گره در پرونده زنی که شوهر عراقی‌اش را کشت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۱۳۵
۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷
۲۴۷۹
زنی ایرانی که با شلیک به شوهر عراقی‌اش او را به قتل رسانده، برای بار دوم پای میز محاکمه می‌رود. این زن بعد از جدایی از همسرش با اسلحه‌ای که شوهرش به او هدیه داده بود مرتکب قتل شد.

شرق: زنی ایرانی که با شلیک به شوهر عراقی‌اش او را به قتل رسانده، برای بار دوم پای میز محاکمه می‌رود. این زن بعد از جدایی از همسرش با اسلحه‌ای که شوهرش به او هدیه داده بود مرتکب قتل شد. او مدعی است از ترس جانش نمی‌تواند به عراق برود و با اولیای دم مصالحه کند، اما حاضر است دو فرزندش را تحویل بگیرد و دیه را به اولیای دم بپردازد.

به گزارش خبرنگار ما، نهم اردیبهشت سال 96 به‌دنبال شنیده‌شدن صدای شلیک چند گلوله در خیابان دولت و تماس‌های مردم با پلیس، این پرونده به جریان افتاد. وقتی مأموران در محل حاضر شدند با جسد مردی عراقی‌الاصل به نام موسی 42ساله روبه‌رو شدند که با شلیک گلوله از پا درآمده بود. جسد با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس به بررسی پرداخت.

دوربین‌های مداربسته محل نشان می‌داد یک زن مرتکب این جنایت شده است. با توجه به مشخص‌شدن هویت مقتول و زندگی خصوصی‌اش پلیس دریافت همسر قربانی دست به جنایت زده است. به ‌این ترتیب مأموران به ردیابی زن جوان که دختر تاجری ایرانی است، پرداختند و او را در خانه مادربزرگش در منطقه قلهک بازداشت کردند. این زن که لیسانس حقوق دارد به قتل شوهرش اعتراف کرد و گفت: پدرم تاجر است. چند سال قبل که به عراق رفته بودیم با موسی که ۱۴ سال از من بزرگ‌تر بود، آشنا شدم و با وجود مخالفت خانواده‌ام سه سال قبل مخفیانه با او ازدواج کردم و به سلیمانیه عراق رفتم. متهم ادامه داد: پدرم ترکیه زندگی می‌کرد و من به‌صورت پنهانی به عراق رفتم و با موسی ازدواج کردم.

یک دختر دوساله و یک پسر چهارماهه دارم، اما از بدرفتاری‌های همسرم خسته شده بودم. همسرم بی‌کار بود و من به بهانه تحصیل در اتریش از پدرم پول می‌گرفتم و به او می‌دادم. این زن درباره اختلاف با شوهرش گفت: تا زمانی ‌که فرزندم سه‌ماهه بود، زندگی آرامی داشتم، ولی کم‌کم اختلاف ما شروع شد. او بارها مرا کتک زده بود. حتی یک‌ بار می‌خواست مرا از بالکن خانه به پایین بیندازد که همسایه‌ها به کمکم آمدند. چند ماه قبل موسی به سفر رفت و وقتی برگشت با خود اسلحه آورد. سلاح را به من هدیه داد.

بعد از اینکه اختلاف بین من و موسی شدت گرفت، من تصمیم گرفتم بدون اینکه بگویم او را ترک کنم. می‌دانستم در عراق کسی از من حمایت نمی‌کند. به ایران آمدم و تصمیم داشتم برای خودم شغلی راه بیندازم. متهم درباره جزئیات قتل گفت: آن روز از خانه پدرم بیرون آمدم و قرار بود با مدیر یک شرکت قرار ملاقات بگذارم تا کار‌های نمایندگی در عراق را انجام دهم. من از اینکه موسی هم به ایران آمده است خبر نداشتم. او به دنبالم آمد و گفت باید به عراق برگردی و لازم نیست که کار کنی. من گفتم دیگر برنمی‌گردم و این موضوع باعث درگیری بین ما شد. من هم با شلیک گلوله او را به قتل رساندم. به‌دنبال اعتراف‌های زن جوان و بازسازی صحنه جرم او در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده وکیل اولیای دم گفت اولیای دم در صورت دریافت دیه از قصاص گذشت می‌کنند.
متهم قبول کرد فرزندانش را تحویل بگیرد و خودش بزرگ کند و در عوض همه پول دیه را به پدر و مادر مقتول بدهد. در نهایت رأی بر زندان و پرداخت دیه صادر شد. مدتی بعد وکیل اولیای دم به دادگاه مراجعه و درخواست صدور حکم قصاص کرد.

وکیل اولیای دم اعلام کرد متهم هنوز دیه را به اولیای دم پرداخت نکرده و اولیای دم فقط در صورت دریافت دیه حاضر به گذشت هستند، در غیر این صورت قصاص می‌خواهند. وی گفت: زن جوان به هیچ‌کدام از تعهداتش عمل نکرده است. با اینکه من وکیل اولیای دم در ایران هستم اما حاضر نشده حتی با من صحبت کند؛ بنابراین موکلانم درخواست مجازات دارند. به ‌این ‌ترتیب دادگاه یک‌ بار دیگر تشکیل جلسه داد. این ‌بار زن جوان گفت: خانواده شوهرم به من می‌گویند برای اینکه دیه را بدهم و بچه‌ها را ببرم باید خودم به عراق بروم در حالی که من نمی‌توانم این کار را بکنم؛ چون آنها می‌خواهند از قانون حاکمیت سرزمینی که در عراق هست، استفاده کرده و من را بازداشت و دوباره محاکمه کنند. من حالا هم حاضرم دیه را بپردازم و بچه‌هایم را بگیرم.

در نهایت شعبه 10 شکایت را رد کرد و با این استدلال که گذشت قابل برگشت نیست، حکم قبلی را درست تشخیص داد. با اعتراض وکیل اولیای دم، پرونده برای بررسی به دیوان عالی کشور رفت. با توجه به دلایلی که وکیل اولیای دم ذکر کرده بود، حکم زندان و دیه برای زن جوان در دیوان عالی کشور نقض شد تا وی بار دیگر در دادگاه محاکمه شود. قرار است زن جوان به‌زودی در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کند.

این در حالی است که وکیل صفورا می‌گوید: صفورا با وثیقه آزاد و حاضر است مبلغ درخواست‌شده از سوی اولیای دم را بپردازد و با آنها مصالحه کند، اما اولیای دم هنوز فرزندانش را که در عراق هستند به او تحویل نداده‌اند و شرط گذاشته‌اند تا صفورا برای پرداخت دیه به عراق برود. به نظر می‌رسد آنها قصد دارند از قانون محاکمه در سرزمین خودشان استفاده کنند و پس از کشاندن این زن به عراق، وی را در آنجا محاکمه و به اعدام محکوم کنند. از این‌رو صفورا از ترس جانش نمی‌تواند به عراق سفر کند. این پرونده به‌زودی در شعبه 5 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر