اعداد مشهور در کشورهای مختلف
۲۰۸۱۶۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱
۱۵۹۸۳ 
در کشورهای مختلف، خرافه های مختلفی درباره اعداد وجود دارد که برخی از آنها به حدی برای افراد عوام جامعه قطعی شده است که حتی مراسم های مختلف زندگی شان را برمبنای آنها می چینند و حتی برخی از این افراد خرافاتی این اعداد نحس را کنار می گذارند و سعی می کنند که در شماره خانه، پلاک و... از آنها استفاده کنند.

مجله اینترنتی برترین ها

مجله همشهری سرنخ: در کشورهای مختلف، خرافه های مختلفی درباره اعداد وجود دارد که برخی از آنها به حدی برای افراد عوام جامعه قطعی شده است که حتی مراسم های مختلف زندگی شان را برمبنای آنها می چینند و حتی برخی از این افراد خرافاتی این اعداد نحس را کنار می گذارند و سعی می کنند که در شماره خانه، پلاک و... از آنها استفاده کنند.

7؛ خوش شانس منحوس

در بسیاری از فرهنگ ها عدد هفت پیام آور شانس است اما در چین عدد هفت برابر با خشونت، مرگ و دورافتادگی است. هفتمین ماه در تقویم چینی به نام ماه ارواح مشهور است. بسیاری از چینی ها معتقدند که در این ماه، ارواح آزاد می شوند. اعتقاد چینی ها به نحس بودن این عدد وقتی بیشتر شد که در سال 2014 سه هواپیما در اوکراین، مالی و تایوان در طی هفت روز دچار سانحه شدند و این سوانح مرگبار از هفدهم جولای آغاز شد. پروان ام اچ هفده در ساعت 17:17 در شرق اوکراین، سقوط کرد، نکته مهم این بود که هواپیمایی که سقوط کرد بویینگ 777 بود.

اعداد مشهور در کشورهای مختلف

همچنین یک هلیکوپتر نظامی که هفت مسافر داشت در ساعت 17:00 سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند. دیگر هواپیماها نیز در تاریخ های مشابهی دچار حادثه شدند و برای همین، خیلی ها عدد هفت را نحس می دانند.

87؛ عدد اخراجی

در استرالیا، عد 87 به نام «شماره شیطانی کریکت» مشهور است. گفته می شود شروع این خرافه به دسامبر 1929 باز می گردد. در این تاریخ، بچه ای به نام کیت میلر به همراه خانواده اش برای تماشای بازی به استادیوم رفته بود. در این بازی «دان برادمان» کریکت باز استرالیایی ضربه زن توپ بود، برادمان بهترین ضربه زن زمان خود بود.

اعداد مشهور در کشورهای مختلف

او پس از ضربه زدن به توپ و گرفتن امتیاز 87، به سمت هری بول الکساندر دوید تا امتیاز لازم را کسب کند اما با یک خطا اخراج شد. سالها گذشت و میلر بزرگ شد، او که به بازی کریکت علاقه مند بود به این رشته ورزشی روی آورد. وی در یک بازی پس از ضربه زدن به توپ به سمت هم تیمی اش یان جانسون دوید و این بار نیز با گرفتن امتیاز 87 از بازی اخراج شد. میلر به یاد بازیکن محبوب خود برادمان افتاد که به همین صورت اخراج شده بود. از همین زمان بود که تنفر از عدد 87 در بین استرالیایی ها رواج پیدا کرد.

39؛ در افغانستان


مردم افغانستان خصوصا در کابل، عدد 39 را نحس می دانند، بنابراین در این کشور اتومبیل، شماره تلفن یا آدرس خانه ای را نمی بینید که عدد 39در آن وجود داشته باشد و اگر این طور باشد قیمت آن تا حدود زیادی کاهش می یابد. به عنوان مثال اگر اتومبیلی 12 هزار دلار ارزش داشته باشد و در شماره پلاک آن عدد 39 وجود داشته باشد، این خودرو بیشر از هفت هزار دلار خریدار ندارد، در موارد زیادی مالکان چنین اتومبیل هایی هزینه زیادی صرف می کنند تا عدد 9 را به 8 تغییر دهند.

اعداد مشهور در کشورهای مختلف

درباره علت این تنفر، نظریه های گوناگونی وجود دارد. مثلا گفته می شود تعدادی از افراد فاسدی که در این کشور زندگی می کرده اند اتومبیلی با شماره پلاک 39 داشته اند و همیشه در آدرس خانه شان این عدد دیده می شده است. برخی دیگر می گویند علت تنفر از این عدد، به حروف «ابجد» باز می گردد که برطبق این حروف، این عدد معنای زشتی می دهد.

250؛ 250 توهین آمیز


در چین عدد 250 یک توهین بزرگ محسوب می شود. ریشه توهین آمیزبودن این عدد به دوران چین باستان باز می گردد، یعنی به زمانی که سکه های مسی در بازار رایج بود، در آن زمان استاندارد اندازه گیری، هزار سکه بود، نیمی از آن، 500 سکه می شد که معمولا به اجناس نه چندان باارزش نسبت داده می شد و یک چهارم ارزش آن که 250 می شد را برای اجناس بی ارزش درنظر می گرفتند. چینی ها آنقدر به توهین آمیز بودن این عدد اعتقاد دارند که حتی نام هواپیمای «گلف استریم جی 250» را به 280 تغییر دادند. در پی این تغییر، نخست وزیر این کشور اعلام کرد که به دلیل مسائل فرهنگی انتخاب این عدد بسیار مناسب تر است.

0888888888؛ شماره مسدود


«موبیتل»، شرکت خدمات تلفن همراه بلغارستان از چند سال پیش تلفن همراهی که شماره آن 0888888888 بود را مسدود کرد، علت خیلی شگفت انگیز بود، اینکه در مدت ده سال، سه نفر از دارندگان این شماره، جان خود را از دست دادند. بعد از این حادثه، مردم این کشور، این شماره را منحوس می شمارند. اولین فردی که این شماره به او اختصاص داشت «ولادیمیر گراشنوف» بود، او رئیس هیات مدیره موبیتل بود. وی سال 2001 به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت اما خیلی ها می گویند او توسط رقیبان کاری اش مسموم شده و به قتل رسید.

اعداد مشهور در کشورهای مختلف

این شماره، بعد از آن به «کنستانتین دیمیتروف» فروخته شد. دیمیتروف یکی از قاچاقچیان سرشناس بود که در هلند جان باخت، ادعا می شود که رقیبان دیمیتروف در مافیای روسی، در مرگ این قاچاقچی نقش داشتند. سومین نفری که این شماره را به دست آورد، یک قاچاقچی مواد مخدر به نام «کنستانتین دیشلیف» بود، اما او مدتی بعد از خرید این شماره در بیرون یک رستوران در بلغارستان از دنیا رفت. پلیس 130 میلیون پوند در حساب دیشلیف کشف کرد که همه این مبلغ از راه فروش مواد مخدر به دست آمده بود، پس از این ماجراها، شرکت موبیتل این شماره تلفن را برای همیشه مسدود کرد.

11 نفرین شده


عدد 11 از نظر آمریکایی نحس است، از نظر بسیاری از آمریکایی ها، بیشتر مردم در ساعت 11:11 به ساعتشان نگاه می کنند، آنها نگاه کردن به ساعت در این زمان را یک پدیده عجیب می دانند تا جاییکه از آن فیلمی به نام 11/11/11 ساخته اند. این فیلم در تاریخ یازدهم نوامبر 2011 اکران شد. نکته عجیب آن است که در تاریخ یازدهم بسیاری از حوادث مهم دنیا به وقوع پیوسته است. مثلا در این تارخ، کندی ترور شد یا حادثه مرگبار یازدهم سپتامبر اتفاق افتاد. همچنین از نظر بسیاری، برج های دوقلویی که مورد حمله تروریستی قرار گرفت شبیه عدد یازده بود.

آنها می گویند که هواپیما در تاریخ 11/9 به برج های دوقلو کوبید که مجموع 9+1+1 برابر با 11 می شد. یازدهم سپتامبر- روز وقوع حمله به برج های دوقلو- دویست و پنجاه و چهارمین روز سال 2001 بود که اگر تک تک این اعداد (2+5+4) را با هم جمع بزنیم 11 می شود. علاوه بر این، اولین هواپیمایی که با برج دوقلو برخورد کرد پرواز شماره 11 بود. این پرواز 11 خدمه به همراه 92 مسافر داشت ک جمع 9 و 2 باز هم حاصلش 11 می شود. حتی کلمه های نیویورک و افغانستان به انگلیسی شامل 11 حرف می شود.

اعداد مشهور در کشورهای مختلف

سقوط با 191

در حالیکه بسیاری از افراد، ارتباط اعداد با حوادث را خرافه می دانند اما باز هم ماجراهایی که اعداد خاصی در آن تکرار می شود رخ می دهد. از دهه 1960، پنج هواپیما که شماره 191 داشتند دچار حادثه شدند. مرگبارترین حادثه هوایی در آمریکا مربوط به پرواز شماره 191 می شود که در جریان آن، هواپیمایی در فرودگاه شیکاگو سقوط کرد و 271 نفر جان باختند. سال 1967، پرواز آزمایشی 191 ایکس- 15 سقوط کرد و خلبان آن جان خود را از دست داد.

پرواز 191 «پرین ایر» در سال 1972 در فرودگاه پورتریکو دچار حادثه شد، همچنین پرواز «دلتا ایرلاین 191» نیز سال 1985 در فرودگاه دالاس سقوط کرد که 137 نفر در این حادثه جان باختند. سال 2012 پروازی با همین شماره، دچار فرود اضطراری در تگزاس شد، خلبان این پرواز، ناگهان رفتارهای غیرطبیعی از خود نشان داد و پس از کنترل هواپیما توسط مسافران فرود اضطراری صورت گرفت.

26 حادثه ساز

عدد 26 در هندوستان چندان خوشایند نیست. سال 2001 زلزله گجرات نزدیک به 20 هزار کشته بر جای گذاشت و این زلزله در تاریخ 26 ژانویه رخ داد. سال 2004 سونامی اقیانوس هند، جان 230 هزار نفر را گرفت و این بلای طبیعی در 26 دسامبر اتفاق افتاد. 26 ماه می 2007 نواحی شمالی شهر گواهاتی هندوستان بمباران شد. 26 جولای سال 2008 در احمدآباد هندوستان بمب گذاری شد و این بمب گذاری ها با حادثه تروریستی بمبئی در 26 نوامبر همراه بود. در علم اعدادشناسی، مجموع اعداد 2 و 6 برابر با 8 می شود و بسیاری معتقدند که این عدد برابر با بدبختی و بدشانسی است، خرافاتی ها توصیه می کنند که در این روز نباید ازدواج یا دیگر جشن های شاد را برگزار کرد.

اعداد مشهور در کشورهای مختلف

17 مرگبار


ایتالیایی ها معتقدند عدد 17 برایشان بدشانسی می آورد. این عدد در زبان رومی به شکل سمبل مرگ نوشته می شود و اگر تعدادی از حروف آن جا به جا شود، شبیه کلمه «من زندگی کردم» می شود که معمولا روی سنگ قبرهای رومی نوشته شده است. با توجه به این باور خرافی است که در بعضی از هتل های این کشور اتاق شماره 17 وجود ندارد و حتی بعضی از خطوط هوایی عدد 17 را حذف کرده اند. وقتی هفدمین روز سال با جمعه مصادف می شود ایتالیایی ها آن را نحس ترین روز سال می دانند، همچنین اگر هفدهم نوامبر، جمعه باشد، آن ماه «ماه مردگان» خوانده می شود.

اعداد مشهور در کشورهای مختلف
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1394/03/05
سیزده یادت رفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج