آمریکا ۶۵۰ سرباز را در افغانستان حفظ می‌کند
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
استخدام_1
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۰۸۷۵
۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱
۹۸۳
مقام‌های آمریکایی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند، انتظار می‌رود بعد از تکمیل روند خروج بخش اصلی نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان، که قرار است عمدتا در طی دو هفته آینده انجام شود، میزان ۶۵۰ سرباز آمریکایی در این کشور به منظور تامین امنیت برای دیپلمات‌ها باقی بمانند.

ایسنا: مقام‌های آمریکایی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند، انتظار می‌رود بعد از تکمیل روند خروج بخش اصلی نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان، که قرار است عمدتا در طی دو هفته آینده انجام شود، میزان ۶۵۰ سرباز آمریکایی در این کشور به منظور تامین امنیت برای دیپلمات‌ها باقی بمانند.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این مقامها گفتند، علاوه بر آن چند صد نیروی آمریکایی دیگر نیز به صورت بالقوه تا ماه سپتامبر در فرودگاه کابل خواهند ماند تا به سربازان ترکیه‌ای در تامین امنیت کمک کنند و این یک اقدام موقت تا زمان اجرای عملیات امنیتی رسمی تری تحت رهبری ترکیه خواهد بود.

در مجموع این مقام‌ها اظهار کردند، آمریکا انتظار دارد تا چهارم ژوئیه یا کمی بعد از آن، خروج فرماندهی نظامی آمریکا و ائتلاف، رهبری آن و اکثر سربازان را رقم بزند تا ضرب الاجلی که چند ماه قبل فرماندهان تعیین کردند را عملی سازند.

روند خارج سازی بخش عمده بیش از ۴۰۰۰ سرباز حاضر در افغانستان در ماه‌های اخیر تا قبل از ضرب الاجل ۱۱ سپتامبر آتی که از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای خروج تعیین به خوبی در حال پیشروی است. و این مساله در ضمن تسریع پیروزی‌های جنگی طالبان رخ می‌دهد که این به نگرانی‌ها در خصوص فروپاشی دولت و ارتش افغانستان در طی چند ماه دامن می زند.

مقام‌ها مکررا تاکید کرده‌اند که امنیت در محل فرودگاه بین المللی حامد کرزای در کابل یک الزام مهم برای حفظ هر گونه کارکنان دیپلماتیک آمریکا در افغانستان است.

با این حال تصمیم گیری برای حفظ سربازان بیشتر در آنجا برای چند ماه دیگر کار را برای دولت بایدن به منظور اعلام پایانی واقعی برای طولانی‌ترین جنگ آمریکا تا اواخر پاییز امسال پیچیده‌تر می‌سازد.

این وضعیت همچنین با وجود تلاش‌های کاخ سفید برای پشت سر گذاشتن جنگ ۲۰ ساله در افغانستان و تمرکز بیشتر بر تهدیدات روسیه و چین سبب تداوم مطرح بودن افغانستان در میان چالشهای امنیت ملی آمریکا می‌شود.

امروز جمعه اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی آشتی ملی این کشور با جو بایدن در کاخ سفید دیدار می‌کنند. این دو رهبر افغان همچنین قرار است با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در پنتاگون و همچنین دیگر مقامهای دولتی دیدار داشته باشند.

خارج ساختن بخش عمده سربازان تا اوایل ژوئیه به دلیل بروز برخی پیچیدگی‌ها از جمله شیوع کووید-۱۹ در سفارت آمریکا و تلاش برای خارج ساختن مترجمان افغان و دیگر افغان‌های عامل کمک به آمریکا از این کشور با تردید مواجه شده است.

مقام‌ها اظهار کردند، فرماندهان آمریکایی و همپیمانان ناتو در افغانستان توانسته‌اند بر موانع لجستیکی که ممکن بوده باعث طولانی شدن فرآیند خروج شوند غلبه کنند اما آنها همچنین هشدار دادند برنامه‌های مربوط به مراحل نهایی خروج نظامیان آمریکا در صورت فروپاشی توافقات مربوط به امنیت فرودگاه یا بروز تحولات عمده پیش بینی نشده دیگر ممکن است تغییر کنند.

بر اساس این گزارش تعداد ۶۵۰ سرباز آمریکایی که به عنوان یک نیروی دائمی‌تر در افغانستان در نظر گرفته شده‌اند به تامین امنیت برای سفارت آمریکا و یک سری پشتیبانی‌ها از فرودگاه می‌پردازند. مقامها اظهار کردند آمریکا موافقت کرده تا یک "سیستم ضد راکت، توپخانه، خمپاره" را در فرودگاه به همراه نیروهای مخصوص کار با آن در چارچوب توافقی با ترکیه در محل فرودگاه داشته باشد. همچنین آمریکا قصد دارد در فرودگاه خدمه مخصوص پشتیبانی از هلیکوپتر قرار دهد.

به گفته مقام‌ها، ترکیه عمدتا با این موافقت کرده که تا زمان دریافت حمایت از نیروهای آمریکایی به تامین امنیت در فرودگاه بپردازد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر