حریرچی، ناقضان قرنطینه را تروریست انتحاری نامید
۱۱۰۹۷۳۴
۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱
۱۹۱۳
معاون کل وزیر بهداشت گفت: روز گذشته 42 هزار و 598 نفر از هم‌وطنانی که در کشور تست مثبت کرونا بوده‌اند، از اصول قرنطینه تخطی کرده و قرنطینه را نقض کرده‌اند، نام این‌ها را می‌توان تروریست انتحاری نهاد، زیرا علاوه بر این‌که با عدم استراحت، جان خود را به خود خطر می‌اندازند، موجب انتقال این ویروس به سایر هم‌وطنان نیز می‌شوند.

خبرگزاری فارس: ایرج حریرچی، معاون‌کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسهٔ ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین که عصر امروز در محل محوطهٔ استانداری قزوین برگزار شد، گفت: استان قزوین با توجه به خصوصیات جغرافیایی و تراکم جمعیتی و ترددهای آن، جزو استان‌هایی است که در این پیک به لحاظ تعداد بیماران از متوسط کشوری بالاتر است.

وی افزود: طبق گزارش‌های واصله، تصمیماتی که در سطح استان در رابطه با مقابله با این ویروس اتخاذ شده، مناسب بوده و قزوین جزو استان‌های موفق و نمونه است که با تعطیلی‌هایی که برای مشاغل مختلف در نظر گرفته، در کاهش زنجیرهٔ انتقال به موفقیت‌های قابل توجهی رسیده است.

این مسؤول در ادامه عنوان کرد: بهترین راه مقابله با بیماری کرونا که یکی از مهم‌ترین مشکلات جوامع بشری است، برگزیدن راه‌حل‌های جامع و همه‌نگر برای مقابله با این ویروس است؛ با توجه به این موضوع، بهترین راه مقابلهٔ موفقیت‌آمیز با این ویروس، تلاش در عدم ابتلا و قطع زنجیرهٔ انتقال ویروس از طریق قرنطینهٔ مبتلایان است، زیرا با توجه به جهش‌های مداوم این ویروس، حتی واکسیناسیون موفق هم راه مقابله با این ویروس نیست، بنابراین مسؤولین نیازمند کمک و همراهی مردم جهت مقابله با کرونا هستند، زیرا هیچ وزارت بهداشتی نمی‌تواند بدون کمک قوهٔ مجریه، قوهٔ قضائیه و قوهٔ مقننه در مقابله با این ویروس موفق باشد.

معاون‌کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: کم‌هزینه‌ترین و یکی از مؤثرترین راه‌های قطع زنجیرهٔ انتقال و مقابله با کرونا، قرنطینهٔ مبتلایان و اطرافیان آنان است که متأسفانه در این زمینه عملکرد مطلوبی در کشور نداشته‌ایم.

وی تأکید کرد: آمارها نشان می‌دهد روز گذشته 42 هزار و 598 نفر از هم‌وطنانی که در کشور تست مثبت کرونا بوده‌اند، از اصول قرنطینه تخطی کرده و قرنطینه را نقض کرده‌اند، نام این‌ها را می‌توان تروریست انتحاری نهاد، زیرا علاوه بر این‌که با عدم استراحت، جان خود را به خود خطر می‌اندازند، موجب انتقال این ویروس به سایر هم‌وطنان نیز می‌شوند که طبق مادهٔ 688 قانون مجازات اسلامی، تهدید سلامت مردم جرم بوده و مستحق مجازات است.

حریرچی: ناقضان قرنطینه، تروریست انتحاری هستند

حریرچی اعلام کرد: متأسفانه در رابطه با بحث قرنطینه، در حوزه‌های فرهنگی و نظارتی دچار مشکلات عدیده‌ای هستیم، بنابراین لازم است یکی از اقدامات اصلی ما در شرایط فعلی ایزوله و قرنطینهٔ مبتلایان باشد، زیرا ابعاد موج چهارم کرونا از موج‌های دیگر شدیدتر بوده و ممکن است آمار مرگ و میر آن نسبت به پیک‌های دیگر بیشتر باشد.

این مسؤول اظهار کرد: کمک‌های مؤمنانه در سطح کشور باید هم‌چنان ادامه دار باشد و کمک‌های مؤمنانه به مبتلایان نیازمند بیش از سایر مردم باشد تا این عزیزان برای تأمین نیازهای اولیهٔ خود ناچار به نقض قرنطینه نباشند.

معاون‌کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: امروز تهیه و تأمین تست کرونا، واجب‌تر از هر پروژهٔ عمرانی غیرضروری در کشور است، زیرا انجام تست موجب شناسایی بیشتر مبتلایان و رعایت بیشتر پروتکل‌های فردی و اجتماعی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: میزان انجام تست‌های کرونا در کشور باید افزایش یابد، تست مطلوب و هدفمند این است که کمتر از 5 درصد آن‌ها مثبت باشد، زیرا زمانی که 10 یا 20 درصد تست‌ها مثبت می‌شوند به معنای این است که میزان تست‌ها کم است.

حریرچی در ادامه اظهار کرد: بزرگ‌ترین وظیفهٔ دینی، اجتماعی و ملی مسؤولین در حال حاضر مقابله با کرونا است و لازم است همهٔ دستگاه‌ها و نیز هم‌وطنان عزیز دست در دست هم تلاش کنیم با انسجام، هماهنگی و همدلی بتوانیم با این ویروس مقابله کنیم.

وی اعلام کرد: متأسفانه علی‌رغم تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ ها و نیز علی‌رغم تعطیلی بسیاری از صنوف، میزان تردد مردم در جامعه کاهش قابل ملاحظه‌ای نداشته است، برای مثال میزان ترددها در 6 ماه اخیر، تنها 4 الی 10 درصد کاهش یافته است، بنابراین لازم است به هر نحو ممکن ترددهای اجتماعی کاهش یابد، زیرا ویروس انگلیسی به گونه‌ای است که به‌صورت ناگهانی تشدید خواهد شد، بنابراین اگر مبتلایان از همان ابتدا شروع به استراحت کنند بسیار در روند درمان مؤثر خواهد بود.

این مسؤول ادامه داد: مراقبت و درمان در منزل که در استان قزوین به‌عنوان استان پایلوت اجرا شد و سایر استان‌ها نیز باید از آن الگوبرداری کنند، موفقیت‌های خوبی داشته است و باید گسترش داده شود؛ هر چقدر بیماران کمتر در بیمارستان‌ها بستری شوند بهتر است، البته بیمارستان‌ها با تمام قوا در خدمت بیماران هستند.

حریرچی عنوان کرد: از بیمارستان‌های خصوصی در کشور و هم‌چنین در استان قزوین گلایه داریم، زیرا مطابق ظرفیتی که دارند باید پای‌کار باشند و کماکان سهم تخت‌های خصوصی در رابطه با مبتلایان کرونایی پایین است و باید بالا برود، در این هنگام که زمان بروز سختی در جامعه است به داد مردم برسند و اکنون زمانی است که نباید به فکر کسب درآمد و درآمدزایی باشیم، بلکه باید به فکر این باشیم که از همهٔ ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا مشکلات موجود در حوزهٔ کرونا مرتفع شود.

وی بیان کرد: سرعت واکسیناسیون نیز یکی از عوامل بسیار مهم است که حتی به اندازهٔ چند ساعت نیز نباید آن را به تعویق بیندازیم و هر واکسنی را که مورد تأیید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است و اکنون در دسترس است، باید به اقشار در معرض خطر و ابتلا تزریق کنیم و شایعات و اغراق‌ها در این زمینه را نیز کنار بگذاریم.

حریرچی تصریح کرد: واکسن بر اساس جمعیت بالای 75 سال در استان‌ها، بیماران صعب‌العلاج ثبت شدهٔ استان‌ها و جمعیت بهداشت و درمان استان‌ها توزیع می‌شود، هر روز که واکسن زودتر تزریق شود زنجیرهٔ انتقال زودتر کاهش پیدا می‌کند.

این مسؤول در پایان گفت: پس از فاز نخست واکسیناسیون که گروه بهداشت و درمان و افرادی که در مراکز نگه‌داری سالمندان و جانبازان بودند، گروه دوم واکسیناسیون که در هفتهٔ اول و دوم اردیبهشت انجام می‌شود شامل گروه‌های سنی از بالاترین ردهٔ سنی و سپس افراد 15 الی 64 سالهٔ دارای بیماری زمینه‌ای است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:2
Iran (Islamic Republic of)
20:16 - 1400/01/30
چرا جریمه شونن نمیکنین؟!!!! فقط حرف میزنین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
عجب !!! خخخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
جربمه چی واکسن فقط
ناصر
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
وقتی مسئولین معنای قرنطینه رو قبول ندارن معلومه مردم عادی هم قبول نمیکنند! از خودتون شورع کنین
Germany
20:19 - 1400/01/30
عجب ! مقایسه ای
یعنی فکر و ذکر مسئولان کشور فقط اطراف ، ترور و تروریست و جنگ و دشمن و بمب و موشک و شمشیر میچرخد .خخخخخخ
پاسخ ها
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
امروز رفته بودم کولر شیرینی فروشی درست کنم خانمی اومده داخل و حدود ربع ساعت موند و خرید کرد آخر کار به صندوق دار گفت، من علائم کرونا دارم لطفا دوستاتون ضدعفونی کنید
Iran (Islamic Republic of)
20:23 - 1400/01/30
همه چی که تقصیر مردمه دیگه تروریست کم بود
Iran (Islamic Republic of)
20:24 - 1400/01/30
این آقا همونی نبود که میگفت قرنطینه ما جنگ جهانی دومه ؟؟؟؟ خون تمام کسایی که از کرونا مردن گردن بی سوادانی چون این آقاست !!!!!
Germany
20:24 - 1400/01/30
رعایت نکردن ما مردم ، عامل این همه گیری است اگر رعایت کنیم مشکل حل می شه....ولی در کوچه و خیابان های مشهد پر از افراد بی ماسکه .....تا ما مردم رعایت نکنیم درست نمی شه..‌‌.
پاسخ ها
شبنم
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
کاملا درسته
Iran (Islamic Republic of)
20:25 - 1400/01/30
و مدیران بی کفایت و بی درایت هم همانند داعش هستند پس
Iran (Islamic Republic of)
20:26 - 1400/01/30
تعطیل کنندگان مغازه ها بدون حمایت مالی هم قاتلان کثیفی هستند که خودشان حقوقی ماهیانه بالا دریافت می کنند و نمی فهمند کاسب چند روز بسته باشد بدبخت است
Iran (Islamic Republic of)
20:26 - 1400/01/30
چقدر جنایی میکتی مقصر خودتون هستید
Iran (Islamic Republic of)
20:26 - 1400/01/30
تروریست انتحاری واکسن درست نمیخره
Iran (Islamic Republic of)
20:27 - 1400/01/30
عرب نیاهم گفت مقصر مردم اند
Iran (Islamic Republic of)
20:28 - 1400/01/30
تو جرا نمی میری اگر کرونا واقعی بود تو الان نمیتونستی نظر پوچ سبک مغزی بدی
Iran (Islamic Republic of)
20:28 - 1400/01/30
خودتون بخاطر سو مدیریت کوتاهی باید برکنار دادگاهی بشید
Iran (Islamic Republic of)
20:29 - 1400/01/30
همه که رعایت کردیم اما اشتباه کردیم
Iran (Islamic Republic of)
20:29 - 1400/01/30
همه کشورا چکار میکنند همون کارو بکنید
Iran (Islamic Republic of)
20:32 - 1400/01/30
شما اگر مرد بودین کل ایران را قرنطینه میکردین
تا دیدید باید خرج مردم را مثل عربستان پرداخت کنید این کار را نکردین
Iran (Islamic Republic of)
20:40 - 1400/01/30
بجای تهمت زدن به مردم کشور عزیزم بروید جناب هریر چی از آمریکا واکسن تایید‌شده جهانی فایزر خریدکنید و وارد کشور کنید
Iran (Islamic Republic of)
20:49 - 1400/01/30
هر چه که بر ما رود چون تو پسندی رواست: خخخ
Iran (Islamic Republic of)
21:04 - 1400/01/30
وآقعا برای این آقا متاسفم.
Iran (Islamic Republic of)
21:09 - 1400/01/30
اینا که قرنطینه رو نقض میکنن بیشترشون دنبال خرج زندگی هستن ،شماها واکسن وارد کنین اینقدر مردم رو دراز نکنین
Iran (Islamic Republic of)
21:27 - 1400/01/30
خوب حتما خصوصا معترضان به گرونی وحق و....
Iran (Islamic Republic of)
22:03 - 1400/01/30
شعار ندهید ،بروید واکسن تهیه کنید مگر کشور ما فقیر است که همچون کشورهای افریقایی برخورد می کنید. خسته کردید با این بی تدبیرها. چقدر حرف می زنید ،دوصد گفته نیم کردار نیست.
Iran (Islamic Republic of)
22:15 - 1400/01/30
بی لیاقتی و بی عرضگی خودتون رو به گردن مردم نندازید
Iran (Islamic Republic of)
22:43 - 1400/01/30
این مردک بی سواد که قرنطینه رو قبول نداشت چی شده که حالا عاشق قرنطینه شده
Iran (Islamic Republic of)
22:47 - 1400/01/30
آقای دکتر نمکی و معاونش در حد وزارت بهداشت و درمان نیستند چرا مردم ایران نباید روز خوش ببینند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج