کاخ سفید: استدلال ما بر مخالفان غالب است
۲۲۸۷۶۱
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۲
۱۱۷۳۷ 
سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که منتقدان توافق وین بر اساس استدلال‌های درخور و شایسته با این توافق مخالفت نمی‌کنند و همین باعث تقویت اعتماد دولت آمریکا به حمایت خود از توافق هسته‌ای می‌شود.
خبرگزاری فارس: «اریک شولتز» سخنگوی کاخ سفید امشب در میان خبرنگاران از منتقدان توافق هسته‌ای انتقاد کرد و بر اطمینان دولت باراک اوباما به راهی که در مسیر توافق هسته‌ای با ایران طی شده، تأکید کرد.

شولتز در واکنش به انتقاد مخالفان آمریکایی توافق هسته‌ای گفت: «استدلال ما (کاخ سفید) در این زمینه بر استدلال‌ آنها غالب است. منتقدان بر اساس استدلال‌های درخور و شایسته انتقاد نمی‌کنند و مثلا یکی از آنها گفته که در روز اول رسیدن به سِمت ریاست جمهوری، به ایران حمله می‌کنم.»

سخنگو گفت که چنین استدلال‌هایی کاخ سفید را به موضع خود در خصوص توافق هسته‌ای، مطمئن‌تر می‌کند.

شولتز در ادامه انتقاد از منتقدان گفت که آنها علاوه بر اتخاذ چنین روش‌هایی برای مخالفت، گزینه دیگری هم پیش پای دولت نمی‌گذارند و فقط مخالفت می‌کنند.

سخنگوی کاخ سفید در خصوص شایعات موجود درباره توافق جنبی میان ایران و 1+5 که تاکنون محرمانه مانده و به کنگره هم ارائه نشده گفت: «هیچ توافق جنبی در کار نیست.»

وی افزود: «یک سری مناسبات میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وجود دارد که بر اساس دلائل روشن و قابل فهم، قابل انتشار نیست.»

اریک شولتز گفت: «ما به بازرسان بین‌المللی آژانس اطمینان داریم و آنها هم به ما اطمینان داده‌اند که به همه اماکن لازم در ایران دسترسی دارند.»

یکی از خبرنگاران از شولتز پرسید که آیا عدم حمایت برخی نمایندگان بلندپایه یهودی حزب دموکرات از توافق هسته‌ای برای کاخ سفید ناراحت‌کننده نیست؟

سخنگو گفت که روند بررسی توافق در کنگره 60 روزه است و «ما دلائل خود را برای هر کدام از نمایندگان و سناتورها که بتوانیم، توضیح می‌دهیم.»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج