ناو47ساله آمریکا به خلیج فارس می آید+عکس
۱۷۸۰۶
۰۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۷:۵۳
۱۰۰۱۴ 
آمریکا قصد دارد کشتی جنگی قدیمی خود را به یک "پایگاه شناور بزرگ" تبدیل و آن را به خاورمیانه اعزام کند.
عصرایران: آمریکا قصد دارد کشتی جنگی قدیمی خود را به یک "پایگاه شناور بزرگ" تبدیل و آن را به خاورمیانه اعزام کند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) قصد دارد به سرعت، پایگاه شناور بزرگی را برای استفاده گروه های کماندویی خود به خاورمیانه اعزام کند.

در پاسخ به درخواست فرماندهی مرکزی آمریکا (مستقر در قطر) که نظارت بر عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه را برعهده دارد ، نیروی دریایی ارتش آمریکا تلاش می کند تا یک کشتی جنگی قدیمی را به پایگاهی برای استقرار نظامیان کماندویی تبدیل کند.



این پایگاه شناور که به صورت غیررسمی "کشتی مادر" نامیده می شود می تواند قایق ها و شناورهای کوچک تندرو  و بالگردهای مورد استفاده نیروی دریایی ارتش آمریکا را به همراه خود داشته باشد.

سخنگوی فرماندهی ناوگان نیروی دریایی درباره اهداف اعزام این پایگاه شناور و محل دقیق  استقرار آن در خاورمیانه توضیحی ارائه نداد اما مقامات دیگر در نیروی دریایی آمریکا گفتند که آنها به سرعت به دنبال تبدیل این کشتی نظامی به پایگاه شناور هستند تا بتوانند "کشتی مادر" را در اوایل فصل تابستان آینده به منطقه خاورمیانه اعزام کنند.

 اسناد نیروی دریایی آمریکا نشان می دهد پایگاه شناور به خلیج فارس اعزام خواهد شد زیرا ایران پیش از این تهدید کرده بود تنگه هرمز مهمترین محل عبور دریایی نفت خام در جهان را خواهد بست.

 هم اکنون شمار زیادی از نیروهای دریایی ارتش آمریکا در خلیج فارس و آب های مجاور آن حضور دارند . اعزام "کشتی مادر" به این منطقه، توانمندیهای نیروی دریایی آمریکا را به میزان زیادی، افزایش نخواهد داد بلکه نقش مهمی در انجام ماموریت های سری و زمینی نیروهای کماندویی آمریکا ایفا خواهد کرد.

موضوع اعزام "کشتی مادر" به خاورمیانه زمانی آشکار شد که درخواست انجام تغییراتی بر روی کشتی نظامی یو اس اس پونس (USS Ponce) مطرح شد.

قرار بود این کشتی نظامی 47 ساله از فعالیت خارج شود اما هم اکنون تصمیم گرفته شد با تغییراتی، به پایگاه شناور تبدیل شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:57 - 1390/11/12
خلیج فارس مگه زباله دان کشتی های آمریکایی شده .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج