز کمتر نکات بهداشتی را رعایت کنند.

اعطا در پاسخ به این پرسش که در اوج گیری دوباره کرونا طی تعطیلات نوروزی مردم را بیشتر مقصر می‌دانید یا مسئولان، تاکید کرد: من اعتقاد دارم وقتی فرد یا افرادی را مسئول این موضوع کردند و این افراد توانایی اعمال قوانین محدودکننده و قرنطینه را داشتند ولی از انجام آن به هر دلیلی غفلت کردند، در این مساله مقصر هستند. به هرحال در این شرایط مسئولان می‌توانستند قوانینی را اعمال کرده و جدیتی را برای برخورد با متخلفان در نظر بگیرند.

وی با اشاره به حجم ترددها و سفرها درون شهری و برون شهری در ایام نوروز، گفت: به هرحال در این ایام برخی شهروندان تصمیم به مهمانی رفتن و مسافرت گرفتند. هرچند که همه مردم به مسافرت و مهمانی نرفتند ولی بخشی از شهروندان نکات بهداشتی و توصیه‌ها را جدی نگرفتند که آنان هم بی‌تقصیر نیستند ولی من اعتقاد دارم که عدم اعمال قوانین محدودکننده، آن هم در این شرایط کاملا شکننده خیلی عجیب بود. متاسفانه ما در ایام نوروز شاهد بودیم که یا قانونی برای محدودیت‌های جدی وجود نداشت یا اگر قانونی هم وجود داشت، این قوانین به راحتی قابل دور زدن بودند.

سخنگوی هیات رییسه شورای شهر تهران همچنین در واکنش به این موضوع که برخی شایعات مطرح شده بود که قرار است واکسن کرونا در ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها ارائه شود و از سوی وزارت بهداشت به صورت جدی هم تکذیب شد، گفت: من این فرضیه را یک تصور خیلی بدبینانه می‌دانم و حتما مسئولان متولی در حوزه بهداشت و موضوعات مرتبط مسئولیت‌پذیرتر از آن هستند که بخواهند سلامت مردم را نسبت به سایر موضوعات سیاسی در اولویت قرار ندهند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج