یارانه نقدی 1 میلیون ثروتمند قطع شد
۲۲۸۶۷۹
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۴
۱۶۹۲۸ 
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از یک میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شده اند گفت: دریافت یارانه اموات صحت ندارد،‌ اموات با تأیید ثبت احوال حذف می شوند.
خبرگزاری تسنیم: سید ابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره میزان دقیق حذف شدگان از فهرست یارانه بگیران، گفت: تاکنون بیش از یک میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که طبق قانون دولت موظف است تا پایان سال جاری، یارانه 6میلیون ثروتمند را حذف کند،‌ آیا این رقم محقق می شود یا خیر؟ گفت: وزارت کار با همکاری سازمان هدفمندی مشغول شناسایی افراد غیر مشمول است و تلاش می کند قانون را اجرایی کند.

پیگیری کردیم، اموات یارانه نمی گیرند

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اینکه آمار اعلام شده از سخنگوی دولت درباره تعداد یارانه بگیران، انصرافی‌ها و حذف شدگان نشان می‌دهد که کماکان اموات هم یارانه 45500 تومانی را دریافت می‌کنند، این موضوع را چگونه پیگیری کردید افزود: اینکه اموات یارانه دریافت می‌کنند صحت ندارد. بررسی های دقیقی را انجام دادیم در تماس مستمر با سازمان ثبت احوال هستیم و تمام اموات را پس از اعلام ثبت احوال از لیست دریافت یارانه حذف می کنیم. اطلاعاتی در این زمینه به ما رسیده بود که ستاد هدفمندی یارانه ها با دقت این موضوع را پیگیری کرد اما چنین موضوعی صحت ندارد.

وی با بیان اینکه تاکنون اعتراض 17 هزار خانوار از بین مجموع خانوارهای معترض برای حذف یارانه ها مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: اعتراض این تعداد خانوار پذیرفته و پرداخت یارانه آنها از سر گرفته شد. این افراد درصد کمی از افراد معترض ثبت‌نام شده هستند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حذف یارانه افراد غیر نیازمند ادامه خواهد داشت گفت: آن دسته از افرادی که تا کنون یارانه هایشان قطع شده است می‌توانند اعتراض خود را در سامانه مربوطه اعلام و اعتراض‌ها به صورت روزانه بررسی می شود و آن دسته از اعتراض هایی که پذیرفته شود یارانه ها مجدداً‌ برایشان پرداخت می شود.

 فیروز آبادی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت یارانه‌ها نیز گفت: توزیع مساوی یارانه به همه اقشار جامعه کار درستی نیست و باید باور داشته باشیم که یارانه برای همه نیست، این موهبت سهم اقشاری است که از نعمت‌های طبیعی محروم هستند.

وی با اشاره به قطع یارانه ثروتمندان در سال جاری ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حدود 6 میلیون یارانه‌بگیری که نیازی به این پول ندارند از چرخه دریافت یارانه حذف می‌شوند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1394/05/07
قابل توجه وزير محترم تعداد زيادي از اين حذف شده ها فرهنگيان هستند كه دغدغه معيشت دارند .
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1394/05/07
با سلام
لطفا مشخص نمایند ملاک ثروتمندی و حذف یارانه چیست؟ یک خانواده پنج نفره با حقوق هیات علمی مربی که ماهیانه 2500 هزار تومان است و در خانه اجاره ای است، ثروتمند محسوب می شود؟ ضمنا یارانه حق همگی است و آنهایی هم که نیاز ندارند خودشنان می دانند این حقشان را درکجا مصرف کنند. بنده دوست دارم به فامیل های فقیرم کمک کنم.
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1394/05/08
نکنید این کارارو داداش ! یارانه مگه مال دولته ؟ مگه نگفته بودن یارانه پول امام زمانه به خدا فلج میشین می افتین گوشه خونه بد میبینینا گفته باشم !
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1396/08/03
خدا را شکر،اینکار را شجاعانه ادامه دهید،چشم ثروتمندان از پول سیر نمی شود.آنها به فکر مشکلات کشور و مردم نیستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج