مهرشاد سهیلی؛ میلیاردر نوجوان با کار جهادی!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۸۵۸۸۸
۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۰
۸۰۱۹۱
ابهام‌های تازه‌ای که با خواندن گزارش روزنامه فرهیختگان درباره مهرشاد سهیلی ذهن‌مان را درگیر می‌کند

روزآروز: ابهام‌های تازه‌ای که با خواندن گزارش روزنامه فرهیختگان درباره مهرشاد سهیلی ذهن‌مان را درگیر می‌کند

«اگر روزی بخواهند فشار بیاورند، اسم افرادی که من را راهنمایی کردند که این کار انجام شود، می‌گویم.» این، جان کلام گزارش ۱۴هزار کلمه‌ای روزنامه فرهیختگان در مورد «مهرشاد سهیلی» است؛ گزارشی که حدود نیمی از آن، یعنی تقریبا تمام قسمت‌های غیرتوصیفی‌اش، متن گفت‌و‌گویی مفصل با نوجوانی‌ست که خود را «جوان‌ترین فرمانده قرارگاه جهادی کشور» نامیده بود و مدتی است مدعی «کار فرهنگی» شده. این یک جمله را در اصل درمورد انتشار «کتاب زندگی‌نامه»‌اش گفته اما به نظر می‌آید چیزی بیش از اینها در پس آن پنهان باشد.

مهرشاد سهیلی؛ میلیاردر نوجوان با کار جهادی!

مهرشاد سهیلی امروز دیگر برای رسانه‌ها، فعالان سیاسی و حتی مردم ناشناخته نیست اما هنوز خیلی‌ها با تعجب به روندی که طی کرده، نگاه می‌کنند؛ اینکه چگونه مراحل «پیدا کردن سوراخ دعا» یا به قول روزنامه فرهیختگان «دور زدن ایران» را علی‌رغم اینکه گواهی‌نامه هم ندارد طی کرد.

سهیلی حتی دیپلم هم ندارد و مدتی پیش ترک تحصیل کرده تا درسش را در حوزه ادامه دهد اما بعد از یک سال از حوزه هم انصراف داده چون «به روحیه‌اش نمی‌خورده» که درس بخواند. بعد از کش‌و‌قوس‌هایی که شنیده شده پای نهادهای امنیتی هم در آن به میان آمده، از «فرماندهی» قرارگاه جهادی‌اش انصراف داده و یک موسسه فرهنگی را در قم اداره می‌کند و به نظر قصد ندارد دست از مطرح کردن خودش در رسانه‌ها بردارد.

گزارش اخیر روزنامه فرهیختگان در مورد این نوگل نوشکفته که ظرف کم‌تر از دو سال به گفته خودش رقمی در حدود ۳ تا ۶ میلیارد تومان از طریق «کار جهادی» و «کار فرهنگی» به حساب‌های موسسه و بعد هم به حساب‌های شخصی‌اش منتقل کرده، به جای این که سوال‌ها را در مورد او کم‌تر کند، به ابهامات دامن زده است.

آن‌طور که از این گزارش برمی‌آید درآمد اصلی مهرشاد سهیلی و جایی که تحت عنوان «قرارگاه جهادی حضرت مهدی» فرماندهی می‌کرد از دیداری با مدیر عامل «همراه اول» حاصل شده است. خودش در مورد این دیدار می‌گوید در یکی از اولین حضورهایش در تهران وقتی از کنار برج اداری همراه اول رد شده تصمیم گرفته به مدیرعامل این مجموعه زنگ بزند و از او کمک بخواهد و ظرف چند ساعت توانسته قرار ملاقاتی با او بگیرد که حاصلش نفع «قرارگاه حضرت مهدی» در درآمد حاصل از پیامک‌های مناسبتی همراه اول بوده است، و می‌گوید بعد از هر مناسبت حدود ۲۰۰ میلیون تومان به حسابش «می‌نشسته است».

آنچه مهرشاد توضیح نمی‌دهد این است که چطور در حالی که برای روزنامه‌نگاران، قرار مصاحبه تلفنی با مدیران روابط عمومی همراه اول هم می‌تواند چند روز زمان بگیرد، او ظرف چند ساعت با مدیرعامل همراه اول نه تنها به قرار ملاقات بلکه به قرارداد تجاری رسیده؟ آیا این مساله که «فرمانده قرارگاه فرهنگی جهادی حضرت مهدی (عج) بسیج سازندگی سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران» در پویش «کمک مومنانه» معرفی شده بود تاثیری در رسیدن به این قرار و توافق و بعداً نشستن رقم چند میلیارد تومانی به حسابش نداشته است؟

مهرشاد سهیلی؛ میلیاردر نوجوان با کار جهادی!

پویش «کمک‌ مومنانه» برنامه‌ای برای طبخ و پخش غذا توسط شرکت‌های بزرگ خدماتی از جمله همراه اول بود و قرار بود سهیلی در این پویش کارهای «صف» در شهر موسیان را انجام دهد که شامل «پیدا کردن جایی برای پخت غذا و همراهی چهره‌های اصلی کمپین کمک مومنانه در منطقه محل سکونت خودش یعنی موسیان» بود.

مهرشاد سهیلی همچنین مایل است از روی قسمت‌های مهم دیگری از کارنامه کوتاه فعالیتش که مربوط به بروز اختلاف با «بسیح سازندگی»، نهاد بالا دست گروه‌های جهادی، است هم بپرد. او توضیح نمی‌دهد که چگونه در حالی که هنوز به سن قانونیِ داشتن گواهی‌نامه و باز کردن حساب بانکی هم نرسیده، در «خدمت» بسیج سازندگی بوده است که بعد از آن، آن‌طور که خودش می‌گوید به دلیل انتشار گزارشی انتقادی در مورد فعالیت‌هایش در خبرگزاری فارس «سردار یزدی » را ابتدا «تهدید» به استعفا کند و بعد از آن هم وقتی خواسته‌اش در مورد حذف این گزارش از فارس اجابت نشده «استعفا» بدهد و به سازمان جدید التاسیسش «موسسه امام صادق» کوچ کند.

سهیلی در ادعای تازه‌اش می‌گوید اواخر سال ۹۹ به دلیلی که گفته شد از فرماندهی قرارگاه جهادی‌اش انصراف داده و این قرارگاه را تعطیل کرده است. این در حالی است که دست‌کم تا بعد از انتخابات سال ۱۴۰۰ او همچنان از عنوان فرمانده قرارگاه حضرت مهدی برای معرفی خودش استفاده می‌کرده است. با همین عنوان خطاب به ابراهیم رییسی پیام تبریک به مناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری صادر کرده است.

مهرشاد سهیلی؛ میلیاردر نوجوان با کار جهادی!

بخش قابل ملاحظه‌ای از کمک‌هایی که «فرمانده قرارگاه جهادی حضرت مهدی» سند آن را به نام خودش می‌زند، به اذعان سهیلی و همین‌طور بر اساس شواهد برگزاری رزمایش‌های خیریه در کشور، توسط «دیگران» انجام شده است. خود سهیلی می‌گوید «خیرین» به دیگران کمک می‌کردند و گزارش آن را به او می‌دادند تا آنها را به نام خودش فاکتور کند و برای فروش‌شان در رسانه‌ها هزینه کند.

به ادعای خودش برای هیچ خبری بیش از یک میلیون تومان پول به رسانه‌ها نداده است. این ادعایی است که نمی‌توان آن را تایید یا تکذیب کرد. برای محاسبه این که چه تعداد از این پرداخت‌ها انجام شده است هم باید بتوان آرشیو تمام مطالب را جمع کرد که ناممکن به نظر می‌رسد، بنابراین نه می‌توان محاسبه کرد که چقدر پول بابت رسانه‌ها پرداخت شده نه می‌توان کشف کرد که چقدر از پولی که به حساب‌های مختلف تحت کنترل سهیلی و آدم‌های نزدیک به او آمده است واقعاً صرف امور خیریه شده.

اما یک چیز به اذعان خود سهیلی روشن است: اواخر سال گذشته وقتی رابطه او با سازمان بسیج شکرآب می‌شود یکی از حساب‌های قرارگاه مورد ادعای او توسط این سازمان مسدود می‌شود که در آن زمان در این حساب‌ ۳۰۰میلیون تومان پول وجود داشته و ظاهراً گردش حساب آن هم به عدد ۶۰۰میلیون تومان می‌رسیده.

علاوه بر این او تائید کرده است که با پولی که به دست آورده در ایلام خانه و ماشینی خریده که به نام مجید بلوطی بوده است. قیمت خانه بین ۵۳۰ تا ۵۸۰ میلیون تومان اعلام شده و از قیمت ماشین عددی اعلام نشده. سهیلی می‌گوید در پی حساسیت سازمان بسیج این خانه و ماشین فروخته شده و پول آن در اختیار سازمان بسیج قرار گرفته. اما ما می‌دانیم که «موسسه امام صادق» که در قم ثبت شده ساختمانی چند طبقه دارد (که کنفرانس مطبوعات سهیلی در اعلام ریاست او بر ستاد جوانان رییسی در قم هم در آنجا برگزار شده) به غیر از هزینه‌های اقامت سهیلی در هتل‌های مختلف، احتمالاً او جایی برای سکونت در قم هم در اختیار دارد که بعید است از پس تامین هزینه‌های آن بر نیاید!

جدای از این سهیلی می‌گوید ارقام مختلفی در مورد مبالغ پولی که در حساب‌های قرارگاه جهادی‌اش وجود داشته اعلام شده که به نظر نمی‌رسد غیر از آن ۳۰۰ میلیون تومان و رقمی که بابت خرید خانه و ماشین پرداخت و بعد به بسیج سازندگی برگردانده شده، باقی آن که به گفته سهیلی بیش از یک میلیارد تومان بوده است، از کنترل خود سهیلی خارج شده باشد.

مهرشاد سهیلی؛ میلیاردر نوجوان با کار جهادی!

سهیلی مدعی است هزینه‌های تبلیغات شخصی‌اش که شامل پرداخت پول برای انتشار خبر و گزارش در مورد کارهایی که انجام نداده هم می شود، از محل «کمک‌های خیرین» اول به «قرارگاه حضرت مهدی» و بعد از آن به «موسسه امام صادق» تامین می‌شود، اما توضیح نمی‌دهد که این «خیرین» آیا مردم عادی هستند که با قلک و فیش صدقه به او کمک می کنند، یا دست‌های دیگری هم در کار است که علی‌رغم همه حساسیت‌هایی که روی این نوجوان و حساب‌های بانکی‌اش و درآمد عجیب و غریبش و ادعای کارهایی خیری که انجام نداده یا ربطی به او نداشته است وجود دارد، هنوز مشغول فعالیت و ایستادن در نوار بالایی یک روزنامه سراسری صبح است.

او همچنین درمورد این که آیا ۱۵۰۰ نفر کادر مورد ادعایش در «قرارگاه حضرت مهدی» با او به موسسه امام صادق آمده‌اند یا نه هم حرفی نمی‌زند. تمام چیزی که امروز از او می‌دانیم این است که او به همراه شخصی به نامه مجید بلوطی که قبلا عضو شورای شهر موسیان بوده، همچنان در حال فعالیت‌ هستند و به نظر می‌آید کسی مایل نیست مسئولیت این موضوع را به عهده بگیرد.

انتشار یافته: 79
در انتظار بررسی:26
Iran (Islamic Republic of)
06:24 - 1400/10/24
هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره
پاسخ ها
زاتوئیچی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
به یه جایی وصله و الا محاله .
سامان
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
دیگه میلیاردرها شکل وقیافشون تعقیر کرده باید این شکلی باشی تا میلیاردر بشی
France
06:33 - 1400/10/24
چرا اینا اینقدر پول دوست دارن؟
پاسخ ها
شیوا
Netherlands
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
به نظرم نمیشه زود قضاوت کرد
Iran (Islamic Republic of)
06:34 - 1400/10/24
زودتندسریع انقلابی ببر
Iran (Islamic Republic of)
06:36 - 1400/10/24
با پول ساندیس
پاسخ ها
poya
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
اگر می خو اهید حل مسئله کنید اول باید ادبیاتی متناسب با بزرگی مشکل داشته باشید اینگونه کلید واژه ها در واقع نو عی راه فرار برای افرادی که در هر نقاب ظلم به کشور می کنند باز می کند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
دروغ میگه درست بود میخوان هر کاری میکنند بعدش تحقیر نشن
poya
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
دوست عزیز افراد که که به هر نحو دزدی می کنند از تحقیر شدن نمی ترسند اینگونه ادبیات فقط برای آنها دلگرمی هست چون عیار فکری سطح مطالبه گر مشخص می شود و با اطمینان بیشتر به کارشون ادامه می دهند
Iran (Islamic Republic of)
07:21 - 1400/10/24
پتانسيل اينكه سالها بعد يه احمدي نژاد جديد ميشد رو داره. قيافه ش هم مثل همونه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
الحق که گفتی
سها
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
هزار لایک
Iran (Islamic Republic of)
07:40 - 1400/10/24
تابلوس کمکش کردن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
دقیقا
Netherlands
07:42 - 1400/10/24
از طریق بررسی تراکنش های حساب بانکی میشود پی برد که این شخص چه عملکردی داشته و براحتی قابل بررسی توسط مدعی العموم است پولهایی که دریافت کرده و هزینه کرده معلوم است و با این کار مشخص میشود که فرد جرم کرده یا نه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
اگر من بدبخت این کار میکردم فورا مفسد فی الارض بودم
جاوید
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
به صلاح نیست
Iran (Islamic Republic of)
07:47 - 1400/10/24
هر دم از این باغ بری می رسد ، اینو کجا بزاریم
Iran (Islamic Republic of)
08:14 - 1400/10/24
یه بچه گوچیک ...بیسواد......دکان باز کرده...این همه ریا دروغ در انسان نمیگنجه
Iran (Islamic Republic of)
08:17 - 1400/10/24
نون کلی جوون رو اجر کرده
Iran (Islamic Republic of)
08:20 - 1400/10/24
ما که نفهمیدیم این کیه و چی شد و...
Iran (Islamic Republic of)
08:25 - 1400/10/24
مهرشاد پسر خوبی است
مثل مهرشاد باشید
Iran (Islamic Republic of)
08:26 - 1400/10/24
چه خوب ، بنظرم باید از این نوجوان حمایت کرد تا بتوان از ایده های پول سازش بهره برد نه اینکه سرکوبش کنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
چی میگی داداش این بچه جغله داره خون مردم رو میخوره باید امسال این موش ها رو از ریشه کند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
داداش
ناشناس
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۰۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
تو دیگه ته داغانی! آخه از کدوم ایده حرف میزنی؟!!چیزی از ایده خوندی تو این مطلب..فقط یه درامد از پیامک مناسبتی گفته شد که اصل دزدی آشکار از جیب مردمی مثل توئه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
دقیقا کدوم ایده؟؟؟ ابتکار داشته ؟ بیشتر کارش به پولشویی میخوره
Iran (Islamic Republic of)
08:51 - 1400/10/24
تعجبی نداره اصلا و ابدا، ایشون نمونه بارزی از چگونگی رشد و به وجود آمدن خیلی از مسئولینه
پاسخ ها
مسیح اله جعفری
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
راست میگین یکم به من کمک کنین خیلی بدبختم
Iran (Islamic Republic of)
09:08 - 1400/10/24
مملکت برای این‌است دیگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
یعنی یه مدیر علمل پیزوری رو می خای ببینی باید چند روز بری بیای در عرض چند ساعت زنگ بزنی مدیرعامل همراه اول و ببنی؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
10:02 - 1400/10/24
رییس‌جمهور چند سال بعد ...دارن آمادش میکنن .
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
دقیقاً زمینه سازی
Iran (Islamic Republic of)
10:10 - 1400/10/24
شک نکن حتما به یه جاهایی وصله...
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
حالا شما دعا کنید ب آمریکای اسراییلی جای وصل میشه
Iran (Islamic Republic of)
10:17 - 1400/10/24
نخبگان رفتند و کیا موندن هیییییی
Iran (Islamic Republic of)
10:47 - 1400/10/24
چند سال دیگه معلوم می‌شه‌چکاره‌س
Iran (Islamic Republic of)
13:07 - 1400/10/24
جالبه که درس هم نخوانده د آدم تنبلی بوده
Iran (Islamic Republic of)
20:58 - 1400/10/24
همه کار میکنن اما به نفع خودشان
Iran (Islamic Republic of)
21:27 - 1400/10/24
دو پزشک ایرانی در تیم پزشکی پیوند قلب خوک به انسان به اینا میگن نخبه ،نه یه بی سواد که معلوم نیست به کجا وصله ،حیف نخبه ها که در تمام دنیا هستند به جز ایرانم
Iran (Islamic Republic of)
21:29 - 1400/10/24
حضرات باید یکی رو درست کنن که ازش بتونن پول دربیارن. .این نوجوان ساده ایلامی. ..حق السکوت هم بهش میدن
Iran (Islamic Republic of)
21:38 - 1400/10/24
پشت پرده چه خبر هستش خدا میداند
Iran (Islamic Republic of)
21:51 - 1400/10/24
از این دست قرارگاهها و موسسه ها بیشمار است و بی حساب و کتاب . این که کوچیکه هست .
Iran (Islamic Republic of)
21:52 - 1400/10/24
دوسال دیگه عین خودتون میشه شاید الان هم هست
Iran (Islamic Republic of)
22:00 - 1400/10/24
تواین مملکت باید یا راند خواری کنی یا کسی روداشته باشی هوای دلال بازی وکارای پدرسوخته گی توداشته باشه از کار وکوشش به این زودی پول دارنمیشی حتی قاچاق هم بکنی تاازبالا هواتونداشته باشند چنین پول دار نمیشی
Iran (Islamic Republic of)
22:14 - 1400/10/24
دارن رزومه براش می چینند قدم به قدم تا ریاست جمهوری
Iran (Islamic Republic of)
22:30 - 1400/10/24
خدا میداند این آدمهای شیاد چقدر از افراد مخلص را حذف کرده اند فقط به این دلیل که به اینها شک کرده بودند.
Iran (Islamic Republic of)
22:43 - 1400/10/24
جهادی و انقلابی عمل کرده مگه چه ایرادی مثل بقیه برادران و خواهران جهادی
Iran (Islamic Republic of)
22:55 - 1400/10/24
نکنه این پروژه حسادت سنجی جامعه است اگر اینطور باشه 90%موفقیت آمیز بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
چرت نگو ببم جان
Iran (Islamic Republic of)
23:03 - 1400/10/24
آفرین به روزنامه فرهیختگان، روزنامه نگاری واقعی اینه
Iran (Islamic Republic of)
23:22 - 1400/10/24
موسسات خیریه بیشترشون دزد هستند شما یک سر بزنید به موسسات زعفرانیه و نیاوران ما نمونه اش رو دیدیم ادمی که بدبخت بود اومد موسسه تو مسجد زد الان ماشین مدل بالا که اصلا مخت سوت میزنه مبینیش سوار میشه
Iran (Islamic Republic of)
00:02 - 1400/10/25
کاش بهش بگن بیادمشکل گرونی قندوبرنج وبدبختی مارادرمون کنه ماکه ندونستیم چکارکرده امااینقدحالیشه که تواین سن میلیاردشده ومن وخیلی هاپول نون شب نداریم
Iran (Islamic Republic of)
00:19 - 1400/10/25
انقد از اینا هستن تو مملکت که میخورنو میبرن که حد نداره
Iran (Islamic Republic of)
00:43 - 1400/10/25
چیزی که من از گزارش متوجه شدم اینه که ایشون پول ملت رو زده به جیب خودش و پولدار شده. اسم این کار اختلاس و دزدی نیست!؟
Iran (Islamic Republic of)
01:37 - 1400/10/25
من که ترجیح میدم هر کمکی که میخوام به کسی بکنم واقعا بدونم که محتاجه بعد کمکش کنم. به هیچ کدوم از این موسسات و خیریه ها اعتمادی نیست. همشون واسه جیب خودشون کارمیکنن.
Iran (Islamic Republic of)
02:28 - 1400/10/25
میگما من اخر نفهمیدم اصلا چی شد
Iran (Islamic Republic of)
02:50 - 1400/10/25
چهارتا روزنامه نگار اینطوری بیفته دنبالشون بهتر صدتا بازرسه که قصدشون تیغ زنه کاش دست همه رو بشه این دیگه کی بوددخدا
Iran (Islamic Republic of)
04:41 - 1400/10/25
این فکرکنم کلید روحانی دستش بوده
Iran (Islamic Republic of)
06:43 - 1400/10/25
بابک زنجانی و تمام وسلام یارو کارخونه داره برا نون شب لنگه راه صدساله رو یک شبه طی کرده هههههههه عجبا
Iran (Islamic Republic of)
06:45 - 1400/10/25
به نظر من هرکی نذر داره یا میخواد صدقه بده مستقیم به خود نیازمند بده.با حذف واسطه و کمیته امداد ادم خیالش راحته که نذرش ادا شده و این میلیاردرهای صدقه خور اینجوری جولان نمیدن
Iran (Islamic Republic of)
07:30 - 1400/10/25
این ملت ب کجا کشیده میشه
مث چی کار میکنیم اخرشم بازم منتظر یارانه ۴۵ تومنیم بعد بعضیا تو پول غرق میشن
Iran (Islamic Republic of)
07:37 - 1400/10/25
خب حتما که به جایی وصله ولی این مطلب که سراسر مدعی شد و... یعنی چی
Iran (Islamic Republic of)
08:13 - 1400/10/25
این بچه هم به نام دین سر مردم کلاه میزاره بزرگ شه خاوری رو میزاره جیبش
Iran (Islamic Republic of)
08:14 - 1400/10/25
آخ چرا واقعا چرا یه بچه باید بیاد اینکار رو کنه ؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
09:04 - 1400/10/25
جهادی تند سریع عمل کرده زود به خط پایان رسیده.
Iran (Islamic Republic of)
09:07 - 1400/10/25
حال آدم بهم میخوره!!چرا؟؟!
Iran (Islamic Republic of)
10:03 - 1400/10/25
کارگری کرده؟ ؟زحمت کشیده؟؟ شب بیداری کشیده؟؟ ارث باباش بوده؟؟ اگه اینها نیست. پس خدا به دادش برسه با این سن و سالی که اینجوری شروع کرده!!!!
Iran (Islamic Republic of)
10:16 - 1400/10/25
سرزمین عجایب !!!
یکی رو میندازن جلو ،پشت سرش میچاپن،اسمی هم از اصلی ها نیست،قصه تکراری سرزمین من !!!
Iran (Islamic Republic of)
10:17 - 1400/10/25
مگه میشه یه فردی این همه تخلف کرده باشد و نهادهای ذی ربط ندانند؟ حتما اشتباهی رخ داده
Iran (Islamic Republic of)
10:39 - 1400/10/25
اینم فردا گندش در میاد دست تا آرنج تو بیت المال بوده.
Iran (Islamic Republic of)
10:47 - 1400/10/25
وقتی این پسربچه و کارایی که کرده را میبینی میفهمی چقدر اوضاع سیاسی مملکت داغونه

چقدر بدبختیم ما ملت ایران
Iran (Islamic Republic of)
10:52 - 1400/10/25
آش خیلی شور شده شور شور شور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر حسینی_فوتر