تغییر روند بازی استقلال با حضور قائدی
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۲۲۷
۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۰
۹۵۵
برد ۲ بر صفر استقلال برابر شهرخودرو، کمی آرامش را به اردوی آبی‌ها برگرداند.

فوتبالی: برد 2 بر صفر استقلال برابر شهرخودرو، کمی آرامش را به اردوی آبی ها برگرداند.

هرچند با اتفاقاتی که روز چهارشنبه در مجمع باشگاه رخ خواهد داد (شاید با رفتن اعضای هیات مدیره و ابقای مددی)، بازهم باید منتظر طوفان در این تیم باشیم چون مطمئنا این اتفاق به مذاق فرهاد مجیدی و تیمش خوش نخواهد افتاد.

این برد با 2 گلی رقم خورد که در نیمه دوم زده شد یعنی نیمه مربیان. سازنده گل اول و زننده گل دوم هم مهدی قایدی بود یعنی یکی از دو تعویضی که در ابتدای نیمه دوم انجام شد. اما نگاهی ریزبینانه تر نشان می دهد ورود قایدی و خروج مهدی پور، نقش دیگری هم در تغییر روند بازی تیم مجیدی داشت؛ یک نقش اساسی.

استقلال درحالی وارد زمین بازی شد که در غیاب فرشید اسماعیلی، وظیفه بازی در فضای پشت زوج خط حمله به آرش رضاوند سپرده شده بود. شماره 88 اما برخلاف روزهای خوشی که با ایفای این نقش در نفت و سایپا داشت، هرگز یک بازیساز اصلی در استقلال نبوده و نیمه اول بازی با شهرخودرو هم این موضوع را ثابت می کند. در تمام 45 دقیقه اول، رضاوند کمتر در بازیسازی، دادن پاس های عمقی و طولی و اصولا روند بازی استقلال نقش داشت و نتوانست مرد ریتم دهنده آبی ها باشد.

تغییر روند بازی استقلال با حضور قائدی

در نیمه دوم و با خروج مهدی پور، رضاوند یک خط به عقب رفت و در کنار مسعود ریگی قرار گرفت؛ یعنی جایی که بهترین بازیهایش در این فصل را انجام داده مثل رویارویی برگشت با فولاد. رضاوند در این پست، کمی به خودش نزدیک شد؛ توپ گرفت، حرکت کرد، دریبل زد و توانست چند پاس عمقی موفق هم بدهد و ریتم بازی تیمش را کنترل کند.

رضاوند بازیکنی مثل جباری یا اسماعیلی نیست که بتواند در یک لحظه، تصمیم بگیرد و پاس نهایی را بدهد. او مانند ابراهیمی و ریگی هم نیست که بتوان کمربند مرکز زمین را روی جنگنده بودنش، بست. رضاوند بازیکنی است بین این دو و البته ماکتی کوچک و بی کیفیت تر از علی کریمی. او هر دو کار را بلد است، انجام بدهد؛ هم بجنگد و توپ بگیرد و هم با توپ جلو برود و پاس گل بدهد و حتی گل بزند. بنابراین باید در جایی بازی کند که میان این دو فضا باشد؛ کمی جلوتر از ریگی ولی نه به عنوان بازیکنی در خط سوم سیستم 3-4-3 و پشت مردان هجومی در خط دوم این چیدمان.

رضاوند برای دادن پاس عمقی نیاز به حمل توپ و حرکت با آن دارد چون فاقد «دید» لازم برای دادن پاس های تک ضرب و در یک لحظه است. بنابراین بازی در دو چهارم میانی زمین برایش مفیدتر از حضور در یک سوم دفاعی رقباست؛ او در این حالت، فضای لازم را برای حرکت با توپ دارد درحالیکه به عنوان بازیساز اصلی، نمی تواند با توپ حرکت کند. او توان گرفتن تصمیم در یک لحظه ر ا ندارد چون باید بعد از کنترل توپ، سرش را بالا بگیرد، با آن به جلو برود و پاس نهایی را بدهد.

با این ژن بازی، رضاوند اگر مثل نیمه اول بازی با شهرخودرو، نزدیک دروازه رقبا باشد، نمی تواند درست و حسابی به استقلال کمک کند و بیشتر مجبور است به دلیل محدودیت شعاع حرکتی اش، پاس های عرضی بدهد. اما اگر کنار ریگی بازی کند، نوع بازی شماره 6 به او کمک می کند، توپ را در میانه زمین بگیرد، زمان و فضای لازم و کافی برای جلو رفتن داشته باشد و بتواند بهتر پاس های عمقی و قطری بدهد.

یکی از ایرادهایی که مجیدی در تمام دوران حضورش روی نیمکت استقلال از بسته شدن تیمش گرفته، نوع یارگیری ابتدای فصل است. او معتقد است تیمش «بالانس» نیست و نظاره نمایش های استقلال، حق را به او می دهد. استقلال برای ایفای نقش بازیساز یا یک شماره 10، فقط اسماعیلی را دارد و بس (که زمان زیادی از این فصل را به دلایل مختلف انضباطی و مصدومیت، دور از تیم بوده) ولی برای بازی کردن در مرکز زمین به عنوان هافبک های هم دفاعی و هم هجومی، مهدی پور و ریگی و مهری و حتی مرادی و شجاعیان (بازیکنی که در استقلال به جز دوران شفر، هرگز شجاعیان هجومی ای که می شناختیم، نشد و در همان اندک های روزهای بازی اش به دادن پاس های رو به عقب مشغول بود) را دارد.

البته چنین سرنوشتی را برای استقلال در همان ابتدای فصل می توان پیش بینی کرد؛ وقتی خبر آمد امثال نوید عاشوری توسط دلال!ها رد شدند و کار به جایی رسید که اعضای کمیته مشوقین سابق هم به استقلال، بازیکن «قالب» کردند؛ بازیکنانی که مجیدی حتی در این روزهای سخت و در مضیقه از نظر نیروی انسانی هم حاضر نیست به آنها، بازی بدهد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
شفا_فوترموبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
چوب و هنر _فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر