فوت یک زائر و ۳۶ مجروح در تجمع پشت مرز‌ها
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۶۹۳۸
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
۲۰۵۳
رئیس سازمان حج و زیارت گفت:تجمعات زائران در پشت مرزهای عراق منجر به کشته شدن یک نفر، مجروحیت ۳۶ زائر و روی مین رفتن یک نفر دیگر شده است.

صداوسیما: رئیس سازمان حج و زیارت گفت:تجمعات زائران در پشت مرزهای عراق منجر به کشته شدن یک نفر، مجروحیت ۳۶ زائر و روی مین رفتن یک نفر دیگر شده است.

علیرضا رشیدیان افزود: ستاد اربعین حسینی در تمام طول سال مشغول تدارکات راهپیمایی و برگزاری مراسم اربعین حسینی است و ۱۶ کمیته در ستاد اربعین فعال هستند البته هر استان جداگانه برای خود کمیته‌ای مستقل دارد.
او ادامه داد: ستاد و کمیته‌ای هم در عراق توسط سفیر جمهوری اسلامی ساماندهی و هماهنگ شده است و استقرار دارد.

آقای رشیدیان تصریح کرد: جمع ویزا‌های زیارتی و زائرانی که با ویزای غیر زیارتی وارد کربلا شده اند حدود ۸۲ هزار نفر ثبت شده است و احتمال می‌رود ظرف دو روز آینده به این آمار اضافه شود.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت:​ امسال به دلیل اینکه دولت عراق دیر هنگام موافقت خود را با ورود زوار حسینی اعلام کرد برای هماهنگی‌های این سفر زیارتی در ابتدا کمی دچار مشکل شدیم از طرفی با توجه به محدودیت تعداد و انحصار ورود زوار از مسیر هوایی و تاکیدات موکد به دارا بودن کارت واکسن کرونا، مقداری به مشکلات افزوده شد.

او به مشکلات موجود برای مواکب و اسکان زائران ایرانی اشاره کرد و افزود: بنا بود حدود ۵۰۰ موکب در خاک عراق برای ارائه خدمات به زوار ایرانی مستقر شوند، اما تا امروز حدود ۱۲۵ موکب در نجف و حد فاصل نجف به کربلا استقرار یافته البته از عصر امروز این تعداد رو به افزایش بوده است و از سویی مشکلاتی هم در خصوص ویزا داشتیم، زیرا ویزا‌های اخذ شده ما هوایی بود، اما بار‌هایی که ارسال می‌کردیم از طریق مرز‌های زمینی ارسال می‌شد و راننده‌هایی که مسئولیت حمل بار داشتند با ویزا‌های هوایی تردد می‌کردند و این ناهماهنگی کمی مشکل ساز بود.

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان گفت: برای راهی کردن زوار به کربلای معلی نیازمند ایجاد هماهنگی با مسئولان عراقی بودیم و پس از اخذ همانگی تقریباً مجوز ۵۰۰ هزار نفر زائر را دریافت کردیم و برای این تعداد قرار شد ۵۰۰ موکب با همکاری ۵۰ هزار نفر نیرو فعال شود، اما وقتی دولت عراق در اعلام بعدی در دو مرحله ۶۰ هزار نفر را مجوز داد ما این میزان سهمیه را میان استان‌هایی که در سال‌های اخیر در راهپیمایی روز اربعین حضوری فعالتر داشتند تقسیم کردیم و پس از آن تلاش شد تا بلیت‌های هوایی این سفر ارزانتر شود.

آقای رشیدیان اضافه کرد: پیش از این، هزینه بلیت این مسیر، در یک سر سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان الی چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که با تلاش‌های ما و سازمان هواپیمایی این رقم، به صورت رفت و برگشت روی پنج میلیون تومان آرام گرفت هر چند در روز‌های اول فروش بلیت‌ها با تخلفاتی روبرو شد و به این منظور وزیر راه و شهرسازی پس از پیگیری‌های فراوان اعلام کرد کسانی که بلیت را بالاتر از مقدار مصوب تهیه کرده اند، ته بلیت خود را
نگه دارند تا پس از برگشت به ایران، تفاوت را دریافت کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: ما وقتی می‌توانیم بگوییم زائران به سمت مرز حرکت کنند که اطمینان داشته باشیم در آن سوی مرز امنیت و کرامتشان فراهم است، اما وقتی باز و بسته شدن مرز مبنی بر مجروح شدن ۳۶ نفر یا فوت یک نفر می‌شود باید توصیه کرد که مردم به سمت مرز‌های زمینی نروند، حتی دولت عراق هم همچنان بر روی بسته بودن مرز‌های زمینی تاکید دارد و برای برگشت زوار فقط مرز مهران را پیشنهاد می‌کند.

او پیشنهاد کرد؛ گرچه تعداد مراجعه به مراکز درمانی در میان زائران بسیار کمتر از سال‌های قبل است، اما باز هم توصیه می‌شود که پس از بازگشت از مراسم اربعین به ایران، ​دید و بازدیدی صورت نپذیرد و حتی الامکان از طریق فضای مجازی و به صورت تصویری دید و بازدید شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر