داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده‌اند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۴۷۷۴۷
۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
۷۵۰۱
۹ عروسک تسخیر شده‌ای که در این مقاله آورده‌ایم به دلیل رخ دادن اتفاقات بد برای افرادی که با آن‌ها در تماس بوده‌اند، معروف شده‌اند.

رکنا: ۹ عروسک تسخیر شده‌ای که در این مقاله آورده‌ایم به دلیل رخ دادن اتفاقات بد برای افرادی که با آن‌ها در تماس بوده‌اند، معروف شده‌اند.

وقتی کودک هستیم برای آرامش یافتن به عروسک هایمان پناه می‌بریم، اما وقتی بزرگ می‌شویم، دیگر عروسک‌ها حس خوب قبلی را به ما منتقل نمی‌کنند و در بعضی موارد حتی ممکن است به کابوس ما نیز بدل شوند. چشم‌های سرد و لبخند خشک شده آن‌ها به اندازه کافی ترسناک هستند. اما اگر یک عروسک تسخیر شده شب‌ها زنده شود و داخل خانه به حرکت درآید چه احساسی به شما دست می‌دهد؟

۹ عروسک تسخیر شده‌ای که در این مقاله آورده ایم به دلیل ایجاد کابوس‌های شبانه، حرکت کردن در خانه و رخ دادن اتفاقات بد برای افرادی که با آن‌ها در تماس بوده اند، معروف شده اند. برخی از این عروسک‌ها همچون آنابل یا رابرت شهرت بیشتری دارند.۷ مورد دیگر نیز با وجود شهرت کمتر، در ترسناک بودن دست کمی از دو همتای معروف خود ندارند.

عروسک تسخیر شده آنابل

آنابل یک عروسک پارچه‌ای است که بر اساس یک کاراکتر داستانی به نام Raggedy Ann ساخته شده است. این عروسک در حال حاضر در یک محفظه شیشه‌ای در موزه محققان مسائل ماوراءالطبیعه معروف یعنی اد و لورن وارن نگهداری می‌شود.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

آنابل آن قدر معروف شد که نه تنها یک فیلم ترسناک در رابطه با آن ساختند بلکه دنباله آن نیز با نام Annabelle Creation ساخته شد. در فیلم، آنابل توسط عروسکی بسیار ترسناک‌تر به تصویر کشیده شده است، در حالی که در دنیای واقعی آنابل چهره‌ای دوست داشتنی همچون هر عروسک Raggedy Ann دیگر دارد.

اما داستان مربوط به آن اصلاً شیرین و دوست داشتنی نیست. بر اساس گفته اد و لورن وارن، مادر یک دانشجوی پرستار به نام دونا در سال ۱۹۷۰ عروسک آنابل را به دخترش داد. وقتی دونا و هم اتاقی اش انجی خانه نبودند، عروسک در خانه شروع به حرکت می‌کرد. در ابتدا این اتفاق برای آن‌ها جالب بود و با آن کنار می‌آمدند، اما کم کم شرایط ترسناک‌تر شد.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

عروسک یادداشت‌هایی را می‌نوشت که در آن‌ها درخواست کمک می‌کرد. حرکت بعدی عروسک حمله کردن به دوست پسر انجی بود. سرانجام وقتی که دونا و انجی لکه‌هایی از خون روی لباس عروسک مشاهده کردند، از یک مشاور امور ماوراءالطبیعه کمک خواستند و وی به آن‌ها گفت که عروسک توسط روح یک دختر به نام آنابل تسخیر شده است.

با شدت گرفتن شرایط، دونا با اد و لورن تماس گرفت و آن‌ها نیز عروسک را در موزه اسرارآمیز خود در یک محفظه شیشه‌ای قرار داده اند. بر روی این محفظه نوشته شده: «اکیداً باز نشود».


عروسک تسخیر شده رابرت

رابرت الهام بخش شخصیت عروسک Chucky در مجموعه فیلم‌های بازی بچگانه بوده است. رابرت یک عروسک در اندازه انسان است. گفته می‌شود این عروسک توسط شرکت اسباب بازی سازی معروفی به نام Steiff در آلمان ساخته شده است.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

رابرت یوجین، هنرمند معروف فلوریدایی، در سال ۱۹۰۴ وقتی که بچه بود آن را به عنوان هدیه تولد دریافت کرد. پدربزرگ یوجین در سفر خود به آلمان آن را برای نوه خود خریده بود. عروسک یک لباس ملوانی به تن دارد که گفته می‌شود زمانی متعلق به یوجین بوده است.

داستان دیگری نیز وجود دارد که بر اساس آن عروسک به عنوان هدیه از سمت یکی از پیشخدمت‌های کینه توز خانه که به امور جادوگری مشغول بوده به یوجین داده شده است تا بتواند از این طریق از این خانواده به خاطر سخت گیری‌هایی که به وی کرده اند، انتقام بگیرد.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

داستان‌های مربوط به رفتار عجیب عروسک خیلی زود شروع شد. گفته می‌شد که حالات صورت عروسک تغییر می‌کرد و خود به خود در خانه حرکت می‌کرد. برخی افراد بر این باور هستند که یوجین خودش داستان قدرت جادویی رابرت را سرهم کرد تا شیطنت‌های خودش را بر گردن عروسکی بیندازد که لباس و نام وی را دارد.

اما افرادی که در آن خانه زندگی می‌کردند، گفته بودند که یوجین با رابرت حرف می‌زند (که زیاد عجیب نیست)، و رابرت نیز جواب وی را می‌دهد. با گذشت سال ها، کار‌های عجیب و غریب رابرت نیز شدت گرفتند. این عروسک مقصر بسیاری از بدبیاری‌ها از جمله شکست‌های اقتصادی، شکستن دست و پا و تصادفات ماشینی شناخته شده است.

با این وجود رابرت تا زمانی که یوجین زنده بود در منزل خانوادگی آن‌ها در فلوریدا باقی ماند و پس از مرگش نیز صاحبان جدید خانه به مدت ۲۰ سال از این عروسک زنده نگهداری کردند. هم اکنون رابرت در یک موزه در Key West فلوریدا نگهداری می‌شود و گردشگران نترس می‌توانند از آن دیدن کنند.


المو

سری عروسک‌های المو با رنگ قرمز تندش یکی از پرفروش‌ترین عروسک‌های جهان است. این عروسک‌های سخنگو برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ به بازار عرضه شدند و از آن زمان در مناسبت‌های مختلف به عنوان هدیه به کودکان داده می‌شدند. وقتی نمونه‌های اولیه المو را فشار می‌دادید، می‌خندیدند.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

با گذشت زمان، کم کم کلمات بیشتری به دایره واژگان عروسک‌های المو اضافه شد. اما اتفاق عجیب هنگامی رخ داد که خانواده بومن در سال ۲۰۰۸ یک عروسک المو با توانایی یادگیری نام صاحبش را برای فرزند دو ساله شان، جیمز، خریداری کردند.

این عروسک طوری برنامه ریزی شده بود که می‌توانست در کنار نام صاحب خود، چند جمله‌ای نیز صحبت کند. وقتی بومن باتری المو را تعویض کرد، عروسک فی البداهه شروع به صحبت کرد و با یک صدای آهنگین مرتباً می‌گفت: «جیمز را بکش». چیزی که به مذاق هیچ پدر و مادری خوش نمی‌آید.


عروسک تسخیر شده مندی

مندی زیاد با دیگران کنار نمی‌آید. این عروسک هم اکنون در موزه Quesnel کانادا قرار دارد و کارمندان موزه بر این باور هستند که می‌بایست وی را در یک محفظه شیشه‌ای جداگانه نگهداری کنند. وقتی مندی در کنار دیگر عروسک‌ها قرار می‌گیرد، آن‌ها را سرنگون می‌کند.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

آن‌ها همچنین از ناپدید شدن غذای خود و کار نکردن دوربین بازدیدکننده‌ها در اکثر مواردی که می‌خواهند از مندی عکس بگیرند، خبر داده اند. مندی یک عروسک نوزاد از جنس چینی است که احتمالاً در حوالی ۱۹۱۰ در اروپا ساخته شده است. زنی که این عروسک را به موزه اهدا کرد، مرتباً می‌گفت که از شر گریه‌های شبانه مندی راحت خواهد شد.


گروه تسخیر شده

وقتی یک عروسک تسخیر شده رفتار‌های عجیبی از خود نشان می‌دهد، صاحبش سعی می‌کند از شر آن خلاص شود. اما گفته می‌شود که صاحبان این ۸ عروسک به رخداد‌های ماوراءالطبیعه علاقه داشتند و این عروسک‌ها را به این دلیل که گفته می‌شد تسخیر شده هستند، خریداری کردند.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

نام این ۸ عروسک کریستال، مونیکا، شارلا، ترو، ایزاک، لیلی، کامران و اشلی است. صاحبان آن‌ها دوربین‌هایی را برای فیلم برداری مستمر از عروسک‌ها و دیگر بخش‌های خانه قرار داده اند. در سال ۲۰۰۹ یکی از دوربین‌ها اتفاق عجیبی را ثبت کرد که در آن یک پسربچه با ظاهری روح مانند در انتهای پلکان خانه ظاهر شده بود.


عروسک تسخیر شده روبی

همانند برخی دیگر از عروسک‌های این لیست، روبی تمایلی به قرار گرفتن در یک مکان نداشت و صاحبانش معمولاً آن را در اتاق‌های مختلف خانه پیدا می‌کردند. علاوه بر آن برداشتن روبی سبب ایجاد حس ناراحتی و تهوع در فرد می‌شد.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

صاحبان پیشین روبی گفته بودند که این عروسک نسل‌ها در خانواده آن‌ها بوده است و تاریخچه ترسناک آن نیز به هنگامی برمی گردد که سال‌ها قبل یکی از اعضای جوان خانواده در حالی که این عروسک را در آغوش داشته، مرده است. پس از چند بار دست به دست شدن بین اعضای مختلف خانواده، سرانجام روبی در موزه سیار ماوراءالطبیعه و جادوگری قرار گرفت، جایی که بازدیدکنندگان اغلب پس از دیدن عروسک، احساس غم می‌کنند.


عروسک تسخیر شده چارلی

چارلی برای اولین بار در سال ۱۹۶۸ در شیروانی یک خانه قدیمی ساخته شده به سبک ویکتوریایی در شمال ایالت نیویورک پیدا شد. چارلی در یک صندوق قفل شده به همراه روزنامه‌هایی مربوط به دهه ۱۹۳۰ قرار داده شده بود و بر روی یک تکه کاغذ زرد رنگ نیز بخش‌هایی از انجیل نوشته شده بود.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

خانواده‌ای که چارلی را پیدا کرده بودند، آن را در کنار دیگر عروسک‌ها و اسباب بازی‌های خود قرار دادند. اما خیلی زود متوجه شدند که این عروسک خود به خود حرکت می‌کند و جایش را با دیگر اسباب بازی‌ها عوض می‌کند.

کمی بعدتر، دختر کوچک خانواده مدعی شد که چارلی در نیمه‌های شب با وی صحبت کرده است. اما والدینش توجه چندانی به این ماجرا نکردند و آن را ناشی از قوه تخیل بیش فعال فرزند خود دانستند. اما فرزندان خانواده از چارلی می‌ترسیدند و حتی نزدیک آن نمی‌رفتند.

وقتی بی دلیل زخم‌هایی روی بدن دختر کوچکشان ظاهر شد، اعضای خانواده تصمیم گرفتند که چارلی را دوباره در صندوق قفل شده شیروانی قرار دهند. چارلی هم اکنون در یک عتیقه فروشی در ماساچوست است.


جزیره عروسک‌ها

جزیره عروسک‌ها در مجموعه کانال Xochimilco در جنوب مکزیکوسیتی قرار دارد. این جزیره مملو از عروسک‌های شکسته و قدیمی است که از درخت‌های مختلف آویزان شده اند. این عروسک‌ها را تنها ساکن سابق جزیره یعنی جولیان سانتانا باررا به منظور آرامش روح یک دختر بچه که سال‌ها پیش در حوالی جزیره غرق شده بود، از درختان آویزان می‌کرد.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

دسترسی به جزیره فقط از طریق قایق ممکن است و با توجه به سابقه اسرارآمیز و خاص آن، به مکانی پرطرفدار در بین گردشگران تبدیل شده است. افرادی که از جزیره بازدید کرده اند، ادعا می‌کنند که نجوا‌هایی از سمت عروسک‌ها شنیدند. بسیاری از بازدیدکنندگان نیز هدایا و عروسک‌های خود را در این جزیره قرار می‌دهند.


عروسک تسخیر شده لتا

عروسک لتا که با نام Letta Me Out نیز شناخته می‌شود، حقیقتاً دارای ترسناک‌ترین چهره در میان عروسک‌های تسخیر شده است. این عروسک که در اندازه یک کودک است، گفته می‌شود حدود ۲۰۰ سال قدمت دارد و از موی انسان و چوب ساخته شده است.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

کری والتن صاحب عروسک ادعا می‌کند که لتا را در هنگام گشت وگذار در دهه ۱۹۷۰ در یک خانه متروکه در استرالیا پیدا کرده است. اندکی پس از اینکه والتن این عروسک را به خانه خود در Queensland آورد، اتفاقات عجیبی رخ داد. وسیله‌های خانه جابه جا می‌شدند و خراش‌هایی روی کف خانه ظاهر می‌شدند.

داستان ترسناک ۹ عروسک که تسخیر شده اند

فرزندان والتون نیز مدام کابوس می‌دیدند. یک شب، آن‌ها با جیغ بیدار شدند و گفتند که لتا حرف می‌زند و در خانه حرکت می‌کند. سگ‌ها وقتی نزدیک عروسک می‌شدند، شروع به پارس کردن می‌کردند و مهمان‌ها نیز ادعا می‌کردند که حرکت کردن عروسک را دیده اند.

حتی زمانی والتون تصمیم گرفت لتا را بفروشد، اما هرچقدر تلاش کرد، نتوانست عروسک را از ماشینش خارج کند. والتن بر این باور است که پیشینه عروسک لتا به اروپای شرقی باز می‌گردد و این عروسک توسط یک پسر بچه که سال‌ها پیش غرق شده، تسخیر شده است.

والتن هم اکنون عروسک لتا را در توری در استرالیا به گردش در می‌آورد و افرادی که به اندازه کافی شجاع هستند می‌توانند آن را روی پای خود قرار داده و با آن عکس بگیرند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:16
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالازم_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر