ورزش همیشه باعث لاغری نمی‌شود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۵۰۴۶
۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷
۱۸۱۹
تصور رایج این است که با ورزش کردن به صورت طبیعی کالری می‌سوزانیم و همین مسئله باعث کاهش وزن می‌شود. اما در حقیقت بدن تمام تلاش خود را می‌کند تا از بین رفتن کالری را جبران کند.

ایرنا: تصور رایج این است که با ورزش کردن به صورت طبیعی کالری می‌سوزانیم و همین مسئله باعث کاهش وزن می‌شود. اما در حقیقت بدن تمام تلاش خود را می‌کند تا از بین رفتن کالری را جبران کند.

یک مطالعه جدید در این مورد که فعالیت بدنی چگونه بر سوخت‌وساز ما تأثیر می‌گذارد نشان داد که ورزش کردن با هدف سوزاندن ۱۰۰ کالری در عمل به سوزاندن ۷۲ کالری می‌انجامد. این مطالعه نشان داد که بدن ما تمایل دارد که حداقل یک چهارم کالری مصرفی در طول ورزش را جبران کند و لذا تلاش ما در کاهش وزن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که جبران کالری از فردی به فرد دیگر متفاوت است و یادگیری نحوه واکنش سوخت‌وساز بدن به تمرینات، می‌تواند کلیدی برای بهینه‌سازی ورزش برای کنترل وزن باشد.

ورزش همیشه باعث لاغری نمی‌شود

فرض بر این است که ورزش به میزان قابل توجهی به کاهش وزن کمک می‌کند. هنگام حرکت‌، ماهیچه‌های ما منقبض می‌شوند و به سوخت بیشتری نسبت به حالت استراحت نیاز دارند، در حالی که سایر اندام‌ها و سیستم‌های بیولوژیکی نیز انرژی اضافی مصرف می‌کنند. با لطف مطالعات آزمایشگاهی گذشته، ما تقریباً می‌دانیم که این فرایندها چقدر انرژی می‌خواهند. به عنوان مثال، پیاده روی حدودا ۵/۱ کیلومتری، بسته به اندازه بدن و سرعت راه رفتن، تقریبا ۱۰۰ کالری می‌سوزاند.

تا همین اواخر، اکثر مردم، از جمله دانشمندان ورزش، تصور می‌کردند که این روند افزایشی است یعنی اگر ۵/۱ کیلومتر پیاده‌روی ۱۰۰ کالری می‌سوزاند، ۳ کیلومتر پیاده‌روی باید ۲۰۰ کالری بسوزاند. اما این نتیجه منطقی به ندرت اتفاق می‌افتد. در مطالعات بعدی مشخص شد اکثر افرادی که برنامه ورزشی جدیدی را شروع می‌کنند، بر اساس تعداد کالری‌هایی که در طول تمرینات خود می‌سوزانند، از آنچه انتظار می رود وزن کمتری از دست می دهند، حتی اگر رژیم غذایی خود را به شدت کنترل کنند.

سایر مطالعات در این زمینه نشان می‌دهند که فعالیت بیشتر لزوماً منجر به افزایش مصرف کالری روزانه نمی‌شود. حتی در بسیاری اوقات بدن کالری از دست رفته را جبران می‌کند. تحقیقات جدیدتر روی ۱۷۵۴ بزرگسال به این پرسش پاسخ داد که آیا افراد هنگام حرکت بیشتر نسبت به کل کالری روزانه می‌سوزانند یا خیر.

محققان دریافتند بالا بردن تمرینات ورزشی لزوماً به سوزاندن کالری بیشتر نمی‌انجامد. به نظر می‌رسد که با تمرین بیشتر و سوزاندن کالری بیشتر بدن بعد از تمرین تمایل دارد این کالری اضافی سوزانده شده را جبران کند. یافتۀ غیر منتظره این بود که سطح جبران انرژی در بین افرادی که دارای چربی نسبتاً بالایی از بدن هستند افزایش می‌یابد. آنها تمایل داشتند که ۵۰ درصد یا بیشتر کالری سوزانده شده با فعالیت را جبران کند.

ذکر این نکته ضروری است که در این مطالعه میزان مصرف غذای افراد مورد بررسی قرار نگرفته است. این تمرکز تنها بر صرف انرژی و اینکه چگونه بدن ما قادر به جبران برخی از کالری‌های سوزانده شده در حین ورزش با کاهش فعالیت‌های بیولوژیکی در نقاط دیگر بدن متمرکز شده است. اینکه چگونه ما به طور ناخودآگاه این عملکرد را تنظیم می‌کنیم و کدام سیستم‌های داخلی می‌توانند بیشتر تحت تأثیر قرار گیرند، هنوز مشخص نیست.

محققان حدس می‌زنند که عملکرد سیستم ایمنی بدن، که به انرژی قابل توجهی نیاز دارد، ممکن است تا حدودی کاهش یابد. یا می توانیم ناخودآگاه در روزهایی که ورزش می‌کنیم کمتر بی‌حوصله باشیم یا در غیر این صورت بی تحرک‌تر شویم. شاید برخی از عملکردهای داخلی سلول‌های ما کند شده و باعث کاهش کل انرژی بدن ما شود.

اما علم جدید ورزش و جبران کالری کاملاً دلسرد کننده نیست. حتی افرادی که بدن آن‌ها ۵۰ درصد یا بیشتر از کالری مصرفی خود را در طول فعالیت بدنی جبران می‌کنند، کالری بیشتری در روز نسبت به زمان سکون خود می‌سوزانند. مشکل سخت‌تر استفاده از ورزش برای کاهش وزن این است که ورزش واقعاً کالری کمی می‌سوزاند. برای کاهش وزن، باید غذای کمتری بخوریم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کالازم_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر