موتورها، سلاطین بی‌تاج و تخت خیابان‌های تهران
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
سمپاشی امحا_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۳۹۶
۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۷
۴۴۵۶
از هر کجای خیابان خیام یا مصطفی خمینی که بپیچی توی ارگ و پامنار، یا از مولوی که بالا بیایی و دل به کوچه پس‌کوچه‌های بازار بزنی، دیگر وارد جهان جدیدی شده‌ای که خیابان و کوچه و پیاده‌رو برایش معنا ندارد. همه یکی هستند و همه ملک طلق موتورها.

برترین‌ها: از هر کجای خیابان خیام یا مصطفی خمینی که بپیچی توی ارگ و پامنار، یا از مولوی که بالا بیایی و دل به کوچه پس‌کوچه‌های بازار بزنی، دیگر وارد جهان جدیدی شده‌ای که خیابان و کوچه و پیاده‌رو برایش معنا ندارد. همه یکی هستند و همه ملک طلق موتورها. اینجا شما هستید که توی دست و پای موتوری‌ها می‌لولید و غرولندشان را به هوا می‌برید که راه را بند آورده‌اید!

داستان موتورها: فقر، ثروت، سیاست

اینجا قلب تپنده تولید شهر است و سلول‌هایش با مویرگ‌های بسیار کوچکی به هم متصل می‌شوند. بازار کفاش‌ها به بازار خیاط‌ها ختم می‌شود. بازار زرگر‌ها و صحاف‌ها به هم می‌رسند. بازار مسگر‌ها به تقاطع مسجد جامع می‌رسد، دستجردی اینقدر شاخه دارد که گاه خودش، خودش را قطع می‌کند و بازار گونی‌فروش‌ها بن‌بست است. این شبکه پیچیده و در هم تنیده، از صد‌ها و هزاران انشعاب کوچکی تشکیل می‌شود که گاه کوچه پس‌کوچه‌هایش بیش از شانه‌های یک نفر عرض ندارند، اما در همان پس‌کوچه چند «حیاط» مشغول تولید هستند و ده‌ها نفر درش کار می‌کنند و ساعت به ساعت محصولات‌شان را باید به بیرون بفرستند: کیف، کفش، جوراب، پارچه، گونی، سبد، حصیر، تولیدات چوبی، حتی لاستیک‌هایی که معلوم نیست چطور تولید می‌شوند (یا فقط ترمیم می‌شوند) و انواع و اقسام محصولات فلزی و پلاستیکی که یا تولید شده‌اند یا در کارگاه‌های زیرزمینی فقط رنگ خورده‌اند. این حجم انبوه از تولیدات فقط بر دوش یک وسیله نقلیه می‌تواند از این لابیرنت عظیم خارج شود: «موتورسیکلت»!

مسافرکش‌های سریع‌السیر

احتمالا نخستین موتورسیکلت‌ها در اواخر دهه ۲۰ به ایران وارد شدند. نمونه‌هایی که بسیار به دوچرخه شبیه بودند. در طول بیش از ۷۰ سال سابقه حضور موتورسیکلت در ایران، طراحی و تکنولوژی ساخت موتور تغییرات بسیاری کرده است، اما شاید نه به اندازه تغییرات عجیب در مصارف و کارکرد‌های آن!

حمل مسافر، احتمالا بدیهی‌ترین و معقول‌ترین کارکرد قابل تصور برای موتورسیکلت باشد. این قابلیت، در کنار ترافیک سنگین تهران، و البته، محدوده گسترده طرح ترافیک، موتورسیکلت را به یکی از پرکاربردترین وسایل نقلیه پایتخت بدل کرده است. موتورسوار‌های تهرانی بدون توجه به قوانین به راحتی از لابه‌لای ماشین‌های گرفتار در ترافیک عبور می‌کنند، از چراغ قرمز رد می‌شوند و هرکجا هم گرفتار شدند وارد پیاده‌رو می‌شوند، خیابان‌های یک طرفه را برعکس می‌روند و از همه جذاب‌تر، از خط ویژه اتوبوس‌های تندرو کمال استفاده را می‌برند.

با این همه امکانات که سرعت جابجایی مسافران گرفتار را در این شهر شلوغ به شدت بالا می‌برد، نرخ کرایه موتورسیکلت به مراتب بیشتر از تاکسی است و حتی در موارد بحرانی ممکن است از کرایه یک تاکسی دربست هم بالاتر برود. هزینه‌ای که مسافران غالبا برای زودتر رسیدن می‌پردازند و در مرکز شهر، یعنی مناطقی که شامل طرح ترافیک می‌شوند بسیار پرکاربرد است.

داستان موتورها: فقر، ثروت، سیاست

طرح ترافیک شامل حال موتور‌ها نمی‌شود. این در حالی است که مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران اعلام کرده که ۲۱درصد آلاینده‌های گازی شهر را موتورسیکلت‌ها تولید می‌کنند. در واقع هر موتور پنج برابر یک خودرو با استاندارد یورو۲ آلایندگی دارد. (برخی دیگر این رقم را تا ۱۸ برابر هم اعلام کرده‌اند) بدین ترتیب، معافیت موتور‌ها از طرح ترافیک نمی‌تواند به دلیل سوخت پاک‌شان باشد. اگر گزینه ناتوانی پلیس از جلوگیری ترددشان را هم کنار بگذاریم، احتمالا باید به سهم قابل توجه موتورسیکلت در حمل و نقل شهری اشاره کنیم. سهمی که از جابجایی عابر پیاده فراتر می‌رود و به حمل بار، به ویژه در مناطق متراکم‌تر شهر گسترش پیدا می‌کند.


بارکش‌های بی‌ادعا

تصویر خورجین آویزان از موتورها، احتمالا یکی از قدیمی‌ترین تصاویر ثبت شده در ذهن ایرانیان است که با شنیدن نام موتور زنده می‌شود. خورجین‌ها شاید میراث وسایل نقلیه قدیمی‌تری بودند. مثل دوچرخه‌ها، یا خیلی قدیم‌تر، اسب و الاغ و قاطر. این تصویر قدیمی هنوز هم به کلی از بین نرفته، اما بیشتر مربوط به موتور‌هایی می‌شود که برای صاحبان‌شان کارکرد مصرف شخصی دارند. یک دلیلش شاید این باشد که ظرفیت خورجین پاسخ‌گوی نیاز‌های ترابری نیست. با حجم اندک خورجین هزینه حمل با موتور اینقدر زیاد می‌شود که صرفه خودش را از دست می‌دهد. موتورسیکلت به مثابه یک وانت کوچک، باید آمادگی حمل بار‌هایی را داشته باشد که گاه ارتفاع‌شان به چندین متر می‌رسد یا عرض‌شان از پهنای یک ماشین هم بیشتر می‌شود.


رایج‌ترین شکل ارسال بار و وسیله

دلیل دیگر کمرنگ شدن خورجین را شاید بتوان با اندکی زرق و برق فلسفی، «پیامد‌های مدرنیته» قلمداد کرد. بی‌تعارف، خورجین با ذائقه زیبایی‌شناسی کلان‌شهر تهران سازگاری ندارد. این روزها، آن بخش از موتور‌هایی که در حوزه باربری‌های سنگین محدوده بازار فعال نیستند، غالبا در قسمت ترک موتور جعبه‌ای را جای می‌دهند که به تقلید از نام انگلیسی‌اش «باکس» خوانده می‌شود. باکس‌ها انواع مختلف دارند؛ غالبا سرخ‌رنگ است و مثل یک صندوقچه ساده عمل می‌کند. اما باکس‌های اختصاصی هم داریم که شرکت‌های مختلف برای باربر‌های اختصاصی خود طراحی می‌کنند و منقش به رنگ و لوگوی اختصاصی شرکت هستند.

داستان موتورها: فقر، ثروت، سیاست

در زمانه‌ای که رکود و بی‌کاری در کشور به شدت اوج می‌گیرد، دولت امکان اشتغال‌زایی ندارد و هزینه تولید شغل در بخش خصوصی هم سر به فلک برداشته، برای بخش بزرگی از جامعه موتورسیکلت یک منبع درآمد مهم شده است.

جایگزینی «باکس» به جای «خورجین» روی نام موتوری‌های باربر هم تاثیر گذاشت. حالا اسم این گروه خاص «پیک» است. پیک‌هایی که پای‌شان را در هر کفشی کرده‌اند و به حوزه‌های بسیار گسترده‌ای وارد شده‌اند: پیک‌های نامه‌بر و پیک‌های حمل بسته‌های پستی که حسابی بازار پست رسمی کشور را کساد کرده و حتی به ورشکستگی کشانده‌اند.


آخرین ممر درآمد

در زمانه‌ رکود و بی‌کاری، برای بخش بزرگی از جامعه موتورسیکلت یک منبع درآمد مهم شده است. هزینه خرید موتورسیکلت، دست‌کم به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای درآمدزایی به نسبت پایین است.


وسیله ارزان رفت و آمد

هوندا سی. جی ۱۲۵ (Honda CG۱۲۵)، در بازار دهه‌های اخیر موتورسیکلت ایران همان نقشی را بازی کرده است که سال‌ها پیش پیکان و این سال‌ها پراید در بازار خودرو دارد. البته خود کمپانی هوندا در ژاپن از سال ۲۰۰۸ تولید این نوع موتور خود را بعد از ۳۲ سال متوقف کرد، اما کارخانه‌های ایرانی مانند کویر، نیرو موتور و ساوین همچنان همان مدل را با کمترین تغییرات و به انواع و اقسام اسامی مختلف به فروش می‌رسانند که تقریبا جزو ارزان‌ترین مدل‌های بازار است.

اقبال گسترده نیرو‌های کار، به ویژه جوانان به این ابزار اشتغال، چالش‌هایی را هم با خود به همراه آورد. تعداد و گستره موتور‌ها در تمام سطح با چنان سرعتی افزایش پیدا کرد که کنترل آن‌ها برای ماموران راهنمایی و رانندگی دشوار شد.


موتورسواری، ورزشی برای اقشار مرفه

دامنه کارکرد‌های موتور در همین مصارف کاری خلاصه نشد. در تمام طول این سال‌ها همیشه لایه بسیار نازکی از اقشار مرفه وجود داشتند که موتورسواری را به چشم یک رشته ورزشی دنبال می‌کردند. تعداد این گروه البته بسیار اندک و پاتوق‌شان جایی در خارج از شهر (پیست موتورسواری مجموعه ورزشی آزادی) بود. در سال‌های اخیر اما، یک اقبال جدید و بسیار گسترده‌تر از جانب جوانان طبقه مرفه به موتور دیده شد که بازتاب کاملی در سطح شهر داشت: «اسکوتر سوارها»!

داستان موتورها: فقر، ثروت، سیاست


وسپا سواری پولدار‌ها

اِسکوُتِر گونه‌ای از موتورسیکلت است که به وسیلهٔ پا‌های موتورسوار کنترل می‌شود. در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، این مدل موتور، بسیار ارزان‌تر و کم اهمیت‌تر از همتای مهمی مثل «هوندا ۱۲۵» به حساب می‌آمد؛ اما در دهه ۹۰، به ناگاه ورود نسل جدیدی از اسکوترها، ساخته یک کمپانی همه چیز را تغییر داد. اسکوتر‌ها از نظر طرح و شکل هیچ نوآوری خاصی نسبت به همتایان یکی دو دهه پیش خود ندارند، اما در تنوع رنگ‌های بسیار جذاب و شاد روانه بازار شده‌اند و نسل جدیدی از مشتریان را به خود جلب کرده‌اند که غالبا نوجوانان هستند.

اگر بدانیم یک وسپای اصل بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان قیمت دارد، چندان نیاز نیست که توضیح بدهیم که این موتورسوار‌های شاد و جوان متعلق به چه اقشاری از جامعه هستند. به نظر می‌رسد وسپاسوار‌های جدید، شاید به مانند گنگ‌های معروف «هارلی دیویدسون‌سوار» در آمریکا، نوعی خرده فرهنگ را تشکیل می‌دهند که لباس، پوشش، شیوه رفتار و حتی لحن و بیان و ادبیات خود را هم دارند. ادبیاتی که البته بیشتر رنگ و بوی هیپی‌گری دارد.

داستان موتورها: فقر، ثروت، سیاست

با این حال، مدل‌های وطنی و به قول معروف کپی‌برداری‌های بومی هم خیلی زود مشتری‌های خود را پیدا کردند. مدل‌هایی که در ظاهر بسیار شبیه همان نسخه  هستند و شاید برای یک ناظر غیرمتخصص تشخیص آن‌ها از مدل اصل ممکن نباشد؛ اما بازه قیمتی این کپی‌ها چیزی بین ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است و فقط کمک می‌کند قشر‌های بیشتری بتوانند خودشان را به شکل و شمایل وسپاسوار‌های نجومی در بیاورند.

این نسل جدید، البته هنوز آنقدر گسترده نشده‌اند که تصویر عمومی موتور را در سطح شهر تهران تغییر بدهند. اما شاید در آینده‌ای نه چندان دور، دست‌کم تصاویر جدیدی از موتورسواری را در ایران نقش بزنند.

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
08:24 - 1400/04/04
من با اسنپ کار می کنم واقعا موتور سوارها به خصوص تو منطقه طرح ترافیک نظم شهر به هم می ریزند یکبار یک مسافر سوار کردم پرستار بیمارستان بود می گفت اکثر تصادفی ها مون موتور سوارن یا عاملش موتور بودن روزی صدها نفر میان به بیمارستان... آیا ارزش داره به خاطر چند دقیقه زودتر رسیدن یا ۲ زار پول جون خودتون و دیگران به خطر بندازین؟ کاسبی کنید نوش جونتون ولی کمی هم به قوانین احترام بزارین
پاسخ ها
مستاجر
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
چرا راننده تاکسی هارو نمیگی
یه مسافر میبینن بدون اینکه راهنما بزنن میپیچن به راست یه هو ترمز میزنن خیلی از موتورسوارها رو خودم دیدم از پشت خوردن به تاکسی بعد هم مقصر کیه معلومه موتور سوار بیچاره
خودم سه بار خوردم به درب تاکسی که مسافر یه هو درب ماشین رو باز کرده تا مسافر میگه پیاده میشم وسط اتوبان هم باشن پیاده میکنن
Germany
08:38 - 1400/04/04
نوکرتم ما سلطانیم دیگه
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۲۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
چرا همه منفی دادن به این نظر؟
حالا یه روز گیر کردی و دیرت شده بود و همین موتور سوارا نجاتتون دادن نظرت عوض میشه
Iran (Islamic Republic of)
09:31 - 1400/04/04
هیچیمون آدمی زادی نیست
با همه دنیا فرق داریم
Iran (Islamic Republic of)
09:37 - 1400/04/04
بدترین وخطرناکترین شغل بادرامدناپایدار
Iran (Islamic Republic of)
09:41 - 1400/04/04
مسخره اس موتور سیکلت رو کردن سی تا ششصد میلیون خجالت آوره
Iran (Islamic Republic of)
09:45 - 1400/04/04
بخاطر گرونی بیخود کم شدن مشتری کویر و بنلی نیرو موتور اقساط بدون بهره گذاشتن
Iran (Islamic Republic of)
09:46 - 1400/04/04
اصلا این قیمت ها نمی ارزه مثل ماشین نیست سال دیگه بخوای بفروشی نصف هم نمیخرن افت خیلی داره خصوصا الان
Iran (Islamic Republic of)
09:48 - 1400/04/04
خیلی کار سخت پرخطریه توی گرما سرما آلودگی سلامتی در خطره همیشه یه شغل هم نمیتونن برای مردم درست کنند پیک هم شد شغل همه تحصیلکرده ها شدن راننده اسنپ یا پیک
پاسخ ها
مستاجر
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
دمت گرم گل گفتی
Iran (Islamic Republic of)
09:49 - 1400/04/04
یه طرح ویو خوب هنوز تولید داخل نداریم این همه شرکت داریم هیچ نظارت کیفی روشون نداریم
Iran (Islamic Republic of)
10:19 - 1400/04/04
طرح هوندا ها با اون طلق و پلاستیک مشکی جای دستی خز دارشون راکب کثیف بدلباس چهره شهر رو زشت کرده سالها باز موتور های جدید با باکس راکب لباس یکدست شیک ترند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
خیلی خودخواه و زشته اون افکارت که ب این قشر توهین میکنی
Iran (Islamic Republic of)
10:20 - 1400/04/04
با این قیمت ها خریدشون اشتباهه ضرره
Iran (Islamic Republic of)
12:24 - 1400/04/04
واقعا پلیس و شهرداری باید به فکر این معضل و مشکل اجتماعی باشه، انگار تمامی معابر به اسم این قشر هست با چنان سرعت و طلبکاری وارد پیاده روها میشن که فقط باید باهاشون برخورد فیزیکی کنی البته با دست پر، تمام آلودگی و میکروب و ویروس و گرد و غبار رو وارد ریه عابرین پیاده میکنن، آخه این طور درآمد حلاله که با نفرین بقیه همراهه؟
Iran (Islamic Republic of)
12:27 - 1400/04/04
بقیه نقاط تهران هم ملک شخصی موتوری ها حساب می شه. کلا خیابونا واسه اوناست !!! تو همه تصادفات هم، ندید بهتون می گم، طرف موتوری مقصرن.
Germany
07:57 - 1400/04/05
موتور شاید تنها راه حل ترافیک باشه اگه دولت ها طرح جایگزینی موتور به جای ماشین دنبال کنند احتمالا مشکل ترافیک و آلودگی هوا حل بشه(البته موتور های سبز)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
چوب و هنر _فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
چوب و هنر _فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر