رازهای موفقیت از زبان نفرات اول کنکور 93
۱۳۳۶۴۳
۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۲
۶۵۰۷۴ 
مشاوران و روانشناسان معتقدند یکی از مراحل رسیدن به کامیابی و موفقیت الگوبرداری از زندگی افراد موفق است؛ اینکه در فکرشان چه می‌گذرد، از صبح تا شب چه کارهایی انجام می‌دهند، چگونه برای رسیدن به هدف‌های‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: مشاوران و روانشناسان معتقدند یکی از مراحل رسیدن به کامیابی و موفقیت الگوبرداری از زندگی افراد موفق است؛ اینکه در فکرشان چه می‌گذرد، از صبح تا شب چه کارهایی انجام می‌دهند، چگونه برای رسیدن به هدف‌های‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند و حتی اینکه چه می‌خورند، چقدر ورزش می‌کنند و اوقات فراغت‌شان را چگونه می‌گذرانند. اینها بهانه‌ای شد تا سراغ نفرات برتر کنکور سراسری 93 برویم تا با سبک زندگی موفق‌ترین جوانان سال 93 آشنا شویم.

تارا فرسادفر از شمیرانات

نفر اول رشته هنر

 • رشته مورد نظر: سینمای دانشگاه هنر یا ادبیات نمایشی دانشگاه تهران
 •  فرزند اول خانواده، دارای یک خواهر کوچک‌تر

راز موفقیت از زبان نفرات اول کنکور 93

به خاطر کنکور منظم شدم

سال کنکور از دفتر برنامه‌ریزی استفاده می‌کردم و یاد گرفتم که خیلی منظم باشم. حتی می‌خواهم این برنامه و نظم را در کل زندگی‌ام نیز داشته باشم. در زمان کنکور از ساعت 6 صبح شروع به درس خواندن می‌کردم و شب‌ها حدود ساعت 11 می‌خوابیدم. من همیشه درسخوان بودم. در واقع در سال‌های دبیرستان همیشه نمره‌هایم خیلی خوب بود اما چون می‌دانستم در رشته دیگری می‌خواهم کنکور بدهم خیلی منظم درس نمی‌خواندم اما سال کنکور خیلی برنامه منظمی داشتم. 

بیشتر دوست داشتم صبح خیلی زود شروع به درس خواندن کنم تا ساعت درسی‌ام زودتر تمام شود. همچنین از آنجایی که همیشه درسخوان بودم پدر و مادرم هیچ فشاری به من نمی‌آوردند و نمی‌گفتند برو درست را بخوان! من طی این مدت اصلا خسته نشدم چون از اول هدفم را مشخص کرده بودم و می‌خواستم رتبه یک کنکور را به‌دست بیاورم. همیشه از این هدف انرژی می‌گرفتم. علاوه بر این در سال کنکور سعی می‌کردم خیلی تعادل داشته باشم چون اگر تلاش همراه با تفریح نباشد، فرد کم می‌آورد برای همین سعی می‌کردم هر هفته به یکی از تفریحاتم بپردازم.

عاشق شکلات هستم!

اهل ورزش کردن نیستم و بیشتر دوست دارم فوتبال نگاه کنم. اوقات فراغتم را معمولا با کتاب خواندن یا تئاتر و سینما رفتن با دوستانم می‌گذرانم. یکی از کتاب‌های موردعلاقه‌ام «خداحافظ گاری‌کوپر» اثر «رومن گاری» است. فیلم مورد علاقه‌ام هم «اوگتسو، قصه ماه پریده‌رنگ» اثر «کنجی میزوگوشی» است.

محمد مرادی‌شهمیری از تهران

نفر اول رشته زبان


 • رشته مورد نظر: مهندسی برق به عنوان رشته اول و زبان به عنوان رشته دوم
 • فرزند اول خانواده، دارای یک خواهر و برادر کوچک‌تر

راز موفقیت از زبان نفرات اول کنکور 93

کارتون بیشتر دوست دارم تا فیلم!

من معمولا در زندگی از برنامه خاصی پیروی نمی‌کنم و فقط در دوران کنکور دفتر برنامه‌ریزی داشتم که اول هر هفته آن را پر می‌کردم.  البته گاهی اوقات برنامه‌های تفریحی هم داشتم. در سال کنکور هر زمان خسته و ناامید می‌شدم، نامه‌های انگیزشی مشاورم را می‌خواندم. پدر و مادرم هم سختگیر نبودند و همه تلاش‌شان را می‌کردند تا محیط مناسبی برایم فراهم کنند. متاسفانه اهل ورزش کردن نیستم اما به شنا خیلی علاقه دارم.

همچنین برنامه‌نویسی و کتاب خواندن را خیلی دوست دارم. در این زمینه بیشتر کتاب‌های داستانی و رمان می‌خوانم. البته به کتاب‌های درسی هم علاقه دارم. خیلی اهل بیرون رفتن با دوستان نیستم و زیاد تلویزیون و فیلم نگاه نمی‌کنم اما در کل می‌توانم بگویم بیشتر به کارتون‌های بچه‌ها علاقه دارم.

مهتا منصوری‌ از تهران

نفر دوم رشته هنر

 • رشته مورد نظر: نوازندگی جهانی دانشگاه تهران
 • فرزند دوم خانواده، دارای یک‌برادر بزرگ‌تر

راز موفقیت از زبان نفرات اول کنکور 93

خسته می‌شدم، ساز می‌زدم!

من همیشه شب‌ها زود می‌خوابیدم یعنی سعی می‌کردم خوابم را کامل داشته باشم. صبح‌ها هم معمولا ساعت 7 تا 8 بیدار می‌شدم و از 9 درس خواندن را شروع می‌کردم. همچنین سعی می‌کردم صبح درس بخوانم و ظهر استراحت می‌کردم. درواقع وقفه‌های کوتاه برای خودم تعیین می‌کردم. برای مثال 30 تا 60 دقیقه درس می‌خواندم و بعد کمی استراحت می‌کردم سپس دوباره درس خواندن را شروع می‌کردم.

هیچ‌وقت پشت سر هم درس نمی‌خواندم که خسته شوم. البته دو ماه آخر گاهی خسته می‌شدم. در چنین مواقعی سعی می‌کردم خیلی به خودم فشار نیاورم و سخت نگیرم بنابراین به اندازه کافی استراحت می‌کردم تا روحیه‌ام قوی بماند. خیلی اوقات هم برای اینکه روحیه‌ام بهتر شود، در طول روز ساز ویولن می‌زدم چون رشته موسیقی را انتخاب کردم.

سیدشایان پورمیربابایی از آستانه اشرفیه

نفر اول رشته علوم تجربی


 • رشته مورد نظر: پزشکی دانشگاه تهران
 • فرزند اول خانواده، دارای یک خواهر کوچک‌تر

راز موفقیت از زبان نفرات اول کنکور 93

هری پاتر را دوست داشتم

در اوایل سال کنکور معمولا حدود ساعت 6:30 صبح از خواب بیدار می‌شدم و 12شب می‌خوابیدم. اواخر هم برای هماهنگی با ساعت کنکور زودتر بیدار می‌شدم. در حال حاضر هم سعی می‌کنم موقع نماز صبح بیدار شوم و بعد اگر کاری نداشته باشم دوباره می‌خوابم. معمولا روزهایی که مدرسه داشتم 6 تا 7 ساعت و روزهای تعطیل 10 تا 12 ساعت به طور میانگین درس می‌خواندم. گاهی اوقات هم احساس می‌کردم خیلی خسته شده‌ام و ناامید می‌شدم. در این مواقع سعی می‌کردم با مادرم صحبت کنم و با خانواده بیرون می‌رفتیم و به تفریح و ورزش می‌پرداختیم.

در رابطه با برنامه غذایی باید بگویم که دستپخت مادرم را خیلی دوست دارم و هر غذایی که مادرم درست کند را با علاقه می‌خورم. من درکل خیلی تلویزیون و فیلم نگاه نمی‌کنم. حتی قبل از کنکور هم همین‌طور بودم اما اهل مطالعه هستم. چندین سال پیش بیشتر رمان می‌خواندم اما الان معمولا زندگینامه دانشمندان و کتب علمی را مطالعه می‌کنم. در کودکی هم خیلی به کتاب‌های هری پاتر علاقه داشتم.

صدرا صفا دوست از تبریز

نفر سوم رشته علوم ریاضی و فنی

 • رشته موردنظر: کامپیوتر دانشگاه شریف
 • فرزند دوم خانواده، دارای یک برادر بزرگ‌تر

راز موفقیت از زبان نفرات اول کنکور 93

دوست داشتم زودتر کنکور تمام شود!

در سال کنکور معمولا ساعت 9 یا 10 صبح از خواب بیدار می‌شدم و شب‌ها حدود 12 می‌خوابیدم. قبل از عید روزی 6 ساعت و بعد از عید روزی 8 ساعت درس می‌خواندم.  بیشتر هم صبح، ظهر و عصر عادت به درس خواندن داشتم. دفتر برنامه‌ریزی هم نداشتم اما همیشه فکر درس و کنکور بودم. در اوقات فراغتم هم معمولا تلویزیون و فیلم‌های اکشن می‌دیدم یا با کامپیوتر کار می‌کردم.

خیلی وقت برای بیرون رفتن با دوستانم نداشتم. در اواخر اردیبهشت خیلی خسته شده بودم و دلم می‌خواست زودتر کنکور تمام شود. پدر و مادرم هم پیگیر درس‌های من بودند اما وقتی می‌دیدند نتایج آزمون‌هایم خوب است دیگر خیلی سخت نمی‌گرفتند.

علی ولایی از شمیرانات

نفر اول رشته علوم انسانی

 • رشته موردنظر: حقوق دانشگاه تهران یا شهید بهشتی
 • فرزند چهارم خانواده، دارای دو برادر و یک خواهر بزرگ‌تر

راز موفقیت از زبان نفرات اول کنکور 93

با وقفه درس می‌خواندم

قاعدتا فرد زمانی که برای کنکور درس می‌خواند باید نظم بیشتری داشته باشد تا نتیجه بگیرد. من هم صبح‌ها معمولا یک ربع به 7 بیدار می‌شدم و تا 7:30 درس خواندن را شروع می‌کردم. شب‌ها هم حدود ساعت 11 می‌خوابیدم. درس خواندنم طوری بود که مثلا یک ساعت و نیم یا یک ساعت و 45 دقیقه درس می‌خواندم و بعد 10 تا 15 دقیقه استراحت می‌کردم تا دوباره بازه بعدی را شروع کنم. به ورزش علاقه دارم. در مدرسه‌مان هم سالن ورزشی داشتیم و هر فردی می‌توانست ورزش مورد علاقه‌اش را انجام دهد. من هم هر هفته پنج‌شنبه‌ها 1:30 تا 2 ساعت فوتبال می‌رفتم.

در اوقات فراغتم هم گاهی اوقات به مطالعه پژوهش‌ها و تحقیقات در زمینه مسائل دینی و یا کتاب‌های شعر و تاریخی و... می‌پردازم یا تلویزیون، فوتبال و فیلم نگاه می‌کنم. در سال کنکور هم خود مدرسه هر چند وقت یک بار ما را به تفریح می‌برد تا روحیه‌مان عوض شود. مهم‌ترین نکته این است واقعا بدون برنامه‌ریزی نمی‌توان به جایی رسید. علاوه براینها، توکل به خدا و دعای اطرافیان هم نقش بسیار مهمی داشته است.

یاسمن سعیدی از تهران

نفر اول رشته ریاضی و فنی

 • رشته موردنظر: مهندسی برق دانشگاه شریف
 • فرزند اول خانواده، دارای یک‌خواهرکوچک‌تر

راز موفقیت از زبان نفرات اول کنکور 93

برای هر دقیقه‌ام برنامه داشتم!

در سال پیش دانشگاهی خیلی روی برنامه تاکید داشتم حتی برای هر دقیقه‌ام برنامه داشتم! روزهایی که مدرسه می‌رفتم معمولا حدود ساعت 6  از خواب بیدار می‌شدم و شب‌ها 11:30 می‌خوابیدم. درواقع هفته‌ای 40 تا 50 ساعت درس می‌خواندم. بیشتر هم عصرها دوست داشتم درس بخوانم. دفتر برنامه‌ریزی هم نداشتم اما قبل از شروع هر هفته برنامه‌ام را روی یک برگه می‌نوشتم و به دیوار اتاقم می‌زدم. وضعیت درسی‌ام برای پدر و مادرم خیلی مهم بود اما بیشتر از همه برای خودم اهمیت داشت و خیلی نسبت به درس خواندنم سرسخت بودم.

اهل ورزش کردن نیستم. اما مطالعه را دوست دارم. قبل از سال کنکور مطالعه غیردرسی مثل رمان و... زیاد داشتم و خودم هم داستان و گاهی نمایشنامه می‌نوشتم. آخرین رمانی که خواندم «جای خالی سلوچ» اثری از محمود دولت‌آبادی بود. به موسیقی هم علاقه دارم و سنتور می‌زنم. در اوقات فراغتم هم معمولا با دوستانم سینما می‌روم.


نگین یغمایی از تهران

 نفر دوم رشته ریاضی و فنی

 • رشته موردنظر: مکانیک دانشگاه شریف
 • فرزند دوم خانواده، دارای یک خواهر بزرگ‌تر

راز موفقیت از زبان نفرات اول کنکور 93

عادت بدی داشتم!

در زندگی‌ام دفتر برنامه‌ریزی ندارم اما می‌دانم روز بعد قرار است چه‌کار کنم. برای کنکور هم همین‌طور بودم. من همیشه درس‌خوان بودم و یک عادت بدی داشتم و ‌آن اینکه بی‌وقفه و بدون استراحت مثلا برای 3 یا 4 ساعت درس می‌خواندم. خرید را هم خیلی دوست دارم! علاوه براینها در حال حاضر مشغول ویراستاری چند کتاب کنکور هستم. از برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه‌ام هم می‌توانم به مسابقات والیبال، اخبار ورزشی و برنامه «قند پهلو» اشاره کنم.

در زمان کنکور فکر می‌کنم فقط روزی نیم ساعت تلویزیون تماشا می‌کردم اما الان حدود 2 تا 3 ساعت نگاه می‌کنم. به سینما رفتن هم علاقه‌ای ندارم و کلا اهل دیدن فیلم نیستم، در عوض رمان‌های قدیمی انگلیسی را خیلی دوست دارم، البته الان کمتر آنها را مطالعه می‌کنم.
انتشار یافته: 41
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1393/06/10
این خیلی مهم نیست که اینا چی دوست دارن چه غذاهایی یا چه کارتون ها و فیلم هایی
واقعا متاسفم کجا داریم میریم ؟
پاسخ ها
فریبا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
آفرین دقیقا گل گفتی.بجای اینکه بدونیم عامل موفقیتش چی بوده از سلیقه وعلایق شخصی نوشتن که بدرد هیشکی نمیخوره.یعنی اگه من برنامه قند پهلو دوست داشششته باشم میتونم رتبه خوب بیارم.واقعا براتون متاسفم
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1393/06/11
حالا واقعیتش رو نمیگن که سعی و تلاش کردند یا توی یه مدرسه خوب درس خوندند!!!!!!!
پاسخ ها
ایدا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۲
همش به تلاش خود ادمه فقط بيشتر دو رقمي هااز روستايي ها ومناتق محروم بودند
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1393/06/11
باور کنید الکی میگن اینا!
عمرا بشه با 10 صبح بیدار شدن و شب زود خوابیدن و تو روز تعطیل 10 ساعت درس خوندن رتبه یک رقمی شد!
اینا از سال اول حداقل دو برابر اینی که گفتن رو خوندن!
دیدم که میگم.
Canada
23:22 - 1393/06/12
این چهر ها رو دیدید یک سال دیگه که رفتن دانشگاه هم ببینید بعد مقایسه کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
یه عده هم دلیل پیشرفت نکردنشون اینه که همیشه تو حاشیه تشریف دارند... تو رو سنه نه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
اخه توباقیافشون چیکارداری
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1393/12/01
خواهش میکنم از رتبه برترا معدل سال دوم وسوم دبیرستانشون رو بپرسین.............متشکرم از زحماتتون
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1393/12/07
سلام تهرانیا اول نمی شدن تعجب داشت منیکه تویه شهر کوچیک باامکانات کم دارم تحصیل میکنم واقعا ظلمه... خواهشم اینه که به شهرهای کوچیکترم رسیدگی کنید من مدرسه نمونه میرم ولی ای کاش نمی رفتم.. دبیراش واقعاسطح علمی پایینی دارن
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1393/12/17
ببینین دوستان
آقای علیرضا نعمتی رتبه ی سه کنکور ارشد مدتیه ک باهم دوست هستیم
ایشون با فقط و فقط با برنامه ریزی درست و آموختن روش های تست زنی شد رتبه ی سه !!
شاید مفید درس خوندنشون هم یکسال بوده !
جالبه بدونین معدل دیپلم ایشون 12.1صدم بوده!!
پس دوستان گلم برنامه ریزی کنین با تمرکز درس بخونین و روش های تست زنی رو یاد بگیرید مطمئنن نتیجه مگیرید
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1393/12/26
مسلما تمام کسانی که موفق می شوند نتیجه تلاش خود را می گیرند اما واقعیت اینه که الآن تو ایران هیچ عدالتی برقرار نیست شاید که نه حقیقتا فرزندان وزرای این سرزمین و دیگران که وضع مالی خوبی دارند ماهیانه میلیون ها خرج می کنند و نتیجه می گیرن ولی من روستایی باید تو مدرسه ای درس بخونم که یک ماه طول میکشه تا مدرسمون توانایی تهیه یک قلب گوسفند را برای تشریح پیدا کنه.
و دوسال دیگه من و اون پسر وزیر با هم سرکنکور یه سوال را تحویل میگیریم .
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1394/01/03
به نظر من مهم اينه كه درس خوندن چقد كيفيت داشته باشه نه اينكه چند ساعت باشه با 8 ساعت درس خوندن در روز البته با تمركز روي چيزي كه داريم ميخونيم ميشه نتيجه ي خوبي گرفت بايد اصولي باشه نه اينكه فقط بخونيم و رد بشيم تمرين و ممارست خيلي مهمه سال كنكور با بقيه سال ها زمين تا اسمون فرق داره و زياد هم به معدل ربطي نداره من معدل كتبي سومم18/81بود ولي نتونستم پزشكي قبول بشم الان دارم دوباره ميخونم تازه فهميدم كه چقدر پارسال شيوه ي غلطي داشتم
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1394/03/12
اگه ازظهرشروع به درس خوندن کنیدصب ها هم تا ساعت 10 یا 11 بخاب ربطی نداره ادمی که علاقه به درس خوندن داره هیچ گله و بهنونه ای نمیکنه من خودم صبا میخابم و ظهرا 6 ساعت درس میخونم خیلی خوب میشه
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1394/06/27
رتبه های برتر کنکور که میگن روزانه باید 10 تا 12 ساعت بخونید شما رو دارن منحرف میکنن که به هدفتون نرسید چون مطالعه یه فرایند دو بعدیه و فقط کمیت نیست من دانش اموز داشتم با روزی 6 ساعت هم که 4 ساعتشو درس میخوند و 2 ساعتشو تست میزد رتبه 589 شد چن یاد گرفت چجوری درس بخونه
France
01:24 - 1394/10/20
خداوکیلی دمتون گرم به شدت به اون خانومی که رتبه اول هنر بود حسوددیم شد
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1395/04/12
به نظرم با یک برنامه ریزی منظم وتست زدن و خوب مطالب کتاب را خوندن وکلاسهای کنکور رفتن وتوکل به خدا واعتماد به نفس میشه
Iran, Islamic Republic of
05:59 - 1395/04/12
امیدوارم که نفر اول کنکور کارشناسی کامپیوتر خودم باشم سال۱۳۹۶....
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1395/06/02
من شروع به درس خودن کردم ولی انگیزه ندارم
کاش میشد منم رتبه یک علوم انسانی بشم
واسم دعا کنید
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1395/06/04
مشاوره كنكور توسط جمعی از دانشجویان پزشكی و دندانپزشکی دانشگاههای تهران و دانشگاه های برتر کشور
#برنامه ی مطالعاتی
#تكنیك های تست زنی
#معرفی معتبرترین منابع
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1395/06/10
برای رتبه برتر شدن باید اول برنامه ریزی و دوم اینکه به خودت ایمان داشته باشی که به هدفت میرسی .کنکورهای کوشا
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1395/09/02
من شخص قاطعی هستم فوق دیپلم کامپیوتر و تازگی دانشگام رو تموم کردم یکبار هم کنکور کارشناسی دادم و قبول شدم بنا به دلایلی نشد فکر کردم بخاطرقاطع بودنم قید کنکور رو بزنم اما میخام باز کنکور بدم. ونمیدونم چجوری شروع کنم
Netherlands
21:31 - 1395/09/21
اگه میخوای موفق بشی تنها به خودت تکیه کن ..
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1395/10/12
خب این عزیزان ک اصن نگفتن راز موفقیت شون رو؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1395/10/22
جم کنید این مسخره بازیارو
من میگم از خودتون الکی نوشتید من خسته میشم شکلات میخورم ویلایون می زنم ساز می کوبم هری پاتر میخوندم تو بچگی
این چیزا همش الکی و من در اوردی و اینارو این ادما نگفتن اگرم گفته باشن همین طوری خواستن بگن ماهم در جامعه بودیم
حالا این چیزایی که گفتید چه ربطی به ما داره ؟ شکلات و شگر ,,,؟
هر کی میخواد موفق بشه مثل خر بخونه هر موقع هم خسته شد بازی کنه
تمام تمام تمام راز موفقیت
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1395/11/29
من تمام تلاشم رو دارم می کنم ولی خیلی کم نتیجه می بینم به نظرم داشتن یک برنامه ریزی خوب خیلی مهم هست ولی قبل از برنامه ریزی باید آدم خودشو خیلی خوب بشناسه تا بتونه یک برنامه خوب متناسب با قابلیت ها و توانایی هاش بچینه !
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1395/12/04
میخواستم بدونم توی این ۴ماه امیدی هست یا نه کمکم کنین لطفا
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1395/12/14
خب که چی! خلاصه همشون این بود که 6 بیدار میشن 12 میخوابیدن
Iran, Islamic Republic of
01:38 - 1396/05/08
اینا اصلا راجب موفقیتشون نگفتن من واقعا خودم درگیرم نمیدونم چجوری بخونم که موفق بشم خیلی دهنمو درگیر کرده این موضوع اگه کسی میتونه بهم کمک کنه ممنون :)
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1396/05/16
من میخوام برم نهم ودرسمم خوبه ولی ازالان فکرم درگیرکنکوره خواهش میکنم رمزموقیتوبهم بگین باتشکر
پاسخ ها
Arbab
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
حاجی زیادفکرنکن هنوزنهم رونخنودی من دهمم اینقدرمثل توفورنمیکنم
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1396/08/19
اینا یک سری حرف های دری وری و چرت و پرته که این رتبه ها تک رقمی میگن یک کلمه از حرفاشون هم درست نیست
پاسخ ها
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
این حرف بیهودس من سال قبل رتبم ۱۴۲۱۹۱بود یک سال تمام نشستم خوندم با لذت رتبه ۵۶۷ شدم
فقط به این باور رسیدم که اگه یه انشان میتونی کاری رو انجام بده پس منم میتونم
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1397/02/10
ماهم اینهمه میخونیم چرا بجایی نمیرسیم پ شانس نداریم که
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
فقط تست بزن
United States
15:40 - 1397/04/09
من می خواهم بروم نهم کتاب های اول تا چهارم دبیرستان تجربی روهم گرفتم کنکور سال97رو هم که دادم تازش هم مطمئن هستم چهار کتاب تخصصی 50تا60میزنم و لی چهار کتاب عمومی رو بد زدم چون بیشتر وقتم رو کتاب های تخصصی رو خوندم وبا این کنکوری که دادم با این سنم به خودم مطمئنم که کنکور های بعدی ام روعالی وکنکور اصلی ام رورتبه اول کنکور می شوم وبرای فوق تخصص توی یکی از بهترین دانشگاه های دنیا خواهم خواند
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1397/04/26
به نطر من هیچ کاری نیست که نشدنی باشه ما انسانیم مغز داریم توانایی داریم پس می توانیم
رنگ خون همیشه قرمز است
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1397/06/13
شروع به درس خوندن کنید؛ کم کم راز موفقیت خودتون رو کشف می کنید!
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1397/06/23
آدم اگر تلاش کنه میتونه موفق بهشه .
من خودم امسال شاگرد اول شدم با این که روستایی ام واز هیچ چیز به جز کتاب درسی استفاده نمیکنم
و در بدو ترین فشار روحی هم هستم چون امسال تو تصادف پدر ومادر م رو از دست دادم
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1397/11/21
بچه ها بنظرتون برارشته انسانی روزی 7ساعت خوندن اندازه اس؟یاکمه؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج