توصیف مصباح از «به جهنم که دلواپسی»
۲۲۵۹۰۹
۳۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
۲۲۷۴۷
رئیس موسسه امام خمینی (ره) با بیان اینکه علت بسیاری از جنایت‌ها در دنیا این است که عده‌ای غیر از دنیا چیزی را نمی‌بینند، گفت: برخی که چنین طرز فکری را دارند، می‌گویند به جهنم که دلواپسی.
پایگاه خبری انتخاب: رئیس موسسه امام خمینی (ره) با بیان اینکه علت بسیاری از جنایت‌ها در دنیا این است که عده‌ای غیر از دنیا چیزی را نمی‌بینند، گفت: برخی که چنین طرز فکری را دارند، می‌گویند به جهنم که دلواپسی.

آیت‌الله مصباح یزدی رئیس موسسه امام خمینی (ره) در افتتاحیه بیستمین دوره طرح ولایت با بیان اینکه من از دوران کودکی سئوالات دینی‌ام روز به روز بیشتر و وسیع‌تر می‌شد، اظهار کرد: گاهی جواب‌های قانع‌کننده‌ای را یاد می‌گرفتیم و منتظر بودیم تا کسی آنها را برای ما شرح دهد. من در سن ۱۳سالگی طلبه شدم و در دوران طلبگی در نجف و قم و در زمانی که خدمت علامه طباطبایی رسیدم، امیدوار شدم که می‌توانم برای سئوالات خود جوابی پیدا کنم.

رئیس موسسه امام خمینی (ره) افزود: بعد از ۵۰ سال تحصیل علوم دینی، تا حدود زیادی این سئوالات برای من جواب‌های قانع‌کننده‌ای پیدا کرد و شاید امروز تحقیق بیشتری هم بخواهد تا به آن سئوالات پاسخ کامل بگیرم.

آیت‌الله مصباح یزدی با تاکید بر اینکه من از سال‌های جوانی در یک دوره یک تا دو ساله برخی سئوالات خود را جواب گرفتم، گفت: من در این ۵۰ سال تحصیلم، نه کتابی پیدا کردم که به این سئوالات جواب روشنی بدهد و نه یک استادی دیدم که همّ و غم آن این باشد که بخواهد این سئوالات را برای کسی پاسخ بدهد.

وی افزود: برای حل یک مساله باید استادی پیدا کنیم تا بتوانیم آن را مرتفع کنیم. من پس از مدتی قصد کردم که این مجموعه سئوالات را یک نظمی بدهم تا بتوان به آنان به روشنی پاسخ داده شود.

رئیس موسسه امام خمینی (ره) ادامه داد: پس از انقلاب و اوایل آن یک مقداری نوسانات فکری در انقلابیون پیدا شده بود و برخی افراد به این فکر افتادند که یک دوره آموزشی در نظر گرفته شود تا جوانان علاقه‌مند بیایند تا به سئوالاتشان پاسخ داده شود. در نهایت طرحی تهیه شد و اولین سال «طرح ولایت» در یکی از مناطق کشور آغاز شد.

آیت‌الله مصباح یزدی تصریح کرد: سعی ما در این طرح این بود که حاصل زحمات ۵۰ ساله به بالا به جوانان ارائه شود.

وی با بیان اینکه از دوران کودکی تعاریف زیادی از دین برای ما می‌شد، از جمله اینکه دین برای این است تا مردم به هم ظلم نکنند، گفت: مطابق کلام قرآن، مهمترین جنایت‌هایی که در عالم واقع شده است، به دلیل عدم انتقاد به آخرت است، چرا که بنابر اعتقاد قرآن، اصل زندگی، زندگی اُخروی است و زندگی در این دنیا بازیچه‌ای بیش نیست.

رئیس موسسه امام خمینی (ره) ادامه داد: امروز در تمام حرکت‌های فردی و اجتماعی، در همه سطوح و در همه کشورها هر جا انحرافی، لغزشی، جنایتی و کشتاری رخ می‌دهد؛ دلیلش این است که عده‌ای غیر از دنیا چیز دیگری را نمی‌بینند و کار عاقلانه به آنها می‌گوید باید بیشترین لذت را از آنها برد.

آیت‌الله مصباح یزدی افزود: اگر من هم این طرز فکر را داشته باشم و روزی به قدرت و مقام برسم، اوباما خواهم شد.

وی تصریح کرد: عده‌ای که غیر از دنیا چیز دیگری را نمی‌بینند، در پاسخ به کسانی که می‌گویند ما دلواپس هستیم، اظهار می‌دارند «به جهنم که دلواپس هستی و اصلاً اهمیتی ندارد». در صورتی که نسبت این عالَم به عالَم آخرت، به چشم بر هم زدنی است.

رئیس موسسه امام خمینی (ره) ادامه داد: اگر اصول دین را باور کنیم و به فکر این باشیم که آخرت چه خبر است و باید چه کاری انجام دهیم، رفتار خود را در دنیا با دیگران و با جامعه تنظیم می‌کنیم.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به لزوم توجه به فلسفه حقوق و فلسفه اخلاق برای تعیین خوب و بد و شناخت انسان‌ها، تاکید کرد: جامعه بعد از تشکیل، باید یک مدیر داشته باشد که صفات آن مشخص شود که درواقع تعیین حد و حدود این مدیر در اداره جامعه را فلسفه سیاست تعیین می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز حاصل پس از ۵۰ سال تحصیل و زحمت به صورت رایگان در خدمت شما در طرح ولایت گذاشته شده‌ام، گفت: این زحمت ۵۰ ساله طی ۵۰ روز به شما داده می‌شود و ببینید چقدر این مدت کوتاه به عمر شما می‌افزاید و چقدر می‌توانید عمر خود را صرف راهنمایی و هدایت دیگران کنید.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:57 - 1394/04/30
عده اي غير از اين دنيا چيزي را نمي بينند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟ كاملا موافقم ! تازه ، خلافشم موعظه ميكنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج