ناسا از کنار سیاره پلوتو عبو کرد
۲۲۴۷۰۱
۲۵ تير ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
۲۴۱۵۸ 
فضاپیمای ناسا دیروز پس از یک سفر ۹ ساله برای اولین بار از کنار سیاره پلوتو که در حدود سه میلیارد مایل با زمین فاصله دارد، عبور کرد تا اطلاعات و تصاویر جدیدتری را از این سیاره به زمین مخابره کند.
 
 
 
 
 برترین ها: فضاپیمای ناسا دیروز پس از یک سفر ۹ ساله برای اولین بار از کنار سیاره پلوتو که در حدود سه میلیارد مایل با زمین فاصله دارد، عبور کرد تا اطلاعات و تصاویر جدیدتری را از این سیاره به زمین مخابره کند.

 این تصویربرداری نتیجه تلاش ۱۰ ساله دانشمندان ناسا است. این فضاپیما برای بررسی سیاره پلوتو در سال ۲۰۰۶ به فضا پرتاب شد و اکنون به مقصد رسیده و بایستی ماموریت اصلی خود را شروع کند و تصاویر جدیدی را از این سیاره کوچک در اختیار پژوهشگران و کارشناسان ناسا قرار دهد.

ناسا از کنار سیاره پلوتو عبو کرد

این سیاره در سال ۱۹۳۰ کشف و اندازه آن کوچک‌تر از دو سوم کره ماه است و به علت همین کوچکی، بسیاری از دانشمندان آن را سیاره به حساب نمی‌ آوردند. در سال ۱۹۹۹ میلادی، گروهی از دانشمندان پلوتو را در گروه سیارات دسته بندی کردند.

در اوت ۲۰۰۶ میلادی رسما رده بندی سیاره پلوتو به سیاره کوتوله تغییر کرد و با این طبقه بندی جدید، اکنون منظومه شمسی به جای ۹ سیاره دارای ۸ سیاره است. تنها فضاپیمایی که تاکنون به پلوتو نزدیک شده تلسکوپ فضایی «هابل» است که توانسته تصاویری از پلوتو و قمرهای آن گرفته و در اختیار کارشناسان قرار دهد.

ناسا از کنار سیاره پلوتو عبو کرد

ناسا از کنار سیاره پلوتو عبو کرد
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:11 - 1394/04/25
عبادت بجز خدمت خلق نیست. عبادت یعنی برداشتن گام هایی درجهت بهتر شدن زندگی بشر، حیوانات، گیاهان، منابع طبیعی، اختراعات و اکتشافات جدید.
پاسخ ها
بدون نام
ROMANIA
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
عبادت یعنی بندگی خدا راکردن و انجام واجبات و خودداری از محرمات و ایضا خدمت به خلق کردن.
علیرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
یوزر جان، هرکی اومده اینجا یه کامنت گذاشته لطف کردی یه چرتی پایینش نوشتی. مثال تو مثال همون موجوداتیه که هنرشون فتنه گری و انتقاده. خیلی هنر داری توهم یه چیز مفیدی بنویس تا خدای نکرده فک نکنن فقط یه نون خوری و بس.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:38 - 1394/04/25
ما کجاییم و آنها کجا
پاسخ ها
بدون نام
ROMANIA
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
تو خودت چه کاره ای ؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:54 - 1394/04/30
سلام من ونوس ستاره شناس هستم پلوتون درست است که عضو سیارات منظومه شمسی نیست ولی عضو خانواده منظومه شمسی است ونام اصلی پلوتون کوتوله است پلوتون رامن بایدببینم ایا فعال است یا خیر ولی تبق برخی از دانشمندان فعال است و۵قمرهم شاید دارد ولی من بعدن بقیه قمر های پلوتون را کشف خواهم کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج