هی بچه! پولت رو نگه‌دار!
۱۲۶۱۱
۰۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۷
۴۶۴۷ 
وقتی بچه‌ها به مدرسه می‌روند مجبورید به آن‌ها پول تو جیبی بدهید. اما در كنار آن باید به بچه‌ها یاد بدهید چطور پول‌شان را مدیریت كنند. این روش‌ها را امتحان كنید...
برترین مجله اینترنتی ایران


وقتی بچه‌ها به مدرسه می‌روند مجبورید به آن‌ها پول تو جیبی بدهید. اما در كنار آن باید به بچه‌ها یاد بدهید چطور پول‌شان را مدیریت كنند. این روش‌ها را امتحان كنید:
  •   به آن‌ها مسئولیت بدهید: مقدار پول مشخصی را هر روز یا هر هفته در اختیار كودك قرار دهید و تحت هیچ شرایطی آن پول را اضافه نكنید. كودك شما یاد می‌گیرد اگر روزی چیزی می‌خواهد بخرد كه از پول هر روزه‌اش بیشتر است، باید روزهای دیگر صرفه‌جویی كند.
  •  برای كودك‌تان یك قلك بخرید: بار اول خودتان هر روز یك سكه یا پول خرد به كودك بدهید تا خودش آن را در قلكش بیندازد. بعد از یك ماه قلك را خالی كنید تا كودك ببیند با جمع كردن پول‌های خرد، می‌تواند مقداری پول جمع كند. بعد از خودش بخواهید تا پول‌های خردش را در قلك بیندازد.
  •   جریمه كنید: باید دلسوزی را كنار بگذارید. اگر كودك شما در بازه زمانی كه پول در اختیار اوست نتوانست پولش را درست مدیریت كند و مجبور شدید باز هم پول در اختیارش بگذارید، دوره بعد از مقدار پول او كم كنید. تا كودك شما سختی نكشد، مدیریت مالی را یاد نخواهد گرفت.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج