جکی چان؛ قهرمان ما مردمِ دو شبکه و کمی دلخوشی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۱۳۸۰۴
۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۰
۳۸۱۰
جکی چان، ستاره فیلم‌های اکشن چه ویژگی‌های رفتاری‌ای دارد؟
روزنامه همشهری: حتی آن‌ها که چندان اهل فیلم، مخصوصا فیلم‌های اکشن نیستند، جکی چان را می‌شناسند. از آن سال‌ها که تلویزیون ۲ شبکه بیشتر نداشت تا حالا که تنوع فیلم‌های سینمایی در دنیا بی‌اندازه است، جکی چان به‌عنوان چهره آشنایی که فیلم‌های به‌اصطلاح معمول «بزن بزن» بازی می‌کند، شناخته شده است. ماجرای زندگی و شخصیت این چهره ورزشکار و بازیگر شنیدنی است.
 
قهرمان کمال‌گرای فیلم‌های اکشن
 
 کودکی پرماجرا
 
جکی چان، کودکی پرماجرا و عجیب و غریبی داشته است. او در سال ۱۹۵۴ در هنگ‌کنگ به‌دنیا آمد. پدر و مادرش در سفارت فرانسه در هنگ‌کنگ کار می‌کردند. وضعیت مالی خانواده چان آن‌قدر نامناسب بود که آنان می‌خواستند جکی ۵ ساله را در برابر ۱۵۰۰ دلار به یک دکتر انگلیسی بفروشند، اما از کارشان منصرف شدند و تصمیم گرفتند برای یافتن کار بهتر به استرالیا مهاجرت کنند. در آن دوران کودکان بی‌سرپرست در چین کم نبودند، زیرا با روی کارآمدن کمونیست افراد زیادی کشته و یا مجبور به فرار از کشور می‌شدند.
 
قهرمان کمال‌گرای فیلم‌های اکشن
 
نام جکی چان هم از زمانی روی او گذاشته شد که در استرالیا کار می‌کرد و مردم و صاحب‌کار او را جکی صدا می‌زدند. جکی را در ۷ سالگی به یک پانسیون در هنگ‌کنگ فرستادند و او به‌مدت ۱۰ سال، نزد استادی به‌نام «یوشان یوان» عملیات آکروبات، کونگ‌فو، اپرای چینی، پانتومیم و آواز را آموخت. ۸ ساله بود که در فیلم «هفت شانس کوچولو» نقش کوتاهی را بازی کرد. سپس به‌عنوان بازیگر خردسال در فیلم‌های موزیکال هنگ‌کنگی فعالیت داشت.
 
تجربه در هنر‌های متنوع
 
ترکیب هنر‌های رزمی، بازیگری و کمدی به‌خودی خود تجربه متفاوتی است، اما جکی چان در سال‌های فعالیتش تلاش کرده در حوزه‌های متنوعی شانس خود را امتحان کند. برخلاف دیگر بازیگرها، جکی در یک مدرسه اپرا آموزش دیده است. هنگامی که او کم سن و سال بود، در کنار کونگ‌فو به یادگیری موسیقی نیز می‌پرداخت.
 
قهرمان کمال‌گرای فیلم‌های اکشن
 
او تاکنون ۱۱ آلبوم مستقل و ۹ آلبوم گردآوری شده (آلبومی با آهنگ‌هایی از یک یا چند هنرمند) منتشر کرده و توانسته عنوان بهترین خواننده خارجی کشور ژاپن را از آن خود کند. جکی در مراسم اختتامیه المپیک چین نیز به خوانندگی پرداخت.
 
نشاندن خنده بر لب مردم
 
جکی چان، جزو هنرمندانی است که محبوبیتش برای سال‌ها بین نسل‌های مختلف ادامه پیدا کرده؛ چرا که تلاش کرده لحظات شادی را جلوی دوربین ببرد و خنده بر لب مردم بنشاند. او در سال ۱۹۸۶ سومین فیلم پرفروش دهه ۸۰ هنگ‌کنگ را با نام «شمشیر خدایان» بازی کرد و در همین فیلم بود که موقع بدلکاری در زمان فیلمبرداری سقوط کرد، استخوان جمجمه‌اش خرد شد و تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت.
 
قهرمان کمال‌گرای فیلم‌های اکشن
 
در سال‌های بعدی فعالیت هم بار‌ها دچار مصدومیت شد، اما در گفت‌وگوهایش گفته که برایش مهم نیست و تنها شاد‌کردن مردم برایش اهمیت دارد. جکی چان از سوی سازمان ملل متحد به‌عنوان سفیر حسن نیت صندوق حمایت از کودکان بی‌سرپرست (یونیسف) و انجمن کمک به کودکان مبتلا به بیماری ایدز این سازمان انتخاب شده است.
 
 اسکار دیرهنگام
 
جکی چان کارنامه بلندبالایی از فیلم‌ها و سریال‌های پرمخاطب دارد و توانسته با ترکیب هنر‌های رزمی با سبک کمدی، ژانری جدید در سینما به‌وجود آورد. اما با وجود داشتن افتخارات زیاد و جوایز متعدد، سال‌ها طول کشید که به اسکار برسد. ۵ سال پیش جکی چان به‌خاطر حضور در ۲۰۰ فیلم و دستاورد‌های هنری بسیار، اسکار افتخاری دریافت کرد. بازیگر ۶۷ ساله از ۸ سالگی جلوی دوربین ظاهر شده و هنر‌های رزمی را به نمایش گذاشته است.
 
قهرمان کمال‌گرای فیلم‌های اکشن
 
او در رابطه با جایزه‌اش در مراسم اسکار گفت: «بعد از ۵۶ سال حضور در عرصه فیلم‌سازی، سرانجام موفق شدم به این افتخار دست یابم. من به‌خاطر مردم همچنان به بازیگری ادامه می‌دهم، از پنجره بیرون می‌پرم و مصدوم می‌شوم.»
 
 کله‌شقی و آسیب‌های شهرت
 
جکی چان در کتابی با نام «هرگز بزرگ نشده» درباره ویژگی‌های منفی شخصیت خود و اشتباهاتش صحبت کرده است. او اعتراف کرده که چگونه حس ناامنی و ناپختگی روحی باعث شده او ثروت هنگفتی را صرف کار‌های غلط کند، انگار که طبیعت پرخطر کارش در سینما به‌عنوان یک بدلکار به او روحیه یک کله‌شق داده بود و او را به‌سوی خرج‌کردن پول در قمارخانه، خرید هدایای گران‌قیمت برای رفقا و بی‌بند و باری اخلاقی سوق داده بود.
 
قهرمان کمال‌گرای فیلم‌های اکشن
 
چان در کتابش می‌گوید: «زمانی که پول به‌سویم سرازیر شد علاوه بر اینکه به‌سوی الکل و قمار کشیده شدم، فرصتی هم برای تسویه حساب با آدم‌هایی پیدا کردم که پیش از این نگاهی از بالا به پایین به من داشتند. همیشه با خودم مقدار زیادی پول حمل می‌کردم. وقتی شما در فقر زندگی کرده باشید همراه بودن این پول‌ها به شما حس امنیت می‌دهد. همیشه دوست داشتم در وعده‌های غذایی تعداد زیادی آدم همچون یک دار و دسته به دورم باشند».
 
کمال‌گرای افراطی
 
جکی چان با ۲۹۰۰ برداشت برای یک صحنه ۱۰ دقیقه‌ای رکورد تمامی کارگردانان را در سختگیری شکسته است و به همین دلیل بسیاری معتقدند او به کمال‌گرایی افراطی مبتلاست. جکی در سال ۱۹۸۲، کارگردانی فیلم «خدای اژدها» را علاوه بر بازی در آن نیز بر عهده داشت. نخستین صحنه فیلم، جکی چان و تعدادی دیگر از بدلکاران فیلم را نشان می‌دهد که مشغول یک بازی به نام «جیانزی» هستند.
 
قهرمان کمال‌گرای فیلم‌های اکشن
 
قرار بود این صحنه اوج داستان فیلم باشد، اما جکی اصرار داشت که فیلم با یک صحنه هیجان‌انگیز آغاز شود. در این صحنه بدلکاری‌ها و حرکات آکروباتیک زیادی انجام می‌گیرد، اما جکی تنها یک ضربه به وسیله بازی می‌زند و برای اینکه این تنها ضربه از نظر زاویه و زمانبندی بهترین باشد صد‌ها بار تکرار شد. بدین‌ترتیب جکی رکورد گینس بیشترین برداشت از یک صحنه را به‌خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۰، او رکورد گینس بیشترین عنوان در یک فیلم را به‌دست آورد؛ در واقع جکی چان در فیلم «زودیاک چینی» ۱۵ نقش کلیدی ازجمله نویسندگی، کارگردانی، بازیگری، تهیه‌کنندگی، فیلمبرداری، کارگردان هنری، هماهنگ‌کننده بدلکاری، آهنگساز، خواننده و حتی هماهنگ‌کننده تدارکات را نیز بر عهده داشت. علاوه بر این، او رکورد گینس بیشترین بدلکاری انجام شده توسط یک شخص زنده را از آن خود کرده است.
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:2
Iran (Islamic Republic of)
06:57 - 1400/04/31
بروس لی جکی چان جت لی مثلث فیلمهای رزمی آسیایی(چین و هنک گنک) هستن
پاسخ ها
مرد حق
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
و البته دانیه ین!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
بروسلی دیوانه استرسی
Iran (Islamic Republic of)
08:50 - 1400/04/31
متاسفانه همه ی این رکوردها و عناوین رو فدای عضویت در حزب کمونیست چین کرد و خودش رو از چشم میلیون ها طرفدارش انداخت.
Iran (Islamic Republic of)
11:55 - 1400/04/31
اون زمان که تلویزیون دو شبکه داشت دیدن فیلم های جکی چان ممنوع بود و از تلویزیون پخش نمیشد همون زمان هم ما با ویدئوی کرایه ای و فیلم های دزدکی جکی چان میدیدیم
Iran (Islamic Republic of)
12:30 - 1400/04/31
واقعا تاسف بر انگیزه که با کمال میل میخواد به حزب کمونیست چین بپیونده
Iran (Islamic Republic of)
13:02 - 1400/04/31
هنرهای رزمی با طنز و کمدی و مسخره بازی جور در نمیاد
بروس لی اسطوره جاودان هنرهای رزمی که فیلمهاش هیچوقت کهنه نمیشود
Iran (Islamic Republic of)
16:27 - 1400/04/31
بهش نمیاد دنبال قمار وعیاشی بوده باشه...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فرش تارنگ_فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دیاکو_فوتر داخلی