سمیعی: ایران سرچشمه‌ علم پزشکی‌ است
۱۱۶۱۱۵
۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۷
۴۲۵۲ 
پروفسور ایرانی ساکن در آلمان گفت: سرچشمه حقیقی علم پزشکی، ایران است که توسط ابوعلی سینا در سطح جهان گسترش یافت .
خبرگزاری ایرنا: پروفسور ایرانی ساکن در آلمان گفت: سرچشمه حقیقی علم پزشکی، ایران است که توسط ابوعلی سینا در سطح جهان گسترش یافت.

پروفسور ˈمجید سمیعیˈ روز دوشنبه در همایش نخبگان یزد در محل پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی این استان افزود: دنیا سالهای متوالی است از علم پزشکی ایران برای خدمت به بشر استفاده می کند.

نابغه جراحی مغز و اعصاب جهان با اشاره به اینکه به مسائل پژوهشی و تحقیقاتی توجه لازم صورت نمی گیرد، از دانشگاهیان خواست در این زمینه جدیت بیشتری به خرج دهند.

پروفسور سمیعی اظهار داشت: در دنیای کنونی برای موفقیت و خدمت بیشتر به مردم، تنها درس خواندن کفایت نمی کند بلکه باید مسائل تحقیقاتی مورد عنایت خاص قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید به جای ساخت برجها و ساختمانهای بلند و پرهزینه بدنبال تربیت انسانهای توانمند، پژوهشگر و فعال در عرصه های مختلف علمی مورد نیاز بشر بود، تصریح کرد: باید اعتبارات را برای ارتقای فرهنگ و دانش مردم خرج کرد که اگر چنین شود شاهد تحولی شگرف در جوامع بشری خواهیم بود .

سمیعی گفت: وجود صلح، امنیت و آرامش در بین ملت ها و کشورها در گرو ارتقای فرهنگ است لذا این موضوع باید توسط فرهیختگان و اندیشمندان مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون کارهای خوبی توسط خیرین در زمینه ساخت مدارس و مساجد صورت می گیرد، اظهار داشت: باید با فرهنگ سازی درست زمینه مشارکت خیرین را در ساخت مراکز اصلی علمی فراهم کنیم که تحقق آن ثمرات زیادی را به همراه دارد.

این پروفسور نامی خاطرنشان کرد: اگر به مغرها و انسانها رسیدگی شود می توان شاهد موفقیت علمی در تمام زمینه ها بود و این از وظایف بزرگ فرهیختگان و دانشوران است.

سمیعی گفت: با افکار سالم و با تمرکز حواس است که دانشگاهیان ما می توانند روز به روز بر دانش و ارتقای علمی خود بیفزایند و در سایه این امر، مردم و جامعه از علم بهتر بهره مند می شوند.

در این مراسم، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و مرکز علوم اعصاب هانوفر آلمان با حضور نمایندگان دو طرف، تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.

همچنین در این آیین تعدادی از پزشکان باسابقه و فرهختگان علمی استان یزد مورد تجلیل قرار گرفتند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج