واکنش یک مرجع تقلید به اختلاس اخیر
۱۶۰۴۹۲
۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۵
۱۰۶۴۱
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید با اشاره به انتشار خبر تخلف و فساد 12 هزار میلیاردی بانکی، یادآورشد: این‌که هراز چندگاهی اخبار سؤاستفاده‌های مالی در رسانه‌ها و مطبوعات بیان می‌شود نشان می‌دهد که نظارت درست نداشته‌ایم.
خبرگزاری ایسنا: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، اجتماع میلیونی عزاداران و سوگواران حسینی در کربلای معلی را عامل وحشت و هراس بدخواهان و دشمنان اسلام و مکتب اهل بیت(ع) دانست.

این مرجع تقلید همزمان با اربعین حسینی در جمع عزاداران و سوگواران حرم کریمه اهل بیت(ع) حضور گسترده مردم در مراسم اربعین حسینی در نقاط مختلف کشور را نشان دهنده عشق بی‌نظیر آنان به حضرت سیدالشهدا(ع) دانست.

وی عظمت راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی امسال در کربلای معلی را دارای پیام‌های بسیار مهمی دانست و تصریح کرد: این‌که در یک روز چنین جمعیتی در یک مکان جمع شود سابقه ندارد، در حج با آن عظمتش چنین جمعیتی حضور ندارند و باید قدر چنین سرمایه ارزشمندی را بدانیم.

وی اظهار کرد: یقینا چنین حرکت با عظمت و شکوهی، رعب و وحشت در دل دشمنان اسلام و مکتب اهل بیت(ع) می‌اندازد و بدخواهان متوجه می‌شوند نمی‌توانند عشق به حضرت سیدالشهدا(ع) را از دل ها بیرون کنند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با بدعت‌ها و احیای دین از مهم‌ترین اهداف قیام آن حضرت بوده است و ما نیز اگر می‌خواهیم به معنای واقعی کلمه حسینی باشیم باید در چنین مسیری حرکت کنیم.

وی در ادامه وقوع برخی مفاسد از جمله فسادهای اقتصادی را زیبنده نظام اسلامی ندانست و با اشاره به انتشار خبر تخلف و فساد 12 هزار میلیاردی بانکی، یادآورشد: این‌که هراز چندگاهی اخبار سؤاستفاده‌های مالی در رسانه‌ها و مطبوعات بیان می‌شود نشان می‌دهد که یا نظارت درست نداشته‌ایم، یا تشکیلات قضایی اشکال داشته و یا در دیگر امور دچار نقص بوده‌ایم؛ ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که اثری از فساد در جامعه نباشد.

زائران و مجاوران کریمه اهل بیت(ع) در شبستان امام خمینی(ره) و دیگر صحن‌های حرم مطهر نماز جماعت ظهر و عصر اربعین حسینی را به امامت حضرت آیت الله مکارم شیرازی اقامه کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج