هیئت اقتصادی فرانسوی در راه ایران
۲۲۸۵۲۲
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹
۹۵۱۰ 
وزیر امور خارجه فرانسه پس از ورود به تهران اعلام کرد: یک هیئت بسیار مهم اقتصادی از شرکت‌های مختلف فرانسه ماه سپتامبر (شهریور) به ایران سفر خواهند کرد.
خبرگزاری تسنیم: لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه ساعتی پیش وارد تهران شد.

در این سفر فابیوس با رئیس جمهور،‌ وزیر امور خارجه و دیگر مقامات کشور درخصوص مسائل دوجانبه و بین المللی به رایزنی و گفتگو خواهد پرداخت.

وزیر خارجه فرانسه پس از ورود به تهران گفت: یک هیئت بسیار مهم اقتصادی از شرکت‌های مختلف فرانسه ماه سپتامبر (شهریور) به ایران سفر خواهند کرد.

لوران فابیوس دیروز هم در مصاحبه با صدا و سیما با تأکید بر اینکه این سفر یک آغاز دوباره است، گفته بود: ما هر کدام یعنی ایران و فرانسه به‌عنوان قدرت بزرگ مسئولیت‌هایی برای برقراری صلح و ثبات در منطقه داریم.

وی درباره جزییات دیدارش در تهران تأکید کرد: این سفر فوق العاده فشرده‌ای است، چون در همین روز باید با همکارم آقای محمد جواد ظریف گفتگو کنم که البته گفتگوهای زیادی درباره پرونده هسته‌ای در وین داشتیم و همین طور افتخار دیدار با آقای حسن روحانی رئیس جمهوری ایران را دارم، سپس ملاقاتی با معاون رئیس جمهور در حوزه محیط زیست و همین طور با وزیر صنایع و معادن ایران خواهم داشت.

وزیر خارجه فرانسه تأکید کرد: «ما می‌خواهیم دوباره روابطمان را با ایران برقرار کنیم، البته با پایه و اساس خوب اگر ممکن باشد که به‌نظرم امکان پذیر است».

وی افزود: ما می‌خواهیم این سفر یک میدان و حوزه سیاسی باشد، اما درباره مسائل دیگر هم صحبت خواهیم کرد، به‌طور مثال درباره آینده همکاری‌های اقتصادی؛ اما در ابتدا ما می‌خواهیم به مسائل سیاسی بپردازیم.

فابیوس در پاسخ به این  سؤال که فرانسه در فضای جدید همکاری به‌دنبال توسعه روابط سیاسی است یا به‌دنبال منافع بنگاه‌های اقتصادی، تصریح کرد: سفر من با هدف سیاسی انجام می‌شود، البته نتایج تجاری و اقتصادی را هم در بر خواهد داشت و این خیلی مطلوب است برای توسعه روابط خوب تجاری و اقتصادی، پس این یک سفر سیاسی است که به‌دنبال آن سفرهای اقتصادی را هم در پی خواهد داشت.

وی افزود: برای ماه سپتامبر (شهریور) یک هیئت بسیار مهم اقتصادی از شرکت‌های مختلف به ایران سفر خواهند کرد، من و رئیس جمهور با هم خواستار آن هستیم که همه چیز با گفتگوهای سیاسی آغاز شود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:09 - 1394/05/07
نه به تحریم کردنای یهوییتون نه به این دست و پا زدن واسه برکشتتون.....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج