بهترين رنگ موي جهان در خانه شماست!
۱۸۲۹۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
۲۴۸۶۲۳ 
بسياري از خانم‌ها در دوران گذشته براي رنگ‌كردن موهاي خود و آراسته به‌نظر رسيدن دست به دامن انواع و اقسام گياهان دارويي مي‌شدند.
مجله سیب سبز: اگر به سراغ مادربزرگ خود برويد و از او در اين باره بپرسيد، قطعا بيش از 10‌ گياه دارويي با رنگ‌هاي متفاوت و زيبا را به شما معرفي مي‌كند كه استفاده از آن‌ها موجب تغيير رنگ موها و ايجاد تغيير در ظاهر شما مي‌شود. پيش از توليد و عرضه رنگ موهاي شيميايي در جهان بسياري از زنان در كشورهاي مختلف متناسب با نوع فرهنگ و رويش گياهان دارويي همان منطقه از اين خاصيت گياهان دارويي براي رنگ كردن موهاي خود استفاده مي‌كردند.
 
اين افراد از حنا براي حنايي كردن موها، از روناس براي مشكي‌كردن و از دانه‌هاي قهوه براي قهوه‌اي كردن موهاي خود استفاده مي‌كردند. در اين مقاله  شما را با برخي از رنگ موهاي طبيعي كه از گياهان دارويي تهيه مي‌شوند، آشنا مي‌كنيم. رنگ موهايي كه به راحتي در آشپزخانه شما تهيه مي‌شوند و كاربردي موثر و سالم در حفظ شادابي و نشاط مو و تغيير رنگ آن‌ها دارد.

مشكي پركلاغي با روناس

اگر تمايل داريد موهاي‌تان را به رنگ مشكي تيره يا به‌اصطلاح پركلاغي در آوريد، توصيه مي‌كنيم از محلول گياه دارويي روناس استفاده كنيد. اين محلول مي‌تواند در مدت زمان كوتاهي رنگي تيره و مشكي به تار موي شما ببخشد. براي تهيه اين محلول كافي است 4 قاشق غذاخوري روناس را در 3 ليوان آب بريزيد و آن را روي حرارت قرار دهيد تا بجوشد. اين محلول را پس از سرد شدن روي موهاي‌تان ماساژ دهيد. پيش از اين مردم بسياري در شرق آسيا و شمال آفريقا از اين گياه براي رنگ آميزي پارچه استفاده مي‌كردند.
 
بهترين رنگ موي جهان در خانه شماست!
روناس
 

رنگ بور را با گياه اسپرك تجربه كنيد

اگر در گروه افرادي قرار داريد كه از رنگ‌هاي روشن لذت مي‌بريد و تصميم داريد رنگ موي خود را به رنگ زرد يا بور در آوريد بهترين روش استفاده از گياه اسپرك است. گياه اسپرك انواع مختلفي دارد كه از ميان آن‌ها تنها يك نوع براي رنگ آميزي موي سر مناسب است. بنابراين هنگام تهيه اين گياه حتما به فروشنده توصيه كنيد كه اسپرك براي رنگ مو نياز داريد. براي تهيه عصاره اسپرك نيز لازم است 4 قاشق غذاخوري از آن را در 3 ليوان آب بجوشانيد و پس ازصاف كردن و سرد شدن آن را روي موهاي خود ماساژ دهيد. با ماساژ اين عصاره روي موهاي‌تان به مرور موها به رنگ زرد و پس از آن به رنگ بور در مي‌آيند.

رنگ طبيعي براي دوستداران رنگ مسي

افرادي كه علاقه‌مند به رنگ موي مسي هستند مي‌توانند از يك نسخه گياهي بسيار ساده براي به دست آوردن اين رنگ براي موهاي‌شان استفاده كنند. براي تهيه اين تركيب كافي است كه به تركيب گل ريواس و گل بابونه مقداري حنا اضافه كنيد. براي اين منظور كافي است به ميزان مساوي (4 قاشق غذاخوري) از هر 3 گياه دارويي گل ريواس، گل بابونه و حنا را در ظرف ريخته و آن را با 3 ليوان آب مخلوط كرده و روي حرارت بگذاريد. پس از جوشيدن اين مخلوط آن را صاف كرده و روي موهاي‌تان ماساژ دهيد. اين تركيب موجب به دست آمدن رنگ مسي شده و جلوه زيبايي به موهاي‌تان مي‌دهد.

موهاي طلايي با عصاره گل بابونه

افرادي كه علاقه‌مندند موهايي طلايي رنگ داشته باشند مي‌توانند از عصاره گل بابونه و گل ريواس براي اين منظور كمك بگيرند. تركيب اين 2 عصاره يكي از بهترين رنگ موهاي طبيعي براي افرادي است كه موهاي سفيد دارند. ماساژ اين عصاره بر موهاي سفيد و بي‌رنگ موجب طلايي شدن موها مي‌شود. براي تهيه اين عصاره تنها بايد 5 قاشق گل بابونه و 5 قاشق گل ريواس را درون 3 ليوان آب بريزيد و اين مخلوط را روي حرارت ملايم قرار دهيد تا آماده شود. بعد از گذشت 20 دقيقه كه گل بابونه در آب جوشيد اين محلول آماده است. آن را صاف كرده و پس از خنك شدن روي موهاي خود ماساژ دهيد. اين كار را تكرار كنيد تا رنگ طلايي مورد علاقه‌تان روي موها ظاهر شود.
 
بهترين رنگ موي جهان در خانه شماست!

هاي لايت آبي با گياه دارويي

افرادي كه تارموي سفيد دارند و تعداد اين تار موها در سر آن‌ها به حدي است كه موجب نارضايتي آن‌ها مي‌شود، مي‌توانند براي از بين بردن اين مسئله از عصاره گياه آقطي براي جلوه بيشتر موهاي‌شان استفاده كنند. براي اين منظور كافي است گياه آقطي را از نزديك‌ترين عطاري به منزل خود تهيه كنيد و آن را با نيم ليتر آب روي حرارت ملايم بگذاريد تا بجوشد. پس از 10 دقيقه عصاره‌اي از اين گياه به دست مي‌آيد كه ماساژ اين عصاره روي سر و موها موجب تيره رنگ شدن موهاي سفيد مي‌شود. البته بايد توجه داشت كه گياه آقطي به‌دليل توناژ آبي كه در خود دارد موجب آبي‌شدن تارهاي سفيد شده و جلوه‌اي خاص به موهاي شما مي‌بخشد.

حنا، معروف‌ترين رنگ طبيعي جهان

حنا يكي از معروف‌ترين و پرمصرف‌ترين گياهاني است كه براي تغيير رنگ موها و روشن كردن آن‌ها توسط زنان در سراسر جهان مورد استفاده قرار مي‌گيرد. افرادي كه علاقه‌مند به استفاده از رنگ‌هاي طبيعي و بي‌خطر براي سلامت‌شان هستند تمايل زيادي به استفاده از اين رنگ دارند. رنگي كه نه تنها موجب قرمزي پوست و التهاب پوست سرشان نمي‌شود بلكه به ترميم ساقه موها و ضخيم‌تر شدن آن‌ها كمك كرده و خواص درماني فوق العاده‌اي براي مو دارد. افرادي كه موهاي تيره رنگ دارند با كمك حنا مي‌توانند رنگ موهاي خود را به قهوه‌اي نزديك كنند. رنگ حنا وقتي روي موهاي تيره رنگ قرار مي‌گيرد آن‌ها را قهوه‌اي تيره و براق مي‌كند. اين رنگ درصورتي كه روي موهاي روشن امتحان شود متناسب با روشني مو به رنگ‌هاي قهوه‌اي روشن، حنايي و قرمز تبديل مي‌شود.
 
بهترين رنگ موي جهان در خانه شماست!

 تست رنگ طبيعي بر موها

نكته‌اي كه پيش از رنگ كردن موها با گياهان طبيعي بايد به آن دقت كرد اين است كه هميشه قبل از رنگ كردن كل موها با گياه دارويي مورد نظر، بهتر است آن گياه دارويي را روي بخش كوچكي از موهاي‌تان امتحان كنيد. براي اين منظور كافي است كمي از موهاي سرتان را بچينيد و روي آن رنگ مورد نظر را امتحان كنيد. در اين حالت اگر از رنگ به دست آمده احساس رضايت داشتيد آن را روي موهاي‌تان بگذاريد. بهترين شرايط براي رنگ كردن موها با عصاره گياهان طبيعي آن است كه در محيطي كه به دماي بدن نزديك است و به‌اصطلاح 37 درجه سانتي‌گراد دما دارد موهاي خود را رنگ كنيد. در اين حالت نتيجه بهتري بعد از رنگ كردن موها به دست مي‌آيد.

با موهاي سفيد چه كنيم؟

پيش از پيدايش رنگ‌هاي شيميايي در جهان بسياري از مردم از گياهان دارويي مختلف براي رنگ آميزي موهاي خود استفاده مي‌كردند. امروزه نيز بسياري از درمانگران طب سنتي استفاده از اين رنگ‌هاي طبيعي و گياهي را در مقايسه با رنگ‌هاي شيميايي كه استعمال آن‌ها عوارض جانبي نيز به همراه دارد، توصيه مي‌كنند. اين درمانگران براي پوشاندن تار موهاي سفيد به مراجعان خود توصيه مي‌كنند 2 قاشق غذاخوري تنباكو را با 2 ليوان آب به‌مدت نيم ساعت بجوشانند و سپس موهاي خود را با محلول خنك شده تنباكو ماساژ دهند تا تارهاي موي سفيد شده به رنگ مشكي در آيند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1390/11/24
در مورد اخرفقط موهای سفید رنگ میگیرد یا همه مو به رنگ مشکی در می اید؟
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1391/08/16
برای سیاه پر کلاغی گفته شده از روناس استفاده شود طبق دستور محلول درست سرد و بعد استفاده شود این محلول به چه مدت باید ماساژداد و چه مدت باید باقی بماند و در آخر تمام موهای سفید و سیاه یه دست مشکی پرکلاغی میشوند ممنون میشم اگه زود جواب بدین
یاعلی
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1391/08/25
با سلام در مورد مؤهاى سقيدايا با تنباكو تمام موها رنگ ميكيره يا فقط سفيدها رنگ ميكيرن
پاسخ ها
ناجى
Iraq
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۲
براى ازبين بردن مؤهاى سفيد جكار كنم
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1392/03/23
سلام برای براق شدن موی پر کلاغی چه باید کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
سرم مو استفاده کرد
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1392/04/07
سلام گفته بودید برای مشکی کردن موها باید از روناس استفاده کرد اما روناس موهارو قرمز میکنه منتظر جواب هستم
یاعلی
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1392/06/21
توروخدایه کم دقیق ترتوضیح بدین مثلابرای رنگ مشکی روناس روچقدربجوشونیم مررررررررسی
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1394/03/25
سلام من موهاي طلايي دارم ولي اصلا دوستشان ندارم با چه ميتوانم مشکيشان کنم؟
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1394/04/05
سلام من موهام قهوه ای تیره اس/چندباربابونه وریواس وامتحان کردم/تأثیری داره روموهام؟اخه گفتین موهای سفیدوطلایی میکنه
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1394/07/15
سلام موهای مشکی دارم میخوام قهوه ای شه از چ گیاهی باید استفاده کنم
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1394/08/06
سلام لطفا بگید چطوری رنگ حنا رو با ترکیبات دیگر عوض کنیم ممنون
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1394/08/19
من این کارو کردم چند بار و اصلا نتیجه نداد
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1395/01/14
این رنگها برای زن باردار مشکلی ندارن؟
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1395/01/28
برا رنگ مشكي پوست سبز گردو را بجوشانيد به سر ماليده يك ساعت الي دو ساعت بماند
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1395/02/11
سلام میخاستم بدونم من ک موهام قهوه ایه برای اینکه قرمز بشه باید چ کار کنم
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1395/04/05
سلام من موهاي خودم قهوه اي تيرست ميخواستم بدونم ايا با اسپرك بلوند ميشه؟ و اين رو از كجا تهيه كنم هر عطاري رفتم اصلا نميدونستن ما شيرازيم
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1395/04/27
سلام موهای من سفیدبودند دیروز باحنا وقهوه وکاکایو و وسمه ودم کرده چای همه رامخلوط کرده ورنگ کردم متاسفانه قرمز شده حال میخواهم با وسمه رنگ کنم ایا تغیر میکند یا نه لطفا راهنمایی کنید با تشکر
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1395/07/27
سلام تنباکوازکجابایدبخریم؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1395/07/29
سلام خسته نباشيد
ببخشيد اسپرك روي موهاي طبيعي كه تابه حال رنگ نشده جواب ميده ؟ لطفا راهنمايي بفرماييد
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1395/07/29
تنباکو رو برو از لبنیاتی بگیر خیلی هم متونوع هستند

ببخشید من بخام طلایی کنم باید از بابونه خشک استفاده کنم یا تازه ؟
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1395/09/17
من موهای خودم طلایی تیره است و هربار ک کوتاه میکنم تیره تر میشه میخاستم ببینم راهی نیس جلوی تیره شدنشو بگیرم
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1395/10/02
لطفأ چند مورد دیگه هم بزارین ک چطور موهای مشکیو بور کرد؟‏!سپاس
Iran, Islamic Republic of
19:15 - 1396/03/19
سلام بر همگی
دوستان من از ترکیبی استفاده کردم که هم موهام براق،لخ وصافوهم رنگش یه حالت قهوه ای خیلی جالب که غک میکنی داخلش یه حاله زرشکی داخلش داره
اونم با استفاده از ترکیب حنا،روناس،قهوه، اسطخودوس،عسل،چای،ریواس خشگ شده،عسل،تخم مرغ، ماست،گل ختمی،گل محمدی
که البته بعضی لزموادش و جهت تقویت ونرمی مو استفاده کردم واقعا جواب میده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۰
سلام مممنون از توضیح خوبتون...
یه سوالی این ترکیب رو میشه برا موهای رنگ شده هم استفاده کرد؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۰
غزل جان میشه بگین اینارو به چه نحوی ترکیب و استفاده کردین
ممنون عزیزم
Iran, Islamic Republic of
02:47 - 1396/04/08
سلام غزل جان میشه توضیح بدی چطوری این ترکیب ومخلوط کنیم و اینکه روی موهای رنگ شده هم تاثیر داره یانه خیلی ممنون میشم ازت اگه توضیح بدی
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1396/12/07
اخ چه راحتم من. خدایا مرسی که منو با رنگ‌موی طبیعی خودم افریدی طلایی بهترین رنگه واسه صورتم
پاسخ ها
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
از قدیم گفتن به مالت نناز که به شبی بنده به زیباییت نناز که به تبی بنده
مثلا اومدی اینجا فخر فروشی کنی فازت چیه خانم مو طلایی؟
معمولا ادما توی خلوتشون از خدا سپاسگذاری میکنن نه توی کامنتا
اصن تو خوب بابا، مو طلایی ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۰
خداوند به شما موی طلایی داد،ولی متاسفانه درک و شعور نداد
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1397/04/13
ما دنبال تنوعیم...وگرنه رنگ موی همه زیباست...همه افریده های خداییم.متاسفم براتون
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1397/08/18
سلام غزل خانم عزیزم مقدارش رو میگی چند ساعت رو سرت مونده من حنا ومخلفات گذاشتم اصلا سفیدی موی من رنگ نگرفته قبلا گذاشتم گرفت ولی رنگش خوب نبود شب قبل خیس کردم ظهر گذاشتم ولی تو ظرف تا صبح قاشق استیل بود تاثیر داره ممنون
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1397/11/14
فقط رنگ گه برنید
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/02/04
خانم موطلایی خوشگل منم موهام طلایی بود عزیزم .سنم بالارفت سفیدی هاش بیرون زد.شما هم سنتبالا میره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج