حذف نام ایرانی‌ها از جدول ستارگان جهان
۱۳۹۷۱۸
۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۶
۸۸۲۲ 
با توجه به راه نیافتن تیم والیبال ایران به مرحله نیمه نهایی رقابتهای جهانی والیبال، نام چهار ستاره کشورمان از جدول انتخابی ستارگان جهان که در آغاز مراسم توزیع جوایز مسابقات به عنوان برترین بازیکنان پیکارها معرفی می‌شوند، کنار گذاشته شد.
خبرگزاری مهر: به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نام محمد موسوی، فرهاد ظریف، سعید معروف و فرهاد قائمی، چهار ستاره ایرانی مسابقات قهرمانی جهان که نام‌شان تا روز پایانی پیکارها در میان بهترین بازیکنان فاکتورهای دفاع، لیبرو، پاس و دریافت قرار داشت، از جدول انتخابی ستارگان جهان که در آغاز مراسم توزیع جوایز مسابقات به عنوان برترین بازیکنان پیکارها معرفی می‌شوند، کنار گذاشته شدند.

بی‌‍شک اگر ایران به مرحله نیمه نهایی راه می‌یافت، این چهار بازیکن شایستۀ ایرانی بخت این را داشتند در میان تیم ستارگان مسابقات قرار گرفته و در روز پایانی پیکارها به عنوان یکی از بازیکنان برتر رقابتهای جهانی معرفی شوند. اما بر اساس مقررات مسابقات جهانی؛ تیم ستارگان جهان از میان سه بازیکن برتر هر فاکتور (بر اساس آمار) که عضو یکی از چهار تیم مرحله نیمه نهایی باشند، برگزیده می‌شود.

بر این اساس بهترین بازیکنان فاکتورهای مختلف مسابقات جهانی به شرح زیرند:

حمله:
ماریوش ولازولی (لهستان)، دنیس کالیبردا (آلمان) و لوکارلی (برزیل)

دفاع: مارکوس بوهم (آلمان)، کارول کلوس (لهستان) و سیدائو (برزیل)

سرویس: گئورگی گروزر (آلمان)، لوکارلی (برزیل) و ماریوش ولازلی (لهستان)

پاس: لوکاس کامپا (آلمان)، تونیوتی (فرانسه) و برنو رزنده (برزیل)

دریافت: داسیلوا (برزیل)، اندرس (برزیل) و کوبیاک (لهستان)

توپگیری: گربنیکوف (فرانسه)، زاتورسکی (لهستان) و کامپا (آلمان)

امتیازآوری: ماریوش ولازلی (لهستان)، روزی یه (فرانسه) و انگاپت (فرانسه)

ارزشمندترین بازیکن:

علاوه بر تیم ستارگان جهان که از میان فهرست بازیکنان بالا انتخاب می‌شود، یک بازیکن نیز از سوی کمیته فنی مسابقات به عنوان ارزشمندترین بازیکن جهان برگزیده می‌شود که از ماریوش ولازلی؛ ستاره تیم لهستان به عنوان محتمل‌ترین گزینه این مهم نام برده می‌شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج