واردات سوخت از ایران، سدی در مقابل توطئه‌های آمریکا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۴۷۸۵۷
۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴
۱۰۴۳
یادداشت العهد؛
تحلیلگر پایگاه لبنانی العهد در یادداشتی به طرح حزب‌الله برای واردات سوخت از ایران و اهداف آمریکا برای ممانعت از این طرح پرداخته و معتقد است آمریکایی‌ها با سوء استفاده از شرایط لبنان، به دنبال ایجاد یک اجماع منطقه‌ای برای محدود کردن جبهه مقاومت هستند.

خبرگزای ایسنا: تحلیلگر پایگاه لبنانی العهد در یادداشتی به طرح حزب‌الله برای واردات سوخت از ایران و اهداف آمریکا برای ممانعت از این طرح پرداخته و معتقد است آمریکایی‌ها با سوء استفاده از شرایط لبنان، به دنبال ایجاد یک اجماع منطقه‌ای برای محدود کردن جبهه مقاومت هستند.

 پایگاه خبری العهد لبنان در یادداشتی به قلم ایهاب شوقی نوشت: ریشه سیاست «چماق و هویج» خارجی‌ها در اقتصاد لبنان، سوریه و کشورهای عضو محور مقاومت به سالیان دور بازمی گردد و مفاد این سیاست این است که بهبود اوضاع اقتصادی در ازای افراطی گری یا عادی سازی روابط است اما در مقابل پایبندی به گزینه مقاومت تحریم قرار دارد. چه بسا وقیح ترین پروژه در این راستا پروژه شیمون پرز است که به خاورمیانه جدید معروف است و می توان گفت که معادله آن «صلح در برابر غذا» است.

در بخشی از این گزارش آمده است: در مارس ۲۰۱۴ پروژه «شام جدید » کلید خورد و این پروژه از نظر جغرافیایی تنها سرزمین شام را شامل نمی شد بلکه سوریه، لبنان، اردن، سرزمین های فلسطین، ترکیه، عراق و مصر را نیز فرا می گرفت. مساله که اکنون آن را بررسی می کنیم حقیقت اهداف آمریکا است که لغزش سیاسی سفیر واشنگتن در بیروت آن را برملا کرد، وی پس از اینکه سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که ایران به این کشور سوخت خواهد داد، به میشل عون، رئیس جمهور لبنان اعلام کرد که اجازه دهد آمریکا مشکل برق لبنان را حل می‌کند.

نویسنده آورده است: پیشنهاد سفیر آمریکا به این شیوه است که مسیر انتقال گاز و برق به لبنان که همان مسیر پروژه شام جدید است، جایگزین هرگونه حضور ایران در منطقه شود و هدف از آن خارج کردن ایران از منطقه شام و منزوی کردن محور مقاومت و درپی آن ایجاد اقتصاد مناسب در مقابل روی گردانی از مقاومت است، در واقع همان مساله‌ای اتفاق بیفتد که بر اساس توافق کمپ دیوید در مصر اتفاق افتاد. تصور آمریکا این است که در پروژه شام جدید ائتلافی همانند ائتلاف بغداد که در دهه پنجاه به بهانه مقابله با نفوذ کمونیست ها برای مقابله با جمال عبدالناصر و جنبش های آزادی خواه تشکیل شد، اکنون برای مقابله با نفوذ ایران تشکیل شود.

در ادامه آمده است: ما در اینجا نمی خواهیم که تحرکات کنونی مصر و عراق و اردن و برگزاری کنفرانس کشورهای همجوار عراق در اواخر ماه جاری میلادی را با پروژه شام جدید تطبیق دهیم و چه بسا این کنفرانس برای همکاری و حل بحران ها باشد و لزوما اجرای برنامه های آمریکا نباشد زیرا این مساله واکنش منفی محور مقاومت را به همراه نداشت بلکه بالعکس همگی استقبال کردند.

نویسنده می گوید: استقبال آمریکا از کنفرانس بغداد مشکوک است زیرا ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای تاکید کرد که واشنگتن از این گام استقبال می کند و این گامی مهم در راستای تقویت روابط اقتصادی و امنیتی مصر و عراق و اردن است و منجر به ثبات در منطقه خواهد شد. همچنین مشارکت مکرون و وزیر خارجه آمریکا و دعوت از ژاپن و کشورهای حاشیه خلیج(فارس) و ترکیه و عدم دعوت از سوریه نشان می دهد که فشارهایی برای برگزاری این کنفرانس وجود دارد و همچنین نشان دهنده این است که این کنفرانس علیه برخی طرف ها است.

در بخش دیگر این گزارش آمده است: با این حال محور مقاومت مسیر جدیدی را در پیش گرفت و معادله سیاسی جدیدی را ترسیم کرد و اهمیت این امر به شرح ذیل است:

اول: سید حسن نصرالله تاکید کرد که کشتی دیگری در راه لبنان است و کشتی های دیگر نیز خواهند آمد، این امر بدین معناست که کشتی اول از روی ناآگاهی و یا مانور نبوده است بلکه مسیر جدید محور مقاومت است و مفاد آن این است که دیگر ذلت را نمی پذیریم و زمان‌به زانو درآوردن ملت لبنان تمام شده است و مقاومت لبنان، آزادی و صلاحیت کامل برای حمایت از از دولت و ملت لبنان در مقابل ذلت را دارد و این تعرض به اختیارات دولت به شمار نمی رود بلکه حمایت از آن و حاکمیت آن و همچنین برای حفظ کرامت آن است.

دوم: سید حسن نصرالله تاکید کرد که امکان استفاده از شرکت های ایرانی که هیچ ترسی از تحریم های آمریکا ندارند برای استخراج گاز و انرژی وجود دارد و مقاومت نیز در برابر تعرض صهیونیست ها از آن ها حمایت خواهند کرد؛ این امر بدین معناست که آمریکا مانع اصلی شکوفایی لبنان هستند درحالی که ادعا دارند بحران لبنان به دلیل مقاومت و سلاح آن است.

سوم: مقاومت لبنان از هر تلاشی که در راستای حل بحران و خدمت به مردم لبنان باشد استقبال می‌کند؛ خواه این تلاش مصری باشد، سوری باشد و یا اردنی. لذا این اقدام حزب الله یک اقدام ملی و اصیل است و منافع کشور اولویت حزب است نه رویکرد سیاسی.

در پایان آمده است: مقاومت با این کار ثابت کرد که امکان جمع بین دو کار نیک یعنی شکوفایی و استقلال ملی وجود دارد و کرامت و مقاومت در تضاد با پیشرفت نیستند و هیچ کس جز برده ها تسلیم سیاست صهیونیستی -آمریکایی که بر اساس آن میان غذا و ذلت تنها می‌توانی یکی‌را انتخاب کنی، نمی شود در حالی که منطق و سیاست مقاومت چیز دیگری است و آن منطق«هیهات منا الذلة »است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
کالازم_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر