اين چند اشتباه ساده، شما را می كُشد!
۱۷۶۰۰
۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
۱۷۴۹۵۸ 
آیا داروی خود را با آبمیوه می‌خورید؟ آیا تا به حال یک کپسول را باز کرده‌اید؟ آیا مجبورید چند دارو را با هم بخورید و این موضوع موجب نگرانی شما شده است؟ اگر این‌طور است حتما این مطلب را بخوانید!
مجله سیب سبز: زماني كه صحبت از مصرف دارو مي‌شود، اكثر ما مي‌دانيم انجام بعضي كارها مي‌تواند تاثير آن‌ها را كمتر يا بيشتر كند به همين دليل پزشكان در مورد چگونگي استفاده و دوز مصرفي بعضي از داروها دستورات ويژه‌اي مي‌دهند. براي مثال تعدادي از داروها را فقط بايد بعد از ناهار يا شام مصرف كرد اما بعضي ديگر حتما بايد هنگام خالي بودن شكم مورد استفاده قرار گيرند.

اما اين تمام ماجرا نيست؛ حقايق شگفت‌انگيزي در مورد مصرف بعضي داروها وجود دارد كه نه‌تنها مي‌تواند اثر آن‌ها را كمتر يا بيشتر كند بلكه توجه نكردن به اين نكات ممكن است عواقب بسيار بدي به همراه داشته باشد. چند ماه پيش بود كه يك زن 67 ساله در كشور انگلستان فقط به‌دليل استحمام بعد از مصرف يك داروي خاص جان خود را از دست داد. اين زن از يك برچسب دارويي استفاده مي‌كرد كه روي پوست قرار مي‌گرفت و داروي مسكن فنتانيل را به‌تدريج وارد بدنش مي‌كرد اما گرماي حمام باعث افزايش سرعت جذب دارو از طريق پوست شد و در نهايت با ايست قلبي به زندگي اين زن پايان داد.
 
نمونه‌هاي مشابه با اين اتفاق كم نيستند. در بسياري موارد ديگر هم حمام كردن موجب افزايش شديد سرعت جذب داروهاي مسكن از طريق پوست شده و حتي فرد بيمار را بي‌هوش كرده است. توجه به همين موارد نشان مي‌دهد، هنگام استفاده از داروها بايد به‌تعدادي از نكات مهم توجه ويژه نشان داد؛ اين نكات نه‌تنها به افزايش كارايي داروها و سرعت درمان كمك مي‌كند بلكه در مواردي جان يك شخص را از خطر مرگ حتمي نجات مي‌دهد.
 
اين چند اشتباه ساده، شما را می كُشد!
با اين داروها نبايد دوش گرفت

هنگام استفاده از برچسب‌هاي دارويي كه روي پوست قرار مي‌گيرند به‌هيچ عنوان نبايد به حمام رفت. گرماي حمام موجب گشاد شدن رگ‌هاي بدن و افزايش سرعت گردش خون در آن‌ها مي‌شود. مشخص است كه در اين حالت دارو با سرعت بيشتري جذب شده و به سمت اندام‌هاي حياتي بدن حركت مي‌كند.

اين موضوع به‌خصوص در مورد مصرف بعضي از انواع مسكن‌ها مانند فنتانيل (fentanyl)، اكسي كودون (oxycodone) و بوپرنورفين (buprenorphine) ممكن است خطرناك باشد. به غيراز حمام كردن، قرار گرفتن در معرض آب و هواي گرم هم همين تاثير را دارد البته بسياري از برچسب‌هاي ديگر مانند برچسب‌هاي ترك سيگار كه اين روزها زياد مورد استفاده قرار مي‌گيرند نيز در برابر گرما همين اثر را به همراه خواهند داشت.

توجه داشته باشيد قرار گرفتن داروها در برابر گرما مي‌تواند باعث بروز تغييرات فيزيكي در آن‌ها شده و اثرشان را از بين ببرد. موارد زيادي اتفاق افتاده كه به اين دليل دارو فاسد شده و به جاي درمان فرد بيمار را روانه بيمارستان كرده است. دقيقا به همين دليل است كه روي بسته بسياري از داروها تاكيد شده كه حتما بايد آن‌ها را در جاي خشك و خنك نگهداري كرد.

دماي بسيار سرد هم تاثير بدي روي بعضي از داروها دارد، براي مثال با قرار گرفتن انسولين در معرض دماي انجماد، مولكول‌هاي آن نابود مي‌شوند؛ به اين ترتيب اين دارو اثر خود را از دست مي‌دهد و بيماران ديابتي ديگر نمي‌توانند با كمك آن قند خون خود را كنترل كنند.

كپسول‌ها بايد در شكم باز شوند نه در دهان!

يكي از اشتباهات مهلكي كه بعضي از ما قبل از مصرف دارو انجام مي‌دهيم، شكافتن كپسول‌هاست. بعضي از كپسول‌ها پوشش خاصي دارند كه مي‌تواند شيوه وارد شدن دارو در جريان خون بدن را كنترل كند.

براي مثال پوشش اين كپسول‌ها به آرامي در داخل معده حل شده و به‌تدريج دارو را به بدن وارد مي‌كند اما اگر شما اين پوشش را باز كرده و اقدام به مصرف دارو كنيد، تمام حجم دارو يكباره وارد جريان خون مي‌شود كه اين كار ممكن است عواقب بسيار وحشتناكي به همراه داشته باشد.

متاسفانه بعضي از كودكان هنگام خوردن كپسول، آن را مي‌جوند و با آسيب وارد كردن به روكش دارو باعث تخليه يكباره محتويات آن در بدن مي‌شوند. بعضي ديگر از داروها هم فقط بايد در داخل اسيد معده آزاد شوند و تماس آن‌ها با دهان يا گلو، به اين قسمت‌ها آسيب وارد مي‌كند.

يكي از داروهايي كه حتما بايد مراقب روكش آن بود، مورفين است؛ از مورفين براي آرام كردن دردهاي بسيار شديد استفاده مي‌شود اما براي آن‌كه بيمار بهترين نتيجه را از مصرف آن بگيرد، دارو بايد به آرامي وارد جريان خون شود. يا روكش دارويي مانند نيفديپين (Nifedipine) كه براي كنترل فشار خون و درمان آنژين مورد استفاده قرار مي‌گيرد، به هيچ عنوان نبايد آسيب ببيند. در غير اين صورت مصرف اين كپسول باعث سردرد و سرگيجه شده و حتي مي‌تواند منجر به سكته يا حمله قلبي شود.

هيچ‌گاه نبايد قرص‌هايي كه به يكديگر چسبيده‌اند، تغيير رنگ داده يا تكه‌تكه شده‌اند را مصرف كرد. به احتمال زياد اين قرص‌ها در معرض رطوبت يا گرماي زياد قرار گرفته‌ و خاصيت خود را از دست داده‌اند. چك كردن تاريخ انقضاي داروها كه روي بسته آن ثبت مي‌شود نيز در بسياري موارد شما را از مسموميت‌هاي دارويي حفظ مي‌كند.

مصرف آبميوه با دارو، يك اشتباه مهلك

بسياري از بيماران قلبي براي تنظيم ضربان قلب خود يك داروي رقيق‌كننده خون به نام وارفارين (warfarin) را مصرف مي‌كنند. متاسفانه اين دارو به كرنبري و آب آن واكنش مي‌دهد.

 اين ميوه مقادير زيادي اسيد ساليسيليك دارد كه باعث رقيق شدن خون مي‌شود. رقيق‌شدن بيش از حد خون ممكن است خونريزي داخلي را به همراه داشته و جان انسان را در معرض خطر جدي قرار دهد.

مصرف آب گريپ فروت و بعضي ديگر از مركبات مانند پرتقال مي‌توانند با آنزيم‌هاي بدن واكنش داده و باعث تجزيه شدن دارو در سيستم گوارشي شوند. مركبات تركيباتي دارند كه بعضي از آنزيم‌هاي مفيد در بدن را از كار مي‌اندازند و به اين ترتيب داروهاي كاملا بي‌خطر را تبديل به تركيبات خطرناك مي‌كنند.گريپ فروت همچنين روي داروهاي فشار خون و آنتي‌هيستامين‌ها هم تاثير بدي دارد و عملكرد آن‌ها را از حالت طبيعي خارج مي‌كند.
 
اين چند اشتباه ساده، شما را می كُشد!
آب پرتقال و آب سيب هم ممكن است با مصرف همزمان با هم بعضي از داروهاي ضد‌سرطان مثل etoposide، celiprolol،  talinolol و تعدادي از آنتي بيوتيك‌ها مانند ciprofloxacin و ciprofloxacin واكنش ‌نشان‌بدهد. البته كارشناسان معتقدند در بسياري موارد مصرف تكه‌هاي كوچك ميوه همراه با داروها خطري به همراه ندارد اما اگر در اين مورد هنوز شك داريد، بهتر است حتما با پزشك خود در اين مورد مشورت كنيد. اين موضوع به‌خصوص در مورد داروهايي كه براي درمان بيماري‌هاي خاص مورد استفاده قرار مي‌گيرند، اهميت بيشتري دارد.

بعضي‌ داروها را نبايد با هم خورد

زماني كه شما 2 يا چند دارو را با هم مصرف مي‌كنيد بايد منتظر تركيب‌شدن آن‌ها با هم در سيستم گوارشي خود باشيد. با اين‌كه در بسياري موارد اين موضوع خطري به همراه ندارد اما موارد زيادي بوده كه بيماران به‌دليل توجه‌نكردن به اين نكته سر از بيمارستان درآورده‌اند. يك دارو ممكن است عملكرد يك داروي ديگر را تغيير داده و حتي مانع جذب آن در بدن شود. اين حالت به‌خصوص براي داروهايي كه براي پيشگيري از شرايط خطرناك مانند حمله قلبي و سكته تجويز مي‌شوند، اهميت بسيار بالايي دارد. اگر چند دارو كه ‌عوارض مشابه يكساني دارند با هم مصرف شوند، خطر اعتياد به عوارض آن داروها فرد را تهديد مي‌كند. براي مثال مصرف داروي وارفارين به همراه بعضي از آنتي‌بيوتيك‌ها ممكن است اثر آن‌را بيشتر كرده و در بدن اختلال ايجاد كند.
 
بعضي داروهاي ديگر هم كه براي درمان رفلاكس معده و كم‌كردن اثر اسيد معده مورد استفاده قرار مي‌گيرند، ممكن است به داروهاي رقيق‌كننده خون واكنش نشان دهند. اين عامل ممكن است موجب بروز خونريزي داخلي و جراحت در بدن شود. تركيب داروهايي كه براي بيماري‌هاي قلبي، فراموشي، درمان آلرژي و بي‌خوابي تجويز مي‌شوند و استفاده همزمان آن‌ها مي‌تواند به‌شدت براي سلامت بدن خطرناك باشد. افرادي كه به‌طور همزمان 2 يا 3 عدد از اين داروها را با هم مصرف مي‌كنند با احتمال 3برابر بيشتر از ديگران ممكن است ظرف مدت 2 سال جان خود را از دست بدهند. اين افراد همچنين بيشتر از ديگران در تمركزكردن دچار مشكل مي‌شوند و از دست دادن قدرت حافظه در بسياري از آن‌ها امري شايع است.

استفاده از قاشق چاي‌خوري ممنوع

يكي ديگر از اشتباهاتي كه متاسفانه بسياري از والدين دچار مي‌شوند، دارو دادن به فرزندشان با قاشق چاي‌خوري است اما به‌دليل آن‌كه اندازه قاشق‌هاي چاي‌خوري با هم تفاوت زيادي دارند، ممكن است كودك بيش از حد لازم دارو دريافت كرده و دچار مسموميت شود. قاشق‌هاي چاي‌خوري ظرفيت‌هاي متفاوتي از 2.5 ميلي‌ليتر تا 7.3 ميلي‌ليتر دارند كه اين نشان مي‌دهد، كودكان ممكن است دوزهاي مختلفي از دارو را با استفاده از اين قاشق‌ها دريافت كنند. به جاي آن، والدين بايد از قاشق‌هاي خاصي كه به همراه دارو ارائه مي‌شود، استفاده كنند يا قاشق‌هاي خاص را از داروخانه‌ها تهيه كنند كه درجه‌بندي دارند. آن‌ها همچنين بايد توصيه‌هاي نوشته شده روي بسته داروها يا دستور داده شده توسط پزشك را به دقت رعايت كنند تا مطمئن شوند فرزندشان به ميزان كافي و درستي دارو دريافت مي‌كند.

والديني كه از قاشق‌هاي چاي‌خوري بزرگ استفاده مي‌كنند، در بعضي موارد تا 192 درصد بيشتر از قاشق چاي‌خوري كوچك به كودك‌شان دارو مي‌دهند. برخي قاشق‌هاي غذاخوري نيز اندازه‌اي 2برابر قاشق‌هاي ديگر دارند. استفاده از اين قاشق‌ها نه تنها ممكن است باعث شود كودكان بيش‌ازحد مورد نياز دارو دريافت كرده و حتي دچار مسموميت شوند بلكه در برخي موارد به‌دليل كوچك بودن اندازه قاشق آن‌ها ممكن است مقدار دارو كافي نبوده و روند درمان كودك را طولاني‌تر كند.
 
اين چند اشتباه ساده، شما را می كُشد!
جنين احتياجي به داروي شما ندارد

تحقيقات نشان مي‌دهد، بسياري از زنان باردار داروهايي را مصرف مي‌كنند كه براي سلامت فرزندان‌شان مضر است و ممكن است باعث بروز نقص‌هاي مادرزادي در آن‌ها شود. براي مثال داروهاي درمان آكنه، ‌افسردگي، آنتي‌بيوتيك‌ها و بسياري داروهاي ديگر كه براي درمان بيماري‌هاي قلبي استفاده مي‌شوند ممكن است براي جنين خطرات زيادي به همراه داشته باشد و به همين دليل زنان باردار بايد با مشورت با پزشك خود از مصرف اين داروها پرهيز كنند. نزديك به 56 درصد از زنان در طول دوران بارداري خود ناچار به استفاده از دارو مي‌شوند.

چرا در تابستان اثر دارو كمتر مي‌شود؟

حتما شما هم حس كرده‌ايد در فصل‌هاي بهار و تابستان كه تابش نور خورشيد شديدتر است، اثر داروهاي مصرفي‌تان كم مي‌شود؟ اين موضوع عجيبي نيست، زيرا در اين فصل‌ها بدن به واسطه قرار گرفتن در معرض نور خورشيد ويتامين D بيشتري مي‌سازد. اين ويتامين سرعت تجزيه مواد دارويي را افزايش داده و به اين ترتيب اثر آن‌ها را كاهش مي‌دهد.

به‌طور كلي بايد توجه داشت شيوه عملكرد داروها در بدن انسان در فصول سرد و گرم كه شدت نور خورشيد كم يا زياد مي‌شود، تفاوت زيادي با هم دارند. در فصل تابستان كه گرم‌ترين زمان سال است اثر برخي از داروها بين 7 تا 17 درصد كمتر مي‌شود و به همين دليل شايد شما در اين مواقع احساس كنيد كه از داروهاي خود نتيجه كافي را نمي‌گيريد. به‌ همين‌دليل اگر شما هم حس مي‌كنيد با گرم‌تر شدن هوا داروهاي‌تان اثر كمتري روي شما دارند، مي‌توانيد با پزشك خود در اين مورد مشورت كنيد اما به هيچ‌وجه خودتان مقدار داروي مصرفي را افزايش ندهيد!

من به دارويم خوش‌بين نيستم!

اگر يك بيمار به دارويي كه براي درمان بيماريش مصرف مي‌كند اعتقاد نداشته باشد، ميزان تاثير آن كمتر مي‌شود. تعداد زيادي از مطالعات نشان داده است ميزان باور و اعتقاد يك بيمار نسبت به داروي مصرفي حتي اگر يك مسكن ساده باشد، مي‌تواند تاثير آن را افزايش داده و حتي آن را به‌طور كامل بي‌تاثير كند.
 
اين چند اشتباه ساده، شما را می كُشد!
 مغز انسان توانايي‌هاي شگفت‌انگيز زيادي دارد و حتي مي‌تواند ميزان تاثير يك دارو را بيشتر كند يا تاثير آن را به‌طور كامل از بين ببرد. متاسفانه افرادي كه به بيماري‌هاي مزمن مبتلا هستند و بايد داروي خود را طي يك دوره بسيار طولاني مصرف كنند بعد از مدتي نسبت به ميزان تاثير دارو احساس منفي پيدا مي‌كنند و از درمان خود نااميد مي‌شوند اما همين اشتباه باعث مي‌شود طول مدت درمان آن‌ها چند برابر شود.
انتشار یافته: 84
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1391/04/01
کجای این مطلب از کشتن گفته؟؟؟؟
بازم تیتر زدین؟
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1392/08/26
مزخرف بود چیزی بگین که بشه استفاده کرد
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1394/09/13
اینجا چیزی از مرگ ناشی از مسمومیت دارویی نوشته نشده.
Iran, Islamic Republic of
03:13 - 1395/08/13
من که از بچگی با قاشق سوپ خوری همه شربتامو خوردم الانم زنده ام.
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1395/08/29
با چندتا قرص استامینوفن میشه مرد؟
پاسخ ها
RV
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
نمیدونم والا...بخورین تا جایی که میتونین بعدش ببینین تو چندمین قرص کشنده میشه!!!
رامین
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
نه من دو بسته خوردم نمردم
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
دوست منم دو بسته خورد نمرد فقط داغون شد
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1395/11/23
من ۳۰ تا استامنیفن و۶ تا پروفن خوردم هنوز زنده ام
پاسخ ها
Shokofe
Bulgaria
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
ما 110تا قرص کپسول 500خوردیمم چیزیمون نشد بعد تو استاامینوفن میخوری؟
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1396/01/27
باید قرص برنج یا قرص.....بخورید.منم هستم
پاسخ ها
علی احمد
France
۰۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
ایا اگر این دارو خورده شود فرد دچار سکته قلبی میشود من الان میگیرم ومی خورم ایا جواب می ده
Maryam
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
قرص برنجو ازکجاگیربیاریم
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1396/03/17
منم هستم راستی اون قرص های سکده قلبی روبخوریم مطماباشین میمیریم شماواسه چی میخوای خودتوبکشی بذارحدس بزنم یاخیانت یاعشقت دوست نداره یاعاشق شدی نمیتونی برسی ؟؟
پاسخ ها
رامین
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
سلام ن بابا حالا دیگ کار ما ازاین بچه بازیا گذشته مشکل مادیاته
باران
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
عطاریاااااا
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1396/04/14
ببینی اگه میخوایین بمیرین 40 تا هسته ی گیلاس بخوریم یا هلو اگه 40 تا یا 50 تا بخوریم دچار مسمومیت و مرگ می شو
پاسخ ها
hana
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
مگه میشه اولین باره میشنوم
France
06:12 - 1396/12/14
اگه بخورم حتما میمیرم
پاسخ ها
Mahdieh
United States
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
نخور.
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1396/12/19
من از دست شوهرم‌خسته شدم میخوام بکوشمش ۲۶ ساله دد
پاسخ ها
Shko
Bulgaria
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/01/04
کاش میشد خیلی راحت مرد ن همیشه هم خیانت باعث مرگ نیست منم خیلی وقته دنبال داروییم ک بشه با خوردنش مرگو طبیعی جلوه داد اما هنوزم ک هنوزه پیداش نکردم یایه دارویی ک ببره تو کما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
پیداکردی منم خبرکن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
اگه پیدا کردی منم خبر کن خیلی دوست دارم بمیرم همه از دستم راحت شن غیر قابل تحمل شدم برا همه دوباراينکار.کردم ولی نمردم هيچيم نمیشه ار
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1397/03/29
سلام ببخشید اگه دارویی یه روزتوماشین جلوی شیشه نه... پایین تورکاب باشه دارومسموم میشه؟
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1397/03/29
سلام ببخشید اگه دارویی یه روزتوماشین جلوی شیشه نه... پایین تورکاب باشه دارومسموم میشه؟
United States
19:34 - 1397/04/11
من از بچگی تا الآن اصلا قرص نخوردم چون نمیتونم قرص بخورم،قرص تلخه و باعث میشه حالت تهوع بگیرم.قرص های ژله ای و کپسولی هم از گلوم پایین نمیره...اگه مریض بشم،فقط شربت استامینوفن میخورم.
France
00:40 - 1397/05/08
ی دارو معرفی کن ک ب یک دقیقه نکشه زود بمیرم نمیخوام پام ب بیمارستان برسه بعد زنده بمونم
پاسخ ها
گلی
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
اگه پیدا کردین به منم بگو
تنها
Netherlands
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
قرص برنج برای همه جواب میده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
آخخخخ آرزومه بمیرم
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1397/05/19
من فقط میخواام برا یمدت بیمارستان بستری باشم چ غلطی کنم
Iran, Islamic Republic of
02:59 - 1397/05/31
برید سم سوسک بخورید ۴۰ ثانیه شما را میکشد اما درد داره ولی برید بایه سرم /امپول یکم باد وارد رگتون کنید قلبتون ایست میده بدون درد میمیرید
پاسخ ها
آمنه
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
هر راهی رفتم نمردم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
راست میگی
Netherlands
20:27 - 1397/06/05
قرص برنج بهترین راه ولی اگه پشیمون بشین برگشت نداره دیگه
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1397/06/13
راهی نیست بعدش خودکشی قابل تشخیص نباشه ؟ نمیخوام اطرافیان بعد مرگم سرزنش کنن خودشون رو
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/06/18
س چ قرصی بخورم ک ببره توکما بعدزنده بمونم
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1397/06/23
سلام من ساعت یک ظهر یه قرص خوردم ساعت سه رفتم اون یکی قرصمو بخورم که اشتباهی بازم همون قرصی که ساعت یک خوردم بازم از همون خوردم یعنی برام مشکلی پیش میاد؟؟؟ قرصی که خوردم داکسی سایکلین بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
بعد ۲۴ ساعت اینده میمیری
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1397/06/31
س من میخوام فقط واسه چند ساعت بیهوش شم چی بخورم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
آلپرازولام 1درصد . نزدیک 20ساعت میخوابی بیهوش
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1397/06/31
س من میخوام فقط واسه چند ساعت بیهوش شم چی بخورم
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1397/06/31
تو رو خدا یه قرصی معرفی کنید که باعث مرگ بشه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
قرص برنج
وروجک
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
قرص برنج گیر نمیاد خودم خواستم با قرص برنج‌خودمو بکشمگفتن دیگه کسی نمیاره هرکسی هم بیاره تو عطاریا جریمه میشه و برخورد میشه
United States
22:47 - 1397/07/01
خیلی وقت است تصمیم به خود کشی دارم اماتا حالا عرضه این کار را پیدا نکرده ام بعد از پدرم زندگی برایم غیر قابل تحمل شده
Germany
16:04 - 1397/07/04
ترامادول ی خشتب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
اینم نمیکشه
France
14:52 - 1397/07/13
عسل طبیعی باجوش شیرین جواب میده آنی خودم خاستم اماجراتشونداشتم دلم برای خانوادم سوخت
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1397/07/14
گاهی نه عشق وعاشقی نه چیزی ادم واقعا خسته میشه نمیدونه از چی شایدم از خودش
پاسخ ها
سوگند
France
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
عار دقیقا همینه
Iran, Islamic Republic of
03:21 - 1397/07/21
شماها چتونه
واس عمری که خدابهتون داده چزا توکارش دخالت میکنید
خدا خواسته که نمردید
خداروشکر کنید جای کفر کردن.
اونوقت معجزشو میبینید
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1397/07/23
من از همتون با تجربه ترم ..خودکشی اشتباههِِ.... بدترین نوع خودکشی با قرص برنجه.... خیلی درداور و سخته ...خواستین خودتوت راحت کنید اول به خانواده و مادرتون فکر کنید ِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِ.
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/07/27
این صحبت ها فقط احتمالات هستن شایدم درست نباشه شاید برای یک فرد جواب بده واسه یکی جواب نده بدن همه ی انسانها باهم فرق میکنه قدرت جذب گردش خون ضربان قلب بزرگی معده پیچیدگی رگ ها همه از این تفاوتهاست
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/07/27
این صحبت ها فقط احتمالات هستن شایدم درست نباشه شاید برای یک فرد جواب بده واسه یکی جواب نده بدن همه ی انسانها باهم فرق میکنه قدرت جذب گردش خون ضربان قلب بزرگی معده پیچیدگی رگ ها همه از این تفاوتهاست
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1397/08/02
من یک دارو کشنده میخوام
پاسخ ها
تنها
United Arab Emirates
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
فقط قرص ترامادول یا برنج
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1397/09/02
چی بخوری میری تو کما
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1397/09/16
همه ی داروها رو بخورین تا بمیرین
United Arab Emirates
03:24 - 1397/09/29
بابا این حرفا چیه همش سرکاریه
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1397/09/29
س چی بخورم واس چن ساعت کامل بیهوش باشم؟
هیچی نفهمم و بد از چند ساعت بیدار شم؟
پاسخ ها
آسو
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
بیامنوبخور
این حرفاچیه بابا
بروسمت خدا
باخلوص نیت
دورکعت نمازبخون وباهاش دردودل کن ب خداهم آروم میشی هم ب حاجتتون میرسین
ب خداتوکل کردن عشق بهت میده
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1397/10/20
اسو جان دمت گرم واقعا بقیه فک کردن اون دنیا خبریه
نترسید اون دنیا بیشتر از این دنیا عذاب . بابا لعنتیااا خدا بهتون فرصت زندگی کردن داده چتونه اره هر کس یه مشکلی داره ولی قرار نیست خودکشی کنید
میدونستید خودکشی بزرگترین گناااااهههه با خدا خودت برو راز و نیاز کن بهش اعتماد کن به خودش قسم ارومت میکنه یه بار اطمینان کن به خدا پشیمون نمیشید چرا خودتونو باختید به خدا امید داشته باشید . اخه کماااا!!میدونید این کارارو بکنید خانوادتون چقدر عذاب میکشند
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1397/10/22
درس نخواندم یه داروی بگین فردا حالم بد شه
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1397/10/24
چی بخورم وقتی بیدار شدم هیچی یادم نیاد؟خواهش میکنم جوابم رو بدین
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1397/10/27
هر کاری میکنید نمیرید چون همه چی تموم میشه ولی فقط مرگه که آغاز دیگه ای نداره. .کاش اینقدر که به فکر مرگ حتمی هستید دنبال راه چاره میگشتید. جای تیغ و بهم نشون داد و گفت بلاخره خودمو میکشم با بغض گفت بعد من هوای خانوادمو داشته باش کسی که سالها به فکر مرگ بود. هزار تا راه حل هست شما ضعیف نیستید فقط فکر میکنید راهی نیست.آدما موجودات قدرتمندین ولی همه چیزو نمیدون. گاه با یه راه حلی که به ذهنمون نرسیده میتونیم.بمونید و انتقام بگیریداز دنیا.
Iran, Islamic Republic of
04:59 - 1397/10/30
سلام.کسی که دوس داری بمیری،خدااون دنیامنتظرته وبیتابه که توواردبهشتش بشی.خودت رولایق بهشتش کن،بعدبه فکرخودکشی باش.وقتی لایق شدی خداخودش زودترازتوبه فکرکشتنت میوفته چون بیتابته واونجاس که برات معنی خودکشی عوض میشه.خدمت به مردم وخانواده،تحصیل علم و مال،زیبای ظاهرت برای نزدیکا،شستن توالت خانه مادر.لبخندبه مردم وحیوانات وگیاهان،دردودل کردن بانیازمندان،بخشیدن دراوج فقروبیپولی،درد کشیدن وقهقهه زدن و دلبری کردن با خداوند جان.ایناواست میشن مصادیق خودکشی.
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1397/10/30
کسی میدونه قرص برنج از کجا میشه پیدا کرد؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
م
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
آره از عطاریا میتونی پیدا گمی
وروجک
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
زحمت نکش اصلا گیر نمیاد خودم خواستم با قرص برنج خودکشی کنم‌کل عطاریارو گشتم هیچکس نداشت چون اجازه ندارن و هرکسی قرص برنج بیاره جریمه میشن و برخورد میشه باهاشون گفتن بخاطر خودکشی های اخیر ک همه با قرص برنج خودشو میکشه
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1397/11/10
اخر با تیغه خدمو میکشم ها جوابمو بدید
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1397/11/13
من سه ساله شب و روز خدا رو صدا زدم کمک خواستم انواع و اقسامددعاها و نمازها رو امتحان کردم نصف شب نماز شب میخوندم الآن هم گاهی میخونم اما فرجی نشد و افسرده و ناامیدم به این نتیجه رشیدم بمیرم طوری که طبیعی جلوه کنه.قطعا اون دنیا زجراش کمتر از این دنیایه وگرنه به قبرستون نمیگفتن ارمستان.تنها نگرانیم بچمه.کاش مشد باهم بریم
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1397/12/18
کاش یه راهی واسه مردن من بود واقعا تو قسم میخورم اگه راهی بود انجامش میدادم شیش ساله هرچی قرص میخورم نمیمیرم والا به کی بگیم نمیخوایم زنده باشیم بعضیا میگن چرا میخوای
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1398/01/12
من یه بار خواستم خودکشی کنم
رفتم از اون قرصهایی که برای تهوع واستفراغ ونمیدونم دیگه چی خوبه
اینقدر خردم بعد منتظر موندم بمیرم ولی هر چند دقیقه به دستشویی هجوم می اوردم
بعد مدتی فهمیدم چیکار کردم روبه خدا گفتم
میدونم توهم داری بهم میخندی
خلاصه این هم از خودکشی ما جای مردن پیش خدا ضایع شدیم خوبه کسی نمیدونست
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1398/01/29
سلام من ترامادول انداختم سرگیجه شدید تپش قلب شدید گرفتم فشارمم تا 15میره دلیل این چیه هر بار مرفین ب بدنم برسه این اتفاق برام میفته ب بیمارستان منتقل میشم اگه کسی دلیل اينو ميدونه بگه واقعا مهمه برام
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1398/03/22
من می خام بمیرم نمی دونم چی کار کنم شماها از خدا بخواهید شاید هدف یکی تو نو قبول کرد که من بخوابم صبح بیدار نشوم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج