مردی که خاکسترش در 100 کشور پخش شد!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۵۷۷۸۹
۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۳
۱۴۳۶۷
در نوامبر 2013، هالی تومی به سراغ شبکه‌های اجتماعی رفت تا از مردم سرتاسر جهان بخواهد خاکستر پسرش را پخش کنند. یک سال از آن زمان گذشته و خاکستر سی‌جی در صد کشور جهان پراکنده شده و حتی سر از فضا هم در آورده است.
فرارو: در نوامبر 2013، هالی تومی به سراغ شبکه‌های اجتماعی رفت تا از مردم سرتاسر جهان بخواهد خاکستر پسرش را پخش کنند. یک سال از آن زمان گذشته و خاکستر سی‌جی در صد کشور جهان پراکنده شده و حتی سر از فضا هم در آورده است.
 
به گزارش بی‌بی‌سی‌، از میان عکس‌هایی که در صفحۀ فیسبوکیِ "پراکندن سی‌جِی" (CJ) دیده می‌شود، یکی از همه پرتکرارتر است. این عکس تصویر مرد جوانی است که عینک آفتابیش را روی سرش گذاشته، تی‌شرت تیم رِدساکس بوستون را به تن دارد و رو به دوربین لبخند زده است.

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)

این عکس متعلق به سی‌جی تومی اهل شهر مِین در آمریکاست. او عضو سابق نیروی هوایی آمریکا و عاشق سفر و ماجراجویی بود. سی‌جی در چهاردهم آوریل سال 2010، وقتی که تنها 20 سال داشت، به زندگی خود پایان داد.
 
نوامبر سال گذشته، وقتی که چشم مادر سی‌جی به کوزۀ حاوی خاکستر پسرش روی طاقچه افتاد، این فکر به ذهنش رسید که پسرش را به سفر بفرستد.
 
هالی تومی می‌گوید: "به فکرم رسید که اینطوری خاکستر پسرم برای همیشه در همان کوزه خواهد ماند. او فرصتِ دیدن دنیا را پیدا نکرد و من می‌خواستم به سی‌جی چیزی را بدهم که او شانس دست یافتن به آن را پیدا نکرده بود."
 
هالی بعد از آن که موضوع را با شوهرش، جان، در میان گذاشت، صفحه‌ای فیسبوکی به راه انداخت و در آن از مخاطبان خواست که در صورتی که حاضرند مقداری از خاکستر سی‌جِی را در محلی به انتخاب خودشان پخش کنند به او پیام بدهند.

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
هالی تومی و جی‌سی
 
در ابتدا سرعت رسیدن پیشنهادها کم بود، طوری که هالی و خانواده‌اش فکر نمی‌کردند تعداد پیشنهادها حتی به چند صدتا برسد.
 
اما حالا که یکسال از آن زمان گذشته، بیش از نه هزار نفر به او پیشنهاد کرده‌اند تا مقداری از خاکستری پسرش را در سفرهایشان پخش کنند و هالی در حال حاضر مجبور به انتخاب از میان آنهاست.
 
او افرادی را که به جاهایی خاص یا جاهایی که خاکستر سی‌جی پیشتر در آن پخش نشده می‌روند، انتخاب می‌کند. هالی می‌گوید: "دوست داشتم بتوانم همۀ کسانی را که پیشنهاد پراکنده کردن خاکستر را دادند قبول کنم، اما ما فقط به میزان محدودی خاکستر داریم."
 
وقتی کسی به هالی پیام می‌دهد، و پیشنهادش از سوی هالی پذیرفته می‌شود، او مقداری از خاکستر سی‌جی را در کیسه‌ای کوچک می‌ریزد و آن را به همراه یک نامه و عکسی از سی‌جِی با تیشرت قرمزش را برایش می‌فرستد.

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
خاکستر سی‌جی چندین بار سقوط آزاد کرد؛ این عکس در آریزوناست

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
مزرعۀ چای، تامیل نادو در هند

هالی می‌گوید: "من از آنها می‌خواهم تا به سی‌جی نشان دهند که ما عاشقانه دوستش داشتیم. و چیزی که بیش از همه دوست دارم مردم برایم انجام دهند این است که به سی‌جی بگویند، من متاسفم. چون من حس می‌کنم که پسرم را ناامید کردم."
 
از کسانی که خاکستر سی‌جِی را پخش می‌کنند خواسته شده تا از کار خود عکس بگیرند و چند جمله‌ای دربارۀ جایی که انتخاب کرده بودند بنویسند. صفحۀ فیسبوکیِ "پراکندن سی‌جی" پر است از عکسهایی از سراسر جهان. از مکانهای معروف گرفته تا کوهها برفگیر و جزایر استوایی.
 
در پیش‌زمینۀ اغلب عکس‌ها کیسۀ حاوی خاکستر سی‌جی و عکس او دیده می‌شود.

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
بر فراز زوگشپیتز، مرتفع ترین قلۀ آلمان

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
تپه‌های شنی در نزدیکی سواکوپومند در نامیبیا

با وجود این همه پاکت‌هایی که به این همه مقصد متفاوت فرستاده می‌شوند، مشکلات رساندن خاکستر سی‌جی به دست علاقمندان به پخش کردن آن، نسبتاً کم بوده است.
 
اما بعضاً پاکت‌هایی که مقصد رسیده بودند، آسیب دیده بودند، و در بعضی مواقع خبری از خاکستر درون پاکت نبود. هالی، مادر سی‌جی، می‌گوید: "شنیدن این خبر همیشه سخت است، اما اعتقاد دارم که خاکستر سی‌جی سر از هر کجا در بیاورد، قسمت بوده که سر از همان جا در بیاورد."
 
گاهی اوقات خاکستر سی‌جی برگشت می‌خورد. شاید به این دلیل که افراد پیشنهاددهنده نظرشان را عوض کرده‌اند و یا اینکه سفرشان لغو شده است. از آنها خواسته شده تا اگر احساس می‌کنند توان برآورده کردن پیشنهادشان را ندارند، خاکستر را بازگردانند.
 
اما دیدن پاکتهای خاکستر برگشت‌خوردۀ سی‌جی در صندوق پست، برای مادر سخت است. او در فیسبوکش نوشت: "مطمئن نیستم که چرا این موضوع باعث ناراحتیم می‌شود، در حالیکه خود از اول گفته بودم این گزینه برای پیشنهاددهنده‌ها وجود دارد.

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
در عمق شانزده متری زیر آب، نزدیکی جمهوری دومنیکن
 
کسانی که پیشنهاد داده‌اند خاکستر سی‌جی را پخش کنند، از گروههای سنی و ملیت‌های مختلفی هستند. زندگی بعضی از آنها تحت تاثیر خودکشی یکی از نزدیکان بوده و برخی خود زمانی به خودکشی فکر کرده بوده‌اند.
 
هالی می‌گوید: "به خاطر سی‌جی و سفرش، بعضی‌ها به من گفته‌اند که دیگر نمی‌خواهند به زندگی خودشان پایان دهند. حتی لحظه‌ای به این فکر نبودم که ماجرای پسرم بتواند زندگی دیگران را نجات دهد."
 
با وجود اینکه خاکستر سی‌جی در هفت قارۀ دنیا، از جمله قطب جنوب، پراکنده شده است، هنوز چند جایی هست که خانوادۀ سی‌جی دوست دارند خاکسترش را به آن محل‌ها نیز برسانند؛ ازجمله: مجسمۀ مسیح در ریو دو ژانیرو، جزایر گالاپاگوس، هرم جیزا در مصر و زیر درخت بلوط باستانی در کارولسنای جنوبی.
 
سفر سی‌جی به سیارۀ زمین محدود نشده و خاکستر وی در ماه اکتبر به عنوان بخشی از بار یک راکت از نیومکزیکو به فضا پرتاب شد. هالی می‌گوید: "این ماجرا باعث شد که پسر دلبند ما به جاهایی فراتر از تصور ما سفر کند."

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)

خانوادۀ سی‌جی قصد ندارند همۀ خاکستر او را از دست بدهند، بخش کوچکی از آن در خانه خواهد ماند و بخشی از آن در ساختن زیورآلات برای مادرش به کار برده خواهد شد. آنها هرگز میزان دقیق خاکستر سی‌جی را اندازه نگرفته‌اند، اما دو سوم از خاکستری که بنا بود در اقصا نقاط دنیا پراکنده شود، تا الان مصرف شده است.
 
آنها قصد دارند تا یک سوم باقی مانده را تا اوایل سال 2015 پراکنده کنند، هر چند محدودیت زمانی خاصی برای این امر قائل نیستند. هالی می‌گوید: "حس می‌کنم که وقتی زمان پایان فرا برسد، آن را حس خواهم کرد."
 
هالی نمی‌داند که وقتی پروژۀ پراکندن خاکستر سی‌جی به پایان برسد و آخرین پاکت خاکستر را پست کند، چه احساسی به او دست خواهد داد، اما از اینکه اشک خواهد ریخت مطمئن است. او می‌گوید: "پست کردن خاکستر فرزندتان کار آسانی نیست، چون که او از پیشم رفته در حالیکه می‌بایست الان در میان ما می‌بود." اما او از این که این کار را کرده، راضی است.

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
بر فراز کاپادوسیا در ترکیه، سوار بر بالن

هالی می‌گوید: "من به عنوان مادرش، یک ترس بزرگ دارم و آن این است که سی‌جی فراموش شود." او امیدوار است که با وجود هیجده هزار نفری که صفحه‌اش را در فیسبوک لایک کرده‌اند و پیشنهادهایی که همچنان برای به سفر بردن خاکستر سی‌جی به او داده می‌شود، یاد و خاطرۀ پسرش همچنان زنده بماند.

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
ساحل پورت ویلونگا، جنوب استرالیا

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
جزیرۀ هاینان رو به هایکو سیتی، چین

مردی که خاکسترش در صد کشور پراکنده شد! +(تصاویر)
یکی از اعضای تیم المپیک زمستانی ایالات متحده، در حال پخش کردن خاکستر سی‌جی در سوچی
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر