با نگاه به انگشتان دست همسرتان را بشناسيد
۱۲۹۰
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۸
۹۰۷۰۷ 
خانم ها بخوانند
از قديم كف‌بيني و پيش‌بيني زندگي آينده انسان‌ها با نگاه كردن به، كف دست مرسوم بوده اما اين يك علم جديد است...
دانشمندان به رابطه عجيبي بين بعضي انگشتان دست پي برده‌اند كه واقعا مي‌تواند به پيش‌بيني درست بعضي از خصوصيات انسان‌ها كمك كند. در حقيقت اين رابطه مهم بين 2 انگشت اشاره و حلقه دست برقرار است و شما هم مي‌توانيد با مقايسه اندازه بين اين 2 با برخي از خصوصيات پنهان زندگي خود آشنا شويد.

چه مرداني جذاب‌تر هستند؟

اين هم يكي ديگر از روابط عجيبي است كه بين انگشتان دست برقرار است. مرداني كه انگشت حلقه آن‌ها از انگشت اشاره دست‌شان بزرگ‌تر است جذاب‌ترند!دانشمندان متوجه شدند مقايسه اندازه انگشت‌هاي دوم و چهارم دست، معيار مناسبي براي سنجش ميزان جذابيت در مردان است.اندازه اين دو انگشت ارتباط زيادي با ترشح هورمون‌هاي جنسي دارد. همان‌طور كه گفتيم هر چقدر انگشت حلقه يك مرد نسبت به انگشت اشاره او بلندتر باشد، نشان‌دهنده اين است كه او هنگام رشد در رحم مادر در معرض هورمون تستسترون بيشتري بوده است. همين عامل هم به نوبه‌خود در زيباتر بودن چهره و داشتن اندامي متناسب‌تر موثر است.دانشمندان دانشگاه ژنو از تعدادي از داوطلبان خواستند ميزان جذابيت تصاوير تعدادي از مردان را تخمين بزنند. سپس طول انگشتان حلقه و اشاره اين مردان اندازه‌گيري و مشخص شد مرداني كه انگشت حلقه بلندتري دارند، صورت متقارن‌تري دارند و به همين دليل جذاب‌تر به‌نظر مي‌رسند. البته تاثير هورمون تستسترون بر خصوصيات فيزيكي فقط در دوره رشد در رحم مادر اتفاق مي‌افتد و بعد از آن ديگر تاثير چنداني از اين لحاظ ندارد.

خشن هستيد يا خونسرد؟

تعدادي از محققان ثابت كرده‌اند بين اندازه انگشتان يك مرد و ميزان خشونتي كه او از خود نشان مي‌دهد رابطه زيادي وجود دارد. يكي از روان‌شناسان دانشگاه آلبرتا در اين باره گفت: «تحقيقات ما نشان مي‌دهد بخش زيادي از شخصيت ما انسان‌ها درون رحم مادر شكل مي‌گيرد. ما متوجه شديم مرداني كه اندازه انگشتان حلقه و اشاره آن‌ها به هم نزديك‌تر است بيشتر از ديگران ممكن است به افسردگي دچار شوند. علاوه بر آن‌، ميزان بروز خشم، عصبانيت و رفتارهاي خشن در آن‌ها بيشتر از ديگران است.»چه افرادي به موسيقي علاقه دارند؟

مرداني كه انگشت اشاره آن‌ها نسبت به انگشت حلقه بلندتر است معمولا علاقه بيشتري به موسيقي و ورزش دارند.در عوض زناني كه انگشت اشاره بزرگ‌تر نسبت به انگشت حلقه دارند كمتر از ديگران بيماري‌هاي قلبي مي‌گيرند اما احتمال ابتلاي آن‌ها به سرطان سينه بيشتر است. اين زنان همچنين قدرت باروري بيشتري هم دارند.در كل مي‌توان گفت مردان و زناني كه انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است بيشتر از ديگران ممكن است دچار شيزوفرني، آلرژي و اگزما شوند.

ثروتمندتر مي‌شويد اگر

از اين به بعد اگر خواستيد حدس بزنيد يك مرد ثروتمند است يا خير، به جاي نگاه كردن به كيف پول و مارك لباس‌ها، به انگشتان دستش دقت كنيد.دانشمندان با انجام تحقيقاتي متوجه شدند مرداني كه انگشت اشاره آن‌ها در مقايسه با ديگر انگشتان خصوصا انگشت حلقه بلندتر است با احتمال بيشتري به ثروت و موقعيت‌هاي شغلي خوب مي‌رسند.اين مردان معمولا شخصيت جنگنده‌اي دارند و تا رسيدن به هدف خود دست از تلاش بر نمي‌دارند؛ چه اين هدف رسيدن به يك موقعيت مالي خوب باشد و چه ازدواج با دختر مورد علاقه، اين مردان تا آخرين مرحله براي رسيدن به آن تلاش مي‌كنند.به اين ترتيب اگر شما از نوع زناني هستيد كه يك زندگي آرام، بدون دردسر و استرس را مي‌خواهيد بهتر است سراغ مردي برويد كه انگشت اشاره آن تا حد ممكن بلندتر از انگشت حلقه باشد. اين مردان معمولا انسان‌هاي قابل اعتمادي هستند كه ريسك نمي‌كنند و حتي ممكن است گاهي اوقات هم خسته‌كننده به‌نظر برسند.
محققان دانشگاهي متوجه شدند ميزان هورمون تستسترون هنگام رشد در رحم مادر بر اندازه انگشتان دست، در هر 2 جنس مرد و زن تاثير‌گذار است اما به‌نظر مي‌رسد فقط مردان هستند كه شخصيت آن‌ها تحت‌تاثير اين هورمون قرار مي‌گيرد.مرداني كه نسبت انگشت حلقه آن‌ها نسبت به انگشت اشاره كوچك‌تر باشد، در معرض مقادير بيشتري از هورمون تستسترون قرار گرفته‌اند و در نتيجه در دسته مردان گروه آلفا طبقه بندي مي‌شوند.اين مردان بيشتر دست به خطر مي‌زنند و هميشه دوست دارند برنده باشند به همين دليل آن‌ها هنگام انجام معامله در بازار بورس، هنگام ورزش كردن حتي هنگام رقابت‌هاي بي‌اهميت با دوستان‌شان حداكثر تلاش خود را به كار مي‌گيرند.
به‌طور كلي مي‌توان گفت مردان گروه آلفا تقريبا در تمام جنبه‌هاي زندگي خود دست به خطر مي‌زنند و ماجراجويي يكي از خصوصيات اخلاقي مهم در اكثر آن‌هاست.دكتر اريك استنستروم كه اين مطالعات را انجام داده در اين باره مي‌گويد: «اين افراد در حقيقت مرداني هستند كه مورد پسند اكثر زنان قرار مي‌گيرند، چرا كه آن‌ها تناسب اندام بهتري دارند، معمولا ثروتمندترند و همت بيشتري هم براي رسيدن به هدف خود دارند.يافته‌هاي ما نشان مي‌دهد بين ميزان هورمون تستسترون و ميزان ريسك‌پذيري در 3 زمينه اجتماعي، اقتصادي و تفريح و سرگرمي در مردان رابطه قدرتمندي وجود دارد.

تفاوت انگشت زنان و مردان

از آن‌جا كه معمولا زنان به سمت مردان متناسب اندام و ثروتمند جذب مي‌شوند، اين مردان سعي مي‌كنند با ورزش كردن، پول درآوردن و ارتباط با افراد مختلف خود را درنظر آن‌ها بهتر نشان دهند.با اين حال دانشمندان اين فاكتورها را فقط در مردان مشاهده كردند و متوجه شدند هيچ ارتباطي بين هورمون استرس و طول انگشتان دست با خصوصيات اخلاقي زنان وجود ندارد.پروفسور گاد ساد، محقق ارشد اين تحقيقات  مي‌گويد: «در زنان معمولا اندازه اين 2 انگشت با هم برابر است البته براي اندازه‌گيري شما حتما بايد فاصله بين نوك انگشت تا محل اتصال به دست را با استفاده از خط‌كش به دقت اندازه بگيريد تا به نتيجه درست برسيد. تحقيقات ما نشان مي‌دهد در مردان معمولا اندازه انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره است.»دانشمندان در تحقيقات قبلي خود هم به رابطه بين هورمون تستسترون و بروز رفتارهاي پرخطر در بين مردان و رسيدن به موفقيت‌هاي مالي در آن‌ها پي برده بودند.دكتر زاك مندنهال كه در اين مطالعات شركت داشته در اين باره گفت: «ميزان هورمون تستسترون حين رشد در رحم مادر نه تنها رشد مغز انسان‌ها اثر مي‌گذارد بلكه رشد انگشت اشاره را در مقايسه با ديگر انگشتان دست كند‌تر مي‌كند.محققان دانشگاه كمبريج هم چندي قبل با انجام مطالعاتي متوجه شدند بانكداراني كه انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است معمولا موفقيت‌هاي بيشتري در حرفه خود به دست مي‌آورند كه مهم‌ترين دليل آن نيز داشتن روحيه ريسك‌پذيري و تغييرپذيري بالاست.

در رياضيات قوي‌ هستيد يا زبان؟

 افرادي كه انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است در مهارت‌هاي زباني و گفتاري قدرت بيشتري دارند و برعكس افرادي كه انگشت اشاره آن‌ها بلندتر است، بهتر از پس حل كردن و تحليل مسائل رياضي برمي‌آيند.در اينجا باز هم ترشح هورمون‌ها دخيل است. سطح هورمون تستسترون مي‌تواند روي قسمت‌هايي از مغز كه وظيفه تحليل مسائل مرتبط با رياضيات يا مهارت‌هاي زباني را دارد، اثر بگذارد.بيشتر سرطان مي‌گيريد

البته در كنار تمام مزاياي گفته شده، داشتن انگشت حلقه بلندتر ممكن است خطراتي هم براي شما به همراه داشته باشد. براي مثال دانشمندان انگليسي متوجه شدند مرداني كه اين خصوصيت را دارند بيشتر از ديگران به سرطان پروستات دچار مي‌شوند.
در حقيقت دانشمندان، اندازه انگشتان دست هزار و 500 بيمار مبتلا به سرطان پروستات را با 3 هزار مرد سالم بررسي كرده و به اين حقيقت پي بردند.به اين ترتيب مي‌توان با بررسي الگوهاي انگشتان دست، مردان در معرض خطر را شناسايي كرده و آن‌ها را براي آزمايشات تشخيص سرطان پروستات به مراكز درماني معرفي كرد البته در اين بين توجه به برخي فاكتورهاي ديگر مانند سابقه خانوادگي و آزمايش‌هاي ژنتيك نيز بايد حتما مورد توجه قرار بگيرد. احتمال ابتلا به سرطان پروستات در اين مردان تقريبا 3 برابر ديگران است.البته مردان گروه آلفا معمولا كمتر از ديگران به بيماري‌هاي قلبي دچار مي‌شوند. دانشمندان در مطالعات گسترده‌اي كه در اين مورد انجام دادند متوجه شدند، بلندتر بودن انگشت حلقه در زمينه سلامت هم فوايدي دارد كه يكي از آن‌ها كاهش احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قلبي است.

منبع : مجله سیب سبزانتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1390/02/21
mamnon jaleb bod vali man angoshtam dar tole zaman sayzashon fargh mikone!hala taklif chie???!!!
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1390/02/22
مطلب فوق العاده جالبي بود
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1390/07/08
نظریه جالبی بود شنیده بودم اما فکر نمیکردم صحت داشته باشه ممنون
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1391/01/10
سلام
یک جا گفتین "هر چقدر انگشت حلقه يك مرد نسبت به انگشت اشاره او بلندتر باشد، نشان‌دهنده اين است كه او هنگام رشد در رحم مادر در معرض هورمون تستسترون بيشتري بوده است""

یک جا دیگم گفتین:
.مرداني كه نسبت انگشت حلقه آن‌ها نسبت به انگشت اشاره كوچك‌تر باشد، در معرض مقادير بيشتري از هورمون تستسترون قرار گرفته‌اند و در نتيجه در دسته مردان گروه آلفا طبقه بندي مي‌شوند

بلاخره تکلیف چیه؟
Afghanistan
01:34 - 1391/01/14
besyar malomat hali bod tashakor az amkaretan
Afghanistan
10:44 - 1391/01/15
سلام ،
اگر اشتباه نکنم تحقیقات انجام شده در انگلستان در مورد شانس ثروتمند شدن درست برعکس توضیحات است که در اینجا تذکر رفته است. یعنی هر قدر انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره باشد میزان موفقیت در کسب ثرمایه بیشتر است.
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1391/09/14
بد نبود اما من که به این چیزا اعتقاد ندارم.
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1393/07/28
سلام لطفا بازی پو را بزارید بای
Iran, Islamic Republic of
04:00 - 1396/04/07
موارد همخوانی نداشت خیلی متناقض بود!!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1396/07/16
لطفا با دقت بیشتری مطالب رو از سایتهای دیگه کپی کنید
مطلبی که درباره نسبت طول انگشتان درج کردید کاملا برعکس هست
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
موافقم برعکس نوشته شدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج