وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۷۳۵۸
۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰
۴۷۷۹
در این گزارش می‌توانید ۱۲ وسیله نقلیه را که به شکلی عجیب رها شده اند، مشاهده کنید.

باشگاه خبرنگاران: به نقل از dkhlak، آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که قبل از حرکت فراموش کنید ماشین خود را کجا پارک کرده اید؟ اکثر ما در مقطعی از زندگی خود این تجربه را داشته ایم، اما شاید برای شما شگفت انگیز باشد که بدانید در طول تاریخ افرادی بوده اند که اتومبیل‌های خود را به دلایل نامعلوم و به مدت طولانی در جایی پارک کرده اند، ولی دیگر هیچ وقت یادشان نیامده که ماشین شان کجا بوده است. در ادامه با ۱۲ مورد از وسایل نقلیه که به شکل شگفت انگیزی رها شده اند، آشنا شوید:

۱. خودروی حمل اجساد

بسیاری از مردم دید خوبی به این نوع از وسایل نقلیه ندارند، زیرا آن‌ها ماشین‌های حمل اجساد به محل استراحت نهایی خود هستند. در سال ۲۰۱۴، یک خودروی متروکه و مخصوص حمل مردگان به نام بیوک رودمستر ۱۹۴۷ در یونان پیدا شد که بسیار عجیب بود، زیرا شواهد نشان می‌داد که شخصی برای تعمیر و ارتقاء این وسیله هزینه زیادی کرده است. این خودروی رها شده در کارخانه فلینت میشیگان در ایالات متحده آمریکا با توجه به شماره روی شاسی آن ساخته شده، اما پس از ورود به یونان تغییرات زیادی بر روی آن صورت گرفته است و موتور، چراغ‌های عقب، سپر‌ها و لامپ‌های خودروی شورولت ۱۹۵۶ در آن گنجانده شد. این خودرو دارای ۱۸ پنجره است که برخی از آن‌ها سقف خودرو را می‌پوشانند و به نظر می‌رسد که آن زمان علاقه زیادی به این داشته اند که فرد داخل تابوت در آخرین سفر خود از منظره‌ای پانوراما لذت ببرد. این خودرو در eBay فروخته شد و اکنون توسط یک متخصص ایتالیایی در حال بازسازی است.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۲. کشتی Guoqian چین

بسیاری از مهندسان جهان در طول دو قرن گذشته سعی در ساخت کشتی با استفاده از مواد مختلف مانند فولاد و چوب معمولی داشته اند، اما عجیب‌ترین ماده‌ای که برای ساخت کشتی‌ها استفاده شده سیمان است. چینی‌ها در دهه هفتاد با استفاده از سیمان یک کشتی به نام گوکیان ساختند که وزن آن ۳۰۰۰ تن بود. این کشتی در سال ۱۹۷۴ اولین سفر خود را با موفقیت انجام داد، اما پس از این سفر مشخص شد که مقادیر زیادی سوخت مصرف می‌کند، بنابراین چهار دهه بعد را در ساحل رودخانه لنگر انداخت و در سال ۲۰۱۳ در تصمیمی عجیب این وسیله تخریب و به مرکزی برای اعمال و فعالیت‌های غیرقانونی تبدیل شد.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۳. خانه سیار

به نظر می‌رسد که علاقه‌مندان به اتومبیل‌های قدیمی از تغییر بیوک لذت می‌بردند، زیرا اتومبیل متروکه‌ای به نام Shamrockawi در یک انبار زباله پیدا شد که با مونتاژ قطعات چهار بیوک ساخته شده بود. این وسیله نقلیه اکنون در بهترین شکل خود قرار ندارد، اما زمانی که در سال ۱۹۶۲ در میشیگان ایالات متحده مونتاژ شد، جی. دنیس مک کواری به عنوان عاشق بیوک از داشتن آن احساس غرور می‌کرد. این وسیله نقلیه ۲ متر ارتفاع و هشت و نیم متر طول دارد و دارای دو مخزن سوخت، حمام، کولر دو هسته‌ای و گلگیر‌های بادی روی فرمان است. مالک اصلی آن در سال ۱۹۹۰ درگذشت و به همین دلیل این ماشین در این زباله دانی رها شد.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۴. شاتل فضایی

یکی از غیرعادی‌ترین ویژگی‌های جزیره پرنس ادوارد در کانادا، حضور شاتل فضایی آمریکایی در آنجا است! هر کسی که از جزیره دیدن کند از خود می‌پرسد که چگونه این شاتل فضایی به اینجا رسیده است! آیا از فضا به اینجا فرود آمده است! پاسخ منفی است، این سفینه فضایی یکی از شش فضاپیمای ایالات متحده است که کپی شاتل‌های اصلی هستند که در هنگام ساخت یک پارک آموزشی در جزیره پرنس ادوارد در آنجا قرار گرفتند. به مشتریان پارک اجازه ورود به داخل شاتل داده شده تا احساس یک فضانورد بودن را تجربه کنند. پس از ۲۰ سال، پارک به دلایل مالی بسته شد و همه نمایشگاه‌های آن به جای دیگری منتقل شدند، اما فضاپیما هنوز سر جای خود قرار دارد و منتظر بازدیدکنندگان است.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۵. کامیون زرهی MAZ-۵۴۳

شوروی اگر فرصتی برای بازدید از آکادمی مهندسی نظامی روسیه (VV Kuibyshov) داشته باشید، خودروی زنگ‌زده‌ای را خواهید دید که زمانی تصور می‌شد یک شگفتی بزرگ در نبرد‌های زمینی است. این وسیله نقلیه زنگ زده یک کامیون روسی به نام MAZ-۵۴۳ است که به عنوان سنگر چرخدار به ارتش شوروی فرستاده شد. پتانسیل این کامیون به حدی بود که ارتش اتحاد جماهیر شوروی در طراحی آن در سال ۱۹۵۷ لحظه‌ای درنگ نکرد. این کامیون بسیار بهتر از نسل قبلی خود بود، اما به دلیل گران بودن، به تولید انبوه نرسید و خیلی بی سر و صدا کنار گذاشته شد، ولی نمونه اولیه در جای خود باقی ماند.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۶. هاورکرافت

در دهه ۱۹۹۰، یک جفت هاورکرافت برای جابجایی مسافران بین ساحل Chowpatty و Juhu Beach در منطقه Bilapur هند مورد استفاده قرار می‌گرفت. هیچ کس نمی‌داند چرا این پروژه شکست خورد، اما شرکت تریتون دولت محلی را مقصر دانست، زیرا آن‌ها قول داده بودند پیاده رو‌های جدید بسازند و جاده‌ها را برای جابجایی مسافران از نقاط مختلف آماده کنند، اما زمان ولین پرواز این دو هلیکوپتر در سال ۱۹۹۶ خبری از تحقق وعده‌های مسئولین نبود. علاوه بر آن ماهیگیران نیز راه آن‌ها را مسدود و قایق‌های خود را در مسیر حرکت دو هلیکوپتر پارک کردند.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۷. ایکرانوپلان

هواپیمایی است که می‌تواند علاوه بر پرواز بر روی آب بنشیند. اتحاد جماهیر شوروی این هواپیما را در دوران جنگ سرد حدود ۳۰ سال پیش ساخت و چندین نمونه اولیه از این هواپیما‌ها را آزمایش کرد و دریافت که A-۹۰ Orlyonok موفق‌ترین آن هاست که قادر به پرواز در ارتفاع ۱۰ هزار پایی بود. در سال ۱۹۷۲، چهار فروند از این نوع وسیله ساخته شد که یکی از آن‌ها اصلاً پرواز نکرد، در حالی که دومی در سال ۱۹۹۲ سقوط کرد و دو هواپیمای باقی مانده در سال ۱۹۹۳ بازنشسته شدند. علاقه مندان می‌توانند یکی از این هواپیما‌ها را در پارکی در منطقه چینو مسکو ببینند، اما اجازه ورود به داخل آن به دلایلی مانند وجود احتمالی تجهیزات مخفی یا وضعیت بد داده نمی‌شود.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۸. ماشین‌های حفاری غول پیکر

موروزوف تا سال ۲۰۰۸ یکی از بزرگترین معادن زغال سنگ در اوکراین بود که کارگران و دستگاه‌های حفاری غول پیکر زیادی را به کار می‌گرفت که صد‌ها تن زغال سنگ را به صورت روزانه حمل کنند. اکنون این معدن عظیم بسته شده و تنها اسکلت‌های ماشین‌های رها شده و زنگ‌زده مانند HR ۱۶۰۰ باقی مانده است و شاید انتخاب نام «دره ماشین‌های مرده» به همین دلیل باشد. بسیاری از ماشین‌های موجود در این معدن از روی فناوری شوروی مربوط به دهه ۱۹۷۰ ساخته شده اند. این معدن یکی از معدود سایت‌هایی در کشور اوکراین بود که در آن زغال سنگ قهوه‌ای استخراج می‌شد.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۹. Spruce Goose Big Plane

شاید نام هواپیمای آبی H-۴ Hercules را نشنیده باشید، اما نام هواپیمای منحصر به فرد Spruce Goose به گوشتان خورده است. هیوز امیدوار بود که هواپیمای دریایی اش در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما او نتواست تا سال ۱۹۴۷، ساخت نمونه اولیه آن را به پایان برساند. این هواپیما که تماماً از چوب ساخته شده اولین و آخرین بار در نوامبر سال ۱۹۴۷ پرواز کرد و بزرگترین هواپیمای دریایی جهان با طول بال ۹۷ متر است. این هواپیما اکنون در موزه هوا و فضای همیشه سبز در اورگان ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۱۰. اس اس آکواراما

داستان SS Aquarama به جنگ جهانی دوم برمی گردد، جایی که به عنوان یک کشتی نیروی دریایی ایالات متحده تحت نام SS Marine Star خدمت می‌کرد. در سال ۱۹۵۲ پس از پایان جنگ جهانی دوم، به عنوان بزرگترین کشتی مسافربری در دریاچه‌های بزرگ مورد استفاده قرار گرفت، اما مقدار زیادی سوخت مصرف می‌کرد. در سال ۱۹۶۲، به یک شرکت در میشیگان فروخته شد که می‌خواست از آن به جای میلواکی کلیپر استفاده کند، اما قادر به پرداخت ۷۰۰ هزار دلار به یک بندر لایروبی برای پذیرش کشتی نبود. مجددا در سال ۱۹۸۷، توسط شرکت کشاورزی North Shore خریداری شد، اما به دلایلی این شرکت نتوانست از آن استفاده کند و کشتی در اسکله‌ای در نیویورک لنگر انداخت و سرانجام در سال ۲۰۰۷ به ترکیه منتقل شد.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۱۱. کلینیک سیار سلامت

یک کلینیک سیار متروکه و زنگ‌زده رها شده در پراک توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده است چرا که در داخل آن یک اسکنر اشعه ایکس و مجموعه‌ای از امکانات آزمایشگاهی وجود دارد که مراقبت‌های پزشکی را برای ساکنان مناطق دورافتاده‌ای در پاکستان ارائه می‌کرد. تصویری از این وسیله نقلیه در سال ۲۰۱۵ گرفته شده که نشان می‌دهد در آن تاریخ حداقل دو سال از متروک بودنش می‌گذرد. بانک توسعه آلمان در سال ۲۰۱۲ این کلینیک‌های بهداشتی سیار را به پاکستان اهدا کرد، اما مقامات محلی اعلام کردند که به دلیل عدم حضور رانندگان و تکنسین‌ها و یا حتی سوخت و بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن را نمی‌پذیرند.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند


۱۲. قایق شناور

آیا می‌توانید خود را در داخل این خانه شناور کثیف تصور کنید؟ البته که نه، اما اگر داستان جالب این وسیله را بشنوید، شاید نظرتان را عوض کنید. این قایق خانگی کانادایی در سال ۲۰۱۶ و پس از طی ۲۰۰۰ مایل از اقیانوس در ساحلی در ایرلند پیدا شد. نکته حیرت انگیز در مورد این قایق آن است که بدون ذره‌ای شکستگی و خرابی سالم مانده است! این قایق توسط یک ماجراجوی کانادایی به نام Rick Small ساخته شده بود. قایق ریک بدون داشتن کاپیتان از اقیانوس اطلس عبور کرده و نکته عجیب یافتن وسایل شخصی ریک از جمله دو دیگ بخار در داخل آن بود.

وسایل نقلیه رهاشده‌ای که به تاریخ پیوستند

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 4
ادیب_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالازم_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
کالازم_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر