قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4
۲۲۸۶۰۶
۱۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۲
۱۳۴۴۲ 
حتما شما هم با ما هم عقیده اید که با وجود همه مشکلات یا ایراداتی که به G4 وارد است، باز هم باید گفت پرچم دار ال جی یکی از بهترین دستگاه های موجود در بازار است.
وب‌سایت برسام: حتما شما هم با ما هم عقیده اید که با وجود همه مشکلات یا ایراداتی که به G4 وارد است، باز هم باید گفت پرچم دار ال جی یکی از بهترین دستگاه های موجود در بازار است. همچنین می دانیم که یکی از بزرگترین نقاط قوت این دستگاه هم دوربین آن است که با توجه به تنظیمات گسترده ای که در اختیار کاربر قرار می دهد، می تواند حتی با دوربین های دیجیتال رده میانی هم رقابت کند و در برخی از موارد از آنها جلوتر قرار بگیرد.

قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4

در ادامه با ما همراه باشید تا فهرستی از تمام کارهای خارق العاده ای که می توان با دوربین G4 انجام داد را با هم مرور کنیم .

قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4

اجازه بدهید قبل از هر چیز نگاهی به محیط برنامه دوربین بیندازیم. همان طور که در تصویر می بینید مجموعه ای از گزینه ها در دسترس کاربر هستند تا بتواند به کمک آنها بهترین تصویر ممکن را ثبت کند. از این موارد می توان به تنظیم ISO، زمان نور دهی، فرمت عکس و سرعت شاتر اشاره کرد. اما برسیم به شعبده بازی هایی که می توان با دوربین G4 انجام داد.

۱- نقاشی با نور

قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4

یکی از تکنیک های دوست داشتنی برای همه عکاسان، از آماتور گرفته تا حرفه ای. با گرفتن این عکس ها می توانید اوقات مفرحی را با دوستانتان داشته باشید! برای ثبت چنین تصاویری با G4 کافی است آن را روی یک سطح صاف محکم کنید و زمان نوردهی را افزایش دهید. بهترین حالت هم چیزی بین ۸ تا ۱۵ ثانیه است. بعد با کمک یک منبع نور می توانید طراحی های مورد نظر را روی هوا انجام دهید.


۲- تصاویر ماکرو، در نزدیک ترین حد ممکن

قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4

به کمک تکنیک ماکرو می توانید از اشیای دور و برتان تصاویر جذابی بگیرید. یکی از موارد مورد علاقه عکاسان هم حشرات هستند که همیشه سوژه بسیار خوبی برای گرفتن عکس های ماکرو به حساب می آیند. برای این کار باید دوربین را به آرامی به سوژه نزدیک کنید تا فوکوس آن روی سوژه تنظیم شود. اگر حرفه ای تر هستید و قبلا با دوربین های عکاسی کار کرده اید می توانید با تغییر ISO و سرعت شاتر نتایج بهتری به دست آورید.


۳- استفاده از Motion Blur برای تصاویر اکشن

قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4

برای این کار باید یک شخص یا جسم که با سرعت حرکت می کند را در زمان عکس برداری هدف بگیرید. این کار باعث می شود Motion Blur به تصویر افزوده شود. در این قسمت هم می توانید ISO و سرعت شاتر را جوری تنظیم کنید که عکس بهتری ثبت شود. بهترین زمان برای گرفتن عکس های دارای Motion Blur در شب ها و زمانی است که چشمه نور قوی در اطرافتان نیست.


۴- رد نور

قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4

با پایین آوردن ISO و همچنین کم کردن سرعت شاتر می توانید رد نور مربوط به ماشین های عبوری را در عکستان ثبت کنید. البته مطمئن شوید که در زمان گرفتن این عکس ها دوربین تا حد ممکن ثابت باشد.


۵- متوقف کردن زمان

قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4

حتما تصاویر قطره های آب که روی یک سطح فریز شده اند را در ژورنال های عکاسی دیده اید. شاید گرفتن عکس هایی به این صورت خیلی سخت به نظر برسد اما می توانید با دوربین G4 به راحتی این کار را انجام دهید. کافی است سرعت شاتر را در بیشترین حالت ممکن تنظیم کنید (که در G4 برابر با ۱/۶۰۰۰ است). همچنین می توانید ISO را هم با توجه به نور محیط تنظیم کنید تا کیفیت عکس بهتر شود. به علاوه بهتر است فوکوس را هم در حالت دستی قرار دهید تا نتیجه بهتر شود.


۶- سطوحی نرم از اشیای در حال حرکت

قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4

عکس هایی که با این تکنیک گرفته می شوند همیشه محیطی رویایی را به وجود می آورند. خیلی از این عکس ها توانسته اند جوایز مجله های معتبر عکاسی را به خود اختصاص دهند و حالا می توانید با داشتن یک G4 چنین عکس هایی بگیرید. برای این کار باید سرعت شاتر را به اندازه کافی کم کنید تا سطوح نرم به وجود آیند. در این تصویر که توسط خود ال جی ارائه شده، زمان نوردهی ¼ ثانیه بوده و ISO نیز روی ۱۵۰ تنظیم شده است.


۷- عکس های بی نظیر در شب

قابلیت های خارق‌العاده دوربین LG G4

مورد آخر در واقع به خوبی می تواند تفاوت تنظیمات دستی دوربین را با حالت اتوماتیک نشان دهد. برای گرفتن عکس های با کیفیت در شب، تنظیمات را باید بسته به شرایط محیط تغییر دهید، اما در حالت کلی بهتر است سرعت شاتر کم و در بهترین حالت ۰٫۵ ثانیه باشد. همچنین ISO را هم در کمترین مقدار قرار دهید تا نویز کمتری در تصویر مشاهده شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج